Zaproszenie na piknik „Bezpieczny powiat”

W dniu 15 czerwca (sobota) w godz. 14.00-18.00 w ogrodach i na parkingu Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się II edycja Rodzinnego Pikniku „Bezpieczny Powiat”. Wydarzenie organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie i Powiat Pszczyński promuje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach imprezy organizowany jest konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze”. Prace należy dostarczyć w dniu 15 czerwca 2024 roku w godzinach 14:00-16:00 podczas pikniku rodzinnego. Wykonanie pracy będzie możliwe również podczas trwającego pikniku. Do pracy należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację prac plastycznych dziecka (dołączone do regulaminu)

Zadaniem konkursowym jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej (technika dowolna)  na kartce formatu A4 w tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród rzeczowych nastąpi w dniu 15 czerwca 2024 roku   o godzinie 17:30 podczas trwania „Pikniku rodzinnego – Bezpieczny Powiat”.

Warunkiem otrzymania nagrody jest udział dziecka w rozdaniu nagród

Podział konkursu na trzy kategorie

 • dzieci przedszkolne
 • uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
 • uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych

Nagrody rzeczowe (np. kaski, akcesoria rowerowe) dla autorów wyróżnionych prac w każdej kategorii, a dla każdego uczestnika konkursu upominki.

Organizatorzy podczas pikniku przygotowali szereg atrakcji.

 • Symulacja wypadku drogowego
 • Prezentacja służb i instytucji (Policja, Straż Pożarna, Pogotowie, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna. WCPR, OSK, pomoc drogowa, dealerzy motoryzacyjni)
 • Symulatory dachowania, zderzeń oraz jazdy
 • Miasteczko ruchu drogowego
 • Chodzące maskotki tj. policyjny „Sznupek”, krokodylek „Tirek” Inspekcji Transportu Drogowego, „Ratuś” Wojewódzkiego Centrum Powiadamiana Ratunkowego czy „Worduś” maskotka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
 • II edycja Olimpiady wiedzy o bezpieczeństwie. W konkursie mogą wziąść udział drużyny składające się z rodzica oraz dziecka (do wygrania atrakcyjne nagrody, w tym tablety, kaski rowerowe, akcesoria rowerowe czy akcesoria do pielęgnacji samochodów).
 • Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy jak również poznanie sposobu funkcjonowania numeru alarmowego 112.
 • Dogoterapia – pokazy
 • Dla dzieci darmowa strefa zabawy i animacji (dmuchańce, zajęcia interaktywne, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków). Bezpłatny popcorn i wata cukrowa.
 • Występy wokalistów Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „Voice Pless”, a o godz. 16.30 wystąpi Michalina Starosta.
 • W ramach wolontariatu podczas pikniku będą zbierane środki na pomoc w rozbudowie Domu Kulejących Aniołów w Piasku.