Wycieczka do planetarium

Jak zmienia się wygląd  nocnego nieba w zależności od pory roku? Jakie gwiazdy i gwiazdozbiory możemy zobaczyć nocą na Śląsku? Gdzie można znaleźć Gwiazdę Polarną a gdzie wielki i mały wóz? Na te i inne pytania uczniowie klas szóstych znaleźli odpowiedź w czasie seansu „A jednak się kręci!”, w którym uczestniczyli w chorzowskim planetarium.

Podczas zajęć w stacji klimatycznej szóstoklasiści zobaczyli przyrządy, za pomocą których dokonuje się pomiaru temperatury, wilgotności, prędkości wiatru oraz ilości opadów. Dowiedzieli się także, jakie chmury zwiastują deszcz, burzę, trąbę powietrzną lub słoneczną pogodę.

 

Jedna myśl w temacie “Wycieczka do planetarium”

  1. Jak tam było fajnie! :-D :-D :-D Muszę jeszcze raz tam pojechać. :inlove:

Możliwość komentowania jest wyłączona.