Konkurs plastyczny „Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie”

2504Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Hospicjum Św. o. Pio w Pszczynie.

Konkurs jest skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

• Technika prac dowolna: rysunek, malarstwo, grafika, collage, witraż, wydzieranka Nie będą dopuszczane prace przestrzenne.
  • Format prac plastycznych: A4, A3
  • Praca powinna być wykonana indywidualnie, nie będą oceniane prace zbiorowe.
  • Każda praca powinna zawierać na odwrocie czytelną metryczkę: imię i nazwisko autora, wiek, klasa, adres szkoły, telefon, e-mail szkoły, imię i nazwisko nauczyciela pod którego kierunkiem została wykonana
  • Prace można składać u P. B. Pyclik, P.J. Kukli lub wychowawcy  do dnia 30 września 2017 r.
  • Każda szkoła może zakwalifikować do konkursu maksymalnie 5 prac z każdej grupy wiekowej.
  • Prace przechodzą na własność organizatorów i będą wystawiane w czasie koncertu organizowanego na rzecz Hospicjum –15 października 2017 w ramach Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej w Pszczyńskim Centrum Kultury, a także Urzędzie Miejskim, na stronie www.hospicjumojcapio.pless.pl oraz na profilu Hospicjum na Facebooku.
  • Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu, którzy otrzymają dyplomy i nagrody.
  • Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność, samodzielność wykonania.
  • Prace zostaną ocenione w pięciu grupach wiekowych: dzieci 3-6 lat, uczniowie kl. I-III, uczniowie klas IV-VI, uczniowie gimnazjum, uczniowie szkół średnich. Spośród nich wybrane zostaną po trzy najlepsze prace w odpowiednich kategoriach wiekowych. Jury dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych nagród. Dopuszcza się inną formę rozstrzygnięcia konkursu w zależności od ilości nadesłanych prac.
  • Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 6 października 2017 r.
  • Uczniowie nagrodzeni zostaną powiadomieni o miejscu i godzinie uroczystego rozdania nagród.
  • Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem przez uczestnika zgody na nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy oraz publikowanie jego danych osobowych w celach organizacyjnych w ramach działań prowadzonych przez organizatora konkursu.

Czytaj dalej Konkurs plastyczny „Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie”