Warsztaty filmowe w 8a

Od pomysłu do premiery – taką nazwę nadał warsztatom filmowym ich prowadzący, Igor, zdobywca Młodych Albatrosów 2019 na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Uczniowskich. Objaśniał on dzisiaj uczniom klasy 8a, jak powstaje dobry film. Pokazał scenariusz filmowy jednej ze swoich produkcji i krok po kroku przechodził przez kolejne etapy. Wskazał na najczęściej popełniane błędy i razem z uczniami wyciągał wnioski, jak ich unikać. Jego wskazówki przydadzą się wkrótce ósmoklasistom, którzy zamierzają przygotować filmik z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

A oto owoc naszej pracy: filmik przygotowany na akademię, która odbyła się 14 października w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Wycieczka do koziej zagrody w brennej

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w czasie wycieczki do Koziej Zagrody w zajęciach rękodzielniczych z filcowaniem wełny. Podczas oprowadzania po zagrodzie dowiedzieli się czym jest chata, kolyba oraz folusz. Zobaczyli strój górali, poznali gwarę i zawołania pasterskie. Podczas warsztatu z wyrobu sera w kolybie pasterskiej dzieci miały okazję spróbować swoich sił. Na zakończenie wizyty uczniowie słuchali gawędy góralskiej z grą na instrumentach pasterskich (trombity, piszczałki, okaryny, rogi pasterskie, gajdy).