Biblioteka Szkolna zaprasza !

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma          i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

Drodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do naszej szkolnej Biblioteki! Od poniedziałku ruszyło wypożyczanie książek, zapraszamy więc amatorów dobrej literatury w nasze skromne progi. Czekają na was nowości, lektury oraz literatura „zawsze młoda”, czyli książki z kanonu literatury dziecięcej. Warto skorzystać z oferty naszej Biblioteki, gdyż przyjaźń z książką daje dużo pożytku, radości i wiedzy, a zasady pisowni polskiej i ortografii same wchodzą do głowy. Ogłaszamy też konkurs czytelniczy, którego częściowe podsumowania będą publikowane co miesiąc, a ostateczny wynik podamy na zakończenie roku szkolnego – ogłosimy nazwisko Szkolnego Mistrza Czytelnictwa! W czasie całego roku szkolnego odbywać się będą również różne konkursy biblioteczne, o których będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do zabawy                        i oczywiście do sięgnięcia na półki. Czeka tam niejeden przyjaciel – książka. Do zobaczenia w Bibliotece!

Godziny pracy Biblioteki szkolnej: poniedziałek i wtorek 7.45 – 15.00  środa 8.15 – 14.00, czwartek 7.45 – 14.15, piątek 9.00 – 13.15

I jeszcze jedno: Pilne! Prosimy o natychmiastowy zwrot książek z pieczątką Biblioteki Publicznej, wypożyczonych u nas  w ramach współpracy bibliotek.

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

cytaty – Maksym Gorki