Wolontariusze Hospicjum w naszej szkole

19 maja oraz 3 czerwca gościliśmy w klasach piątych, na lekcjach katechezy, Panie wolontariuszki, posługujące w Pszczyńskim Hospicjum im. św. O. Pio.

Uczniowie pozanli cel hospicjum, kto w nim posługuje, jak wygląda opieka i towarzyszenie człowiekowi odchodzącemu z tego świata. Dowiedzieli się o dwóch rodzajach działania  hospicjum, gdy opieka jest prowadzona w domu chorego, w tzw. hospicjum domowym,  gdy pacjenci wymagają specjalistycznej opieki medycznej, wówczas przebywają w hospicjum stacjonarnym.

Mieli możliwość zobaczenia projektu hospicjum stacjonarnego, które powstanie na osiedlu Piast w Pszczynie, a którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Pani Urszula Napierała, ktora jest pielęgniarką posługującą w hospicjum, (absolwentka naszej szkoły) przyniosła uczniom pokazać relikwie św. O. Pio, które często towarzyszą osobom umierającym.

Piątoklasiści zadawali wiele ciekawych pytań, między innymi jak mogliby posługiwać  w hospicjum, co mogli by sami zrobić. Wolontariuszki podały wiele sposobów  zaangażowania się młodych ludzi w działalność wolontaryjną.

Będziemy w stałym kontakcie z pszczyńskim hospicjum i w miarę naszych możliwości będziemy podejmować różne inicjatywy.

BeFunky Collage