100 POZDROWIEŃ NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości geografowie z różnych szkół wzięli udział w akcji „100 POZDROWIEŃ NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Uczniowie naszej szkoły wysłali 114 widokówek z pozdrowieniami z Pszczyny, a w zamian otrzymaliśmy pocztówki z tych miejscowości, do których je wysłaliśmy. Efektem tego projektu było stworzenie gazetki, na której umieściliśmy mapę Polski z zaznaczonymi miejscowościami, z których otrzymaliśmy pozdrowienia. Uczennice klasy VIIa wykonały to zadanie poszukując tych miejscowości na mapie i łącząc je z  widokówkami.

W akcji wzięło udział bardzo wielu uczniów naszej szkoły z klas IV – VIII. Uczniowie sami wypisywali pozdrowienia, w których ukazali uroki Pszczyny i zachęcili kolegów i koleżanki do odwiedzenia naszej miejscowości.

IMG_20181218_150353Zrzut ekranu (9)

KLASOWY KONKURS ZNAM „DZIECI Z BULLERBYN”

…Znam lekturę „Dzieci z Bullerbyn” już za nami. Uczniowie klasy III  zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość lektury. Do II etapu przeszło 10 uczniów z najwyższymi wynikami: Mieszko, Zosia, Natalia, Natalia, Bartek, Szymon, Miłosz, Patryk, Paweł, Filip. Było sporo emocji, widownia dopingowała uczestników i wszyscy świetnie się bawili. Finaliści otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również nagrody.

Oto wyniki:

I miejsce –       Miłosz Ola

II miejsce –      Mieszko Dętkoś

III miejsce –     Zosia Fornal

Wyróżnienia otrzymali:

Patryk Ola, Paweł Pęszor, Filip Urbańczyk

Gratulujemy!!!

La soirée de Noël en français !

14 grudnia, późnym popołudniem spotkaliśmy się przy piernikach i świątecznych śpiewach: Siódmoklasiści, ich Rodzice, Dziadkowie, Rodzeństwo i zaproszeni Nauczyciele. Uczniowie udekorowali choinkę we francuskie ozdoby, rozmawiali ze sobą po francusku oraz śpiewali bożonarodzeniowe piosenki. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy oczywiście zaproszonych gości. My zaśpiewaliśmy „Douce Nuit” a Goście  „Cichą noc”- wyszło wspaniale!

Świąteczna atmosfera i zajęcia z uzdolnionymi uczniami- to jest pomysł na sympatyczne spędzenie piątkowego wieczoru. I to wszystko „en français” ! 😊

Nous souhaitons Joyeux Noël et Bonne Année 2019 à Toutes et à Tous!

Beata Folek avec ses élèves

francuski