Konkurs języka angielskiego FOX

28 lutego odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

Naszą szkołę w kategorii KITTENS reprezentowali:                           Marta Helios  (III a), Franciszek Nowak (IV a), Sara Skrobol (IV b), Aleksandra Baniak (IV b), Magdalena Baniak (IV b), Aleksandra Kania (IV b) oraz Maja Goraus (IV b).

W kategorii BUNNIES udział wzięli:                                                           Dominika Bassara (V a), Zofia Kowol (V a), Krystian Kawka (VI a), Jacek Kwaśniewski (VI a), Bartosz Tendera (VI a), Kacper Hanslik   (VI b), Małgorzata Helios (VI b), Jakub Kolon (VI b), Maksymilian Malcharek (VI b) oraz Maciej Wagner (VI b).

Konkurs miał formę testu obejmującego tematykę z zakresu gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa oraz tzw. języka codziennego, a także zadanej lektury. Wyniki konkursu poznamy za dwa miesiące. Trzymamy kciuki!

17176081_1387547531288934_1200645366_o

” O tradycyjnym życiu na wsi” spotkanie z panią Heleną Fuchs

„Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”

/ Ezra Pound/

Świat się zmienia – realizując cykl tematów poświęconych życiu ludzi dawniej i dziś, uczniowie klasy II a spotkali się z panią Helenką Fuchs, w Ośrodku Kultury ” Kaniówka” w Piasku. Pani Helenka wspaniale opowiedziała im o życiu codziennym mieszkańców wsi. Zapoznała uczniów z tradycyjnym śląskim strojem, opowiadała historyjki i pięknie śpiewała ludowe piosenki. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie.