Dziś Małgosia z klasy5a przeprowadziła zajęcia w klasie 2 a. Pokazała drugoklasistom, jak zrobić slime. Przeprowadziła zajęcia w profesjonalny sposób i sprawiła nam dużo radości. Dziękujemy Ci, Małgosiu! Więcej na klasowym blogu.
Dzienne archiwum: 15/06/2022
Konkurs „Mądra Główka”
Konkurs „Mądra główka” został przeprowadzony w klasie 2 a i dedykowany był uczniom, którzy wykazują zainteresowania łamigłówkami, zadaniami matematycznymi związanymi z logicznym myśleniem. Oto zwycięzcy:
Patryk Jaszczurowski – I miejsce (maksimum punktów!), Mikołaj Kuliberda – II miejsce, Julia Ryt – III miejsce.
Wyróżnienia zdobyli: Judyta Pastuszka, Olaf Urbańczyk, Jakub Kubacki oraz Wiktoria Zaradny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Pszczyna z bliska, czyli spacer z przewodnikiem miejskim.
U progu sezonu urlopowego i wakacji Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej z myślą o mieszkańcach i turystach przygotowała nową atrakcję – piesze wycieczki po mieście z przewodnikiem:
- Od średniowiecza po nową dzielnicę – trasa przybliża założenia urbanistyczne miasta od wieków średnich po dziewiętnastowieczną dzielnicę, która po dzień dzisiejszy zachowała charakter tzw. miasta – ogrodów.
- Małe miasto z wielką historią -dwudziesty wiek zaznaczył się niezwykle mocno w historii Pszczyny. Mimo swojego peryferyjnego, nadgranicznego położenia, to właśnie w zamku książąt Hochberg von Pless w latach I wojny światowej podejmowano kluczowe decyzje dotyczące jej przebiegu oraz losów ówczesnych układów w światowej polityce. Podążając śladami cesarzy, królów i książąt dowiemy się, jak to się stało, że Pszczyna na blisko dwa lata została nieformalną stolicą cesarstwa niemieckiego epoki wilhelmińskiej.
- Śladami mieszkańców wyznania mojżeszowego – przez wieki Pszczyna była domem dla Polaków, Żydów i Niemców. Razem tworzyli wielokulturowe oblicze miasta, w którym mieszały się zwyczaje i języki. Spacer śladami mieszkańców wyznania mojżeszowego to wyprawa w przeszłość, w świat, którego już nie ma. Poznamy historię, tradycje i obyczaje, które przez wieki budowały tożsamość Żydów pszczyńskich.
- Trasa w angielskim stylu – oferuje kontakt z historią i przyrodą w jednym z najpiękniejszych zespołów parkowo-pałacowych w kraju.
To świetna okazja, aby odkryć historię miasta, jego tajemnice czy najważniejsze zabytki. Pomogą w tym lokalni przewodnicy, którzy znają Pszczynę od podszewki i gwarantują, że zobaczymy to, co najważniejsze
Zapisy na spacery po Pszczynie z przewodnikiem miejskim przyjmowane są osobiście, mailowo (pszczyna@slaskie.travel) i telefonicznie ( 32 212 99 99) w Biurze Informacji Turystycznej, Rynek 19. Więcej informacji: www.pszczyna.info.pl.
zaproszenie na rodzinny weekend edukacyjno-artystyczny kończący obchody 100-lecia Powstań Śląskich
Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol serdecznie zaprasza na rodzinny weekend edukacyjno-artystyczny kończący obchody 100-lecia Powstań Śląskich oraz powrotu części Górnego Śląska do Polski.
Wydarzenie pod nazwą „Przestrzenie Wolności” odbędzie się na terenie pszczyńskiej starówki oraz w Parku Zamkowym w dniach 25 – 26 czerwca br. Program artystyczno-kulturalny zapewni wiele wrażeń gościom w każdym wieku. Koncerty, widowiska historyczne i inscenizacje, wystawy, konkursy, stoiska edukacyjne, kolorowy Korowód Śląski po ulicach miasta – to tylko część atrakcji tego rodzinnego weekendu.
Szczególnie gorąco zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w Konkursie Latawcowym „Śląskie Drachy”. Informacje i regulamin dostępne są na wydarzeniu na Facebook : https://fb.me/e/2tRk51JLS
Polecamy także Państwa uwadze wspaniałe widowisko muzyczno-taneczne „Elegia Śląska” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy – https://fb.me/e/1vQNya7DA
W sobotę 25 czerwca zapraszamy do podziwiania kilkudziesięciu balonów na ogrzane powietrze podczas porannego i wieczornego startu oraz podczas gali balonowej.
Szczegółowy program całego weekendu dostępny jest na załączonym plakacie oraz pod linkiem : https://fb.me/e/1J7sBxUY8
Wszystkie wydarzenia dostępne będą bezpłatnie.
Serdecznie zapraszamy!