klasa 7b

PIĄTEK 26.06.2020 r.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Witam serdecznie. Zapraszam na ostatnią w tym roku szkolnym lekcję wychowawczą w piątek o godz. 9.50. na meecie. Pozdrawiam:)

 

CZWARTEK 25.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE     

  Dobiega końca ten inny niż wcześniejsze rok szkolny. Od jutra upragnione wakacje. W czasie letniego wypoczynku pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa swojego i innych osób w Waszym otoczeniu. Korzystajcie w rozsądny sposób z kąpielisk ,basenów,ścieżek rowerowych i innych letnich szaleństw.Natomiast w trakcie wakacyjnych wyjazdów  życzymy wielu atrakcji i miłych wspomnień. Pozdrawiamy – nauczyciele WF !!!!!! Big Smile  Sun

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 13:00

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!                                                                                                                    Serdecznie zapraszam lekcje udostępnione na  Classrom.Zapraszam. Bonne journée.

HISTORIA

Zapraszam na spotkanie on-line godz.10.00-10.30 – cała klasa.

CHEMIA

Temat: Doświadczenia chemiczne-otrzymywanie tlenu i wodoru. Zapraszam do classroomu.

ŚRODA 24.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE.

Witam. Propozycja na dzisiaj a także na wakacje to przypomnienie techniki w poszczególnych stylach pływackich, oraz trochę historii i najlepsze wyniki .Zapraszam

FIZYKA

Nasza ostatnia lekcja w tym roku szkolnym dostępna jest na classroomie. Pozdrawiam

RELIGIA

sea-1337565__340

Szczęść Boże , Kochani, wakacje tuż, tuż i dzisiaj nasze ostanie zdalne nauczanie. Daliśmy radę. Przed nami upragnione wakacje, ale najpierw podziękujmy Panu Bogu za wszystkie otrzymane od Niego dary, zdobytą wiedzę, mądrość i doświadczenie,  uczyńmy to słowami modlitwy ,”Ojcze nasz”

Jezus jako Dobry Pasterz, przypomina nam o potrzebie wypoczynku. Do zmęczonych i wyczerpanych uczniów powiedział „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”.

Gdy w czasie wakacji będziesz się cieszyć słońcem, górami, lasami lub morzem.  Pamiętaj, że Jezus jest najwspanialszym darem Boga. Możesz Go spotkać w pięknie przyrody, w drugim człowieku, a przede wszystkim w niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.

Na ten czas odpoczynku życzę wam , waszym rodzicom  Bożego błogosławieństwa. Niech będzie to  również czas umocnienia wiary i szczęścia przebywania w gronie najbliższych.

GEOGRAFIA

22 czerwca obchodzimy kalendarzowy 1 Dzień Lata, natomiast astronomiczne lato przyszło już do nas w sobotę 20 czerwca o godzinie 23:44. Astronomiczny 1 Dzień Lata jest wtedy, kiedy mamy najdłuższy dzień w roku i tym samym najkrótszą noc.

Zapraszam na filmik przyrodniczy na koniec roku szkolnego

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!                                                                                                                    Serdecznie zapraszam na ostatnią lekcje Meet 9.00-9.30 .               Proszę wejść na Classrom z j.francuskiego i kliknąć w link do Meet.     Bonne journée.

HISTORIA

Lekcja dostępna na classroom.

WTOREK 23.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Zbliżamy się do końca roku szkolnego proponuję kilka ćwiczeń technikę i przepisy badmintona może wam się przydadzą podczas wakacji , Zapraszam

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

JĘZYK NIEMIECKI

Temat dzisiejszej lekcji: Miesiące i pory roku.  Lekcja dostępna na classroomie.

Pozdrawiam:)

M.Stalmach

PONIEDZIAŁEK 22.06.2020 r.

 RELIGIA

Szczęść Boże finalizujemy powoli , dzisiaj już przedostatni temat: Wolność a swawola.

Na początek modlitwa do Ducha Świętego. Przeczytajcie uważnie tę katechezę str.167-169.

Zastanów się jak korzystasz z wolności?

W Jaki sposób podejmujesz decyzje?

Czy przed podjęciem decyzji zwracasz się do Boga?

Jak często korzystasz z sakramentów?

Z Panem Bogiem . Dobrego dnia

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na lekcję online o godz. 9.00

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

FIZYKA

Materiały dotyczące dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

JĘZYK NIEMIECKI

Temat dzisiejszej lekcji: Powtórzenie wiadomości z rozdziału 5. Lekcja dostępna na classroomie.

Pozdrawiam:)

M.Stalmach

PIĄTEK 19.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet 10:00

GEOGRAFIA

Zachęcam do odwiedzenia stron: Seterra i Gry geograficzne. Ćwiczcie i bawcie się w wolnych chwilach. W ósmej klasie przed nami świat (zaczynamy od Azji).

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Proszę o zapoznanie się z ocenami kończącymi ten specyficzny rok. Oceny nie powinny różnić się od tych za pierwsze półrocze ze względu na niemożliwość  przeprowadzaniem zajęć z wychowania fizycznego w pełnym zakresie. Z  pewnością nikt nie otrzymał niższej oceny a swoje możliwości zaprezentujecie od nowego roku szkolnego. Pozdrawiam.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie – zapraszam!

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

Sprawdź swoje umiejętności z zakresu procentów: Obliczenia procentowe.

PONIEDZIAŁEK 15.06.2020 r.

PLASTYKA

Witam! Przedostatni temat z plastyki w tym roku i w szkole podstawowej jest kontynuacją tego sprzed tygodnia. Proszę, żebyście sobie utrwalili zagadnienia dotyczące opisu dzieła sztuki, tak jak to macie podane w podręczniku, krok po kroku, a do tego zapoznali się z tematem „Tworzenie z natury”.  Przeczytajcie ten temat, obejrzyjcie przykłady twórczości artystów, i pomyślcie, jaka jest relacja sztuki i rzeczywistości. Nie musicie wykonywać żadnych prac z części z tytułem „Do dzieła!”. Postarajcie się zapamiętać to, co jest podkreślone grubszym drukiem. No i przypominam – jest jeszcze możliwość przysłania zaległych prac do oceny (do środy). Może to być także solidna notatka z tej lekcji. Myślę o tych, którzy nie nadesłali mi żadnej pracy. Takich uczniów w obu klasach 7 jest, niestety,  kilkanaścioro :( .

Polecam do oglądania cykl filmów Siostry Wendy Beckett, która pięknie opowiada o sztuce. Niestety, większość jest w oryginale, po angielsku. Jeśli uda mi się znaleźć wersję z tłumaczem, podam wam link. Spróbujcie obejrzeć po angielsku. Obrazy bardziej się ogląda, niż o nich słucha, a coś na pewno zrozumiecie.  Cała seria jest świetna!

Następny film (dla zainteresowanych) :)

 

RELIGIA

Temat katechezy: Mówić prawdę i dotrzymać słowa. Wykroczenia przeciw prawdzie. autorstwa Barbara Pyclik  

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

FIZYKA

Witam. Dzisiejsza lekcja jest dostępna na classroomie. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA/BIOLOGIA

Witajcie. Zapraszam na meet o godz. 9.00- 9.40. Pozdrawiam:)

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

JĘZYK NIEMIECKI Temat dzisiejszej lekcji: Czego potrzebujemy do gry w piłkę nożną? Lekcja dostępna na classroomie. Pozdrawiam:) M.Stalmach

PIĄTEK 12.06.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!    W dniu dzisiejszym podejmujemy pierwsze podsumowania naszej pracy dydaktycznej w bieżącym roku szkolnym. Wyniki tych podsumowań to oczywiście wystawienie proponowanych ocen z każdego przedmiotu, w tym z wychowania fizycznego. Rok dość specyficzny i wyjątkowy  – tym bardziej jeżeli chodzi o realizację treści programowych  WF.  Niemożliwość przeprowadzania sprawdzianów sprawnościowych, zadań kontrolnych sprawiła, że Wasze oceny oraz uzyskane średnie nieco odbiegają od tych, które na prawdę moglibyście uzyskać w warunkach szkolnych.  Ale wszystko przed Wami!    Po wakacjach nowy rok szkolny i nowe możliwości. Pozdrawiam ! :-))

 JĘZYK ANGIELSKI

Dzisiaj zadania do rozwiązania. Proszę nie wpisywać w poszczególnych zadaniach swojego imienia tylko od razu przejść do zadania.

 

 

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

Zachęcam do wykonania testu Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty? oraz Testu pamięci :-)

MUZYKA

Witam! To już prawie ostatnie wpisy ode mnie dla Was. W przyszłym roku muzyka i plastyka już nie będą wypełniać okienek waszego planu lekcji. Na koniec, w tym dziwnym i niełatwym czasie pracy zdalnej, chcę was zachęcić do dalszych poszukiwań muzycznych i plastycznych, do słuchania muzyki w jej wielu odsłonach i wymiarach. Do sięgania czasem po ambitniejsze utwory, mające nie tylko rytm, ale też i piękną linię melodyczną. Posługujące się nie tylko dynamiką forte, ale też czasami piano, nie zawsze allegro, ale też czasem adagio, lub lento.  Podsyłam Wam ciekawe filmiki o tańcu (SUPER!), o ewolucji muzyki, o wspólnocie, jaką buduje wykonywanie muzyki razem.  Muzyka to piękno, zaklęte w dźwiękach. To uczucia, wrażenia, przeżycie czegoś ulotnego, co porusza ludzkie serca i umysły. Korzystajcie z tych skarbów, które stworzył, i nadal tworzy, człowiek dla człowieka. Słuchajcie muzyki, oglądajcie jej wykonania. I próbujcie sami śpiewać, grać, tańczyć. Tego Wam życzę. Czekam też na nagrania piosenek w waszym wykonaniu. Tym, którzy już mi je przesłali, bardzo dziękuję. Taniec         Gatunki muzyki   Krótka historia muzyki  i 2                           Flash Mob taneczny    

BIOLOGIA

Temat lekcji: Rozwój człowieka od narodzin do starości. Zapraszam na Classroom. Pozdrawiam:) JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom!

ŚRODA 10.06.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam was, moi drodzy! W ostatnich naszych zdalnych lekcjach chciałabym prosić was o podsumowanie wiadomości o tym, jak oglądać i oceniać dzieło sztuki. Tak jak mówiłam o tym na lekcji na Meet, warto przeanalizować po kolei tekst w podręczniku, od str. 52 do 65. Mamy tam podane kryteria opisu dzieła, krok po kroku. Kolejno zwracamy uwagę na różne elementy, tworzące dzieło, czyli środki artystycznego wyrazu. Określamy tytuł, autora dzieła, technikę wykonania, materiał, z którego powstało dzieło, fakturę, kształt, proporcje, skalę, użyte barwy i rodzaj kompozycji. Przy wytworach dwuwymiarowych, czyli płaskich, omawiamy też perspektywę, światłocień, plamę barwną i linię. Spróbujcie zabawić się w młodych krytyków sztuki. Życzę miłych wrażeń w kontakcie ze sztuką właśnie.  Pozdrawiam, JK. I polecam obejrzenie krótkiego filmu o analizie obrazu. :) Miłego oglądania!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Kolejna lekcja tenisa przed Wami.  Proponuję bardzo ciekawy filmik szkoleniowy – Co jest najważniejsze w tenisie stołowym.  Kilka następnych wskazówek wykorzystamy z pewnością, gdy tylko będzie możliwość przeprowadzenia normalnych lekcji.  Kto jest szczęśliwym posiadaczem stołu tenisowego powinien to wszystko przećwiczyć  w dowolnym, możliwym czasie. Powodzenia !!! :-))

RELIGIA

 

Temat katechezy: Boże Ciało- Odwiedziny Boga. autorstwa Barbara Pyclik

BIOLOGIA

Witajcie kochani.  Temat dzisiejszej lekcji: Rozwój człowieka od poczęcia do narodzin. Szczegóły na Classroomie. Pozdrawiam:)

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom! CHEMIA Temat: Doświadczenia chemiczne-pH roztworu i wskaźniki.   Zapraszam do classroomu. Dziś  lekcja on line o godz.9:50.

FIZYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

WTOREK 09.06.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj  zaproponujemy sobie  zagadnienia związane z tenisem stołowym. Zobaczcie i posłuchajcie  bardzo ciekawego filmu szkoleniowego  –  Podstawowe informacje o tenisie stołowym. Wiedzy nigdy za wiele. Prowadzący w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób przekazuje podstawowe informacje dotyczące przepisów oraz nieco historii tego sportu. Pozdrawiam ! :search:  :search:  :-)) Skoro powoli zbliżamy się do klasyfikacji końcoworocznej to najwyższy czas, aby poczynić podsumowania również z wychowania fizycznego. Dlatego każdy uczeń otrzymał 2 oceny dodatkowe (aktywność, zaangażowanie, postawę ucznia na lekcjach). Kolejny krok to wystawienie ocen proponowanych z WF – do 12 czerwca jak z pozostałych przedmiotów.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10:45. Do zobaczenia!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 45. Do zobaczenia JĘZYK NIEMIECKI Temat dzisiejszej lekcji: Taniec na lodzie jest naszym życiem. Lekcja dostępna na classroomie. Pozdrawiam:) M.Stalmach

PONIEDZIAŁEK 08.06.2020 r.

 

RELIGIA

 

Temat katechezy : Dlaczego uczciwość się opłaca? autorstwa Barbara Pyclik

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 9:30 LEKCJA WYCHOWAWCZA Witajcie. Zapraszam na spotkanie online o godz. 11.00. JĘZYK NIEMIECKI Zapraszam dzisiaj na lekcję online o godz. 9:00. Szczegóły na classroomie. Pozdrawiam:) M.Stalmach

FIZYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam! II termin sprawdzianu z POTĘG dostępny na Classroom od 11:00 do 13:00.

JĘZYK POLSKI Zapraszam na Meet o godzinie 10:00- 10:30

 

PIĄTEK 05.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Dzisiaj materiał poświęcony rzutowi z biegu w piłce ręcznej.Element trudny zwracamy uwagę na pracę nóg i rąk podczas rzutu. https://youtu.be/PIcyCc8GD3I

PLASTYKA

Witam! Z okazji tygodnia Dnia Dziecka :) proszę wykonać dowolną techniką pracę pod tytułem ” Świat dziecka”. Format A4 lub A3. Przedstawcie w niej to, co jest najważniejsze dla dziecka, jego sposób widzenia świata,  hierarchię ważności spraw, rzeczy i osób. Można wykonać pracę mieszając różne techniki, od rysunku po kolaż. Życzę ciekawych pomysłów. JK Można też wykonać album dodatkowy na temat „Dziecko w sztuce”. Dla chętnych. Pozdrawiam.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

Ile razy można złożyć kartkę papieru? Zapraszam do eksperymentowania oraz wykonania zadania :-)

GEOGRAFIA

Poznaję region, w którym mieszkam. Lekcja na Classroomie. Dzisiaj mija ostateczny termin zaległych zadań, a niektórych nie widzę jeszcze na Classroomie.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie – zapraszam! JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

CZWARTEK 04.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE. Witam .Poznajemy dalsze elementy piłki ręcznej czyli rzuty.Materiał pokazuje technikę jednego z najczęściej wykonywanego rzutu ale i najbardziej skutecznego czyli rzutu z wyskoku na bramkę.Zapoznajcie się z techniką tego rzutu. https://youtu.be/PqiZUL5bkF4

BIOLOGIA

Witajcie moi mili. Temat dzisiejszej lekcji: Funkcja żeńskiego układu rozrodczego. Lekcja na Classroomie. Miłego dnia:)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 45. Do zobaczenia CHEMIA Temat: Doświadczenia chemiczne-wodorotlenki nierozpuszczalne.   Zapraszam do classroomu. W przyszłą środę tj. 10.06 lekcja on line o godz.9:50.

MATEMATYKA

Sprawdzian będzie dostępny w godz. 10:00 – 12:00. Powodzenia! JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 9:00

ŚRODA 03.06.2020 r.

 

RELIGIA

Szczęść Boże , witam was serdecznie Zacznijcie od modlitwy do Ducha Świętego , proście nadal o zatrzymanie epidemii i w intencji  całego personelu medycznego. Temat katechezy: Rzeczpospolita Obojga Narodów krajem tolerancji religijnej. Proszę o przeczytanie tej katechezy str. 130. Zastanów się : Czy w twoim sercu jest miejsce dla ludzi innych religii? Czy potrafisz uszanować ludzi innych wyznań? Co robisz, aby lepiej poznać swoją wiarę? Jak dbasz o swoją więź z Panem Jezusem? Przypominam że do 12 czerwca wpisujemy już oceny proponowane. Są osoby, które nie przysłały  żadnego zadania. Jeszcze raz przypominam, proszę znaleźć na stronie internetowej katechezę z 1.04 –„Niewzruszona wiara”, było zadane zadanie ze str.84 1i 2. Katecheza z 29.04 „Na co poświęcić czas w niedzielę?”, mieliście napisać wasze przemyślenie o niedzielnej Ewangelii z 5 maja. Katecheza z 18.05  „Potrzebna pamięć, żeby zachować tożsamość”- Dlaczego Inka może być dla ciebie autorytetem?

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Powoli nasz dość specyficzny rok szkolny dobiega końca.  Przypominamy kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów. Również z wychowania fizycznego każdy i każda z Was w tym tygodniu otrzymacie dodatkowe oceny- zgodnie z naszymi przyjętymi wymaganiami  i kryteriami, które są Wam znane od kl. czwartej. Tak więc ocenie podlega:

 • postawa ucznia i systematyczny udział w zajęciach

 

 

 • aktywności zaangażowanie na zajęciach

 

 

 • poziom i postęp w zakresie umiejętności ruchowych

 

 

 • działalność pozalekcyjna i pozaszkolna w zakresie WF (  udział w zajęciach SKS ,zawodach szkolnych oraz reprezentowanie szkoły na zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich (czwartki lekkoatletyczne).         OCENA SUMUJĄCA JEST WYPADKOWĄ  POSZCZEGÓLNYCH OBSZARÓW TEMATYCZNYCH

 

 

BIOLOGIA

Witajcie kochani! temat dzisiejszej lekcji: Żeński układ rozrodczy. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego  dnia:)

GEOGRAFIA

Wpływ warunków przyrodniczych i kulturowych na rozwój turystyki w Polsce. Lekcja na Classroomie. CHEMIA Temat: Otrzymywanie wodorotlenków nierozpuszczalnych w wodzie-zadania.  Zapraszam do classroomu.

FIZYKA

Zapraszam na lekcję online o 9.30. Pozdrawiam JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

WTOREK 02.06.2020 r.

 

GEOGRAFIA

Przypominam o wysyłaniu zadań znajdujących się na Classroomie! Ostateczny termin – 5 czerwca. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .W tym tygodniu skupimy się nad elementami piłki ręcznej takimi jak chwyty,podania,rzuty na bramkę czy poruszanie się po boisku.Dzisiaj materiał pokazujący technikę chwytu i podania piłki. https://youtu.be/5Qd2ZA834qc

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. Proszę zrobić zadanie 3 i 5 ze strony 64 w podręczniku. Pozdrawiam JĘZYK NIEMIECKI Temat dzisiejszej lekcji: Kto jest najlepszy? Lekcja dostępna na classroomie. Przypominam, że dzisiaj w godz. 09:00 – 09:30 piszemy kartkówkę!!! Link jest na classroomie. Pozdrawiam:) M.Stalmach

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie – zapraszam! JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

PONIEDZIAŁEK  01.06.2020 r.

BIOLOGIA/LEKCJA WYCHOWAWCZA Witajcie kochani! Zapraszam na meet o godz. 9.30 Pozdrawiam:) JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA. RELIGIA Szczęść Boże, Kochani dzisiaj wasze Święto, Świętujcie!!!

Yellow Dots Balloons Birthday Card autorstwa Barbara Pyclik

MUZYKA

Z okazji Dnia Dziecka przesyłam Wam muzyczne pozdrowienia, i życzę spełnienia marzeń, tych szkolnych, i tych domowych, rodzinnych, bardzo „waszych”. A do tego przypominam trochę muzyki  pełnej młodzieńczej energii, zapału i ważnych, ponadczasowych treści. I życzę Wam, by jak najszybciej zakończyła się epidemia,  a wspólne śpiewanie i taniec stały się czymś dozwolonym i normalnym. Pozdrawiam Smile! JK Film 1    Film 2     Film 3 JĘZYK NIEMIECKI Temat dzisiejszej lekcji: On musi uprawiać sport. Część druga. Lekcja dostępna na classroomie. Przypominam, że we wtorek tj. 02.06.2020 piszemy kartkówkę!!! Pozdrawiam:) M.Stalmach

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 10:40 (Meet). Do zobaczenia!

FIZYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

PIĄTEK 29.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam ! Kończymy dzisiaj cykl lekcji z programu nauczania siatkówki.  W związku z tym zobaczcie bardzo ciekawy film szkoleniowy –  Przyjęcie, wystawienie, atak. Są w nim pokazane bardzo trudne, ale jakże istotne elementy tej gry zespołowej. Zajęcia prowadzone są w grupie chłopców, więc tym bardziej powinno to zainteresować męską część naszych klas siódmych. Zaskakująco wysoki poziom wyszkolenia zawodników ma być przykładem i wzorem dla wszystkich, bez względu na poziom obecnie posiadanych umiejętności. Tak więc zachęcam do obejrzenia i do dalszej pracy każdej i każdego z Was w kierunku podnoszenia na wyższy poziom swoich możliwości siatkarskich. Pozdrawiam !! :-))

MATEMATYKA

Zapraszam do Classroomu – tam znajduje się dzisiejsza lekcja.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

Zapraszam do wykonania quizów: QUIZ 1, QUIZ 2.

GEOGRAFIA

Lekcja zamieszczona na Classroomie. Czekam na Wasze prace!

MUZYKA

Zapraszam na Meeting o 9.30! JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA. JĘZYK FRANCUSKI- ZDW Bonjour. Zapraszam wszystkich chętnych na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w PIĄTEK 29 maja 13.00-13.45. Proszę wejść na Classrom z j.francuskiego i kliknąć w link do Meet. Bonne journée Mes Amis.

CZWARTEK 28.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Bardzo się cieszę, że docierają do mnie wreszcie wyniki testu na cenę. Niektórzy z Was chyba się przebudzili. Może „ktoś” albo „coś” podziałało. Ciągle można jeszcze przysyłać – więc się pośpieszcie. Kolejna ocena z WF będzie jak zwykle pod koniec semestru za całokształt (aktywność, zaangażowanie, udział w SKS). Wystawimy ją w następnym tygodniu. A teraz temat dzisiejszej lekcji – Ćwiczenia indywidualne dla rozgrywających. Zobaczcie szereg bardzo ciekawych ćwiczeń w wykonaniu dziewcząt. Niektóre z nich są Wam doskonale znane. A całą resztę przećwiczymy w stosownym czasie. Miłego popołudnia ! :-))

MUZYKA

Zapraszam na Meeting o 10.20! CHEMIA Temat: Otrzymywanie wodorotlenków nierozpuszczalnych w wodzie.  Zapraszam do classroomu.

MATEMATYKA

Zapraszam do Classroomu – tam znajduje się dzisiejsza lekcja.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 45. Do zobaczenia JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

HISTORIA

Lekcja dostępna na classroom.

ŚRODA 27.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !!  Będzie dzisiaj krótko i na temat. A temat będzie kontynuacją zagadnień z siatkówki. Tym razem lekcja będzie dotyczyła przepisów gry w PŚ. Posłuchajcie i zobaczcie bardzo ciekawy wykład na ten temat. Na prawdę warto kilka minut poświęcić na wiedzę z zakresu teorii piłki siatkowej. :-))  Ciągle czekam na wysłanie zadania z WF !!!!!!!!!!! Bardzo się dziwię niektórym z Was !   Przecież to zadanie trwa parę minut.  Pamiętajcie, że zaangażowanie i aktywność nawet w trakcie nauki zdalnej wpływa na ocenę – szczególnie w naszym przedmiocie.

RELIGIA

 

Temat katechezy : Królewskie insygnia z drewna i skóry. autorstwa Barbara Pyclik

INFORMATYKA

Spotkanie na Meet o 10:30 JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

HISTORIA

Zapraszam na classroom.

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom. Pamtajcie o zadaniach.

FIZYKA

Dzisiejsza lekcja czeka na Was na classroomie.  Pozdrawiam CHEMIA Temat: Dysocjacja jonowa-zadania. Lekcja on -line dziś tj. 27 maja 9:50- 10:10. Zapraszam także do classroomu.

WTOREK 26.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry !! Witam  wszystkich bardzo ciepło i serdecznie.  Pomimo naszej niezbyt ciekawej aury za oknem (pogody w „kratkę”) mam nadzieję, że humory i nastroje Wam dopisują. Wszyscy z pewnością jesteście zapracowani zdalnie. Mnóstwo zadań, sprawdzianów i lekcji na Meetach. Ale wśród tego wszystkiego  gdzieś umknęło niektórym z Was zadanie na ocenę z WF – 3 próby sprawnościowe. Klasa 7a (dz.) – 4 uczennice nie wysłały wyników, kl. 7b – 5 uczennic nie wysłało wyników. Proszę o to po raz kolejny. Natomiast tematem lekcji będzie – Nauka ataku po prostej. Zobaczcie ten element w wykonaniu zawodniczek ośrodka siatkarskiego. Pozdrawiam JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

INFORMATYKA

Lekcja na Classroom.

MATEMATYKA

Zapraszam do Classroomu – tam znajduje się dzisiejsza lekcja :-)

MUZYKA

Jazz, czyli wielka improwizacja! To temat z naszego podręcznika, z którym proszę się zapoznać, stworzyć notatkę o tym, co najważniejsze (na co macie dwa tygodnie), a przede wszystkim POSŁUCHAĆ. Mamy piosenkę pt. „Szalony jazz”, a także propozycje utworów jazzowych znanych kompozytorów. Możecie ich  samodzielnie poszukać w internecie. Jazz to rodzaj muzyki, który ma wiele nurtów i odmian, niekiedy bardzo różnych. Warto się choć trochę z nim zapoznać, to muzyka ludzi ceniących wolność i sztukę improwizacji. Życzę miłego odbioru tej muzyki. Następny temat w czwartek, spotykamy się na lekcji online. Utrwalimy sobie też wiadomości o jazzie. Zapraszam i pozdrawiam. JK JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry! Zapraszam na lekcję online o godz. 9:00. Szczegóły na classroomie. Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 45 . Do zobaczenia   BIOLOGIA/LEKCJA WYCHOWAWCZA Dzień dobry kochani. Zapraszam na spotkanie online 26.05 o godz. 12.00- 12.40. Do zobaczenia :)

PONIEDZIAŁEK 25.05.2020 r.

JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

PLASTYKA

Zapraszam na Meet o godzinie 10.30. Do zobaczenia :)

RELIGIA

Szczęść Boże, Temat katechezy: Korona i krzyż, czyli spór o św. Stanisława. Proszę przeczytać katechezę ze str. 124-126. Zastanów się: komu masz okazywać posłuszeństwo? Kiedy możesz, a nawet powinieneś upomnieć przełożonych? W jakich sytuacjach jesteś zwolniony ze słuchania władzy? JĘZYK FRANCUSKI Bonjour. Zapraszam na lekcje Meet w najbliższym tygodniu: ŚRODA 27 maja 11.30 CZWARTEK 28 maja 8.50-9.20 Proszę wejść na Classrom z j.francuskiego i kliknąć w link do Meet. Bonne journée.

MATEMATYKA

Zapraszam do Classroomu – tam dostępna jest lekcja. JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry! Temat lekcji: Uprawiasz sport? Jesteś aktywny? Lekcja dostępna na classroomie. Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

FIZYKA

Materiały do lekcji znajdziecie na classroom. Pozdrawiam

PIĄTEK 22.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Zachęcam was do trenowania poznanych ćwiczeń ,pomogą wam one w zdobywaniu tak efektownych bramek jakie przedstawia filmik.Proponuję również aktywność fizyczną wybraną przez was na świeżym powietrzu a pogoda dopisuje.Pozdrawiam. https://youtu.be/BRK_1E5nXWg JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

Zapraszam do wykonania quizu Notacja wykładnicza.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 9:00. Do zobaczenia.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Witajcie kochani. Tematem lekcji wychowawczej jest spędzanie wolnego czasu. W obecnej sytuacji w której wszyscy jesteśmy nie jest łatwe wykonywanie zadań, z którymi mieliśmy styczność każdego dnia lub są one częściowo ograniczone. Pogoda zachęca nas do jak najaktywniejszego wypoczynku na świeżym powietrzu. Podaję Wam link gdzie macie małe podpowiedzi jak można wykorzystać czas wolny. Pozdrawiam. W przyszłym tyg. widzimy się online. Pozdrawiam:) BIOLOGIA Temat dzisiejszej lekcji: Zmysły powonienia, smaku i dotyku. Zapraszam na Classroom. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom.

CZWARTEK 21.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Kolejny materiał poświęcony panowaniu nad piłką ,prowadzenie ,zwody. Zachęcam do wykonania kilku ćwiczeń zawartych w materiale   https://youtu.be/Msn8HYMN12I   JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

CHEMIA

Temat: Dysocjacja jonowa zasad. Zapraszam do classroomu.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 00. Do zobaczenia

HISTORIA

Zapraszam na lekcje na classroom.

ŚRODA 20.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Dzisiejszy temat to przyjęcia piłki różnymi częściami stopy. Prowadzący dobrze tłumaczy poszczególne przyjęcia piłki .Te elementy są bardzo przydatne podczas gry. Zachęcam do ćwiczeń. https://youtu.be/tDn49AEwykU JĘZYK POLSKI Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

RELIGIA

Temat: Dlaczego chrzest Polski nie był stratą, lecz zyskiem? Przeczytajcie kat. str. 121- 123, lub obejrzyjcie film Poznajcie  przyczyny przyjęcia chrztu- str. 123 Przypominam o zaległych zadaniach!!!.

GEOGRAFIA

Zapraszam na classroom. Przypominam o wysyłaniu prac.

 FIZYKA

Materiały do lekcji znajdziecie na classromie. Pozdrawiam

CHEMIA

Temat: Wodorotlenki- zadania. Zapraszam do classroomu.

HISTORIA

Sprawdzian on-line wejdźcie na Meet o 9.00 prześlę sprawdzian. Zapraszam całą klasę.

WTOREK 19.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE. Witam. Ten tydzień poświęcimy na piłkę nożną a dokładniej technikę przyjęcia piłki i technikę indywidualną.Dzisiaj materiał dotyczący techniki indywidualnej zawodnika. Przypominam o przesyłaniu wyników prób w teście sprawności fizycznej. https://youtu.be/C_wTU2ZxHNU

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 11:00. Zaproszenie wyślę na maila. BIOLOGIA Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Higiena oka i ucha. Zapraszam na lekcję do classroomu. Miłego dnia:) JĘZYK NIEMIECKI Zapraszam na lekcję online o godz. 8.30 Szczegóły na classroomie. Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz  9 : 45. Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 18.05.2020 r.

RELIGIA

Temat katechezy: Potrzebna pamięć, żeby zachować tożsamość autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

PLASTYKA

Witam! W tym tygodniu proszę o zapoznanie się z tematem na stronach 42 – 43 w naszym podręczniku. Krótko o nowych formach dzieł i wybranych nurtach w sztuce współczesnej. Wynotujcie nazwiska artystów, tytuły ich dzieł, nazwy nurtów w sztuce współczesnej. I spróbujcie zajrzeć do Muzeum Guggenheima w Bilbao, oraz do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Wirtualnie, oczywiście :). Zachęcam też do zwiedzania innych znanych muzeów Polski i świata on line. Wiele z nich oferuje wspaniałą sztukę „na wyciągnięcie ręki”. Warto skorzystać. Miłego zwiedzania. JĘZYK NIEMIECKI Temat dzisiejszej lekcji: „Krautsalat – ein Kochrezept”. Praca z filmem. Lekcja dostępna na classroomie. Pozdrawiam:)

MATEMATYKA

Lekcja „Działania na potęgach” dostępna na Classroom. Zapraszam!

FIZYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10.00. Pozdrawiam

PIĄTEK 15.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Po raz ostatni przypominam o wykonaniu zadania na ocenę. Przedmiotem tego sprawdzianu są 3 proste próby z testu ZUCHORY (cały zawiera 6 prób).  Jednakże nadal niektórzy uczniowie mają olbrzymi problem z wykonaniem i odesłaniem  wyników !  Dodam, że kończy się dodatkowy termin wywiązania się z tego prostego zadania. Tak więc  test  Zuchory jest po raz ostatni tematem lekcji. Przypomnijcie o tym sobie nawzajem. Wiem, że kontaktujecie się między sobą.  Czekam ostatecznie do poniedziałku. We wtorek zostaną wystawione oceny – mam nadzieję, że same pozytywne ! :-))

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 10:00

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroom’ie. Zapraszam!

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Wejdź na joinmyquiz.com, wpisz kod 9152580 oraz swoje imię :-)

MUZYKA

Witam! W tym tygodniu mamy krótki i łatwy (?) temat – „Folk i country”. Muzyka tych stylów jest ogólnie lubiana, przyjemna, chętnie nucona i popularna. Proszę zapoznać się z wiadomościami ze stron 139 – 144, a potem przygotować kartę do Albumu muzycznego na classroomie, na której znajdą się informacje o tym, co to jest folk i country w muzyce, przykłady wykonawców (ćw. 1 ze str. 139), rodzaje akompaniamentów i słowniczek pojęć ze str. 144. I oczywiście proszę pośpiewać sobie z Golec uOrkiestrą piosenkę, którą śpiewaliśmy razem w szkole – „Pędzą konie”. Chciałabym, by na początku czerwca (gdybyśmy nie wrócili jeszcze do szkoły :( ) każdy nagrał jedną piosenkę z podręcznika (II semestr) na ocenę. Pozdrawiam, J. Kukla :)

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję on – line o godzinie 9:20. Do zobaczenia! Po lekcji zapraszam Was na Classroom. Zaproszenia zostały wysłane, gdyby pojawił się problem proszę o kontakt. Pozdrawiam

CZWARTEK 14.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  W dniu dzisiejszym wracamy do tematyki z zakresu zespołowych gier sportowych. Proponuję  temat z koszykówki – technika ataku szybkiego. W ramach realizacji zdalnej tego tematu zobaczcie filmik, w którym prowadzący zajęcia pokazuje ciekawe ćwiczenia doskonalące atak zawodnika z piłką na kosz (szczególnie ćw. z krzesłem).  Przypominam, że filmiki szkoleniowe są w pewnym stopniu formą realizacji naszej podstawy programowej z WF. Miłego oglądania !! :nerd:   Powoli kończy się dodatkowy czas na wysłanie wyników naszego domowego testu sprawności. Nie wszyscy wywiązali się z tego zadania !!!!!! Pozdrawiam  ! :umbrella:

CHEMIA

Temat: Wodorotlenek wapnia.. Zapraszam do classroomu.

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

MATEMATYKA

Lekcja Dzielenie potęg o jednakowych wykładnikach dostępna na Classroom. Zapraszam!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz  11 : 40 . Do zobaczenia

HISTORIA

Powtórzenie wiadomości on-line godz. 9.00-10.00 w dwóch grupach, I dziewczyny, II chłopcy.

ŚRODA 13.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj kolejny temat z zakresu turystyki.  Po wędrówce  Szlakiem Orlich Gniazd przenosimy się w nasze Beskidy. Pewnie niejednokrotnie wielu z Was było na wycieczce w tym regionie.  Polecam  filmik – 10 najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.  Taka teoretyczna wycieczka też może być ciekawa !!!! :-))    W kilka minut zwiedzamy tak wiele.  A teraz wracam do naszego testu. Bardzo dziękuję tym, którzy odesłali swoje wyniki.  Na pozostałe czekamy do piątku (cały dzień).  Oceny będą wystawione, kiedy pozostali uczniowie wywiążą się z tego zadania !!!!!!! :-))  Pozdrawiam !

RELIGIA

Maj to miesiąc  poświęcony Maryi. Módlmy się przez Jej wstawiennictwo o nawrócenie grzeszników oraz o ustanie epidemii koronawirusa. Dzisiaj 13 maja przypada 103 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.  Nie odbędą się nabożeństwa majowe, ani procesje w naszych kościołach, ale możemy się modlić w domach, z naszymi rodzinami. Zachęcam do odmawiania dziesiątki różańca i Litanii Loretańskiej. Przypominam o zadaniu, tym, którzy nie oddali. Drugi termin upływa 18 maja, myślę, że nikt go nie zlekceważy

JĘZYK POLSKI

Lekcje i materiały zamieszczone są na blogu POLONISTYCZNA TABLICA

HISTORIA

Zajęcia on-line godz.11.00-12.00 w dwóch grupach, I dziewczyny, II chłopcy.

GEOGRAFIA

Zapoznaj się z prezentacją Powodzie i ochrona przeciwpowodziowa.pptx, następnie uzupełnij kartę pracy. Wyślij zdjęcie do 18 maja (praca na ocenę). Karta pracy powodzie.

FIZYKA

Instrukcje do lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 12:30 CHEMIA Temat: Wodorotlenki-zadania. Zapraszam do classroomu. Lekcja on – line 10:10-10:30.

WTOREK 12.05.2020 r.

 

INFORMATYKA DZ i CH

Kontynuujemy materiał z zeszłego tygodnia. Karta pracy i materiały pomocnicze będą na Classroom. Do zobaczenia na Meet w środę o 9:00

 WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !!! Witam wszystkich bardzo serdecznie !!   Na początek tej lekcji  PRZYPOMINAJKA !!!!!!!  Nasi wspaniali uczniowie (dziewczęta i chłopcy) przysyłajcie  swoje wyniki testu sprawnościowego.  Z ogromnym utęsknieniem na nie czekamy !!!!   Na Was oczywiście też !!!!!!!!! :-))  Test był prosty, więc w czym jest problem.  Po prostu  wykonać – zmierzyć – zapisać – wysłać  !!!  I tyle. Zaś wracając do lekcji, to dzisiaj temat z działu turystyka.  Dzisiaj powędrujemy na Jurę  Krakowsko – Częstochowską.  Zobaczymy  i zachwycimy się urokami wspaniałego miejsca jakim jest Szlak Orlich Gniazd. Póki co, nasze szkolne wycieczki możemy realizować tylko w taki sposób.  A więc ruszamy na szlak !!! ( tylko bez plecaków).  A jak wrócicie z wycieczki wyślijcie wyniki testu. :-))    Tylko prosimy o to, żeby były PRAWDZIWE !!!!!!!!!  :yes:

JĘZYK POLSKI

Wszystkie lekcje i materiały umieszczane są na blogu języka polskiego POLONISTYCZNA TABLICA 

MATEMATYKA

Lekcja Mnożenie potęg o jednakowych wykładnikach dostępna na Classroom. Zapraszam! II termin kartkówki dostępny dzisiaj od 14:30 do 15:00.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 9 : 40. Do zobaczenia JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry! Temat dzisiejszej lekcji: Sprawdzian wiadomości z rozdziału 4. Proszę zapoznać się z technicznymi wskazówkami dotyczącymi sprawdzianu. Lekcja dostępna na classroomie,  gdzie znajdziecie również link do sprawdzianu. Link będzie aktywny tylko dzisiaj w godz. 13.30 – 14.15!!! Powodzenia:) M.Stalmach

PONIEDZIAŁEK 11.05.2020 r.

 

RELIGIA

 

Temat: Świadectwo wiary mojej rodziny. autorstwa Barbara Pyclik v

CLASSROOM – INSTRUKCJA

Zaczynamy pracę z Classroom, gdzie będzie się znajdować coraz więcej zadań. Znajdziesz w jednym miejscu zadania od wielu nauczycieli. Krok 1. Aby dołączyć do zajęć w classroom należy wybrać u góry ekranu, po prawej stronie Aplikacje Google i kliknąć w Classroom. Zrzut ekranu (111)_LI Za pierwszym razem potwierdzamy dołączenie do aplikacji Classroom. Zrzut ekranu (113)_LI następnie oznaczamy swoją rolę – UCZEŃ Zrzut ekranu (114)_LI Wystarczy teraz dołączyć do zadań. Zrzut ekranu (116)_LIKROK 2.  Do zadań wysłanych przez konkretnego nauczyciela możesz także dołączyć klikając w wysłane zaproszenie. Zrzut ekranu (115)_LI KROK 3. Po wejściu możesz wybrać zadanie opublikowane przez nauczyciela lub wejść do zakładki ZADANIA, gdzie zobaczysz wszystkie zadania tego nauczyciela. Zrzut ekranu (117)_LI KROK 4. Zadania mogą mieć załączniki do samodzielnego wykonania (nr 1), mogą mieć termin wykonania i MUSZĄ byc ODDANE (nr 2) Zrzut ekranu (122)_LIZrzut ekranu (124)_LI KROK 5. Zadania mogą być do wspólnego wykonania, lub przeczytania i wtedy należy takie zadanie OZNACZYĆ JAKO ZROBIONE. Zrzut ekranu (127)_LI To koniec instrukcji ;) resztę opanujecie w czasie pracy. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki Karolina Zioło

 

LEKCJA WYCHOWAWCZA/BIOLOGIA

Zapraszam dziś na spotkanie online o godz. 10.00- 10.40. Do zobaczenia:)

MATEMATYKA

Dzisiejsza lekcja dostępna na Classroom. Proszę się zalogować na szkolne konto mailowe – tam czeka zaproszenie.

FIZYKA

Zapraszam na classroom.  Tam znajdziecie dzisiejszą lekcję. Zaproszenia do zajęć z fizyki wysłałam na Wasze maile. Pozdrawiam JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry! Dzisiaj lekcja online o 8.50. Zapraszam link dostępu na classroomie. Proszę się zalogować, kody dostępu otrzymaliście na Wasze maile. Na lekcję online, proszę przygotować zeszyt ćwiczeń z zadaniami z powtórki z rozdziału 4. Temat dzisiejszej lekcji: Powtórzenie wiadomości z rozdziału 4. Część druga. Przypominam, że od tego tygodnia lekcje dostępne są na classroomie. Pamiętajcie, że jutro piszecie sprawdzian, proszę zaraz rano zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi sprawdzianu, będą dostępne na classroomie. Sprawdzian piszemy w godz. 13.30 – 14.15. Pozdrawiam:) M.Stalmach

PLASTYKA

Witam! Dzisiaj kolejne nowe pojęcia określające współcześnie powstałe dziedziny sztuki. Proszę zajrzeć do classroomu, gdzie macie dalsze informacje, i zapoznać się z ciekawym tematem w podręczniku. Pozdrawiam! J.Kukla

PIĄTEK 08.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zachęcam do wykonania testu sprawności który macie zadany.Kilka osób już pochwaliło się swoimi wynikami i zostali ocenieni . Czekam na pozostałych bo test nie jest trudny i nie zajmuje wiele czasu . Pozdrawiam.   JĘZYK  ANGIELSKI Witam was! Dziś obejrzyjcie film, w którym są bardzo dobre przykłady zdań użycia czasu Present Perfect : Present perfect autor – Jola Świerzy

 BIOLOGIA

Witam serdecznie. Dzisiejszy temat: Podsumowanie wiadomości. Przysyłacie prezentacje z działu 8 (Regulacja nerwowo- hormonalna) na mojego gmaila. Maks. 10 slajdów. Czas do 15 maja. Obejrzyjcie prezentację na temat układu dokrewnego.  Rozwiąż test: „Wiesz czy nie wiesz” podr. na str. 191. Od przyszłego tygodnia spotykamy się na classroomie. Pozdrawiam. Miłego dnia:)

MATEMATYKA

 

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

 

MUZYKA

Witam! Przesyłam wam krzyżówkę  z tematu „balet”, która pomoże wam w utrwaleniu wiadomości z tego tematu. A przez ten tydzień proszę zapoznać się z tematem „Z dziejów muzyki – muzyka XX wieku”. Wypiszcie na kartce nazwiska wymienionych tam kompozytorów, krótkie o nich informacje i wymieńcie ich najważniejsze utwory. Możecie posłuchać ich fragmentów tutaj:           C. Debussy – Światło księżyca        John Cage – 4’33”                                          K. Szymanowski – Harnasie (fragm.)   W. Lutosławski – Mała suita              W. Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz   i   muzyka z filmu Ziemia obiecana           H. M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu                              K. Penderecki –  Anaklasis i Music for Recorders….

GEOGRAFIA

Zanieczyszczenie środowiska przyrodniczego Polski. Zapoznaj się z prezentacją Zanieczyszczenie środowiska przyrodniczego Polski (1). Zachęcam również do filmiku Smog nas zabija. W zeszycie odpowiedz na pytanie 3 str. 167 w podręczniku.

CZWARTEK 07.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam. Temat na ten tydzień to Indeks sprawności i czekam na wykonanie trzech prób bo będę to oceniał .Pozostałe próby z testu można wykonać samodzielnie jeżeli warunki na to pozwalają.

WIZUALIZACJA „STREFY UCZNIA”

Witajcie, ruszamy z realizacją działań w ramach projektu „Szkoła z Klasą”. Jednym z naszych założeń jest stworzenie wizualizacji „Strefy ucznia”. W głównym budynku kącik ten powstanie na pierwszym piętrze, tam gdzie obecnie piłkarzyki, a w drugim budynku, w obecnej „Strefie ciszy”. Wszystkich uczniów chętnych do stworzenia tej wizualizacji proszę o kontakt mailowy , do jutra tj. do piątku, z panią Karoliną Zioło. Mail: karolina.ziolo@zsppiasek.pl Zachęcam również do włączenia się w inne działanie, a mianowicie wykonanie gry w aplikacji online o zasadach kulturalnego zachowania czyli savoir vivre. Chętnych uczniów do stworzenia swojej gry proszę o kontakt, także do jutra, ze mną: marta.kiecok@zsppiasek.pl Koordynator Zespołu „Szkoły z Klasą” Marta Kiecok

MATEMATYKA

Spotykamy się na Meet o godz. 10:00 (zaproszenie na mailu). Do zobaczenia!

HISTORIA

Temat: Świat na drodze ku II wojnie światowej. Przeczytajcie tekst w podręczniku na stronach 210-213 lub notatkę ze strony e-historia. Odpowiedz na pytanie (odpowiedź prześlij do mnie), które z działań Niemiec najbardziej  by cię zaniepokoiło? Odpowiedź uzasadnij.

CHEMIA

Temat:Wodorotlenek potasu. Zapraszam do classroomu. W przyszłą środę  czyli 13 maja lekcja on-line (meet)  godzina 10:10-10:30.

ŚRODA 06.05.2020 r. 

 

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour.                                                                                                                          Zapraszam na lekcję do Classroom, dzisiejszy temat brzmi: Les exercices de traduction.                                                                                                               Bonne journée :clover:    RELIGIA

Temat katechezy: Modlitwa w rodzinie i z rodziną. autorstwa Barbara Pyclik       WYCHOWANIE FIZYCZNE       Dzień dobry. Przedstawię dzisiaj test sprawności Zuchory którym zajmiecie się w tym tygodniu.Test składa się z 6 prób sprawnościowych ale ze względu na warunki wykonacie tylko 3 próby. Szybkość-biegnij szybko w miejscu przez 10 s wysoko unosząc kolano i klaszcząc pod uniesioną nogą.Policz liczbę klaśnięć. Skoczność-skocz w dal obunóż z miejsca.Rezultat zmierz własnymi stopami.Zaokrąglij wynik-mniej niż pół stopy w dół  ,więcej niż pół stopy w górę.Gdy pomiar wyniesie np 6,5 stopy i więcej wpisz 7 stóp. Siła mięśni brzucha-połóż się na plecach ,ręce ułożone dowolnie.Unieś nogi tuż nad podłoże i wykonuj nożyce poprzeczne ,tak długo, jak możesz.O wyniku decyduje czas trwania próby. Wyniki prób proszę przesłać w tym tygodniu dziewczyny Pani Sobiech ,chłopcy Pan Kamiński.Pozostałe trzy próby kto ma możliwości może wykonać ale nie są one obowiązkowe.Znajdziecie je wpisując Indeks sprawności K.Zuchory.

HISTORIA

Temat: Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym. Przeczytaj tekst z podręcznika str.205-209. Odpowiedz na pytania, odpowiedzi wyślij na mojego gmaila.  1.Przedstaw społeczne skutki I wojny światowej.                  2.Przedstaw zmiany społeczne okresu dwudziestolecia międzywojennego. Brak przesłania odpowiedzi skutkuje wstawieniem minusa z aktywności. Dla chętnych – modernizm, komedie z Charlie Chaplinem. Uczniowie, którzy nie przesłali prezentacji wynalazku z okresu I wojny światowej otrzymują ocenę niedostateczną. W czwartek w przyszłym tygodniu będzie sprawdzian. W środę w przyszłym tygodniu spotkanie meet i powtórzenie wiadomości. Będzie można się wykazać i zgarnąć plusy.  Zagadnienia do sprawdzianu prześlę na pocztę gmail.

MOI DRODZY,

dziękuję wam za waszą pracę w tych trudnych warunkach. Wiem, że często dzielicie się sprzętem z rodzeństwem czy rodzicami, czasem trudno wszystko jest opanować i zorganizować czas w tym zupełnie innym czasie nauczania. Po rozmowach z nauczycielami wiem, że większość z was pracuje na miarę swoich możliwości i stara się wszystko na czas oddać i być na spotkaniach. Cieszę się, że pracujecie tak wytrwale. Muszę jednak przypomnieć, że  przy dużych pracach, zadaniach  i projektach, sprawdzianach podajemy dwa terminy – główny i na poprawę lub uzupełnienie. Po drugim terminie wstawiana jest ocena niedostateczna. Przy sprawdzianach, kartkówkach, pracach klasowych macie obowiązek niezwłocznie poinformować nauczyciela o niemożliwości przystąpienia do zaplanowanego sprawdzianu, kartkówki wykorzystując w tym celu dowolny kanał informacyjny (np. mail, Hangouts, Messenger, e-dziennik, telefon do szkoły  32 211 4926 /nauczyciela,) powiadamiając co się stało. My naprawdę chcemy wiedzieć jak wam pomóc w tych sytuacjach a obowiązek nauki i oceniania nie zniknął wraz z nadejściem koronawirusa. Wiem, że jak na czymś wam zależy to potraficie wszystko tak zorganizować, żeby się coś załatwić, więc proszę to tak traktować. To jest czas szczególny i niestety szczególne działania musimy podejmować. Karolina Zioło

INFORMATYKA

Spotykamy się jutro na Meet o 10:00

GEOGRAFIA

Czas na podsumowanie działu Usługi w Polsce. Przeczytajcie podsumowanie w podręczniku str. 161 oraz wykonajcie w ćwiczeniach Sprawdź, czy potrafisz str. 100 – 101. Zrób samodzielnie! Przyślij zdjęcie Swojej pracy. Przypominam o zaległych pracach na ocenę (mapa myśli, prezentacja oraz rysnotki na zaliczenie). Czekam do piątku.

FIZYKA

Spotykamy się o 10.30 online. Pozdrawiam CHEMIA Temat: Wodorotlenki-wzory i nazwy. Zapraszam do classroomu.

WTOREK 05.05. 2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Zapraszam do wykonania kilku ćwiczeń tabaty -to forma ćwiczeń ogólnorozwojowych o dość dużej intensywności .Ćwiczenia można wykonywać w domu bo są dość proste.   https://www.youtube.com/watch?v=_scsOZ0SOg8

BIOLOGI

Dzień dobry kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Higienia i choroby układu nerwowego. Powoli zbliżamy się do końca naszego działu. Dużym zagrożeniem dla człowieka w dzisiejszych czasach jest stres. Skutki działania stresu na organizm macie w podr. na str. 185. Wypiszcie je proszę w punktach do zeszytu. Informacje jak radzić sobie ze stresem znajdziecie tutaj.

MATEMATYKA

 

W czwartek zapraszam na lekcję on-line o godz. 10:00. Do zobaczenia!

INFORMATYKA CH i DZ 

Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 195-202. Materiał jest przewidziany na 2 lekcje. Efekty swojej pracy proszę przesłać lub udostępnić. Spotykamy się na Meet w środę o 10:00  JĘZYK NIEMIECKI Temat dzisiejszej lekcji: Powtórzenie wiadomości z rozdziału 4. Proszę wykonać lekcję o tym temacie z padleta: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 30. Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 04.05.2020 r.

PLASTYKA Witam! Dzisiaj mam dla was zadanie…  komputerowe. Proszę o sprawdzenie na Google Classroom nowego zaproszenia, macie tam instrukcję, co należy wykonać. Proszę to zrobić do 11 maja, macie na to spokojnie tydzień. Pozdrawiam, do następnego poniedziałku :)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Witajcie moi mili. Chciałabym, abyście się zastanowili nad wdrażaniem zasad savoire – vivre w naszej szkole oraz jakie są wasze oczekiwania w związku z dobrym, kulturalnym zachowaniem. Zapraszam Was na spotkanie online jutro o godz. 9.10- 9.30. Pozdrawiam. Miłego dnia :)

FIZYKA

Zapraszam na lekcję. Dokładne instrukcje znajdziecie na blogu. Pozdrawiam

 RELIGIA

 

TEMAT KATECHEZY: Spotkanie w godzinie apelu. Apel Jasnogórski autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK NIEMIECKI

Dzień dobry, temat dzisiejszej lekcji: W wiedeńskim sklepie. Proszę zrobić lekcję o takim temacie z padleta: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

MATEMATYKA

Proszę zalogować się na szkolne konto mailowe, tam są wszystkie informacje :-)

CZWARTEK 30.04.2020 r.

 

CHEMIA

 

Temat: Wodorotlenek sodu. Zapraszam do classroomu.

 

MUZYKA

Witam serdecznie! Ponieważ wczoraj był Międzynarodowy Dzień Tańca, zapraszam do zapoznania się z tematem na stronach 123 – 127 w podręczniku. Dowiecie się z niego, że taniec jako osobne widowisko sceniczne, pojawił się w teatrach nie tak dawno, bo dopiero w wieku XVII. Kolebką tej nowej formy przedstawienia są Włochy i Francja. Wcześniej taniec był tylko dodatkiem, uzupełniającym sceny operowe, lub nawet mającym zająć widza w antraktach (przerwach) przedstawienia. Proszę wynotować najważniejsze pojęcia dotyczące baletu (możecie narysować mapę myśli), oraz wykonać ćwiczenia 1 i 2 ze strony 123. I proszę odpowiedzieć na pytanie: jaką niewątpliwą przewagę nad spektaklami operowymi, musicalowymi, czy operetkami, ma balet?  A jeśli zechcecie poszukać w Internecie fragmentów znanych przedstawień baletowych, okaże się, że melodie niektórych z nich nie są wam obce. Polecam też do obejrzenia krótki film na ten temat. A dla chętnych – można obejrzeć nawet cały spektakl (Jezioro łabędzie), lub posłuchać samej muzyki z tego baletu! Pozdrawiam, życzę  miłego weekendu majowego :). J. Kukla.   WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zachęcam do doskonalenia elementów z piłki nożnej przedstawionych na poprzednich zajęciach.Prowadzenie , panowanie nad piłką ,można również doskonalić żonglerkę nogą i głową.Można już z zachowaniem ostrożności korzystać z jazdy na rowerze a wiem że dla wielu z was jest to ulubione zajęcie i specjalnie nie trzeba was zachęcać.

HISTORIA

Temat: ZSRS – imperium komunistyczne. Podręcznik strona 200-204. Przeczytajcie i rozwiążcie test, który posyłam na gmaila. Obiecane filmy. Głód na Ukrainie.  Historia komunizmu. (to tylko jeden z całego cyklu, można obejrzeć wszystkie).

MATEMATYKA

 

Potęgi autorstwa Anna Ryba

ŚRODA 29.04.2020 r.

 

RELIGIA

Szczęść Boże Zaczynamy zawsze dzień od modlitwy. Proście Ducha Świętego o Jego światło i prowadzenie. Temat Katechezy: Na co poświecić czas w niedzielę?   Przeczytajcie (Wj 20, 8-11) i (Mt28,1-6) katechizm str.98 W tym trudnym dla nas czasie nie wszyscy możemy uczestniczyć w kościele w Mszy świętej, ale jest możliwość uczestniczenie przez Internet. Zachęcam, abyście uczestniczyli z całą rodziną w ten sposób i przyjmowali Pana Jezusa duchowo do swoich serc Jak przeżywać niedzielę po chrześcijańsku przeczytajcie lub zobaczcie film ( katechizm str.99-100 ) Zadanie: Napisz czego dotyczyła niedzielna Ewangelia?( z 3 maja), jak ją zrozumiałaś/eś. Napisz minimum 5 zdań i prześlij na mojego maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl do 8 maja. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam na kolejny temat związany z piłką nożną a mianowicie prowadzenie i kontrola nad piłką . Kilka ciekawych ćwiczeń pomagających panować nad piłką . Zachęcam w wolnym czasie do takich ćwiczeń. https://youtu.be/pTUPw1hYvWA FIZYKA Dzisiaj podsumowanie działu Dynamika. Na Wasze maile wysłałam Karty Pracy. Karta pracy będzie dostępna do końca tygodnia, można ja wypełnić tylko raz. Karta jest obowiązkowa. Życzę spokojnej i owocnej pracy. Pozdrawiam

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję multimedialną. Pamiętajcie, że materiał jest również w podręczniku str. 158 – 160. Następnie wykonajcie rysnotkę i wyślijcie ją do oceny! handel

CHEMIA

Temat: Elektrolity i nieelektrolity. Zapraszam do classroomu.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet  o 10:00

HISTORIA

Spotkanie on-line z podziałem na grupy: dziewczyny 11.00-11.20, chłopcy 11.30-11.50.

WTOREK 28.04.2020 r. 

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam na kilka lekcji z piłką nożną.Zaczniemy od ćwiczeń prowadzenia i czucia piłki.Prowadzenie prawą i lewą nogą ,zmiana tempa i kierunku biegu i panowanie nad piłką pomogą potem w dalszych ćwiczeniach.Kilka pachołków myślę że znajdziecie i zapraszam do ćwiczeń. https://youtu.be/vJ-LzJUSn3k

INFORMATYKA CH i DZ

Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 184-192. Materiał jest przewidziany na 2 lekcje i to jest lekcja druga. Efekty swojej pracy proszę przesłać lub udostępnić. Spotykamy się na Meet w środę o 10:00   BIOLOGIA Witajcie kochani jeszcze raz:) Temat dzisiejszej lekcji. Obwodowy układ nerwowy. Odruchy. Zapoznajcie się z tym tematem. W podr. na str. 181 znajdziecie takie punkty jak: rodzaje nerwów, łuk odruchowy, odruchy wrodzone, odruchy nabyte- w kilku zdaniach proszę je opisać pod tematem. Zajrzyjcie także tutaj. Pamiętajcie, że całe nasze ciało pokryte jest maleńkimi neuronami dzięki którym możemy czuć oraz odbierać bodźce z zewnątrz:) Miłego dnia:) JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry, Temat dzisiejszej lekcji: Gabi, zrób proszę zakupy! Część druga. Proszę wykonać lekcję o takim temacie z padleta. Link do padleta: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Czekam na Wasze zadania domowe z wczorajszej lekcji. Małgorzata Stalmach

MATEMATYKA

 

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line o godz 10 :00 Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 27.04.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam! W tym tygodniu przed nami kolejny interesujący dział sztuki, jakim jest film. Proszę o zapoznanie się z tematem w podręczniku na str. 28 – 33. Wykonajcie na kartce A4 mapę mentalną, czyli zapiszcie najważniejsze informacje i pojęcia, dotyczące tego tematu. Możecie to zrobić w dowolny sposób,  ułatwiający wam zapamiętanie tego, co najistotniejsze. Prace zachowajcie, prześlecie mi je wkrótce w postaci „albumu”, czyli kilku prac tworzących jeden komplet. Pozdrawiam. J. Kukla A tu pomocne filmiki o historii kina i filmu:  Film1     Film2   Film3   :)

RELIGIA

Szczęść Boże Temat katechezy: Szczególne kartki z kalendarza. Okresy Roku Liturgicznego. W ciągu roku liturgicznego przeżywamy wszystkie wydarzenia z życia Pana Jezusa i jego Matki, począwszy od oczekiwania na Jego przyjście na ziemię, poprzez narodziny, nauczanie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, zesłanie Ducha Świętego, aż po oczekiwanie Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. kjj   Z obchodami świąt i nabożeństw związane są pewne znaki i tradycje. BeFunky-collage Zapis do zeszytu Proszę przerysować do zeszytu schemat roku liturgicznego i przepisać nabożeństwa w roku liturgicznym. JĘZYK FRANCUSKI Bonjour. Przypominam o zrobieniu lekcji, która jest dostępna w Classroom:           Où sont les souris?                                                                                                 Zapraszam Was na lekcje online: ŚRODA 29 kwietnia 12.30-12.50 Bonne journée.  Mme Folek

MATEMATYKA

 

Potęgi autorstwa Anna Ryba

JĘZYK NIEMIECKI

Dzień dobry, Temat dzisiejszej lekcji: Gabi, zrób proszę zakupy! Proszę wykonać lekcję o takim temacie z padleta. Link do padleta: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Na padlecie będą również rozwiązania do poprzedniej lekcji, proszę przeanalizować odpowiedzi. Służę pomocą w razie wątpliwości. Małgorzata Stalmach

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam serdecznie na lekcję wychowawcza na meecie jutro (wtorek 28.04.2020 r. ) o godz. 8.00. Pozdrawiam.  Miłego dnia:)

FIZYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10.00-cała klasa. Pozdrawiam

PIĄTEK 24.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! W ramach dzisiejszej lekcji wf proponuję zajęcia z koszykówki – dawno jej nie było. Zobaczcie  tym razem filmik   –   ABC Koszykówki dotyczący rodzajów rzutu do kosza. Czasami dobrze popatrzeć na zajęcia szkoleniowe. Miłych spacerów i dużo ruchu w czasie wolnym od nauki !! Pozdrawiam. :-))   JĘZYK FRANCUSKI Dzisiejszą lekcję znajdziecie w Classroom pod tytułem: Où sont les souris.  :mouse: :mouse: Sprawdzimy to obowiązkowe zadanie w środę 29 kwietnia na lekcji online. Miłego weekendu  Wam życzę. :sun: 

MATEMATYKA

Lekcja on-line o godz. 11:00. Do zobaczenia!

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

 

Sprawdź sie.. autorstwa Anna Ryba

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 10:00

GEOGRAFIA

Regiony turystyczne w Polsce. Dalej pozostajemy w temacie związanym z turystyką. Pamietajcie o pracy nad prezentacjami. Przeczytajcie dokładnie wytyczne! Proszę dzisiaj o pracę w ćwiczeniach (str. 95 – 96). Zachecam również do poznania zamku w Polsce – prawie jak u Disneya lub w Hogwarcie.

CZWARTEK 23.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam! Dzisiaj podsyłam wam jeszcze fajne filmy, które pomogą wam utrwalić wiadomości o trzech wielkich kompozytorach epoki klasycyzmu, czyli o KLASYKACH WIEDEŃSKICH. Pamiętacie ich nazwiska? Mam nadzieję, że tak. Jeśli nie, to sobie przypomnicie. Tylko tyle. Pozdrawiam, życzę miłego oglądania. I słuchania Smile Film 1 o H.         Film 2 o M.          Film 3 o B.    Muzyka H.    Muzyka M.    Muzyka B. JĘZYK  ANGIELSKI Witam Was! Dziś dwa czasy Simple Past i Present Perfect – Useful language.. Proszę przypomnieć sobie wiadomości nt. użycia tych czasów na str. 70 i 114 i 115 w Książce ucznia. Przejdzmy teraz do str.67 – Książka ucznia.  Przeczytaj dialog na str.67 ćw.1 , następnie na jego podstawie ułóż dwa dialogi według danych. które znajdują się w ćw. 2 na tej stronie. Pomocna będzie też tabelka w rogu na dole – `Useful language – Talking about the journey.`   Możesz zrobić dodatkowe cwiczenie :  past simple or present perfect  Posłuchaj tez tego dialogu. Simple Past conversation                                                                                    autor -Jola Świerzy

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Kolejna lekcja tańca następnym razem. Dzisiaj wracamy do zespołowych  gier sportowych. A mianowicie  – technika wykonania zagrywki tenisowej. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolny zdołamy się spotkać i wykonać zagrywkę jako zadanie kontrolne – tak przewiduje nasz program wf.  Ale na razie proponuję ciekawy film metodyka siatkówki – zagrywka tenisowa. Ten bardzo ważny element gry większości z Was całkiem nieźle wychodzi, ale poobserwować jak robią to zawodnicy nigdy nie zaszkodzi.  Pozdrawiam !!!

HISTORIA

Spotkanie on-line godzina 10.00. Porozmawiamy o faszyzmie we Włoszech i Niemczech (Skąd się wziął? Przywódcach obu państw – jak zdobyli władzę? Jak wyglądała sytuacja ludzi żyjących w tych krajach. Jakie ustawy wydano przeciwko Żydom.) Po zajęciach. Proszę odpowiedzieć na dwa z zadanych wyżej pytań i odesłanie do mnie. Przydatne linki: Khan Academy    e-historia

MATEMATYKA

 

CHEMIA

Temat: tlenki metali i niemetali-zadania. Zapraszam do classroomu. Lekcja on-line odbędzie się w piątek o godzinie 8:30 w aplikacji meet, dotyczyć będzie rozwiązywania zadań ze stężenia procentowego.   Moi drodzy, proszę was o zrobienie telefonem swojego zdjęcia profilowego. Zdjęcia zostaną dodane na wasze profile w dzienniku. Zdjecie powinno być zrobione tak jak do legitymacji czyli od głowy do ramion i na jasnym tle. Twarz ma być wyraźna, np:. kobieta   zdjMen Proszę aby zdjęcie miało nazwę zawierającą wasze Imię i Nazwisko oraz klasę  abyśmy wiedzieli komu je wstawić. Tak zrobione zdjęcia proszę wysłać do Pana z informatyki: Tomasza Marcinkiewicza  na e-mail: tomasz.marcinkiewicz@zsppiasek.pl PROSZĘ ZDÓBCIE TO DO PIĄTKU 24.04.2020 r. Karolina Zioło

RELIGIA

Szczęść Boże Temat katechezy: Kiedyś spotkam się z chorobą i niedołężnością Jednym z towarzyszących człowiekowi lęków jest choroba i związane z nią ból i cierpienie. Przeczytajcie zamieszczony w katechizmie fragment książki „Oscar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta (str.92 ) wprowadza nas w świat dziesięcioletniego Oskara, chorego na białaczkę, zobaczcie również  film o Nicku Zapis do zeszytu : ułóż modlitwę w intencji bliskiej ci osoby zmagającej się z chorobą lub ogólnie w intencji osób chorych, pomódl się za osoby chore, niepełnosprawne, za tych, którzy chorują na korona wirusa.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour! Przypominam, że dziś o 8.30-9.10 widzimy się na lekcji Meet. À bientôt Mes Amis :)

HISTORIA

Spotkanie on-line godzina 10.00.

ŚRODA 22.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzisiaj będzie bardzo krótko. Proponuję zobaczyć i przećwiczyć kolejny fragment układu tanecznego zaproponowanego wczoraj. Przypomnę, że choreografia tego tańca została przygotowana do bardzo znanej i lubianej piosenki Wiktorii Gabor.  Przed Wami druga część układu – lekcje tańca nr 2 – jeszcze raz zachęcam nie tylko dziewczęta !!!!!!  Pozdrawiam. :-))

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour! Dzisiejsza lekcja jest przygotowana dla Was w classroom. Oto kod zajęć: 2unb57m

  À bientôt Mes Amis :)

FIZYKA

Zapraszam na lekcję. Pozdrawiam

HISTORIA

Temat: Narodziny faszyzmu. Podręczni str.192-193.Wykonajcie notatkę w formie mapy myśli, graficzną. Możecie pomóc sobie informacjami zawartymi tu. Notatkę wykonajcie na kartce A4. Prześlijcie zdjęcia do mnie. CHEMIA Temat: Tlenki metali i niemetali.  Zapraszam do classroomu.

GEOGRAFIA

Witam. Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzi swoje święto Nasza Ziemia. Zapraszam Was do skorzystania z lekcji, aby zobaczyć jak wielkie jest znaczenie przyrody dla człowieka. Przyroda poprawia nastrój, oczyszcza powietrze, pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również rozwiązuje dokuczliwe problemy w miastach takie, jak nadmiar wody, ale też susza, upał, hałas, smog i inne. Na końcu przygotowanej lekcji jest zadanie dla chętnych na dodatkową ocenę.

WTOREK 21.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym proponuję  odejść od wiodących treści wychowania fizycznego i trochę potańczyć. Tak więc polecam filmik – lekcje tańca w wykonaniu instruktorek w tej dziedzinie . Taniec wykonywany jest do bardzo  znanego utworu Wiki Gabor.  Bardzo proszę spróbujcie  zatańczyć chociaż mały fragment. Po powrocie do szkoły zrobimy z tego wspólny, wspaniały występ. Może nawet okaże się to nową propozycją na nasze „tańczące przerwy”. A więc od dzisiaj  ruszamy. Codziennie kilka minut tańca nie zaszkodzi – wręcz przeciwnie !!! :-))

MATEMATYKA

 

BIOLOGIA Skrót lekcji online. Temat: Budowa i rola układu nerwowego. Opracowujecie punkty: Ośrodkowy układ nerwowy, obwodowy układ nerwowy, somatyczny układ nerwowy, autonomiczny układ nerwowy (część współczulna i przywspółczulna). Opracowane punty wysyłacie na mojego gmaila:) Miłego dnia:) INFORMATYKA CH i DZ Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 184-192. Materiał jest przewidziany na 2 lekcje. Efekty swojej pracy proszę przesłać lub udostępnić. Spotykamy się na Meet w piątek o 10:00

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. My name is Lucyna Sobiesiek I will have some lessons with you. Przygotowałam dla Was ćwiczenia z użyciem przedimków. Powodzenia JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry! Temat dzisiejszej lekcji: Przed budką z jedzeniem. Proszę wykonać lekcję o takim temacie z padleta. Link do padleta: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Jeżeli ktoś jeszcze nie pamięta hasła dostępu do padleta, proszę o kontakt. Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

PLASTYKA

Witam, drodzy uczniowie! Ten wpis dotyczy lekcji wczorajszej. Na stronie szkoły mamy umieszczoną instrukcję, jak należy prawidłowo nosić maseczkę, która ma nas izolować od otoczenia, byśmy nie narażali siebie i innych na zarażenie chorobą. Dziś proponuję wam, w ramach pracy z działu papieroplastyki, konkretnie wykorzystując japońską sztukę składania papieru ORIGAMI, próbę samodzielnego wykonania maseczki z papieru. Filmik, zawierający instrukcję wykonania takiej maseczki możecie zobaczyć tutaj. Gotową maseczkę proszę ozdobić dowolnymi rysunkami, proszę też na niej napisać imię, pierwszą literę nazwiska, oraz  klasę. I zrobić sobie zdjęcie – autoportret w tej maseczce. Zdjęcie przesłać wraz z innymi pracami na mój g-mail. Im bardziej kolorowa i wzorzysta wyjdzie wam maseczka, tym lepiej. A tu jeszcze inne sposoby „papieroplastyczne” na wykonanie jednorazowej maseczki!              Nie dajmy się wirusowi! Pozdrawiam, do usłyszenia :)

PONIEDZIAŁEK 20.04.2020 r.

 

RELIGIA

Chrzest startem w wierze katecheza_27_prezentacja_01 Rodzice, przynosząc swoje dziecko do chrztu, pragną, aby zostało ono włączone do wspólnoty Kościoła. Następnie zabiegają o to, aby umacniało się w wierze i w niej wzrastało. Podejmują wiele działań, abyście poprzez swoje życie doczesne osiągnęli życie wieczne. Wiara jest darem, którym powinniśmy dzielić się z innymi. Rodzice w trosce o wasze życie tym darem dzielą się z wami. Spróbujemy dzisiaj odkryć, co robić, aby nasze życie było wzrastaniem nie tylko w latach, ale również w wierze. Temat: Wzrastać w latach i w wierze. Jan Paweł II, który również wzrastał w wierze, w swoim nauczaniu wielokrotnie przypominał, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma wychowanie religijne. Odczytajcie  fragment Adhortacji oraz homilii ( katechizm str. 89) r.) W wieczornej modlitwie pomódl się za tych, którzy pomagają ci wzrastać w wierze.

MATEMATYKA

 

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Zapraszam na spotkanie meet  jutro  (wtorek 21.04.2020 r.) o godz. 10.30- 10.50. Miłego dnia:)

FIZYKA

Zapraszam na mojego bloga. Pozdrawiam JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry:) Temat dzisiejszej lekcji: Co sprawia, że jesteśmy w dobrej formie? Link dostępu do padleta: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Proszę wykonać lekcję o tym temacie. W razie pytań proszę o kontakt. Małgorzata Stalmach

PIĄTEK 17.04.2020 r.

 

GEOGRAFIA

Zadanie długoterminowe: Przygotuj prezentację związaną z tematem Turystyka w Polsce. Do wyboru masz trzy tematy: 1. Przyrodnicze walory turystyczne Polski. 2. Kulturowe walory turystyczne Polski. 3. Polskie obiekty wpisane na Światową Listę UNESCO. Termin odesłania prac 30 kwietnia. Pamiętaj wykonanie gry, zadania lub dodanie filmiku podwyższy ocenę.   WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! Na zakończenie tygodnia po wcześniejszych tematach z lekkoatletyki proponuję solidną dawkę ćwiczeń  – oczywiście  w Waszym wykonaniu. Proponuję na dzisiaj  zajęcia w oparciu o filmik WF w domu – ćwiczenia ogólnorozwojowe z ręcznikiem. Ta wersja ćwiczeń jest możliwa do wykonania  zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Prosto, łatwo i przyjemnie. Jedynym przyborem jest ręcznik ( bardzo bezpieczny przedmiot – wszyscy nim dysponujecie). Życzę powodzenia. Zachęcam do wykonania kilku serii – może nawet w dni wolne od nauki. RUCH TO ZDROWIE – a więc do dzieła ! JĘZYK  ANGIELSKI Witam Was !  Przypomnijmy sobie dziś  : many, much, a little, a few , some. Obejrzyj film : Quantifiers                                                                                   Zrób ćw. 11, 12 str 41 – Zeszyt Ćwiczeń.                                                                        autor ; Jola Swierzy

BIOLOGIA

Witajcie kochani!!! Dzisiejszy temat lekcji: Zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego. Proszę zapoznać się z tematem. Do zeszytu pod tematem tabelka podr. str. 171:) Polecam także link.  Nie wszyscy jeszcze przesłali prezentację o układzie moczowym. Pozdrawiam. W przyszłym tyg. widzimy się online. W pon. Wam napiszę kiedy i o której. Pozdrawiam. Miłego dnia:)

MATEMATYKA

Lekcja on-line o godz. 10:40 :-)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE

 

 

GEOGRAFIA

Dzisiejszy temat: Turystyka w Polsce. Zapraszam Was do obejrzenia dwóch krótkich filmików (Filmik 1, Filmik 2) przedstawiających uroki naszego kraju. Może uda Ci się rozpoznać miejsca, w których byłeś/aś. Następnie proszę zapoznać się z informacjami na temat zabytków UNESCO w Polsce. Proszę podsumować pracę w ćwiczeniach str. 95 – 96.

CZWARTEK 16.04.2020 r.

 

PLASTYKA

W związku z tym, że wczoraj, czyli 15 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Sztuki, proszę wykonać dowolną techniką (może być to mieszanie technik) plakat z okazji tego dnia, zachęcający do poznawania i tworzenia sztuki (na kartce formatu A3 – duży blok). Zdjęcie wykonanej pracy proszę przesłać na mój g-mail, wraz z zadaniem z poprzedniej lekcji.  Proszę przemyśleć temat plakatu, czyli zastanowić się, czym jest SZTUKA, i w jaki sposób ją reklamować. Można użyć fotografii i wycinków z gazet (polecam technikę kolażu). Życzę wspaniałych pomysłów i oczekuję na piękne, efektownie wykonane prace  Smile

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! w dniu dzisiejszym będziemy kontynuować nasze lekcje z zakresu lekkoatletyki – KRÓLOWEJ SPORTU. Tematem obecnych zajęć jest skok w dal. Doskonale wiecie, że jest to konkurencja skocznościowa i jakie ćwiczenia wykonuje się na rozgrzewce. Jednakże istnieje wiele ciekawych ćwiczeń, dzięki którym możemy  być jeszcze skuteczniejsi i możemy swoje wyniki podnosić na wyższy poziom. Zobaczcie jak do swojej konkurencji przygotowują się zawodnicy LA.  Z pewnością kilka z tych ćwiczeń wykorzystamy na naszych, najbliższych lekcjach. Na razie zobaczcie film – LA metodyka skoku w dal. Parę pokazanych ćwiczeń proszę wykonać dzisiaj jako zadanie sprawnościowe (można w domu – jeżeli macie stosowne warunki lub na podwórku). Pogoda odpowiednia, więc tym bardziej zachęcam. Miłego popołudnia !!!!! :-))

HISTORIA

Zapraszam na spotkanie o 12.00.  Zapytam o : gdzie odbyła się konferencja pokojowa (jak długo trwała), Wielką Czwórkę, zmiany terytorialne, nowe państwa, decyzje w sprawie Niemiec, demilitaryzację, czego dotyczył mały traktat wersalski, konferencję w Locarno, Ligę Narodów, wielki kryzys. Pozdrawiam i do zobaczenia.

MATEMATYKA

 

CHEMIA

Zapraszam na lekcję online o  godzinie 9:50, proszę przygotować zeszyt i podręcznik z chemii.

ŚRODA 15.04.2020.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Pozdrawiam Wszystkich po prawie tygodniowej przerwie świątecznej.  Z ostatnich informacji wynika, że zdalnie będziemy się uczyć do weekendu majowego. Oby tak było. Więc mamy nadzieję, że  zobaczymy się na początku maja. Najwyższy czas, żeby rozpocząć realizację treści programowych wf z zakresu lekkoatletyki. Dzisiaj filmik – Podstawy LA – elementy , które często wykonuje się na rozgrzewkach we wszystkich konkurencjach LA – szczególnie biegowych. Wykonajcie przez kilka minut pokazane elementy (można w miejscu  – w domu, lub na podwórku). Powodzenia. :-))

RELIGIA

Szczęść Boże Witam was w środę, w oktawie Wielkanocy. Jezus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!!!. Radujmy się !!!.To dla nas najpiękniejsza nowina, gdyby Jezus nie Zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara. On daje obietnicę naszego zmartwychwstania i życia wiecznego z Nim w Jego Królestwie. Temat katechezy: Moja rodzina –  Mały Kościół. Rodzina jest najważniejsza dla każdego człowieka. W niej kształtuje swoje postawy i zachowania, uczy się zasad postępowania, a przede wszystkim odróżniania dobra od zła. Czym jest Kościół? -dom Boga, miejsce modlitwy, wspólnota wiernych, przepowiadanie Słowa Bożego, życie sakramentalne, pomoc potrzebującym Jakie zadania ma do spełnienia rodzina chrześcijańska, aby była kościołem domowym?, ( katechizm str.86-87) oraz prezentacja katecheza_26_prezentacja Narysuj kontur domu i wpisz w niego zadania rodziny niezbędne w budowaniu domowego kościoła.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam, że do dzisiaj jest termin przysłania mapy myśli z podsumowaniem działu Rolnictwo i przemysł Polski. Mieliście również do wykonania rysnotki z komunikacji. Dzisiaj powtórzcie informacje z tematu Rodzaje usług. Transport i łączność wykonując w zeszycie ćwiczeń str. 92 – 94. W piątek zapraszam Was na lekcję video o godzinie 9:30. Czekajcie 10 minut wcześniej na moje zaproszenie.

HISTORIA

Temat: Świat po I wojnie światowej. W podręczniku rozdział do przeczytania, a  streszczenie – notatka na stronie e-historia.com.pl Świat po I wojnie światowej.

Chemia

Temat: Stężenie procentowe-zadania. Szczegóły na e-mailach, zapraszam od dzisiaj także do classroomu. Pozdrawiam.

JĘZYK FRANCUSKI

Zapraszam dziś na lekcję o godzinie  14.40 przez Meet. Do zobaczenia:) Mme Folek

FIZYKA

Zapraszam na lekcję online: o 12.00 I grupa o 12.30 II grupa

ŚRODA 08.04.2020 r. 

 

Wielkanocne życzenia

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !!! Witam w ten ostatni przedświąteczny dzień  w naszej „zdalnej szkole”. Wszyscy mamy wielką nadzieję, że po naszej przerwie w nauce obecna, trudna sytuacja zmieni się choć trochę na lepsze.  Zobaczymy jak będzie – to czas pokaże.   Na dzisiaj proponuję filmik szkoleniowy – PIŁKA RĘCZNA -podstawy gry.  Pozdrowienia !! No i życzenia na ten wspaniały Wielkanocny czas – dużo zdrówka i wielkiej pogody ducha. :-))  :bunny:

 

CHEMIA

Temat: Stężenie procentowe. Szczegóły na e-mailach. Pozdrawiam.

RELIGIA

Szczęść Boże, Pozdrawiam was serdecznie, dzisiaj nasza ostatnia katecheza przed Świętami Wielkanocnymi, dlatego proszę, abyście przypomnieli sobie co to jest Triduum Paschalne i zobaczyli krótką prezentację, przygotowaną przez uczniów jednej ze szkół. https://www.youtube.com/watch?v=zXG_Lqc2XfU Te Święta będą inne niż zwykle, ponieważ spędzimy je w domu, ale bierzmy udział w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia oraz całego Triduum Paschalnego przygotowanego przez media. Życzę wam i waszym rodzinom radości, pokoju, nadziei płynącej od Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Do zobaczenia po Świętach. Módlcie się nadal w intencji zatrzymania korona wirusa, ofiarujcie dziesiątkę różańca. Przypominam o zadaniu z poprzedniej lekcji, nie wszyscy oddali.

INFORMATYKA

Spotykamy się na MEET o 10:00 Do zobaczenia.

FIZYKA

Zapraszam na bloga. JĘZYK FRANCUSKI Bonjour Mes Amis! Je vous invite à la dernière leçon  devant Pâques – à 12:40, Meet. Bunny  Chick  Sheep 2  Mme Folek

HISTORIA

Lekcja on-line, godz.12.00. Po zajęciach proszę przeczytać z podręcznika podsumowanie na str.184-186. Wybrać 3 pytania ze strony 186 i odpowiedzi wysłać do mnie.

GEOGRAFIA

Rozpoczynamy nowy dział: Usługi w Polsce. Proszę wyszukać informacje w podręczniku (str. 148 – 152) i uzupełnić rysnotkę. Jeżeli masz możliwość możesz ją wydrukować, jeżeli nie przerysuj. Wyślij zdjęcie wykonanej pracy. Pamiętajcie o mapkach myśli z poprzedniego działu (im bardziej kolorowe i rysunkowe tym wyższa ocena). Pozdrawiam Was i życzę Wam, aby zawitał do Was w najbliższych dniach zajączek (póki co on może się przemieszczać). rysnotka - komunikacja

WTOREK 07.04.2020 r.

 

MATEMATYKA

Lekcja on-line Gr I.  godz. 11:00, Gr. II godz.11:30. Życzę Wam radosnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy! :chick::chick: :chick: INFORMATYKA  CH i DZ Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 174-181 Zaczynamy nowy dział, pracę z tekstem, czyli kontynuujemy materiał z klasy 4 i 5. Kto nie ma programu Word może korzystać z aplikacji na szkolnym koncie Google o nazwie Dokumenty. Wykonane ćwiczenia zapiszcie w chmurze na dysku Google, gdzie zakładaliśmy w styczniu folder 2020, a w nim Informatyka. Spotykamy się jutro o 12:00 JĘZYK  ANGIELSKI Witam Was!  Przesyłam jeszcze raz treść egzaminu próbnego dla klas ósmych. Proszę, żebyście zrobili kolejne zadana z tego testu, proponuję zad. 8, 9 10. OJAP-100-2004p ZR-A-2004p Ostatnim tematem, który robiliście były czasy : Present Perfect i Past Simple. Proponuję krótki quiz dla przypomnienia tych czasów i sprawdzenia swojej wiedzy. Present Perfect or Simple Past http://a4esl.org/q/f/z/zz29bms.htm A dziś  nowy temat;  QUANTITY – Wyrażanie ilości. Dotyczyć będzie również rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych. Dla tych, którzy nie pamiętają przypomnę, że słowa : many , a lot of , much oznaczają – wiele /  dużo         a       some,  a little,  a few  – trochę / kilka/mało .   Pamiętajmy jednak , że : many, a lot of,  a few , some stosujemy z rzeczownikami policzalnymi np. I have got many socks,  She has visited  a lot of countries. We met a few people on the train.                          Natomiast much , some,  a little , a lot of z rzeczownikami niepoliczalnymi      np. How much rice have you bought ? I have got some cake in the fridge left.  He made a little money. There is a lot of cheese. Zwróć uwagę, że słowa some , a lot of możemy stosować zarówno przed rzeczownikami policzalnymi i niepoliczalnymi np. some milk/ some apples – trochę/ kilka, a lot of  children / a lot of orange juice- wielu/ dużo.   Pamiętaj też, że w przeczeniach i pytaniach używamy słowa – any, przed rzeczownikami policzalnymi i niepoliczalnymi. np. There isn`t any bread. There aren`t any strawberries. Może wystarczy tej teorii.  Na zadanie domowe wykonaj ćw.9,10,11,12 ze str.65 Ksiązka ucznia. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam dużo zdrowia, spokoju, radości w gronie rodzinnym – Jola Świerzy 20 Best Easter Greetings | Happy easter greetings, Easter ...  Wychowanie fizyczne. Witam wszystkich .Dzisiaj proszę aby każdy z was wykonał 5 ćwiczeń wzmacniających mięśnie rąk i 5 ćwiczeń wzmacniających mięśnie nóg. 10 do 15 powtórzeń każdego ćwiczenia . W ćwiczeniach można wykorzystać jakieś obciążenie .Wiele z tych ćwiczeń wykorzystywaliśmy w rozgrzewce.Pozdrawiam i zachęcam do ruchu.   BIOLOGIA Witajcie kochani!!! Dzisiejszy temat: Budowa i funkcjonowanie układu hormonalnego. Nawiązując do naszego spotkania online: do zeszytu- tabelka podr. str.165 GRUCZOŁY DOKREWNE I  ICH HORMONY. Przejrzyjcie sobie także prezentację o układzie hormonalnym. Pozdrawiam. Miłego dnia:) JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry! Temat dzisiejszej lekcji: Święta Wielkanocne w Niemczech. Proszę zapoznać się z tematem pod linkiem: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt:) Małgorzata Stalmach

PONIEDZIAŁEK 06.04.2020 r.

 

MUZYKA 

Witam! Dzisiaj proszę was jeszcze raz o sięgnięcie do tematów ze str. 82 – 93 podręcznika. Omówione tam macie różne rodzaje zespołów instrumentalnych i wokalnych, wykonujących różne rodzaje muzyki. Proponuję wam teraz, przed świętami, i w czasie świąt, posłuchanie kliku utworów muzycznych, skomponowanych głównie z myślą o tym właśnie czasie. Zastanówcie się, i napiszcie na kartkach, jaki jest aparat wykonawczy każdego z tych utworów. Spróbujcie określić rodzaj zespołu, instrumenty, głosy, wielkość zespołu wykonującego dany utwór. Posłuchajcie muzyki, ze świadomością, kto jest jej wykonawcą. Posłuchajcie chociaż fragmentów, jeśli nie uda się wam wysłuchać całości utworów. Nie zawsze widać, kto jest wykonawcą. Zaufajcie więc swoim uszom, słuchajcie. Możecie to robić „na raty”, czyli w dowolnym czasie, po jednym utworze. Macie na to dwa tygodnie, więc rozłóżcie sobie tę przyjemność na całe święta. Sprawdźcie, co znaczą tytuły. Zwróćcie szczególną uwagę, gdzie wykonywany jest ostatni utwór, którego proponuję posłuchać w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Życzę wam, i waszym bliskim,  zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Do usłyszenia! A oto moje dla was propozycje muzyczne: Stabat Mater G.B. Pergolesiego                                                                     Stabat Mater A. Vivaldiego                                                                                    Ave Maria de Caccini Vladimira Vavilova                                                                Pasja wg św. Mateusz J. S. Bacha (lub wg św. Jana)                                        Pasja wg św. Łukasza K. Pendereckiego                                                  Alleluja (Exsultate jubilate)  W.A. Mozart                                                      Alleluja z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla

RELIGIA

Witam was serdecznie w Wielkim Tygodniu, Wielkiego Postu przeżyjmy go tak, jak powinien go przeżyć człowiek kochający Boga. Zacznijmy dzień od modlitwy, prośmy Ducha Świętego o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia, bądźmy z Jezusem, który umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał, abyśmy mogli żyć wiecznie w Jego Królestwie. Aby doświadczyć radości Zmartwychwstania ważne jest nasze pojednanie z Bogiem i ludźmi, dlatego dzisiaj katecheza na temat spowiedzi. Temat katechezy-Wielki Post-z czego się spowiadać? Przypomnijmy sobie tekst o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni katech. str 428 (Łk4,1-13). Wiemy, że Pan Jezus wyszedł zwycięsko z każdej próby, jakie poddał go szatan. W tym roku nie będzie możliwości wyspowiadania się w kościele, ale każdy z nas może pojednać się z Bogiem i najbliższymi w domu na modlitwie. Spowiedź przyniesie dobre owoce duchowe, jeśli przeprowadzimy dokładny rachunek sumienia. Powinniśmy go robić codziennie, wieczorem przed snem podziękować Bogu za dobro oraz przeprosić za zło, które tego dnia uczyniliśmy. Pytania do rachunku sumienia możemy znaleźć w skarbczyku lub w Internecie. Warunki sakramentu pokuty poznaliście już w klasie II. Najważniejszym z nich jest żal za grzechy, który jest wewnętrznym bólem z powodu popełnionego zła. Żal doskonały gładzi grzechy powszednie, a w wyjątkowych sytuacjach kiedy nie ma możliwości wyspowiadania się także grzechy ciężkie. (Teraz jest taka sytuacja) Musimy mieć mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi w najbliższym możliwym czasie i wyznanie wszystkich grzechów ciężkich od ostatniej spowiedzi.

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Nawiązując do naszego dzisiejszego połączenia online jeszcze raz życzę wszystkim Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. Życzenia wielkanocne 2019. Najpiękniejsze życzenia na Święta ...

MATEMATYKA

Zapraszam jutro na lekcję video: Gr I.  godz. 11:00, Gr. II godz.11:30. Do zobaczenia!

FIZYKA

Zapraszam na dzisiejszą lekcję. Bardzo proszę, aby odsyłać rozwiązane zadania. W środę chciałabym podsumować Waszą pracę i wstawić oceny. Są osoby, które mi jeszcze nic nie wysłały. Pozdrawiam. JĘZYK NIEMIECKI Guten Morgen! Temat dzisiejszej lekcji: Obiad w restauracji. Część druga. Proszę opracować lekcję o takim temacie z padleta. Link: https://padlet.com/jezykniemieckiszkola/k2lp7j4lnsr8 hasło dostępu otrzymaliście na maila. Ważne, kto jeszcze nie odesłał rozwiązanej karty pracy, proszę to pilnie zrobić. Oceny pojawiły się na dzienniku, jak również każdy otrzymał przez maila informację zwrotną dotyczącą oceny. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam:) Frau Stalmach   JĘZYK FRANCUSKI Bonjour Mes Amis! Zapraszam w środę na  lekcję online o godzinie 12.40- ostatnią przed świętami. Zalogujcie się proszę na waszą szkolną pocztę i czekajcie na moje zaproszenie. Mme Folek

PIĄTEK 03.04.2020r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry!!  Na zakończenia tygodnia miły akcent z siatkówki. Proponuję zobaczyć filmik szkoleniowy z Akademii Siatkarskiej. Ciekawy pokaz ćwiczeń w wykonaniu zawodniczek trenujących siatkówkę może zachęcić i zmobilizować do większego zaangażowania kiedy przyjdzie na to czas !!!!!!  A póki co popatrzcie.  :-))

MATEMATYKA

 

 ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

 

Sprawdź swoje IQ… autorstwa Anna Ryba

JĘZYK FRANCUSKI

Invitation Zapraszam Was dziś na lekcję video o 11.00, zalogujcie się parę minut przed jedenastą na szkolnego maila i czekajcie na moje zaproszenie.                                                                                                                   Mme Folek À bientôt

PLASTYKA

Witam, pozostając w temacie fotografii, proszę o przeczytanie kolejnego fragmentu rozdziału w podręczniku, o kompozycji w fotografii (str. 26-27). Wypiszcie najważniejsze słowa i ich znaczenie (te pogrubione w tekście).Proszę też obejrzeć przykłady dzieł fotograficznych znanych artystów, które macie na str. 28 -31 (wraz z komentarzami, oczywiście). Jako zadanie wykonajcie kilka fotografii, jak w zadaniu 1 ze str.  30. Możecie zastosować zaaranżowane przez was układy przedmiotów. Efekty waszych prac proszę przesłać mi na g-maila. Drugim zadaniem (dla chętnych) jest sfotografowanie koszyczka wielkanocnego i pisanek. Myślę, że nawet bez możliwości poświęcenia go w kościele, warto dla podtrzymania tradycji taki ozdobny koszyczek przygotować, i mieć go na świątecznym  stole.  Następna lekcja plastyki będzie już po świętach. Życzę spokojnych, pięknych, a przede wszystkim zdrowych Świąt. Do usłyszenia, a może zobaczenia :) .

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Dzisiaj ostatni temat w tym dziale: Gospodarka morska  Zapoznajcie się z filmikiem. Zapiszcie temat w zeszycie, następnie uzupełnijcie notatkę: Gospodarka morska to: wykorzystanie gospodarcze położenia nad morzem oraz bogactw naturalnych z nim związanych (transport morski, pozyskiwanie surowców, energetyka, przemysł stoczniowy, rybołówstwo, turystyka).   Największe polskie porty morskie znajdują się w …. . W strukturze przeładunków polskich portów dominują towary masowe (np.:…) i drobnicowe (np.:…). Największy port (….) specjalizuje się w przeładunku …. . Korzystając z diagramu na str. 144 w podręczniku podajcie strukturę polskich połowów ryb i innych organizmów żywych. Wykonajcie w ćwiczeniach zad.1, 2, 4 i 5 (str. 88 – 89). Podsumowaniem pracy z działu 4 będzie wykonanie mapy myśli. Proszę wybierzcie z każdego tematu najważniejsze informacje (można w tym celu skorzystać z podsumowania w podręczniku str. 145 oraz z Zapamiętaj! w ćwiczeniach po każdym temacie). Mapa myśli będzie na ocenę (powinna być kolorowa, mieć krótkie zwięzłe informacje, rysunki – będą szczególnie przeze mnie punktowane, ramki, chmurki, strzałki itd.). Wykonacie zdjęcie Swojej pracy (może być na dwóch zdjęciach, żeby było wyraźnie widać) i wyślijcie na moją pocztę (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl) do 15 kwietnia.

CZWARTEK 02.04.2020r. 

JĘZYK FRANCUSKI Bonjour. Rozpoczynamy nowy rozdział, robimy zakładkę w zeszycie i zapisujemy na niej tytuł UNITE 5- Le Club des citadins oraz 4 podpunkty z różowej kolumny „communication”-podręcznik str.87. Prośba na przyszły tydzień. Posłuchajcie dialogu z podręcznika- str.87, nagranie 34 dostępne w: http://www.chmura.klett.pl/ lub na płycie z podręcznika. Spróbujcie odpowiedzieć na 4 pytania z ćwiczenia 5 str. 87 w podręczniku. Wspólnie sprawdzimy na następnej lekcji wideo. A plus! Wychowanie fizyczne. Witam i zachęcam do obejrzenia filmiku o technice pchnięcia kulą .          Myślę ze jak wszystko się unormuje poćwiczymy na nowym obiekcie. https://www.youtube.com/watch?v=fFctMQOnB9A

JĘZYK POLSKI

Temat: Szkoła dawniej i dziś. Jak wyglądała szkoła polska w XIX w., a jak wygląda dziś? Praca z tekstem. Lektura jest dostępna on-line- „Syzyfowe prace”.  Przerysuj i uzupełnij tabelę. Zadanie wykonaj w zeszycie. Szkoła opisana w „Syzyfowych pracach” Dzisiejsza szkoła     przedmioty szkolne, nauczany materiał metody nauki dostęp dzieci do edukacji Nauczyciele, relacje miedzy nauczycielami uczniami oraz między nauczycielami i rodzicami zachowanie uczniów rozrywki dzieci  

 

Zagadnienia
warunki nauki

 

Zapraszam na lekcję video jutro: Gr. I godz. 9:00 Gr. II godz. 9:40

CHEMIA

Temat: Rozpuszczalność.  Szczegóły na Waszych e-mailach.

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on-line I gr.11.00, II gr.11.30.

ŚRODA 01.04.2020r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! Dzisiaj dzień z koszykówką. Polecam filmik, w którym można zobaczyć znane Wam elementy i ćwiczenia z zakresu tej gry zespołowej. Pozdrawiam. JĘZYK  ANGIELSKI Witam Was. Dziś sprawdzian próbny 8-klasisty. Ale też możecie spróbować go zrobić. Proszę zapoznajcie się z zasadami pisania sprawdzianu, wypełniania karty odpowiedzi. Wysyłam dziś całość  ale proponuję rozbić sprawdzian na trzy części. Dziś zróbcie zad:  1(0-4),  zad2 ( 0-4),   zad3( 0-4 ),   zad4( 0-  4 ),   zad5 ( 0-4 ), czyli listening comprehension i functions, . Na następnych lekcjach zrobicie pozostałe zadania. POWODZENIA! KO-2004

OJAP-100-2004p ZR-A-2004p          Jola Świerzy

RELIGIA

Szczęść Boże, witam was serdecznie Katechezę zawsze zaczynamy od modlitwy, proście  Ducha Świętego, aby was prowadził, umacniał i uświęcał. Zachęcam nadal do modlitwy w intencji zatrzymania koronawirusa, ofiarujcie w tej intencji jedną dziesiątkę różańca. Temat katechezy: Niewzruszona wiara Na początek zaśpiewajcie z Magdą Anioł ”Zaufaj Panu już dziś”. https://www.youtube.com/watch?v=X219S_0h5Ns Napisz jakie określenia kojarzą ci się z tym słowem? (do zeszytu) Człowiek ma rozum i serce: w różnych sytuacjach pojawia się dylemat co zrobić? iść za głosem serca(zaufać, uwierzyć, zawierzyć człowiekowi, Bogu) czy też kierować się logiką rozumu. Potęga wiary przekracza ludzką logikę. Przypomnijmy sobie proroka Jeremiasza https://www.youtube.com/watch?v=EAAvI64ifyQ Wiara –to moja relacja z Jezusem. Jezus nazywa mnie swoim przyjacielem -”Wy jesteście przyjaciółmi moimi , jeżeli czynicie to, co wam przykazuję”. Przyjaźń zobowiązuje, zastanów się jak o nią dbasz? Zadanie na ocenę( obowiązkowe) Katechizm str 84 zad 1 i 2, wyślij odpowiedź na mojego e-maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl

MATEMATYKA ON-LINE

Zaproszenie dostępne na szkolnym g-mailu ;-) Pozdrawiam!

FIZYKA

Lekcja

JĘZYK POLSKI

Temat: Geneza „Syzyfowych prac”. Na podstawie omówienia lektury zróbcie notatkę o Stefanie Żeromskim. Wynotujcie również to, co dotyczy przyczyn powstania (genezy) „Syzyfowych prac”. https://www.youtube.com/watch?v=dn1sL8yzDR8&t=210s

HISTORIA

Uwaga zmiana terminu spotkania on-line na czwartek 11.00. Temat na dziś:Sprawa polska w czasie I wojny światowej. str.180-183. Pytania do opracowania i przesłania do mnie.  Jakie państwo wydało Akt 5 listopada i czego on dotyczył?  Kto wchodził w skład Rady Regencyjnej i w jakim mieści e powstała? Thomas Woodrow Wilson a sprawa polska. Wymień Polaków wchodzących w skład delegacji na konferencji w Paryżu.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Dzisiejszy temat: Energetyka Zapoznajcie się z prezentacją i filmikiem. Następnie korzystając z podręcznika str. 138 – 141 wykonajcie w zeszycie ćwiczeń str. 86 INFORMATYKA DZ i CH Witajcie! Dzisiaj coś trudniejszego. Spróbujmy pracy z podręcznikiem. Przeczytaj i zastanów sie przez chwile nad materiałem z podrecznika str. 157-168 Spotkamy sie na lekcji on-line, zobaczycie że wcale nie jest to takie trudne. Zobacz czy na Youtube są jakieś kursy programu Logomocja. Czy zauważyłeś, że zazwyczaj prowadzą je bardzo młodzi programiści. CHEMIA Lekcja on-line 10:20  (na e-maila przyjdzie zaproszenie).

WTOREK 31.03.2020r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !!!  Dzisiaj będzie bardzo krótko. Polecam filmik  – „ćwiczenia z krzesłem”.  Zachęcam do wykonania kilku obejrzanych ćwiczeń !!! Pamiętajcie o bezpieczeństwie w trakcie  tego zadania. Miłego popołudnia. JĘZYK NIEMIECKI Dzień dobry, Dziękuję wszystkim, którzy odezwali się wczoraj przez maila (wszystkie osoby, które przesłały rozwiązania otrzymują plusa z aktywności). Ci którzy nie napisali do mnie, proszę pilnie przesłać chociaż powitanie, ponieważ potrzebuję Wasze adresy mailowe – jest to obowiązek!!! Będziemy komunikować się przede wszystkim przez maile, jeżeli będzie coś dodatkowego poinformuję o tym. Chciałabym również od poniedziałku udostępniać Wam lekcje na padlecie (będzie to dla Was bardziej czytelne i przejrzyste) dlatego potrzebuję pilnie Wasze adresy mailowe. Dzisiaj jeszcze znajdziecie lekcję pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/19FRy2aQ545rwKWfhbAUC-pnIwtvAFF0Q/view?usp=sharing Czas na realizację lekcji do poniedziałku 6.04.20 Przesyłam również dzisiaj wyjątkowo poniżej informację o ocenach, żeby wszyscy się zapoznali: Drodzy Uczniowie! Po przeanalizowaniu wstępnie Waszych dotychczasowych ocen, proponuję podejść do tego rozsądnie i ze spokojem. Nie zdążyliśmy napisać sprawdzianu z rozdziału 3, dlatego proszę wykonać na ocenę krótką kartę pracy dotyczącą materiału z rozdziału 3. Proszę o odesłanie jej na mojego maila służbowego w formie zdjęcia rozwiązanej karty pracy w terminie nieprzekraczalnym do czwartku tj. 02.04.20. Pamiętajcie, aby zdjęcie podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą. Otrzymacie ode mnie tak szybko jak będzie to możliwe informację zwrotną z otrzymaną przez Was oceną, którą wpiszę do dziennika jako kartę pracy (będzie to ocena z materiału za rozdziału 3). Udostępnię również po ocenieniu kartę rozwiązań, żeby każdy mógł sobie w spokoju porównać swoje odpowiedzi. Proszę pamiętać, że nie będzie zbyt wiele możliwości zdobycia ocen w tym trudnych okresie i dlatego proszę o poważne potraktowanie tej informacji. W razie pytań i wątpliwości proszę pisać. Serdecznie Was pozdrawiam, życząc dużo zdrowia, siły i cierpliwości. Małgorzata Stalmach Link do karty pracy z rozdziału 3: https://drive.google.com/file/d/1YFNsdBb40UNEtH-vcfy79MhpTMpWJzwK/view?usp=sharing P.S. Czekam na Wasze maile – pilne!!! mój mail służbowy: malgorzata.stalmach@zsppiasek.pl

JĘZYK POLSKI

Praca z zadaniami wysłanymi na e-maila.

MATEMATYKA

 

Zapraszam na lekcję on-line w środę (link na szkolnym g-mailu): Gr. I o godz. 9:00, Gr. II o godz. 9:30. Do zobaczenia!

PONIEDZIAŁEK 30.03.2020 r. 

 

BIOLOGIA

Witam Was serdecznie.  Dzisiejsze spotkanie online ze względów niezależnych ode mnie nie doszło do skutku…sieć się zawiesza, ale myślę że to chwilowe:) Proponuję spotkanie online w przyszły pon. o godz. 8.00. Mam nadzieję, że nam się uda spotkać. Zróbcie na razie wszystko według naszych wcześniejszych ustaleń. Do szybkiego zobaczenia. Pozdrawiam.

RELIGIA

Szczęść Boże Proszę, abyście również zaczęli od modlitwy jak robimy to w czasie każdej katechezy, proście Ducha Świętego, aby was prowadził, powierzajcie Panu Bogu siebie, swoje rodziny i modlimy się nadal o zatrzymanie korona wirusa. Zapiszcie temat katechezy: Dlaczego 13 nie jest pechowa? Grzechy przeciw wierze.    Zobaczcie krótki filmik https://www.youtube.com/watch?v=_lpw7tuDbhY To człowiek nadaje magiczne znaczenie przesądom i różnym znakom. Ze zwykłej trzynastki czy „czarnego kota” może zrobić magię. Trzynastka, czy kot nie są ani dobre ani złe. Czasem jednak stawia się je wyżej niż samego Boga. Możemy się zastanowić, kto ma większą moc kot czy Jezus? Przeczytajcie dwa teksty , które są w katechizmie str.79 z  Kpł 19,31 oraz Dz 16, 16-19. -Czego oczekuje od nas Bóg w pierwszym przykazaniu? -Co może być współczesnym bożkiem? Napisz jakie działania możemy podjąć, aby pogłębić swoją wiarę?

MUZYKA

Dzień dobry! Dziś zadanie muzyczne. Wczoraj polski świat muzyczny stracił wielkiego artystę. W wieku 86 lat zmarł jeden z największych polskich kompozytorów współczesnych, światowej sławy twórca, dyrygent i pedagog, Krzysztof Penderecki. Proszę was więc o napisanie na kartce notatki o kompozytorze i jego twórczości, nie tylko w oparciu o wiadomości podręcznikowe.  Można wykorzystać wydruki z internetu (fotografie), jednak informacje proszę napisać własnoręcznie. Można też wykonać album lub lapbook, I proszę też znaleźć w tym tygodniu chwilkę na posłuchanie muzyki K. Pendereckiego. Proponuję fragment Koncertu skrzypcowego nr 2 „Matamorphosen” pod dyrekcją autora, lub Song of Cherubim, albo też Symfonię nr 3. Muzyka Krzysztofa Pendereckiego jest muzyką docenianą na całym świecie, wykonywaną przez największych artystów i dyrygentów. Jest to jednak muzyka współczesna, nie tak łatwa w odbiorze, jak utwory epok minionych. Dlatego proszę o wysłuchanie choć krótkich fragmentów utworów, by mieć odrobinę wyobrażenia, o jakiej muzyce mówimy. Do usłyszenia za tydzień!

JĘZYK POLSKI

Praca z zadaniami wysłanymi na e-maila.

MATEMATYKA

 

 

JĘZYK NIEMIECKI

Dzień dobry, Proszę pobrać link do dzisiejszej lekcji i zapoznać się z zawartymi tam informacjami. Pozdrawiam: https://drive.google.com/file/d/1GFh6hw8XLn8_I5j09MP22jVtyfy4Yg9p/view?usp=sharing

FIZYKA

Witam. Aby odciążyć trochę stronę internetową, przenosimy się na bloga. Na stronie będę umieszczać tylko linki do odpowiednich postów. Do zobaczenia po południu. Pozdrawiam

PIĄTEK 27.03.2020 r. 

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich bardzo serdecznie !!!  Kolejny dzień zdalnej nauki za Wami. Powinniście się zrelaksować i wypocząć :-)). Ale nie zapominajcie, że czynny wypoczynek też jest bardzo ważny.  Proponuję  kilka skłonów, pajacyków, przysiadów,  krążeń RR (może nawet na świeżym powietrzu).  :-)) 8-)  Ruszajcie się, ćwiczcie  –   każda w miarę możliwości. Korzystajcie z wcześniejszych filmików fitness, również w dniach wolnych od nauki !! :-))

 FIZYKA

Zapraszam na spotkanie online w poniedziałek o 13.00. Pozdrawiam

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour! Zachęcam do zabawy z MINIONKAMI. Polecenie do filmiku: „Regarde attentivement et réponds aux questions = Obejrzyj uważnie  i odpowiedz na pytania”.Tu znajdziesz filmik Minionki organizują wesele: https://www.youtube.com/watch?v=IdUNWk6c42Y Bonne week-end !

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

 

Ilu uczniów… autorstwa Anna Ryba

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Dotarliśmy już do piątku:) HUURRAA!!! Proszę o wpisanie dziś do zeszytu tematu: Higiena i choroby układu wydalniczego. Zapoznajcie się z tematem. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dotyczącymi prezentacji: MAX 10 slajdów. Wiadomości tylko z książki. Zdjęcia mogą być wklejone z internetu. Prezentacja ma być z całego układu wydalniczego (czyli tylko 2 lekcje:) Jak będziecie gotowi, wyślijcie prezentacje na gmaila. Odpoczywajcie w weekend- możecie też pomóc w porządkach przedświątecznych:) Pozdrawiam.

MATEMATYKA

 

Równania – podsumowanie autorstwa Anna Ryba

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves Proszę  o wykonanie zadania tu dostępnego: 9a j.fr.kl.7 26.03                  i przesłanie rozwiązań na  adres: beata.folek@zsppiasek.pl. Dla chętnych ćwiczenie dodatkowe na ocenę:9b j.fr.kl.7 26.03 . Przypominam, że następna „leçon vidéo” w środę 1 kwietnia o 12.00. To nie żart z okazji PRIMA APRILIS. Au revoir mes amis!

GEOGRAFIA

Witam. Zapiszcie w zeszycie temat: Zmiany w polskim przemyśle.  Następnie wpiszcie do zeszytu punkty z filmiku oraz slajdy (skutki restrukturyzacji i przemysł elektromaszynowy). Następnie wykonaj w zeszycie ćwiczeń stronę 84. https://youtu.be/NknI9z6zncg

 

CZWARTEK 26.03.2020 r.

JĘZYK FRANCUSKI Bonjour mes élèves Dziękuję Wam za obecność na naszej premierowej „leçon vidéo”. Następne spotkanie w środę   1 kwietnia o 13.00, to nie żart z okazji PRIMA APRILIS. Bon appétit mes amis!

WYCHOWANIE FIZYCZNE (dz)

Dzień dobry! Niestety czas zdalnej nauki z przyczyn oczywistych się przedłużył. Ale „damy radę”. Wiecie doskonale, że pokaz każdego ćwiczenia na lekcjach wf jest bardzo ważnym elementem. Będziemy więc teraz korzystać   z filmików szkoleniowych ( mamy to również w programie nauczania). Jednocześnie zachęcam do czynnego udziału w ćwiczenia – szczególnie, że wszyscy obecnie jesteśmy trochę „unieruchomieni”. Dzisiaj dla Was filmik – „Fitness dla początkujących”. Niektóre z tych ćwiczeń wykonywałyśmy na lekcjach. Powodzenia  :-))

JĘZYK POLSKI

Kontynuujemy wczorajszy temat. Przygotujcie plan przemówienia na jeden z poniższych tematów i wyślijcie na mojego maila ( do środy) – Czy nastolatek ma prawo do prywatności? – Jak dbać o prywatność w sieci? – Wpływ reklam na widza. Wskazówki do zadania (na końcu prezentacji znajduje się ciekawostka) : przemówienie Dla chętnych: napisz lub wygłoś (nagraj i mi prześlij) przemówienie według stworzonego planu. Zapraszam Was jutro na spotkanie on- line: gr. I godz. 12:40 gr. II godz. 13:20

MATEMATYKA

 

PLASTYKA Wyjątkowo dzisiaj, zamiast muzyki, mam dla was zadanie plastyczne, związane z tym, co zatrzymuje nas wszystkich teraz w domach, i nie pozwala na normalne spotkania i chodzenie do szkoły. Wykonajcie dowolną techniką, na kartce formatu A4, mini plakat ostrzegający przed koronawirusem, zachęcający do zachowania ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego na co dzień. Plakat ma być czytelny, widoczny, ma mieć krótki tekst (czasem wystarcza jedno słowo!), wyraziste barwy i dobrą kompozycję. Umieśćcie go w domu, w widocznym miejscu. Niech spełnia swoje zadanie! Prześlijcie mi na gmaila zdjęcia swoich prac! A po odwołaniu stanu zagrożenia niech wasze plakaty znajdą się w teczkach na prace plastyczne, które przyniesiecie potem do szkoły. Znów macie na to tydzień. Pozdrawiam, życzę powodzenia! A w przyszłym tygodniu spróbujemy może wspólnie pośpiewać?…

CHEMIA

Temat:Woda jako rozpuszczalnik. Wysłałam Wam dzisiejszą lekcję na Waszego maila, gdyby ktoś nie otrzymał ode mnie wiadomości, proszę napisać do mnie na adres: aleksandra.furman@zsppiasek.pl

HISTORIA

Temat: Rewolucja w Rosji.

 • Podręczni str.175-179 lub film.

 

 

 •  Na co zwrócić uwagę: Lenin, Dzierżyński, tabelka w podręczniku (bolszewicy, mienszewicy, eserowcy)

 

  W przyszłym tygodniu zapraszam na spotkanie on-line. Zalogujcie się na pocztę gmail i czekajcie na zaproszenie. Środa godz. 11.00

ŚRODA 25.03.2020 r

 

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves! Przeczytajcie informacje o zwierzętach domowych we Francji ze strony 82, 83 w podręczniku. Następnie uzupełnijcie poniższe zdanie i przepiszcie je do zeszytu: Les 9 animaux de compagnie populaires en France ce sont: ……………………………… . Zapraszam jutro na 13.00 na lekcję wideo . Zalogujcie się na Wasze szkolne konta i czekajcie na moje zaproszenie:) À demain!

JĘZYK POLSKI

Temat lekcji: Jak przemawiać, aby odnieść zamierzony skutek? Przeczytajcie tekst ze strony 275 w podręczniku. Wykonajcie ćw. 1. Następnie stwórzcie notatkę na temat przemówienia ( na podstawie tabeli ze strony 280  i 281). Wykonajcie zad. 4. Przypominam o czytaniu „Syzyfowych prac” oraz o przesłaniu zadania z piątku, jeżeli ktoś jeszcze togo nie zrobił.

RELIGIA

Szczęść Boże Witam was w piękną uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypomina nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga. Przeczytajcie Łk 1,26-38 Zachęcam was dzisiaj do łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, który wzywa o godz. 12.00 do modlitwy Ojcze nasz o zatrzymanie pandemii .Papież Franciszek

FIZYKA

Przesyłam Wam nową lekcję. Zaczynamy nowy dział. Zróbcie sobie w zeszycie zakładkę Dynamika. Resztę dowiecie się z lekcji. Pozdrawiam Wychowanie fizyczne. Dzień dobry .Zachęcam do wykonania treningu pokazanego na filmie. https://youtu.be/oKLMHA9ylYo

 Już niedługo się spotkamy (on-line) i bardzo się z tego cieszę. Natomiast dzisiaj praca samodzielna. Temat: I wojna światowa na ziemiach polskich. str.170-174. Dla tych co wolą obejrzeć prezentacja. Nacobezu
 • bitwy pod Tanennbergiem i Gorolicami

 

 

 • wojna manewrowa

 

 

 •  Kompania Kadrowa

 

 

 •  Legiony Polskie i I Brygada Legionów Polskich

 

 

 •  kryzys przysięgowy

 

 

 •  Komitet Narodowy Polski (cel działania, stosunek Wielkiej Brytanii i Francji do Komitetu)

 

 

 •  Józef Haller

 

 

 •  Błękitna Armia czyli skąd wzięło się wojsko polskie we Francji?

 

 

 •  dlaczego mój syn nazywa się Ignacy czyli dlaczego postać Ignacego Jana Paderewskiego jest taka ważna?

 

  Za zrobienie notatki daję plusa, ale nie trzeba robić notatki, trzeba wiedzieć:

 • Gdzie toczyły się walki na ziemiach polskich?

 

 

 • Czy powstanie i działanie  Legionów i Piłsudskiego pomogło w odzyskaniu przez Polskę niepodległości?

 

  Jak się spotkamy to pogadamy. Do zobaczenia.

GEOGRAFIA

Było o produkcji roślinnej czas na produkcję zwierzęcą. Zapoznaj się z materiałem, następnie wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadania 1,2 i 3 str. 82 – 83. W zeszycie zapisz temat: Produkcja zwierzęca i wytłumacz pojęcie pogłowie. Temat w podręczniku str. 131 – 133 Produkcja zwierzęca CHEMIA Temat: Woda właściwości i rola w przyrodzie. Zapisz w zeszycie przedmiotowym: Właściwości wody:

 • Występuje w trzech stanach skupienia: ciekłym (woda), stałym (lód) i gazowym (para wodna)

 

 

 •   Temperatura topnienia 0o C

 

 

 • Temperatura wrzenia 100o C

 

 

 • Wraz ze zmianą temperatury gęstość wody się zmienia, największą gęstość woda ma w temperaturze 4o C

 

 

 •  Woda zwiększa objętość podczas zamarzania, a tym samym gęstość się zmniejsza.

 

 

 •  Im wyższa wysokość n.p.m. (nad poziomem morza) tym wartości ciśnienia i temperatury wrzenia wody są niższe

 

  Napisz w zeszycie jakie są źródła zanieczyszczeń wody i jak racjonalnie nią gospodarować.

WTOREK 24.03.2020

INFORMATYKA Dzisiaj proszę Was o zalogowanie się do Waszych szkolnych kont pocztowych.  Jeśli komuś się to nie uda to wyślijcie proszę mi informację o tym na dziennik elektroniczny ze swojego lub Rodziców konta. Od środy możliwość zalogowania się będzie przydatna bardziej niż dotychczas! Ci którym udało się zalogować, korzystając z komputera mogą spróbować zrobić to na telefonie poprzez dodanie swojego adresu email. Zróbcie sobie grupę w komunikatorze Hangouts na Waszych konta email i spotkajcie się na Video konferencji. Porozmawiajcie o Waszych opiniach na temat komunikatorów internetowych i porównajcie je z Hangouts.

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj kolejny dzień z rozprawką. Wpiszcie do zeszytu temat: Szkoła pisania- rozprawka. Następnie pod tematem wykonajcie zadanie. Wykonajcie również poniższe ćwiczenia.          Przypominam o zadaniu z piątku oraz o czytaniu lektury.

JĘZYK NIEMIECKI

KARTA PRACY (24.03.20) Dzień dobry! Temat dzisiejszej lekcji: Co robisz w wolnym czasie? Powtórzenie słownictwa. Proszę obejrzeć filmik przypominający słownictwo z zakresu spędzania wolnego czasu (nowe zwroty proszę przetłumaczyć do zeszytu) https://www.youtube.com/watch?v=6PpEgL_O8ts https://www.youtube.com/watch?v=nztPPxpkEfQ Aufgabe1: Uzupełnij zdania podanymi czasownikami w czasie teraźniejszym i ułóż je w kolejności przebiegu dnia! Was macht Tristian am Wochenende?

 1. Am Abend ……………… er sich mit seinem Freunden vor dem Billiardclub. (treffen)

 

 

 •   Um drei Uhr ………… er eine halbe Stunde mit seiner Mutter. (telefonieren)

 

 

 •  Er ……………….. um 8 Uhr im Badezimmer. (duschen)

 

 

 •  Er ………………… am Morgen um 8.30 Uhr mit seiner Familie. (frühstücken)

 

 

 •  Vor dem Schlafengehen …………… Tristian noch eine Stunde lang ……… (fernsehen)

 

 

 •  Tristian ……… gegen 7.30 Uhr …………. (aufstehen)

 

 

 •  Bis halb eins ……………. er in Ruhe seine Zeitung. (lesen)

 

 

 •  Er ………… sein Mittagsessen gegen halb zwei. (essen)

 

 

 • Am Nachmittag ………….. er eine Stunde Rad. (fahren)

 

  Aufgabe 2: Odpowiedz pisemnie na pytanie: Was machst du gern in deiner Freizeit? (min. 5 zdań)   Pozdrawiam:) Małgorzata Stalmach

MATEMATYKA

Ciąg dalszy powtórki z równań :-)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Moi mili. Jutro (25.03.2020) środa chciałabym, aby każdy z was przed godz. 9.00 zalogował ma szkolnego gmaila.  Na gmailu będzie link- zaproszenie na połączenie online. Połączymy się na meecie. Nie wiem jak nam to wyjdzie bo dla mnie to też nowość:) Mam Wam do przekazania parę ważnych informacji. W razie jakichkolwiek problemów piszcie przez dziennik elektroniczny. Przekazujcie tę wiadomość sobie nawzajem przez różne komunikatory wirtualne. Czekam na Was jutro. Pozdrawiam. Pani Mariola:)

BIOLOGIA

Dzień dobry wszystkim. Dobrnęliśmy do zakończenia działu V (Układ krążenia). Przeczytajcie proszę PODSUMOWANIE str. 129 oraz rozwiąż test „Wiesz czy nie wiesz” str. 131 ( tak jak to robiliśmy dotychczas). Miłego dnia. Pozdrawiam

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020r.

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj wrócimy do rozprawki. Powtórzcie sobie wszystko, co wiecie na temat tej formy wypowiedzi (co to jest teza, hipoteza, argument, kontrargument) i obejrzyjcie krótki filmik:

 

 

>

 

 

 

Następnie przypomnijcie sobie, jak się tworzy plan rozprawki.

FIZYKA

Witam Was w nowym tygodniu. Dzisiaj powtórzymy sobie wszystkie wielkości fizyczne, które do tej pory poznaliśmy. Powtóreczka.

Od środy mam nadzieje ruszymy z nowym materiałem. Pozdrawiam

Przypominam o marcowym wyzwaniu.

JĘZYK ANGIELSKI

W celu dalszego utrwalania czasu Present Perfect przypomnijcie sobie czasowniki nieregularne rozwiązując poniższe ćwiczenia: ćw.1, ćw.2

Następnie potrenujcie tworzenie zdań w czasie Present Perfect ćw.3

JĘZYK NIEMIECKI

Zachęcam do obejrzenia filmiku na stronie internetowej: docwiczenia.pl , kod: D7NP5L i wykonania zadań z zeszytu ćwiczeń na stronie 110

PIĄTEK 20.03.2020r.

 MATEMATYKA

Na dzisiaj proponuję zadania logiczne:

SUDOKU

PROBLEM SKOCZKA

Miłego dnia!

BIOLOGIA

Witam Was serdecznie w dniu dzisiejszym. W chwili wolnej proszę o wykonanie ćwiczenia: WYKRYWANIE WITAMINY C W SOKU Z OWOCÓW- podr. str. 81. Wnioski proszę zapisać w zeszycie. Może być mały problem z jodyną- można ją zastąpić fioletem lub atramentem. W razie pytań piszcie przez dziennik. Pozdrawiam.Miłego dnia:)

JĘZYK POLSKI

Wpiszcie do zeszytu temat:  Praca z tekstem- utrwalenie
wiadomości.  Przeczytajcie króciutki tekst ze strony 107
w podręczniku i rozwiążcie zadania 1-4- wpiszcie do zeszytu.
( zad. 1- wpiszcie całe pytanie i odpowiedź – nie tylko np. 1a,
zad. 2-3- tak jak w poleceniu,
zad. 4- tylko pierwsza kropka– nie piszcie jeszcze całej wypowiedzi- zbierzcie argumenty)

Odpowiedzi z zadań 2-4 wyślijcie mi
na maila:basia.szendzielorz@zsppiasek.pl

Warto obejrzeć dziś na TVP KULTURA :

MAŁY KSIĄŻĘ – nagrodzony Cezarem w 2016 roku animowany film Marka Osborne’a jest nowatorską adaptacją słynnej książki
francuskiego pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – godz. 16:15.

Pozdrawiam :)

 JĘZYK ANGIELSKI

Czas Present-Perfect – rozwiążcie krótki TEST ,  a odpowiedzi zapiszcie w zeszycie. Możecie je również wysłać na mój adres mailowy:)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!    Dziś druga część ćwiczeń  związanych z nazwami części ciała: 5 j.fr kl.7 20.03 Jeśli macie możliwość wydrukować ćwiczenia to pracujcie proszę na tych kartkach, jeśli nie, notujcie rozwiązania w zeszycie.                                                                      Bon week-end mes amis!

GEOGRAFIA

Witam! Dzisiaj quiz z rozpoznawania roślin uprawnych (niektórzy już robili, ale nie zaszkodzi powtórzyć). Przyjrzyj się pierwszemu zdjęciu, spróbuj odgadnąć co to za roślina. Na następnym slajdzie będzie odpowiedź itd. Życzę powodzenia. Pozdrawiam

Produkcja_ro_linna_w_Polsce_quiz (1)

CZWARTEK 19.03.2020r.

JĘZYK POLSKI

Na dzisiaj powtórka z imiesłowów.
https://epodreczniki.pl/a/imieslowy-i-ich-rodzaje/DpWM5YJeS

 

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!    Dziś utrwalamy słówka związane z nazwami części ciała. Jeśli macie możliwość wydrukować ćwiczenia to pracujcie proszę na tych kartkach, jeśli nie, notujcie rozwiązania w zeszycie. 4 j.fr kl.7 19.03.

Bonne journée😊

 JĘZYK ANGIELSKI

Utrwalenie czasu Present Perfect – wykonaj w zeszycie ćw. 3 i 4 z podręcznika str.61. Jeśli potrzebujesz więcej powtórki zajrzyj tutaj: Present Perfect. Oh no! ROCK YOUR ENGLISH

CHEMIA

Wartościowość pierwiastków chemicznych

 Zachęcam do skorzystania z linku i przypomnienia sobie wiadomości o wartościowości pierwiastków, wzorach sumarycznych i strukturalnych związków chemicznych. Znajdują się tam także zadania, postarajcie się najpierw je rozwiązać, a potem możecie sprawdzić odpowiedzi (zadanie domowe proszę pominąć).

https://epodreczniki.pl/a/wartosciowosc-pierwiastkow-chemicznych/Dt5RDQeTn

BIOLOGIA

Witam serdecznie w dniu dzisiejszym.  Przypomnijcie sobie proszę zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego: choroby alergiczne i alergeny. (podr. str. 126). Poczytajcie także które alergeny zwiększają ryzyko zachorowań. Będę także wysyłać wiadomości przez dziennik. Pozdrawiam. Miłego dnia:)

HISTORIA

Przesłałam pocztą e-dziennika wiadomość do Was. Proszę o informację zwrotną.

MATEMATYKA

Od 16 marca na stronie math.edu.pl są organizowane konkursy matematyczne. Każdy konkurs to zbiór zadań i łamigłówek matematycznych o różnym stopniu trudności. Konkursy są darmowe, a ich głównym celem jest zaangażowanie uczniów do podjęcia drobnego wysiłku umysłowego. Konkursy będą organizowane od poniedziałku do piątku aż do odwołania. Zapraszamy przede wszystkim uczniów, ale nie tylko. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Warunkiem udziału w konkursie jest bezpłatna REJESTRACJA
Tutaj INFORMACJA jak udzielać odpowiedzi oraz PRZYKŁADOWY KONKURS.

Zachęcam do udziału!

ŚRODA 18.03.2020 r.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour à tous!                                                                                                              Dziś utrwalamy  godziny. Obejrzyjcie proszę  filmik L’heure dans la conversation https://www.youtube.com/watch?v=pGVZ9Ds1lcw przypominający zasady podawania godzin. W trakcie oglądania  drugiego filmu przećwiczycie tę umiejętność Exercice pour réviser https://www.youtube.com/watch?v=phuIwOCpOSg&list=PLwffdmFrB3HsBgENo1KvS84dxyQdq_EXi                                     DICO= słowniczek le matin -rano, l’après-midi – po południu,le soir-wieczór, la nuit-noc                                                                                               À demain😊

INFORMATYKA

Obejrzyj poniższy film. Załóż konto Microsoft i skorzystaj z Word online. Jest to dobre rozwiązanie jak ktoś nie ma wykupionego pakietu MsOffice. Zobacz czy pozostałe programy biurowe, które znasz z lekcji również są w bezpłatnej wersji.

MUZYKA

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu pragnę wam, drodzy uczniowie, polecić przeczytanie mądrego tekstu, mówiącego o wpływie muzyki na mózg, szczególnie w aspekcie rozwoju dziecka. Znajdziecie tu odpowiedź na często zadawane przez niektórych z was pytanie:” po co mi w ogóle muzyka, do czego mi się ona przyda???”.

A po zapoznaniu się z tekstem (macie na to caaaaały tydzień) możecie posłuchać tego lub owego utworu muzycznego, ze świadomością, jak dobroczynny wpływ ma on na wasz umysł. Pozdrawiam, J. Kukla.

PS. A dla chętnych jeszcze poważny  filmik1 i  wesoły filmik2! Miłego oglądania!

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Witam Was bardzo serdecznie. Na pewno zadajecie sobie pytanie: „Jak długo to jeszcze potrwa”? Otóż niestety nikt na dzień dzisiejszy nie zna odpowiedzi :( Póki co ruszyła platforma na naszej stronie szkoły. Każdy nauczyciel wrzuca dla Was zadania na dany  dzień. Proszę, zaglądajcie na nią codziennie i stosujcie się do poleceń danego przedmiotowca. Myślę, że wasza wiedza na temat zagrożeń ze strony koronawirusa jest na tyle bogata, iż nie muszę Wam przypominać o pozostaniu w domach i ograniczeniu kontaktów międzyludzkich do minimum. W razie jakichkolwiek pytań można pisać do mnie przez dziennik elektroniczny- jestem do Waszej dyspozycji.  Pozdrawiam. 

Pastuszka Mariola. W ramach integracji domowej przesyłam filmik który już znacie:)

FIZYKA

Witam Was. Dzisiaj porozwiązujemy zadanka dotyczące ruchu. Moi drodzy ja też się uczę i po wczorajszym szkoleniu przygotowałam dla Was prezentację używając nowego narzędzia. Mam nadzieję, że wszystko zadziała. Prezentacja. Pozdrawiam. :-)

Przypomnienie!

JĘZYK ANGIELSKI

Przypomnij sobie konstrukcję oraz zastosowanie czasu Present Perfect – notatka w zeszycie , podręcznik str. 60 lub tutaj

Teraz możesz się sprawdzić tutaj

 

GEOGRAFIA

Bardzo proszę, aby osoby nieobecne na ostatniej lekcji uzupełniły notatkę korzystając z podręcznika str. 128 – 130

Użytki rolne to …W ich skład wchodzą …Użytki rolne stanowią …% terytorium naszego kraju.

Analizując diagram opisz strukturę powierzchni upraw w Polsce w 2016r. 

Wytłumacz pojęcia: zbiory, plony, areał.

Co zajmuje największy areał upraw w Polsce?

Wskaż regiony w Polsce, w których uprawia się najwięcej pszenicy.

Co oprócz zbóż jest głównym produktem żywieniowym w Polsce? 

Podaj przykłady najważniejszych roślin przemysłowych uprawianych w Polsce: 

Gdzie i dlaczego uprawia się najwięcej warzyw i owoców?

Uprawy jakich owoców dominują w Polsce? 

Proszę wszystkich o uzupełnienie ćwiczeń str. 80 – 81

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj powtórka z lektur. Czy poznasz lekturę po cytacie? Przekonaj się! Rozwiąż quiz (wejdź na joinmyquiz.com i wpisz kod 886540).

Powodzenia!

HISTORIA

Utrwalamy poszerzamy wiadomości o I wojnie światowej. Zachęcam do obejrzenia całego cyklu filmów na kanale Tylko Historia „Historia wojny nieznanej”. Jutro na dzienniku prześlę zadania sprawdzające.

CHEMIA

Obliczanie mas cząsteczkowych

 Zachęcam do skorzystania z linku i przypomnienia sobie wiadomości o masach atomowych, cząsteczkowych, jak oblicza się masę cząsteczkową, stosunek mas pierwiastków, zawartość pierwiastków. Znajdują się tam także zadania, postarajcie się najpierw je rozwiązać, a potem możecie sprawdzić odpowiedzi.

https://epodreczniki.pl/a/obliczanie-mas-czasteczkowych/D1BibgbAf

Zachęcam także do rozwiązania w zeszycie przedmiotowym:

 Oblicz masę cząsteczkową związków chemicznych:

N2O , P2O5 , BaO , Cu2O, Fe2O3

WTOREK 17.03.2020

INFORMATYKA

Obejrzyj proszę poniższy film oraz wykonaj równolegle zawarte w nim ćwiczenia. Pamiętaj że możesz pracować na dwóch otwartych oknach  jednocześnie. Jeśli nie masz programu Word z pakietu Ms Office to możesz zainstalować bezpłatny pakiet Libre Office w którym jest program Writer. Możesz również korzystać z aplikacji Dokumenty znajdującej się w chmurze naszego szkolnego konta pocztowego.

Zobacz jak wiele ciekawych tutoriałów oferuje serwis YouTube. Masz możliwość dobrze poznać edytor tekstów. Pamiętaj że masz w domu podręcznik do informatyki!

MATEMATYKA

Podejmij kolejny Challenge dotyczący równań :-)

JĘZYK NIEMIECKI

Proszę powtarzać materiał z rozdziału 3 (podręcznik, ćwiczenia) oraz skorzystać z dodatkowych ćwiczeń przed sprawdzianem do rozdziału 3: strona internetowa: docwiczenia.pl, kod: D792NS

PLASTYKA

Nawiązując do ostatnich tematów, proszę o bliższe zapoznanie się z historią fotografii (Wikipedia, podręcznik) i odpowiedzenie na pytania:

Czym jest fotografia? Kto i kiedy wykonał pierwszą udaną trwałą fotografię? Kiedy powstała pierwsza fotografia kolorowa? Kto jest jej autorem?

Siłą fotografii jest jej niespodziewane utrwalenie ulotnych momentów z życia ludzi. nigdy nie wiemy, którym z nich zachwyci się świat. Oglądajmy piękne fotografie, pamiętając, że ich autorzy to również artyści i twórcy sztuki!

 JĘZYK POLSKI

Dzisiaj utrwalamy wiadomości na temat gatunków i rodzajów
literackich.Obejrzyjcie prezentację i na jej podstawie stwórzcie notatkę do zeszytu.  Dopiszcie omówione w klasie VII lektury do odpowiedniego gatunku literackiego.

Powodzenia!

BIOLOGIA

Rozwiąż guiz- zdrowie człowieka

https://samequizy.pl/zdrowie-czlowieka-powtorka-z-biologii/Życzę powodzenia:)

MATEMATYKA

Powtórz sobie umiejętności związane z rozwiązywaniem równań wykonując Challenge. Wpisz swoje imię  :-) .

WYCHOWANIE FIZYCZNE

obejrzyj film – metodyka siatkówki

JĘZYK NIEMIECKI

Proszę powtarzać materiał do sprawdzianu z rozdziału 3. Poniżej karta pracy do rozwiązania w ramach powtórki materiału.

I. Napisz, w jakich porach dnia są podane godziny.

 1. 00.30 Uhr –
 2. 16.00 Uhr –
 3. 12.00 Uhr –
 4. 7.00 Uhr –
 5. 19.30 Uhr –

II. Wpisz podane czasowniki we właściwej formie.

aufstehen , ausführen , einpacken, einkaufen, einschlafen

 1. Laura………. den Hund …… .
 2. Er …… die Schulsachen ….. .
 3. Ich……….um 7.00 Uhr …… .
 4. Die Mutter ……. im Supermarkt ……… .
 5. Ich ………. um 24.00 Uhr ……. .

III. Napisz godziny liczbowo (A.) lub słownie (B.).

A.

 1. Es ist halb neun. / Es ist ……..Uhr.
 2. Es ist zweiundzwanzig nach fünf. / Es ist ………..Uhr.
 3. Es ist zwölf nach vier./ Es ist ……………….. Uhr.

B.

 1. Es ist ……………………… / Es ist 13.50 Uhr.
 2. Es ist …………………………. / Es ist 9.15 Uhr.
 3. Es ist ……………………………./ Es ist 11.30 Uhr.

 PONIEDZIAŁEK 16.03.2020

JĘZYK ANGIELSKI

Powtórz słówka z języka angielskiego Insta.Ling

Przypominam, że do końca marca należy wykonać 20 sesji:)

JĘZYK POLSKI

Powtarzamy środki poetyckie.

Rozwiążcie krzyżówkę, a następnie wpiszcie wszystkie środki
poetyckie do zeszytu (jeżeli nie wiecie lub nie pamiętacie, co to za
środek- wpiszcie również definicję).

FIZYKA

Moi drodzy w zeszłą środę pisaliśmy sprawdzian z kinematyki. Wróćmy jednak do tego działu. Na początek przygotowałam dla was dwie krótkie gry na rozgrzewkę:

Dopasuj symbol do odpowiedniej wielkości

Dopasuj jednostki do odpowiednie wielkości fizycznej

Obejrzyj film, który pozwoli Ci usystematyzować wiedzę z tego działu.

Przypominam, że do końca marca trwa dla chętnych druga tura Fizycznego Challengu : Przygotuj grafikę, plakat promujący Rok 2020 jako Rok Fizyki. Jeśli ktoś będzie miał gotowy projekt może wysłać grafikę lub plakat lub zdjęcie plakatu na mojego maila.

RELIGIA

Bóg często przeprowadza nas

przez trudną drogę doświadczeń,

cierpień, upokorzeń, pokus –

nie po to, by nas zniszczyć,

ale by wydobyć to co najlepsze.

ks. Jan Twardowski

Uspokój się!

Nie lękaj się!

Mówi Pan Nasz 365 razy w Słowie Bożym, czyli każdego dnia.

Trwamy w Wielkim Poście , zachęcam do modlitwy w intencji zatrzymania  koronawirusa, w intencji tych, którzy bardzo się boją tej choroby, w intencji zmarłych, a także tych, którzy podejmują ważne decyzje, dbając o nasze bezpieczeństwo. Zachęcam do odmówienia dziesiątki różańca lub Koronki do Bożego miłosierdzia.

Myślę,że pamiętacie o wielkopostnych postanowieniach, a jeśli nie to dobrze byłoby podjąć od dzisiaj jakieś wyrzeczenia, w tej intencji i aby przeżyć w radości Święta Wielkiej Nocy.

( kto zapomniał jak się odmawia koronkę może ją znaleźć w skarbczyku lub na stronie internetu). Było by dobrze, gdyby każdy sumiennie wypełnił to zadanie, zajmie wam to około 10 minut,

Dodaj komentarz

Szkoła z klasą!

Font Resize
Kontrast