Lekcja o samorządzie z Burmistrzem Pszczyny

W poniedziałek 9 grudnia uczniowie klasy 8a razem z P. Natalią Gongor gościli na lekcji Wiedzy o Społeczeństwie Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, zastępcę Burmistrza dr Barbarę Sopot -Zembok, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pszczynie Leszka Szczotkę. Uczniowie przygotowali lekcję odwróconą, dzięki której poznali zasady działania samorządu gminy, powiatu, województwa. Wcześniej grupa ósmoklasistek razem z P. Natalią odwiedziła Urząd Miejski w Pszczynie, tam  poznały zasady ubiegania się o dowód osobisty. Z wizyty w urzędzie powstał filmik, który uczniowie zaprezentowali podczas lekcji. Do lekcji włączył się też Pan Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej, którzy uzupełnili informacje, które przekazali uczniowie.
Na koniec spotkania goście odpowiadali na pytania, które nutrowały ósmoklasistów.
Podsumowaniem tego wydarzenia było wspólne zasadzenie drzewek w ogrodzie przed budynkiem wyremontowanej szkoły.

Relacja z portalu pszczyna.pl – kliknij, aby przeczytać.