klasa 6c

PIĄTEK 26.06. 2020

SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Odbędzie się dzisiaj tj. piątek 26 czerwca. Niestety, ale obecny rok szkolny kończymy zdalnie. Wszystkich bardzo, bardzo serdecznie zapraszam na meet o godz. 12.30. Mam nadzieję, że tym razem mogę liczyć na obecność całej klasy. Świadectwa ukończenia klasy szóstej, dla wszystkich chętnych będą wręczane we wtorek. Szczegóły omówimy na naszym spotkaniu online jutro. Pozdrawiam !!! :sun:

CZWARTEK 25.06.2020 r.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 11:00

RELIGIA

mosel-4336787__340

sea-1337565__340

Szczęść Boże , Kochani, wakacje tuż, tuż i dzisiaj nasze ostanie zdalne nauczanie. Daliśmy radę. Przed nami upragnione wakacje, ale najpierw podziękujmy Panu Bogu za wszystkie otrzymane od Niego dary, zdobytą wiedzę, mądrość i doświadczenie,  uczyńmy to słowami modlitwy ,”Ojcze nasz”

Jezus jako Dobry Pasterz, przypomina nam o potrzebie wypoczynku. Do zmęczonych i wyczerpanych uczniów powiedział „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”.

Gdy w czasie wakacji będziesz się cieszyć słońcem, górami, lasami lub morzem.  Pamiętaj, że Jezus jest najwspanialszym darem Boga. Możesz Go spotkać w pięknie przyrody, w drugim człowieku, a przede wszystkim w niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.

Na ten czas odpoczynku życzę wam , waszym rodzicom  Bożego błogosławieństwa. Niech będzie to  również czas umocnienia wiary i szczęścia przebywania w gronie najbliższych.

Z Panem Bogiem, Do zobaczenia we wrześniu , w klasie. Pozdrawiam

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 45 .

Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na ostatnią lekcję online o 9.00:-)

ŚRODA 24.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym polecam ciekawy filmik – Szybki trening na plaży – zestaw dla przyjemności. Mamy parę dni do wakacji, więc tym bardziej ćwiczenia w takiej nadmorskiej scenerii powinny zachęcić do ruchu na świeżym powietrzu.  Na razie przećwiczcie na własnym podwórku, a w czasie wakacyjnych wyjazdów na jakiejś urokliwej plaży. Pozdrawiam !! :sun:

Przypominam, że dzisiaj w godz. 9.00 – 10.30 przynosimy do szkoły podręczniki, kluczyki do szafek i książki wypożyczone  z biblioteki !!!

GEOGRAFIA

22 czerwca obchodzimy kalendarzowy 1 Dzień Lata, natomiast astronomiczne lato przyszło już do nas w sobotę 20 czerwca o godzinie 23:44. Astronomiczny 1 Dzień Lata jest wtedy, kiedy mamy najdłuższy dzień w roku i tym samym najkrótszą noc.

Zapraszam na filmik przyrodniczy na koniec roku szkolnego

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 30.

Do zobaczenia

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!                                                                                                                    Serdecznie zapraszam na ostatnią lekcje Meet 10.00-10.20 .               Proszę wejść na Classrom z j.francuskiego i kliknąć w link do Meet.     Bonne journée.

WTOREK 23.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Polecam dzisiaj ciekawe zajęcia z nietypowym przyborem – Lekcja WF w domu. Spróbujcie dołączyć do zajęć. Tym razem na luzie i na wesoło. Pozdrawiam !!! :-))

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

 MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

RELIGIA

Szczęść Boże , dzisiaj temat katechezy : NIedziela – czas na refleksję, posłuchajcie

 

TECHNIKA

Zapraszam na Meet o 11:20, porozmawiamy o waszych doświadczeniach.

PONIEDZIAŁEK 22.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

TECHNIKA

Zapraszam na Classroom na zadanie o elementach elektroniki.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!                                                                                                                    Serdecznie zapraszam na  lekcję dostępną   na Classrom.              Bonne journée

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Na wstępie dzisiejszego wpisu informacja – JUTRO (WTOREK) O GODZ. 12:00 SPOTYKAMY SIĘ NA MEET NA LEKCJI WYCHOWAWCZEJ. Bardzo proszę WSZYSTKICH O OBECNOŚĆ. Będziemy omawiać sprawy takie jak: zwrot podręczników, zwrot kluczy do szafek, zwrot książek do biblioteki itp.

Natomiast temat dzisiejszej lekcji – Trening badmintona w domu. W pokazanym filmiku zobaczycie kilka ciekawych wskazówek – na prawdę warto zobaczyć. Tym bardziej, że zbliżają się wakacje, a badminton jest  często z nimi kojarzony.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 45.

Do zobaczenia

PIĄTEK 19.06.2020 r.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam na ostatni meet grupę chłopców o godz.10.15. Do zobaczenia.

MUZYKA

Na zakończenie naszej muzycznej edukacji w klasie szóstej proponuję wam do posłuchania i nauczenia piosenkę o Janie Sebastianie Bachu, wysłuchanie utworu Flamingi francuskiego kompozytora Camille Saint Saensa (Sę Sansa) z cyklu Karnawał Zwierząt, z wesołą animacją, oraz posłuchanie dwóch wykonań piosenki ze str. 179 pt. Bieszczady (I wyk.  II wyk.).  Proszę też o pośpiewanie piosenki  „Tyle słońca w całym mieście”, (podr. str. 156) w wykonaniu Anny Jantar, oraz wersji jej córki, Natalii Kukulskiej.oraz utrwalenie naszej piosenki „Pięknie żyć”. Sporo? Śpiewanie nie szkodzi, wręcz przeciwnie, rozwija umysł, łączy ludzi i pozwala odpocząć od codziennych, trudnych nieraz spraw. Miłego śpiewania, i do usłyszenia, a przede wszystkim zobaczenia się na lekcjach we wrześniu! Na co mając nadzieję, życzę wam wakacji z muzyką i plastyką, czyli ze sztuką, na „ty” :) .

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 9:30

ZRK

Zapraszam na Classroom z geografii

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Meet o 9.00. Do zobaczenia:-)

 

PONIEDZIAŁEK 15.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 30.

Do zobaczenia

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Skoro coraz bliżej do wakacji,  w dniu dzisiejszym wracamy do tematów z turystyki. Propozycja dotyczy ciekawych regionów Polski  –  Pieniny, Gorce, Spisz, Podhale – zalew atrakcji. Sami zobaczcie, może niektórzy z Was tam byli. Jeśli nie, to z pewnością kiedyś uda Wam się to zrealizować, może w ramach wycieczki szkolnej. Wszystko przed Wami . A na razie  z racji egzaminu klas ósmych przed Wami 3 dni wolne od nauki zdalnej. Wykorzystajcie to na ostatnie poprawki, odesłanie zaległych prac i zadań. A lekcję wychowawczą zrealizujemy w następnym tygodniu.  Pozdrawiam !! :-))

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis.                                                                                               Zapraszam Was dzisiaj ne lekcję Meet: o godzinie 9.30.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

PIĄTEK 12.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!    W dniu dzisiejszym podejmujemy pierwsze podsumowania naszej pracy dydaktycznej w bieżącym roku szkolnym. Wyniki tych podsumowań to oczywiście wystawienie proponowanych ocen z każdego przedmiotu, w tym z wychowania fizycznego. Rok dość specyficzny i wyjątkowy  – tym bardziej jeżeli chodzi o realizację treści programowych  WF.  Niemożliwość przeprowadzania sprawdzianów sprawnościowych, zadań kontrolnych sprawiła, że Wasze oceny oraz uzyskane średnie nieco odbiegają od tych, które na prawdę moglibyście uzyskać w warunkach szkolnych.  Ale wszystko przed Wami!    Po wakacjach nowy rok szkolny i nowe możliwości. Pozdrawiam ! :-))

TECHNIKA

Zbliżają się wakacje, zobaczcie jak są zrobione różne rzeczy, z których korzystamy w czasie wolnym :)

 

PLASTYKA

Witam, moi drodzy! Zostały nam do zrealizowania dwa tematy o sztuce. Dzisiaj pierwszy z nich – ARCHITEKTURA  (str. 82 – 93). Proszę, zapoznajcie się z tekstem, a przede wszystkim pooglądajcie zdjęcia ciekawych budowli, jakie macie w podręczniku, łącznie z opisami. Dodatkowo podrzucam wam filmik (10 minutek) o historii architektury w pigułce, czyli w skrócie. Potraktujcie to jak coś, czego obejrzenie ma być dla was przyjemnością, bo tym jest podziwianie sztuki przez wielkie S. Pozdrawiam, miłego weekendu! JK

PS „Koło ratunkowe” – Jeżeli ktoś ma zaległości z zadaniami z muzyki lub plastyki, niech czym prędzej podeśle chociaż po 3 prace z tych przedmiotów.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Temat lekcji: Mój styl to zdrowie. 

Czym jest zdrowie według WHO i jak zadbać o swoje zdrowie?

Porozmawiamy na lekcji online ( grupa chłopców) w piątek 19 czerwca, meet o godz. 10.15. Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom!

ZRK – GEOGRAFIA

Proszę, aby osoby, które nie zobaczyły filmiku z zeszłego tygodnia, nadrobiły braki Sąsiedzi Polski.

A teraz coś na wesoło –  sprawdzenie Geografia Europy.

ŚRODA 10.06.2020 r.

MUZYKA

Witam! W muzyce powtórki, utrwalanie wiadomości i słuchanie! Przesyłam Wam filmiki o kompozytorach, którzy byli bohaterami naszych tegorocznych lekcji. Obejrzyjcie, posłuchajcie, nawet, jeśli już wcześniej słuchaliście. może uda się coś utrwalić :) Miłego słuchania!

Chopin     Moniuszko     Beethoven    Bach    Mendelssohn

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiejsza propozycja również dotyczy tenisa stołowego. Tym razem –  Tenis stołowy w domu.  Zobaczcie co proponuję tym razem prowadzący zajęcia. :search:  :search:  :-))

Powoli zbliżamy się do klasyfikacji końcoworocznej. Również z wychowania fizycznego czynimy podsumowania naszej nauki. Dlatego teraz otrzymaliście 2 dodatkowe oceny (postawa ucznia, aktywność, zaangażowanie na zajęciach). W następnej kolejności otrzymacie oceny proponowane – do 12 czerwca. Pozdrawiam !! :-))

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Ssaki- kręgowce, które karmią młode mlekiem. Szczegóły na Classroomie. Pozdrawiam :)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 00.

Do zobaczenia

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

WTOREK 09.06.2020 r.

RELIGIA

Temat katechezy: Boże Ciało- Odwiedziny Boga. autorstwa Barbara Pyclik

 MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10:00. Do zobaczenia!   LEKCJA WYCHOWAWCZA Zapraszam na spotkanie klasowe (chł.)  MEET – 12:00

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Kolejna lekcja tenisa przed Wami.  Proponuję bardzo ciekawy filmik szkoleniowy – Co jest najważniejsze w tenisie stołowym.  Kilka następnych wskazówek wykorzystamy z pewnością, gdy tylko będzie możliwość przeprowadzenia normalnych lekcji.  Kto jest szczęśliwym posiadaczem stołu tenisowego powinien to wszystko przećwiczyć  w dowolnym, możliwym czasie. Powodzenia !!! :-)) :search:

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.00:-)  

PONIEDZIAŁEK 08.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom – zapraszam:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj  wracamy do zagadnień  związanych z tenisem stołowym. Zobaczcie i posłuchajcie jeszcze raz – Podstawowe informacje o tenisie stołowym. Wiedzy nigdy za wiele. Prowadzący w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób przekazuje podstawowe informacje dotyczące przepisów oraz nieco historii tego sportu. Pozdrawiam ! DZISIEJSZE SPOTKANIE (DZ) ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 12:15 (chcemy zdążyć przed jęz. angielskim). Natomiast jutro tradycyjnie o godz. 12:00 spotykamy się na lekcji wychowawczej  – tym razem z chłopcami ! :-))

KARTA ROWEROWA

Egzamin teoretyczny na kartę rowerową rozpoczyna się o godz. 9:00

GEOGRAFIA

Z racji zbliżającego się końca roku szkolnego dzisiaj otrzymujecie lekcję z geografii. W ramach sprawdzenia wiadomości z działu 5 – Sąsiedzi Polski proszę wykonać w zeszycie ćwiczeń Sprawdź, czy potrafisz (str. 104 – 106) oraz Krzyżówkę str. 111. JEST TO PRACA NA OCENĘ, KTÓRĄ PROSZĘ PRZYSŁAĆ DO JUTRA (9 CZERWCA)!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 45. Do zobaczenia

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie. Zapraszam!

PIĄTEK 05.06.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiejsza propozycja  w ramach realizacji lekcji WF to  –  ZASADY I PRZEPISY GRY W TENISA STOŁOWEGO. Mam nadzieję, że temat Was zainteresuje.  Niektórzy doskonale sobie radzą z tą dyscypliną, a przecież są i tacy, którzy brali udział w szkolnych zawodach tenisa. Więc dzisiaj  czas na przypomnienie podstawowych zasad i przepisów gry.  Te osoby, które  posiadają stół do tenisa zachęcam do praktycznego  potraktowania tej lekcji. Pozdrawiam !!!!  :-))  Nasze spotkanie w ramach lekcji wych.  (dz) odbędzie się w poniedziałek tj. 8 czerwca o godz. 12.30 :-))

PLASTYKA

Witam! Z okazji tygodnia Dnia Dziecka :) proszę wykonać dowolną techniką pracę pod tytułem ” Świat dziecka”. Format A4 lub A3. Przedstawcie w niej to, co jest najważniejsze dla dziecka, jego sposób widzenia świata,  hierarchię ważności spraw, rzeczy i osób. Można wykonać pracę mieszając różne techniki, od rysunku po kolaż. Życzę ciekawych pomysłów. JK Można też wykonać album dodatkowy na temat „Dziecko w sztuce”.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam dziewczyny na meet o 9.40 tak jak było ustalone. Do zobaczenia

TECHNIKA

Widzimy się z naszymi dziełami na Meet o godz. 9:00.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.10:-)

ZRK – GEOGRAFIA

Zapraszam na krótką wizytę u naszych sąsiadów Sąsiedzi Polski. I jeszcze prezent ode mnie – wiecie od którego naszego sąsiada ta bajka?

CZWARTEK 04.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję dostępną w Classroomie.

RELIGIA

 

Temat Katechezy: Błogosławiona noc – zwycięstwo światła autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 15. Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Lekcja w Classroomie – zapraszam:-)

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie – zapraszam!

ŚRODA 03.06.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Powoli nasz dość specyficzny rok szkolny dobiega końca.  Więc przypominamy kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów. Również z wychowania fizycznego  w tym tygodniu otrzymacie dodatkowe oceny- zgodnie z naszymi przyjętymi wymaganiami  i kryteriami, które są Wam znane od kl. czwartej. Tak więc ocenie podlega:

 • postawa ucznia i systematyczny udział w zajęciach

 

 • aktywność, zaangażowanie na zajęciach

 

 

 • poziom i postęp w zakresie umiejętności ruchowych

 

 

 • działalność pozalekcyjna i pozaszkolna w zakresie WF ( udział w zajęciach SKS, udział w zawodach szkolnych oraz reprezentowanie szkoły na zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich (czwartki lekkoatletyczne).         OCENA SUMUJĄCA JEST WYPADKOWĄ  POSZCZEGÓLNYCH OBSZARÓW TEMATYCZNYCH

 

 

 

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 11:00

BIOLOGIA

Witajcie serdecznie! Temat dzisiejszej lekcji: „Przegląd i znaczenie ptaków” Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Lekcja na Classroomie. Zapraszam

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 00. Do zobaczenia

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie – zapraszam!

WTOREK 02.06.2020 r. 

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym wracamy do zagadnień z zakresu siatkówki.  Wprowadzenie do bardzo istotnego elementu jakim jest zagrywka tenisowa. Proszę prześledzić poszczególne fazy wykonywania zagrywki. Pozdrawiam . :-))

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna w Classroomie – zapraszam:-)

RELIGIA

 

Temat katechezy: Grób Pański – myśleli, że to już koniec autorstwa Barbara Pyclik

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na MEET o godz. 12:00 (dz)

GEOGRAFIA

Przypominam o wysyłaniu zadań znajdujących się na Classroomie! Ostateczny termin – 5 czerwca.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 11:00

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10:00 :-)

PONIEDZIAŁEK 01.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Samych przyjemności w Dniu Dziecka:-) Zapraszam na Classroom.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Witam bardzo, bardzo serdecznie w tym wyjątkowym dla Was  DNIU DZIECKA. Z tej okazji pragnę Wam wszystkim złożyć gorące życzenia – wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze …  A w ramach  życzeń proponuję rozpocząć ten cudowny dzień – 1 czerwca na wesoło i na sportowo. Zobaczcie ciekawy filmik – Gimnastyka poranna (trening) – CODZIENNIE FIT. Spróbujcie dotrzymać tempa prowadzącej. Ten zestaw ćwiczeń można wykonać w dowolnej porze dnia, nie tylko jako gimnastykę poranną. Pozdrawiam !! Miłego dnia ! Natomiast jutro – 2 czerwca spotykamy się na lekcji wychowawczej online (tym razem  z dziewczynkami – 12:00). :-))

MUZYKA

Z okazji Dnia Dziecka przesyłam Wam muzyczne pozdrowienia, i życzę spełnienia marzeń, tych szkolnych, i tych domowych, rodzinnych, bardzo „waszych”. A do tego przypominam trochę muzyki  pełnej młodzieńczej energii, zapału i ważnych, ponadczasowych treści. I życzę Wam, by jak najszybciej zakończyła się epidemia,  a wspólne śpiewanie i taniec stały się czymś dozwolonym i normalnym. Pozdrawiam Smile! JK Film 1    Film 2     Film 3  

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie – zapraszam!

JĘZYK ANGIELSKI

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka. Na następnym spotkaniu opowiecie mi jak spędziliście ten dzień. Do zobaczenia

PIĄTEK 29.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Po kilku lekcjach z siatkówki teraz proponuję czynnie wykorzystać to co zobaczycie. Tak więc dzisiaj wracamy do naszej ulubionej skakanki. Proponuję filmik – WF w domu – ćwiczenia na skakance. Spróbujcie przećwiczyć kilka serii skoków na zmianę z innymi zadaniami .  Wykorzystajcie ten filmik wielokrotnie do podnoszenia swojej sprawności fizycznej. Powodzenia !!!! :-))

JĘZYK POLSKI

Materiały na lekcje polskiego są dostępne na Classroom. Zapraszam:-)

ZRK – GEOGRAFIA

Oczami podróżnika – RosjaRosyjski z PWNSt. Petersburg, Bajkał, Matrioszki, Kolej Transsyberyjska.

CZWARTEK 28.05.2020 r.

 

MATEMATYKA

Zapraszam do Classroomu, gdzie znajduje się dzisiejsza lekcja :-)

RELIGIA

 

Temat katechezy : Msza Święta uobecnieniem Ofiary Krzyżowej autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.00:-)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 15. Do zobaczenia

ŚRODA 27.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry !! Przed Wami kolejne zagadnienia z piłki siatkowej. Po wczorajszej lekcji WF w domu  proponuję się przenieść na salę gimnastyczną. Oczywiście nie naszą, a siatkarskich ośrodków szkoleniowych. Dzisiaj proszę proszę zaglądnąć na trening , na którym zawodnicy będą realizować temat: Nowe trendy w  nauczaniu siatkówki – wprowadzenie odbicia dolnego. Zobaczcie kilka ciekawych ćwiczeń w wykonaniu innych uczniów. :-))  Ciągle przypominam o zadaniu  z WF !!!!!!  Proszę  po raz kolejny o wysłanie swoich wyników. Chodzi przecież o Wasze oceny !!!

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroomie, zapraszam!

MUZYKA

Zapraszam na spotkanie o godzinie 10.40. Do zobaczenia!

TECHNIKA

Spotykamy się na MEET o  11: 50. Proszę wszystkich, którzy nie zrobili zadania o bateriach aby to zrobili przed spotkaniem.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 00. Do zobaczenia

GEOGRAFIA

Zapraszam – Meet 9:50. Przypominam o zadaniach. Kolejna lekcja na Classroomie.

WTOREK 26.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj w dalszym ciągu realizujemy zagadnienia z tematyki siatkówki. Będziemy kontynuować dwa istotne elementy tej gry zespołowej; odbicie górne i dolne. Tym razem proponuję filmik – lekcja WF w domu – siatkówka, odbicie górne. Okazuje się, że w warunkach domowych też możemy doskonalić niektóre elementy siatkówki. Więc bierzemy jakąkolwiek piłkę (może być gumowa) i staramy się razem z prowadzącym aktywnie spędzić te parę minut. Powodzenia !!! :-))

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam:-)

RELIGIA

 

Temat Katechezy: Noc zdrady – z Jezusem w Getsemani. autorstwa Barbara Pyclik

MATEMATYKA

Lekcja online – spotykamy się na Meet o 10:40. Zapraszam!

PLASTYKA

Zapraszam na Meeting o godzinie 11.30. Do zobaczenia!

PONIEDZIAŁEK 25.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Witam Was w kolejnym tygodniu nauki. W tych nietypowych dla szkoły okolicznościach dalej realizujemy nasze treści programowe z zakresu WF. Wracamy do tematów z siatkówki. Niestety w wersji teoretycznej.  Proponuję powtórkę z nauczania odbicia dolnego.  Mam nadzieję, że za niedługo będziecie mieli okazję do przećwiczenia tego elementu. Mam jeszcze jedną sprawę. Jutrzejsza lekcja wychowawcza, na którą umówiłam się z dziewczynkami zostaje przełożona na inny termin (jeszcze w tym tygodniu). Koniecznie muszę z Wami porozmawiać, ale nasze spotkanie z  pewnych ważnych względów musimy zrealizować w innym czasie. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. :-))

JĘZYK POLSKI

Proszę wejść na Classroom, gdzie została zamieszczona dzisiejsza lekcja.

BIOLOGIA

Dzień dobry. Zapraszam na lekcję online o godz. 12.00. Do zobaczenia:)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour. Zapraszam na lekcje Meet w: PONIEDZIAŁEK 25 maja o 11.20. Proszę wejść na Classrom z j.francuskiego i kliknąć w link do Meet. Bonne journée.

MATEMATYKA

Zapraszam do Classroomu – tam dostępna jest lekcja. We wtorek zapraszam na lekcję online o 10:40.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12:45. Do zobaczenia HISTORIA Meet o 10.30

PIĄTEK 22.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Kontynuujemy lekcje z lekkoatletyki. Dzisiejszy temat dotyczy rzutu piłeczką palantową. Zobaczcie film i prześledźcie jeszcze raz technikę poprawnego rzutu. Element ten jest Wam doskonale znany ale nie zaszkodzi mała powtórka w wersji teoretycznej. Pozdrawiam !!! Jeszcze raz proszę tych uczniów, którzy nie wysłali swoich wyników testu sprawności, aby to zrobili. Dziękuję za już wysłane zadania na ocenę (ciągle jeszcze można przysyłać) .

JĘZYK POLSKI

Proszę wejść na Classroom i w ramach lekcji drugiej utrwalić umiejętność rozpoznawania i nazywania zdań złożonych współrzędnie.

TECHNIKA

Dzisiaj nowe zadanie, na classroom. Tym razem będą pracowały nożyczki, klej, aparat w telefonie i inne przyrządy. Macie 2 tygodnie na dokumentację waszej pracy. Czekam na dokończenie zadania z bateriami do 12:00. Nie wszyscy oddali, nie wszyscy weszli na classroom z techniki.

PLASTYKA

Witam! W tym tygodniu dowiemy się więcej o najbliższej nam dziedzinie sztuk plastycznych – chodzi o malarstwo. Proszę, przeczytajcie rozdział na str. 44 – 57 podręcznika, i wynotujcie następujące zagadnienia: 1) czym jest malarstwo? 2) środki wyrazu stosowane w malarstwie  3) rodzaje malarstwa – krótko je opiszcie (ze względu na techniki lub tematykę).  Obejrzyjcie dokładnie fotografie, czyli reprodukcje, obrazów i przeczytajcie ich opisy. Pozwolą one wam lepiej zrozumieć oglądane dzieła, i patrzeć na nie bardziej świadomie. A na koniec zajrzymy do Muzeum Orsay w Paryżu. Oczywiście wirtualnie :) Miłego zwiedzania! (Po rozwinięciu Google Arts&Culture po lewej stronie, należy kliknąć w Collections i… oglądać!)

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam na meet dziewczyny o godz. 9.30

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 12:00. Do zobaczenia.

ZRK – GEOGRAFIA

Oczami podróżnika – UkrainaKarpaty.

MUZYKA

Witam! Muzycznie kontynuacja tematu instrumentów dętych. Interesują nas wiadomości ze str. 130, oraz 136 – 141 w podręczniku. O zespołach instrumentów dętych i orkiestrach dowiecie się kilku ciekawostek. Dla lepszego zapamiętania rozwiążcie „dętą” krzyżówkę, którą znajdziecie na classroomie. Rozwiązanie dołączcie do albumu z muzyki, no i poćwiczcie sobie piosenkę „Orkiestry dęte”. Pozdrawiam! J.K.

JĘZYK POLSKI

Do zobaczenia na lekcji online o 9.00:-)

CZWARTEK 21.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję zamieszczoną w Classroomie.

RELIGIA

Zapraszam serdecznie na lekcje on-line na godz. 10.40. Proszę mieć katechizm. Pozdrawiam.  Do zobaczenia

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 :  15. Do zobaczenia

ŚRODA 20.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!!  Po kilku lekcjach z koszykówki wracamy do zajęć z  Lekkoatletyki. Proponuję dzisiaj powtórkę ze startu niskiego – technika startu oraz odpowiednia rozgrzewka.  Wszystko to jest Wam doskonale znane, więc popatrzcie jak robią to inni.  A na najbliższym spacerze spróbujcie wykonać parę ćwiczeń ewentualnie nawet kilka przebieżek. Pozdrawiam !!!

MATEMATYKA

Lekcja  dostępna na Classroom. Zapraszam! II termin sprawdzianu z Liczb dodatnich i ujemnych  godz. 13:00 – 14:15.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 00. Do zobaczenia

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Podsumowanie wiadomości. Zapraszam na lekcje do classroomu. W razie problemów- piszcie. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom, gdzie czeka na Was zaproszenie i zadanie. W razie problemów, proszę pisać. Przypominam o wysyłaniu zdjęć swojej pracy (większość nie wysyła, a podlega to ocenie).

 

WTOREK 19.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z koszykówki.  Polecam filmik – Rzut do kosza z dwutaktu cz. 2. Oczywiście trudno w obecnej sytuacji poćwiczyć w grupie. Ale jeżeli ktoś z Was posiada kosz na własnym podwórku to zachęcam do ćwiczeń indywidualnych. Pogoda sprzyja, więc wykorzystajcie to i zadbajcie o własną kondycję fizyczną. Pozdrawiam !!! :-))  Proszę odeślijcie resztę wyników testu sprawnościowego. Umawialiśmy się, że wszyscy  pozostali to zrobią. Trzymam za słowo !!!!!

RELIGIA

 

 

MATEMATYKA

Lekcja  dostępna na Classroom. Zapraszam! II termin sprawdzianu z Liczb dodatnich i ujemnych w środę w godz. 13:00 – 14:15.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.00:-) Proszę mieć przygotowany zeszyt i podręcznik. Do zobaczenia:-)

PONIEDZIAŁEK 18.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich ! Dzisiaj wracamy do zagadnień z zakresu zespołowych gier sportowych.  Zrealizujemy temat z koszykówki – nauka dwutaktu. Póki co, proponuję ciekawy filmik, w którym zobaczycie wprowadzenie do nauczania tego elementu koszykówki. Przypominam, że filmy szkoleniowe są w pewnym stopniu jedną z form realizacji naszej podstawy programowej z WF. Miłego oglądania !!!! :nerd: Ciągle czekam na wasze wyniki testu sprawności. Są uczniowie , którzy nadal ich nie wysłali. Przypominam, że należy to zrobić do jutra (to już i tak jest dodatkowy termin). Można je wysłać na mojego szkolnego maila lub jako wiadomość na e- dziennik. Pozdrawiam !!!!! :-)) Odnoszę takie wrażenie, że niektórzy uczniowie wcale nie czytają tych wpisów, lub je ignorują.   O szczegółach porozmawiamy jutro na lekcji wychowawczej. Proszę wszystkich o obecność !!!!!!!!    Wtorek – 12.00. Do zobaczenia :-))

JĘZYK POLSKI

Proszę wejść na Classroom i zapoznać się z zadaniem.

HISTORIA

Meet o 9.30

MATEMATYKA

Sprawdzian dostępny na Classroom od 11:00 do 12:15.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 45 . Do zobaczenia

PIĄTEK 15.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Po raz ostatni przypominam o wykonaniu zadania na ocenę. Przedmiotem tego sprawdzianu są 3 proste próby z testu ZUCHORY (cały zawiera 6 prób).  Jednakże nadal niektórzy uczniowie mają olbrzymi problem z wykonaniem i odesłaniem  wyników !  Dodam, że kończy się dodatkowy termin wywiązania się z tego prostego zadania. Tak więc  test  Zuchory jest po raz ostatni tematem lekcji. Przypomnijcie o tym sobie nawzajem. Wiem, że kontaktujecie się między sobą.  Czekam ostatecznie do poniedziałku. We wtorek zostaną wystawione oceny – mam nadzieję, że same pozytywne ! :-))

PLASTYKA

Kochani! Warto wiedzieć, że dziś w kalendarzu świąt nietypowych jest Święto Polskiej Muzyki i Plastyki :)! W tym tygodniu mamy na plastyce kontynuację tematu z lekcji poprzedniej. Proszę, byście na spokojnie wykonali zadanie z classroomu, czyli zebrali swoje prace plastyczne i muzyczne w odpowiednich albumach – prezentacjach. Szczególnie proszę tych, którzy do tej pory nie oddali do sprawdzenia wszystkich zadań, aby nadrobili te zaległości i uzupełnili braki. Dalsze informacje znajdziecie na classroomie. Proszę o rzetelne potraktowanie mojego polecenia. Pamiętajcie też o podpisywaniu prac tytułami, oraz o gromadzeniu oryginałów w teczce prac plastycznych. Pozdrawiam, J. Kukla. PS

JĘZYK POLSKI

Materiały na lekcję drugą znajdują się w Classroomie.

TECHNIKA

Zapraszam na Classroom, gdzie czeka na was zadanie o bateriach.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

 

Stalking, hejting, cyberprzemoc autorstwa Barbara Pyclik

ZRK – GEOGRAFIA

Oczami podróżnika – wycieczka po Litwie i Białorusi.

JĘZYK POLSKI

Do zobaczenia na lekcji online o 9.00;-)

CZWARTEK 14.05.2020 r.

 

MUZYKA

Witam was, moi drodzy! Dzisiaj proszę o zapoznanie się z obszernym dosyć tematem „Instrumenty dęte” (podr. str. 120 – 129). Proszę przygotować krótką prezentację (dołączcie ją do Albumu muzycznego), lub wypisać na kartce A4, nazwy instrumentów i krótki ich opis (foto umieścić też jako kartka w albumie). Pamiętajcie o podziale ich na dwie grupy! Macie na to dwa tygodnie, za tydzień będzie dalszy ciąg tego tematu. A tutaj krótki filmik ułatwiający zapamiętanie nazw instrumentów dętych. Można też wykonać zadanie ze strony 129, sfilmować swoje dokonania, i udostępnić mi film do obejrzenia. To na dodatkową szóstkę!Pozdrawiam, efekty pracy dołączcie do prezentacji „Album muzyczny”, termin ukończenia albumu nie jest tutaj wiążący. Przedłużam jego aktualność do połowy czerwca. Jeszcze jeden filmik.  I jeszcze jeden – to piosenka ze strony136.      Do nauczenia za tydzień :)  Pozdrawiam, J. Kukla.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam do Classroom, gdzie czekają na Was zadania. Proszę wszystkich o dołączenie do zajęć Język polski 6c.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 10:00

 MATEMATYKA

Zapraszam do Classroom – tam znajdują się wszystkie instrukcje. Kto jeszcze nie dołączył do zajęć Matematyka 6c – proszę to zrobić.

RELIGIA

Kochani miesiąc maj zaczął się na dobre, a jak wiadomo maj to miesiąc poświęcony Maryi, naszej ukochanej Matce. Nie ma w tym roku, w kościele, nabożeństw majowych, ale Maryję możemy czcić i do Niej się modlić w naszych domach, piękną modlitwą jaką jest Litania Loretańska. Zachęcam was, abyście czcili Maryję i ją prosili o ustanie epidemii korona wirusa oraz o nawrócenie grzeszników i waszych osobistych intencjach  Litanijna kostka Zróbcie w domu  kostkę z litanią, pokolorujcie, sklejcie i odmawiajcie codziennie Litanię litania

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 00. Do zobaczenia

ŚRODA 13.05.2020 r.

 

GEOGRAFIA

Witam serdecznie. Czas na kolejnych naszych sąsiadów. Dzisiaj udajemy się na Litwę i Białoruś, które kiedyś wraz z Polską tworzyły jedno państwo. Dlatego też w obu tych krajach żyje wielu naszych rodaków. Zapraszam do lekcji on – line oraz do tekstu w podręczniku str. 145 – 151.  Po zapoznaniu się z tematem proszę wykonać w zeszycie ćwiczeń: str. 89 – 92. Podpowiedź do zadania 4 – rodzaje turystyki lub wypoczynku to np. żeglarstwo, turystyka piesza, uzdrowiskowa, kajakarstwo itp. Podpowiedź do zadania 5 – przypomnij sobie jak określamy szerokość i długość geograficzną (podręcznik str. 7, 8; zeszyt), pamiętaj że 1 stopień to 60 minut! Długość trasy mierzonej na mapie cyfrowej jest dla chętnych.   Pamiętaj wysłać zdjęcia wykonanych zadań! W dalszym ciągu otrzymuję mało waszych prac!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !!!   Dzisiaj polecam bardzo ciekawy filmik – „10 ćwiczeń koordynacyjnych  z piłeczkami„.  Spróbujcie wykonać parę z nich. Jeżeli ktoś nie posiada takiej tenisowej piłeczki, można użyć trochę większej.  Miłej zabawy !!!! :-))  Proszę – odsyłajcie swoje wyniki testu ( szybkość, skoczność, siła mięśni brzucha). Ostatecznie czekam do piątku (cały dzień). Po tym terminie wystawiam oceny za wykonanie lub nie wykonanie  zadania. Dziękuję Tym, którzy odesłali swoje wyniki w terminie.  Pozdrawiam !!   HISTORIA Zapraszam na classroom, na Wasze maile zostało wysłane zaproszenie.

MATEMATYKA

 

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 11 : 00. Do zobaczenia BIOLOGIA Witajcie kochani. Zapraszam na lekcję online o godz. 9.00. Miłego dnia:)

WTOREK 12.05.2020 r.

 

INFORMATYKA gr.1

Przeczytajcie materiał z podręcznika podręcznika str. 96-106.  Kartę pracy. materiały oraz link do ściągnięcia programu Gimp będą na Classroom. Spotykamy się na Meet w czwartek  o 10:00

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Po lekcji z gimnastyki korekcyjnej wracamy do tematów turystycznych. Dzisiaj kontynuujemy naszą wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską, a konkretnie powędrujemy Szlakiem ORLICH GNIAZD.  Zanim dojdzie do realnych wyjazdów i wycieczek zobaczcie i podziwiajcie ten wspaniały region Polski.   Przypominajka !!!!!!!!!!!   Bardzo proszę o przesyłanie swoich wyników testu sprawnościowego. Czekam z wystawieniem ocen na uczniów, którzy do tej pory nie wywiązali się z tego zadania !!  Zróbcie to jak najszybciej. Pozdrawiam. :-))

JĘZYK POLSKI

Do zobaczenia na lekcji online o 9.15:-)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 10:00 Tematem lekcji jest aplikacja telefoniczna c;geo

MATEMATYKA

Lekcja online o godz. 11:00.

RELIGIA

 

autorstwa Barbara Pyclik

PONIEDZIAŁEK 11.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Wykres zdania pojedynczego – utrwalenie. Obejrzyj uważnie filmik. Następnie narysuj w zeszycie wykresy zdań: a) Piękna pogoda zachęciła wczoraj turystów do długich spacerów. b) Mój pies szczekał zajadle na wszystkich przechodniów. Pamiętaj o zadaniu odpowiednich pytań, wpisz je obok strzałek. Podpisz też każdą część zdania (pod danym wyrazem). Na zakończenie wykonaj online zadania 6 i 7. Przyjemnej pracySmile Jutro sprawdzimy poprawność zadań na lekcji online o 9.15.

CLASSROOM – INSTRUKCJA

Zaczynamy pracę z Classroom, gdzie będzie się znajdować coraz więcej zadań. Znajdziesz w jednym miejscu zadania od wielu nauczycieli. Krok 1. Aby dołączyć do zajęć w classroom należy wybrać u góry ekranu, po prawej stronie Aplikacje Google i kliknąć w Classroom. Zrzut ekranu (111)_LI Za pierwszym razem potwierdzamy dołączenie do aplikacji Classroom. Zrzut ekranu (113)_LI następnie oznaczamy swoją rolę – UCZEŃ Zrzut ekranu (114)_LI Wystarczy teraz dołączyć do zadań. Zrzut ekranu (116)_LIKROK 2.  Do zadań wysłanych przez konkretnego nauczyciela możesz także dołączyć klikając w wysłane zaproszenie. Zrzut ekranu (115)_LI KROK 3. Po wejściu możesz wybrać zadanie opublikowane przez nauczyciela lub wejść do zakładki ZADANIA, gdzie zobaczysz wszystkie zadania tego nauczyciela. Zrzut ekranu (117)_LI KROK 4. Zadania mogą mieć załączniki do samodzielnego wykonania (nr 1), mogą mieć termin wykonania i MUSZĄ byc ODDANE (nr 2) Zrzut ekranu (122)_LIZrzut ekranu (124)_LI KROK 5. Zadania mogą być do wspólnego wykonania, lub przeczytania i wtedy należy takie zadanie OZNACZYĆ JAKO ZROBIONE. Zrzut ekranu (127)_LI To koniec instrukcji ;) resztę opanujecie w czasie pracy. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki Karolina Zioło

MATEMATYKA

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Na początek przypominam o wykonaniu i przesłaniu wyników zadania sprawnościowego. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy już to zrobili.  Na podstawie przysłanych wyników stwierdzam, że niektórzy z Was mają problem z wykonaniem 3 próby. Otóż przypomnę, że nożyce poziome wykonujemy  w maksymalnie długim czasie (tak długo jak dacie radę), a nie liczymy ilości nożyc. Proszę rzetelnie wykonać swoje próby i przysyłać prawdziwe wyniki. A dzisiaj filmik z działu – gimnastyka korekcyjna – ” WF w domu – Nie garb się„.  Pokazane ćwiczenia na pewno bardzo dobrze wpłyną na waszą sylwetkę.  Wykonajcie je bardzo starannie !!!!! :-)) Kolejna lekcja wychowawcza online w następny wtorek- 19 maja. Mam nadzieję, że Wszyscy starannie wykonali i odesłali  zaległe sprawdziany i kartkówki. Najwyższa pora !!!!!!!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 13 : 00. Do zobaczenia

PIĄTEK 08.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

 

Temat: Jak mogę ci pomóc? Zdarza się, że w domu, szkole, czy na podwórku doskwiera nam nuda. Spróbujemy dzisiaj znaleźć sposób na nudę. autorstwa Barbara Pyclik WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! Dzisiaj będziemy zajmować się kolejnym tematem z zakresu turystyki. Wszyscy doskonale wiemy, jak istotnym elementem w tworzeniu naszej szkolnej rzeczywistości odgrywają wyjazdy, wycieczki i inne integracyjne przedsięwzięcia. Płynie z tego wiele korzyści. Przede wszystkim znajomość kraju, regionu, miast i wsi. Szczególnie ważne w wieku szkolnym jest poznawanie naszych pięknych gór, nowych szlaków w trakcie wędrówek.  Z pewnością pamiętacie naszą wycieczkę  sprzed roku – SZLAKIEM ORLICH GNIAZD. Dzisiaj proponuję filmik, który przypomni i opowie jeszcze raz o miejscach gdzie byliśmy (Mirów, Bobolice). Na zakończenie  przypominam o zadaniu na ocenę. Czekam w poniedziałek na Wasze wyniki. Pamiętajcie o rozgrzewce przed wykonaniem naszego  sprawdzianu. Powodzenia !!!!! :-))

JĘZYK POLSKI

Dzień dobrySmile Dzisiaj ostatnia część zdania! Temat lekcji drugiej: Do pełna dopełniam – dopełnienie. Obejrzyj uważnie filmik. Wykonaj zadania 1-5. Lekcję podsumuj notatką zawierającą najważniejsze informacje o dopełnieniu. Dla chętnych zadanie 4 (w okienku trzeba wpisać numer 98, podpowiedź w podręczniku na stronie 278). Przyjemnej pracySmile

PLASTYKA

Witam! Proszę was w tym tygodniu o wykonanie zadania, które macie na Google Classroom. Proszę tę prezentację przygotować z wszelką dbałością o ładny wygląd i efekt końcowy, gdyż będzie to także podlegało ocenie. Dobierzcie odpowiednią czcionkę i wielkość napisów.  Umieśćcie tam wasze wszystkie prace, nawet te wysłane wcześniej na gmail.  Życzę owocnej pracy. Za tydzień wracamy do malarstwa i innych dziedzin sztuki, które będziemy poznawać. Pozdrawiam!

TECHNIKA

Zapraszam na Meeta na godz. 11:00. Proszę przygotować lapbooki a tych co zdjęć nie wysłali, proszę o dosłanie ich przed lekcją.

ZRK – GEOGRAFIA

Pozwiedzajmy chociaż wirtualnie Czechy (wejdź w ustawienia, napisy, przetłumacz automatycznie i wybierz polski) oraz Słowację. A czy wiesz, że te bajki SąsiedziKrecikRumcajs pochodzą z krajów o których mówimy? Pierwsze odcinki powstały jeszcze wtedy, kiedy Czechy i Słowacja były jednym państwem – Czechosłowacją. 

CZWARTEK 07.05.2020 r.

INFORMATYKA gr.2 Witajcie! Kontynuujemy pracę z podręcznikiem z poprzedniego tygodnia Przeczytaj materiał z podręcznika str. 87-93.To już ostatnie rozmowy o Scratch. Spotykamy się na Meet w czwartek o 10:00 MUZYKA Witam serdecznie na muzyce. Dziś kontynuacja poprzedniego tematu. Utrwalicie sobie wiadomości o  widowiskach muzycznych rozwiązując krzyżówkę , przygotowaną dla was, oraz oglądając i słuchając fragmentów najbardziej znanych utworów muzycznych granych na scenach  świata.Niektóre z tych musicali i operetek udało nam się obejrzeć w minionych latach („Oliwier, Oliwier!”, „Skrzypek na dachu”, „Rodzina Addamsów”, „Dźwięki muzyki”, „Księżniczka Czardasza”,i inne). Mam nadzieję, że w przyszłości znów będziemy mogli jeździć do naszych śląskich teatrów na znakomite  przedstawienia muzyczne. Już teraz zachęcam i zapraszam.                    Poza tym jest jeszcze zadanie na classroomie, które również macie do wykonania. No i poćwiczcie piosenkę „Śpiewam i tańczę”, śpiewanie jest bowiem jedną z głównych form aktywności na lekcjach muzyki. Miłej pracy życzę, dołączając fragmenty muzyki do posłuchania. Gdybym był bogaty 1 z musicalu „Skrzypek na dachu” i 2                            Wielka sława to żart z operetki „Baron cygański”                                            Kankan (Galop)  z operetki „Orfeusz w piekle”                                                    „Metro” musical (fragm. Wieża Babel)                                                                      Disney on Ice,   Mam tę moc                                                                                            Oliwier, Oliwier! wiązanka piosenek z musicalu                                                Dźwięki muzyki 1   Dźwięki muzyki 2   Dźwięki muzyki 3

 

RELIGIA

autorstwa Barbara Pyclik INFORMATYKA Spotykamy się na Meet o 10:00

JĘZYK POLSKI

Dzień dobrySmile Temat: Rodzaje okoliczników. Obejrzyj uważnie filmik. Następnie wykonaj zadania 1-6, a także 1 i 4 (w okienku wpisz numer 90). Podsumuj lekcję notatką w zeszycie zawierającą odpowiedzi na pytania: Jaką część mowy określa okolicznik w zdaniu? Co nazywa? Na jakie pytania odpowiada? Czym najczęściej jest wyrażony? Jakie są rodzaje okoliczników? (odpowiedzi znajdziesz w podręczniku na s. 272-273). Do dzieła!Smile Temat omówimy na lekcji online jutro o 9.45. Do zobaczenia:-)

WIZUALIZACJA „STREFY UCZNIA”

Witajcie, ruszamy z realizacją działań w ramach projektu „Szkoła z Klasą”. Jednym z naszych założeń jest stworzenie wizualizacji „Strefy ucznia”. W głównym budynku kącik ten powstanie na pierwszym piętrze, tam gdzie obecnie piłkarzyki, a w drugim budynku w obecnej „Strefie ciszy”. Wszystkich uczniów chętnych do stworzenia tej wizualizacji proszę o kontakt mailowy do jutra, tj. do piątku, z panią Karoliną Zioło. Mail: karolina.ziolo@zsppiasek.pl Zachęcam również do włączenia się w inne działanie, a mianowicie wykonanie gry w aplikacji online lub plakatu o zasadach kulturalnego zachowania, czyli savoir-vivre’u. Chętnych uczniów do stworzenia swojej gry proszę o kontakt, także do jutra, ze mną: marta.kiecok@zsppiasek.pl Koordynator Zespołu „Szkoły z Klasą” Marta Kiecok

MATEMATYKA

 

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour.                                                                                                                          Zapraszam na lekcję do Classroom, dzisiejszy temat brzmi: Les nombres de 50 à 100.                                                                                                                  Bonne journée :clover:

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 00. Do zobaczenia

ŚRODA 06.05.2020 r. 

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry !! Po wielu tematach z zakresu podstawy programowej mam dla Was propozycję dotyczącą turystyki, szlaków górskich z terenu Beskidu Śląskiego. Temat tym bardziej ciekawy, gdyż niestety wszystkie nasze plany wycieczkowe musimy odłożyć na inny czas. Dzisiaj filmik – Beskid Śląski  – SZYNDZIELNIA – KLIMCZOK . Tak więc przenosimy się w górskie klimaty i podziwiamy piękno naszych Beskidów.  Miłego popołudnia !!!!! :-))  Przypominam o wykonaniu zadania na ocenę. Życzę jak najlepszych wyników !!!!!!! ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Spotykamy się na Meet w samo południe 12:00

BIOLOGIA 

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Gady- kręgowce, które opanowały ląd. Pod tematem proszę Was o rysunek gada wraz z opisem oraz opracowanie punktów: środowisko życia, rozmnażanie i rozwój gadów. Informację znajdziecie tutaj. Miłego dnia. Pozdrawiam:)

MOI DRODZY,

dziękuję wam za waszą pracę w tych trudnych warunkach. Wiem, że często dzielicie się sprzętem z rodzeństwem czy rodzicami, czasem trudno wszystko jest opanować i zorganizować czas w tym zupełnie innym czasie nauczania. Po rozmowach z nauczycielami wiem, że większość z was pracuje na miarę swoich możliwości i stara się wszystko na czas oddać i być na spotkaniach. Cieszę się, że pracujecie tak wytrwale. Muszę jednak przypomnieć, że  przy dużych pracach, zadaniach  i projektach, sprawdzianach podajemy dwa terminy – główny i na poprawę lub uzupełnienie. Po drugim terminie wstawiana jest ocena niedostateczna. Przy sprawdzianach, kartkówkach, pracach klasowych macie obowiązek niezwłocznie poinformować nauczyciela o niemożliwości przystąpienia do zaplanowanego sprawdzianu, kartkówki wykorzystując w tym celu dowolny kanał informacyjny (np. mail, Hangouts, Messenger, e-dziennik, telefon do szkoły  32 211 4926 /nauczyciela,) powiadamiając co się stało. My naprawdę chcemy wiedzieć jak wam pomóc w tych sytuacjach a obowiązek nauki i oceniania nie zniknął wraz z nadejściem koronawirusa. Wiem, że jak na czymś wam zależy to potraficie wszystko tak zorganizować, żeby się coś załatwić, więc proszę to tak traktować. To jest czas szczególny i niestety szczególne działania musimy podejmować. Karolina Zioło

MATEMATYKA

 

GEOGRAFIA

Dzień dobry. Czas na kolejnych naszych sąsiadów. Dzisiaj poznamy turystyczne atrakcje Czech i Słowacji. Do wyboru macie prezentację Czechy i Słowacja (1)film oraz podręcznik. Dla utrwalenia polecam przynajmniej 2 z tych opcji. Wiedzę utrwalamy w ćwiczeniach str. 85 i 86 obowiązkowa. Pamiętaj wysłać zdjęcia wykonanej pracy.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam na lekcję on- line o godz 9 : 00. Do zobaczenia

WTOREK 5.05.2020 r.

 RELIGIA

Temat Katechezy autorstwa Barbara Pyclik

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Tematem dzisiejszej lekcji będzie WF w domu –         ĆWICZENIA Z PLUSZAKAMI. Bardzo ciekawa i bezpieczna propozycja  na ćwiczenia we własnym pokoju, może nawet w towarzystwie innych domowników. Tak więc, dzisiaj szukamy dowolnych pluszaków (a na pewno macie ich w nadmiarze) i staramy się dotrzymać tempa prowadzącej. Powodzenia i dużo radości w trakcie wykonywania ćwiczeń. Możecie je potraktować jako rozgrzewkę przed naszym zadaniem na ocenę. :-))

LEKCJA WYCHOWAWCZA

ZAPRASZAM NA SPOTKANIE  ONLINE DZISIAJ O GODZ. 12:00

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję on-line o godz. 10:00. Do zobaczenia!

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet tym razem w środę o 12:00,  materiały prześle tradycyjnie emailem.

INFORMATYKA gr.1

Witajcie! Kontynuujemy pracę z podręcznikiem. Kontynuujemy lekcje z materiałem z przed tygodnia z podręcznika str. 87-93. Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto. Spotykamy się na Meet w czwartek tym razem o 11:00

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.00, sprawdzimy wiedzę o przydawce. Do zobaczenia:-)

PONIEDZIAŁEK 4.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! W dniu dzisiejszym przed Wami zadanie na ocenę. Będzie to test sprawności Krzysztofa Zuchory, który składa się z 6 prób sprawności. Wasze zadanie będzie polegało na wykonaniu 3 z nich. W tych próbach będziemy mierzyć: szybkość, skoczność i siłę mięśni brzucha.

 1. Szybkość – Szybki bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim unoszeniem kolan i klaśnięciem pod uniesioną nogą. Liczymy liczbę klaśnięć.

 

 

 • Skoczność – Skok w dal z miejsca. Odległość mierzy skaczący własnymi stopami. (wynik zaokrągla się do „całej stopy”)

 

 

 •    Siła mięśni brzucha – Leżenie tyłem, uniesienie NN tuż nad podłożem.  Wykonywanie jak najdłużej ćwiczenia – „nożyce poprzeczne” – poziome.    (liczymy czas wykonania ćwiczenia – ile damy radę bez przerwy wykonywać nożyce poziome, czas podajemy w sekundach, minutach. :-))   :-))   :worship:                                                        Proszę   wykonać solidnie te 3 próby – nie zajmie to wiele czasu. Czas mierzycie samodzielnie lub poproście inną osobę. Uzyskane wyniki prześlijcie na mojego maila szkolnego  w poniedziałek za tydzień. Każdą próbę możecie wykonać kilka razy, ale wpisujemy swój najlepszy wynik. Najważniejsze aby był PRAWDZIWY !!!                                               np.      1. szybkość – liczba klaśnięć – 20 razy        Powodzenia :-))  Pamiętajcie o bezpieczeństwie w trakcie wykonywania ćwiczeń no i koniecznie o rozgrzewce.    :-)) Jutro najprawdopodobniej spotykamy się na MEET o 12.00

 

 

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Przydawka i sposoby jej wyrażania. Obejrzyj uważnie filmik. https://youtu.be/bJuhY649aYw Następnie wykonaj zadania 1-5.  Podsumuj lekcję, wpisując do zeszytu najważniejsze informacje o przydawce (warto skorzystać z „Zapamiętaj!”). Dobrej pracy:-)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis! Proszę o wykonanie Quizu nr 1, który jest dostępy w Classroom. Bonne journée :sun:                                                                                            B.Folek

MATEMATYKA

Proszę zalogować się na szkolne konto mailowe, tam są wszystkie informacje Smile

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 30. Do zobaczenia

CZWARTEK 30.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam! Wczoraj na świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca. Proszę najpierw zapoznać się z historią tańca na str. 84-85, a potem  przeczytać tekst ze stron 104-111, który przybliża nam różne widowiska muzyczne, w których taniec i śpiew stanowią główną formę przekazu scenicznego. Są to operetki, musicale, rewie, opery i balety. Proszę wypisać w zeszycie tytuły i autorów, oraz rodzaj utworów muzycznych, omówionych na str. 106 – 111 podręcznika. Notatkę przesłać mi na g-mail. Zachęcam do poszukania w internecie fragmentów tych widowisk. A oto próbka: fragment musicalu „Piotruś Pan” i wywiad z reżyserem, Januszem Józefowiczem. A piosenka „Śpiewam i tańczę” z konkursu Wygraj Sukces jest do posłuchania tutaj. Śpiewajcie więc i tańczcie, bo to rozwija fizycznie i duchowo – połączenie sztuki i aktywności fizycznej, daje nam poczucie radości, przyjemności i pozwala na odstresowanie. Pozdrawiam! J. Kukla.

RELIGIA

Szczęść Boże, Temat katechezy: Talenty-mądre gospodarowanie Dary duchowe, zdolności, zainteresowania to talenty, które otrzymaliśmy od Boga. Jezus pragnie, abyśmy je rozwijali, ale nie oczekuje od nas rzeczy niemożliwych. W wieczornej modlitwie poproś o umiejętność rozwijania swoich talentów i dzielenia się nimi. Dla chętnych katechizm str.85-87 Z Panem Bogiem odpoczywajcie przed nami dłuższy weekend. Przeczytajcie

INFORMATYKA

Spotykamy się na Mee to 11:00

 MATEMATYKA

 

Procenty – Sprawdź się autorstwa Anna Ryba

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o godzinie 9.45:-) Omówimy zadania dotyczące grupy podmiotu i grupy orzeczenia.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 00. Do zobaczenia

ŚRODA 29.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj proponuję trochę poćwiczyć na wesoło. Zobaczcie – „Wprowadzenie do zajęć | Tabata – wychowanie fizyczne w domu na wesoło”. Znajdziecie tam sporo bardzo ciekawych ćwiczeń (niektóre z nich wykonywaliśmy na lekcjach. Prowadzący zachęcają do aktywności fizycznej w warunkach domowych. Korzystając z tego filmiku podejmijcie parominutowy wysiłek, po którym z pewnością poczujecie się lepiej. Trochę zrekompensuje to siedzenie przy komputerze. A więc ćwiczymy – zestaw jest naprawdę ciekawy – szczególnie gdy prowadzący naśladuje ruchy zwierząt.  Powodzenia! :-))

BIOLOGIA

Witajcie kochani:) Dzisiejszy temat: Płazy- kręgowce wodno- lądowe. Proszę Was, abyście zapoznali się z tym tematem tutaj. Do zeszytu pod tematem uzupełnili rysunek płaza wraz z opisem. Płazy – zwierzęta wodno-lądowe - Epodreczniki.pl W podr. na str. 95 znajdziecie opis rozmnażania i rozwoju płazów. W punktach wypiszcie poszczególne etapy pod rysunkiem żaby. Miłego dnia:)

MATEMATYKA

 

Procenty – Sprawdź się. autorstwa Anna Ryba

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję on – line o 9:30. Zapraszam do kolejnego działu – Sąsiedzi Polski. Dzisiejszy temat: Zmiany w przemyśle Niemiec Bardzo proszę zapoznać się z tekstem w podręczniku (str. 130 – 137). Następnie proszę przystąpić do pracy w ćwiczeniach (str. 82 – 84).  Podpowiedź do zadania 3 w ćwiczeniach – przy każdym opisie macie podane miasto, popatrzcie na mapę w podręczniku (str. 130) wyszukajcie je, a następnie korzystając z mapy na str. 133 ustalcie, jaki to land. Pamiętajcie wysłać zdjęcie zadania! Nie wszyscy to robią. Chętnych zapraszam na podsumowanie lekcji tutaj.

JĘZYK ANGIELSKI

Dzisiaj widzimy się na lekcji on- line o godz 11 : 00. Do zobaczenia

WTOREK 28.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! W dniu dzisiejszym polecam ciekawy filmik z zakresu  PIŁKI RĘCZNEJ. Znajdziecie tam różnego rodzaju ćwiczenia stosowane w tej grze zespołowej jak i pokaz podań, chwytów i rzutów na bramkę. Zajęcia są tym bardziej ciekawe, gdyż prowadzi je Bogdan Wenta – były trener kadry narodowej naszych piłkarzy ręcznych. Zobaczcie i posłuchajcie jego komentarzy. Są bardzo interesujące i pouczające. Pozdrawiam ! :-))

RELIGIA

Każdy z nas spotyka się z trudnościami. Przeżywamy wtedy silny stres, który sprawia, że często nie wiadomo, jak postąpić. Wówczas okazuje się, że nasze wcześniejsze wybory mają wpływ na to, co nas spotyka, na sposób przeżywania i rozwiązywania trudności. Jakiego wyboru dokonać, aby trudności nas nie zniszczyły? Odpowiedź daje nam Pan Jezus w przypowieści o dobrej i złej budowie Temat: „Dom na skale – solidny fundament”. Odszukajcie  w podręczniku tekst biblijny str.82 (Mt 7,24-27) – Gdzie człowiek roztropny wybudował swój dom? – Co stało się z domem wybudowanym na skale, gdy przyszła burza? – Gdzie wybudował swój dom człowiek nierozsądny? – Co stało się z domem wybudowanym na piasku, gdy spadł deszcz i zerwał się wiatr?  Zobaczcie krótki film” Dom na piasku” Możemy budować w naszym życiu dwa domy wr – Który z tych „domów” przetrwa, gdy przyjdzie „burza”? – Które decyzje mogły spowodować chorobę, doprowadzić do niezdania egzaminu…? Nawet jeśli pojawiają się kłopoty, które nie zależą od naszych decyzji (np. śmierć bliskiej osoby), łatwiej jest przeżywać je z Jezusem. Mamy wówczas pewność, że nie jesteśmy sami. Świadomość tego, że Jezus jest przy nas, daje nadzieję, pomaga się podnieść i znaleźć rozwiązanie. Co jest fundamentem mojego życia?  Zapis do zeszytu– przerysujcie  schemat domu życia zbudowanego na „słuchaniu i wypełnianiu słów Jezusa   INFORMATYKA gr.1 Witajcie! Kontynuujemy pracę z podręcznikiem. Przeczytaj materiał z podręcznika str. 87-93. To już ostatni projekt w Scratch w 6 klasie, nie martwicie się programowanie powróci w następnej klasie. Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto. Spotykamy się na Meet w czwartek o 11:00

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Rodzaje orzeczeń w zdaniu. Obejrzyj uważnie filmik. https://youtu.be/YoPIx6ltG9c?t=1 Następnie wykonaj zadania: 1, 2 i 3 (w okienku wpisz numer 82). Korzystając z informacji zapisanych w podręczniku na stronie 255 (tabelka), zrób notatkę i wykonaj zadanie 7 ze strony 256. Dobrej pracy:-)

MATEMATYKA

Spotkanie on-line o godz. 10:00 :-)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 11:00. Materiały znajdziecie na e mailach.

PONIEDZIAŁEK 27.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj proponuję ostatni fragment choreografii do piosenki Wiktorii Gabor. Mam nadzieję, że nie mieliście większego problemu z opanowaniem wcześniejszych fragmentów tańca. Tak więc zobaczcie filmik (dzisiejszy i te poprzednie) i stwórzcie z tego całość. Pamiętajcie, że taniec jest przyjemną i bardzo wskazaną formą ruchu. Po prostu – ” Taniec daje radość”. Więc działajcie !!!  Na koniec parę informacji. Otóż w tym tygodniu otrzymacie zadanie z wychowania fizycznego, które będzie podlegać ocenie.  Szczegóły w następnym wpisie. Natomiast jutro niestety nie przeprowadzimy lekcji wychowawczej online, ponieważ w tym czasie wypadają mi inne obowiązki w szkole. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz zachęcam do spędzenia kilku chwil z tańcem. :-)) JĘZYK FRANCUSKI Bonjour. Proszę o zrobienie dzisiejszej lekcji, która jest dostępna w Classroom: J’aime dessiner. Zapraszam Was na lekcje online: CZWARTEK 30 kwietnia o godzinie 9.00-9.20                                          Bonne journée. HISTORIA Zapraszam dziś do posłuchania o Powstaniu kościuszkowskim i  proszę o przygotowanie sobie wypowiedzi dotyczącej przyczyn utraty niepodległości przez Polskę w 1795 roku. Zapraszam na lekcję online w środę godz. 10.30, omówimy sobie temat. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bbWnUn-1wpw[/embedyt]

MATEMATYKA

 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o godzinie 9.40. Omówimy ćwiczenia zadane w piątek. Do zobaczenia:-) Dziękuję za aktywność na lekcji online. Po naszym spotkaniu proszę o opracowanie tematu: Rodzaje podmiotów w zdaniu. Obejrzyj filmik Rodzaje podmiotów. Korzystając z wiadomości zebranych w podręczniku na stronie 247, zrób notatkę pod tematem lekcji (rodzaje podmiotów; do każdego rodzaju podmiotu podaj przykład zdania, jedną linią podkreśl podmioty). Następnie wykonaj zadanie 1, 2, 5 i 6 (w okienku u dołu strony wpisz numer 76), dla chętnych również zadanie 3 i 4. Owocnej pracySmile

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie Temat: Media – wybieram świadomie, korzystam bezpiecznie meddia 121343 Świat wirtualny jest ciekawy, kuszący i wciąga, ponieważ stwarza wrażenie, że można go kształtować według własnych marzeń i upodobań. Media używane z większą czy mniejszą wprawą i pomysłowością stwarzają nowe możliwości, ale również nowe  problemy. Warto jednak nauczyć się właściwie wybierać i rozsądnie z nich korzystać . Bo choć wiele ułatwiają, to nie zastąpią życia tu i teraz. Zobaczcie krótki film na ten temat   Oznacz poniższe zdania jako prawdziwe lub fałszywe, wpisz je do zeszytu

 1. PRAWDA FAŁSZ Nie wolno używać Internetu, bo to zabiera za dużo czasu.

 

 

 • PRAWDAFAŁSZ Internet może być rozrywką w wolnym czasie.

 

 

 • PRAWDAFAŁSZ Spędzam dużo czasu, grając w gry komputerowe, ale to nie szkodzi, bo robię to kosztem snu

 

 

 • PRAWDAFAŁSZ Program TV pomaga wybrać i zaplanować oglądanie na cały tydzień.

 

 

 • PRAWDAFAŁSZ Kiedy ktoś realizuje swoje hobby w Internecie, nie musi kontrolować czasu, jaki tam spędza.

 

 

 • PRAWDAFAŁSZ Internet, TV i gry komputerowe to rzeczy, nad którymi trzeba panować, żeby one nie zapanowały nad nami.

 

  JĘZYK ANGIELSKI Dzisiaj spotykamy się na lekcji on line o godz 10 : 30. Przypominam o kartkówce i przygotowaniu podręczników. Do zobaczenia

PIĄTEK 24.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! W ramach dzisiejszej lekcji wf proponuję zajęcia z koszykówki – dawno jej nie było. Zobaczcie filmik szkoleniowy – ABC Koszykówki dotyczący tym razem techniki  rzutu do kosza. Czasami dobrze popatrzeć na zajęcia pokazowe. Miłych spacerów i dużo ruchu w czasie wolnym od nauki !! Pozdrawiam. :-))

JĘZYK POLSKI

Temat lekcji drugiej: Wykres zdania pojedynczego – powtórzenie. Zapoznaj się z prezentacją. Przypomnij sobie wiadomości zebrane w podręczniku w tabelkach na stronach: 233 (związek wyrazowy), 234 (grupa podmiotu i grupa orzeczenia), 235 (wykres, szereg), 236 (wykres). Następnie wykonaj zadania 4, 5, 6 (w okienku wpisz numer 75), dla chętnych również zadanie 7. Przyjemnej pracySmile

TECHNIKA

Zapraszam na meeta na godz. 9.40. Proszę przygotować lapbooki bo będziemy rozmawiać o projekcie.

PLASTYKA

Witam! Proszę o zapoznanie się z rozdziałem „Rysunek”, w podręczniku strony 36 – 43. Napiszcie notatkę z lekcji, w której odpowiedzcie na pytania: Czym jest rysunek? Jakie znamy techniki rysunkowe? Jakich wymagają narzędzi?(zwróćcie uwagę, że technika pochodzi często bezpośrednio od nazwy narzędzia użytego do stworzenia rysunku).Jakie są główne środki wyrazu w rysunku? Obejrzyjcie uważnie opisane w podręczniku przykłady dzieł znanych artystów, określcie różnicę między szkicem a studium z natury. Przyjrzyjcie się portretowi rysunkowemu Petera Paula Rubensa, zatytułowanemu „Panna dworska”. Przeczytajcie komentarze i pytania. A na koniec proszę was o wykonanie kolorowego rysunku z okazji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi. Możecie użyć do wykonania rysunku dowolnych narzędzi. Życzę ciekawych pomysłów, miłej pracy, i proszę o przysłanie mi odpowiedzi i rysunku na g-mail. Pozdrawiam Smile

ZRK – GEOGRAFIA

Wybierzemy się dzisiaj do naszego zachodniego sąsiada. Na pewno każdy z Was zna ten zamek, ale czy wiecie, że istnieje on naprawdę? Zamek Neuschwanstein. I jeszcze taka ciekawostka – czyżby w Polsce też był zamek jak u Disneya? Zapoznaj się także z innymi atrakcjami naszego zachodniego sąsiada: Brama Brandenburska, winnice w Dolinie Renu, Katedra w Kolonii, Jezioro Bodeńskie.

CZWARTEK 23.04.2020  r.

 

RELIGIA

Szczęść Boże, Temat katechezy: „Ziarnko gorczycy i zaczyn chlebowy – siła wzrostu i moc przemiany”. Poznajemy kolejną przypowieść: Przeczytajcie tekst z Mt 13,31-33 (( katechizm str.24) Zastanowimy się, gdzie znajduje się królestwo Boże. Królestwo Boże bierze początek w ludzkich sercach. Tam, gdzie jest dobro, tam jest królestwo Boże. Tam, gdzie ludzie pomagają sobie wzajemnie ze względu na Chrystusa, tam jest królestwo Boże. W królestwie Bożym władzę ma Bóg. Jest to władza miłości, która przemienia ludzkie serca. Zobaczcie  slajd z mapką przedstawiającą tereny, z jakich pochodzili pielgrzymi, którzy słuchali Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy. 24_prezentacja Zapis do zeszytu -. Napisz, jak rozumiesz słowa: „Jeden mały gest może wywołać lawinę dobroci”( Nie musisz tego wysyłać do mnie)

MUZYKA

Witam! Dzisiaj proszę was o utrwalenie wiadomości o Bachu, pośpiewanie poznanej ostatnio piosenki, oraz rozwiązanie krzyżówki o tym wielkim kompozytorze, którą dla was przygotowałam. Filmik, który wam tę postać pozwoli lepiej zapamiętać macie tutaj. A poniżej krzyżówka. Miłej zabawy Smile

krzyżówka BACH kl.6

INFORMATYKA 2 gr Witajcie! Kontynuujemy prace z poprzedniego tygodnia czyli materiał ze stron 80 – 85 Udostępnij swój projekt lub wyślij. Spotykamy się na Meet o 11:00.

JĘZYK POLSKI

Temat: Powtórzenie wiadomości o budowie zdania pojedynczego. 1. Obejrzyj: Orzeczenie (Uwaga! Tylko do 4 minuty), Podmiot (Uwaga! Tylko do 4 minuty). 2. Na podstawie informacji – o zdaniu pojedynczym, orzeczeniu i podmiocie – zamieszczonych na stronie 233 w podręczniku (pierwsza niebieska tabelka) stwórz notatkę w zeszycie. 3. Wykonaj ćwiczenia: 1, 2 i 3 (w okienku u dołu strony wpisz numer 74 i kliknij „Enter”), a także zadania na LearningApps: 456. Zapraszam na lekcję online jutro, w piątek, o godzinie 9.00. Przygotujcie zeszyty. Do zobaczenia:-)

MATEMATYKA

 

ZDJĘCIA

Moi drodzy, proszę was o zrobienie telefonem swojego zdjęcia profilowego. Zdjęcia zostaną dodane na wasze profile w dzienniku. Zdjęcie powinno być zrobione tak jak do legitymacji czyli od głowy do ramion i na jasnym tle. Twarz ma być wyraźna, np:. kobieta   zdjMen Proszę aby zdjęcie miało nazwę zawierającą wasze Imię i Nazwisko oraz klasę  abyśmy wiedzieli komu je wstawić. Tak zrobione zdjęcia proszę wysłać do Pana z informatyki: Tomasza Marcinkiewicza  na e-mail: tomasz.marcinkiewicz@zsppiasek.pl PROSZĘ ZDÓBCIE TO DO PIĄTKU 24.04.2020 r. Karolina Zioło INFORMATYKA  Spotykamy się na Meet o 11:00

JĘZYK ANGIELSKI

Lekcja on- line godz na Meet; 11:50 Do zobaczenia

ŚRODA 22.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzisiaj będzie bardzo krótko. Proponuję zobaczyć i przećwiczyć kolejny fragment układu tanecznego zaproponowanego wczoraj. Przypomnę, że choreografia tego tańca została przygotowana do bardzo znanej i lubianej piosenki Wiktorii Gabor.  Przed Wami druga część układu – lekcje tańca nr 2 – jeszcze raz zachęcam nie tylko dziewczęta !!!!!!  Pozdrawiam. :-))

JĘZYK ANGIELSKI

Jutro widzimy się on – line. Nie zadaję niczego nowego ponieważ nie dostałam jeszcze wszystkich odpowiedzi. Na spotkanie przygotujcie podręczniki i ćwiczenia. Pozdrawia

MATEMATYKA

 

GEOGRAFIA

Witam. Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzi swoje święto Nasza Ziemia. Zapraszam Was do skorzystania z lekcji, aby zobaczyć jak wielkie jest znaczenie przyrody dla człowieka. Przyroda poprawia nastrój, oczyszcza powietrze, pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również rozwiązuje dokuczliwe problemy w miastach takie, jak nadmiar wody, ale też susza, upał, hałas, smog i inne. Na końcu przygotowanej lekcji jest zadanie dla chętnych na dodatkową ocenę.

WTOREK 21.04.2020 r.

 

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Temat dzisiejszej lekcji wychowawczej będzie dotyczył zakrojonej na szeroką skalę akcji społecznej – BĄDŹ KUMPLEM NIE DOKUCZAJ. Jest w nią zaangażowanych sporo osób ze świata artystycznego i sportowego, między innymi Robert Lewandowski. Propagują oni poprawne relacje  międzyludzkie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W ramach tej akcji na chwilę obecną zajmiemy się konkretnie tematem: ” Czy opłaca się być dobrym kumplem”. Kilka słów komentarza – co to jest dokuczanie i z jakimi zachowaniami ono się wiąże. Otóż jest to celowe złe traktowanie innych lub celowe ich ranienie. Dokuczanie może zdarzyć się każdemu. Może polegać na szturchaniu, biciu, wyśmiewaniu, zabieraniu rzeczy, przezywaniu, celowym ignorowaniu lub pomijaniu, a także wytykaniu z powodu odmienności. Dokuczanie nigdy nie jest w porządku. To nie Twoja wina, jeśli ktoś Cię skrzywdzi. Przedstawiam Wam teraz bardzo ciekawy KODEKS KUMPLA:         

Bądź swoim własnym najlepszym przyjacielem – traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany

 

Bądź miły dla innych, nie osądzaj ich – każdy potrzebuje dobrego kumpla

 

Bądź uczciwy i godny zaufania

 

Bądź lojalny i wstawiaj się za innymi, jeśli tego potrzebują

 

Miej odwagę powiedzieć „przepraszam”, jeśli popełnisz błąd

 

Bądź wsparciem, gdy ktoś ma zły dzień

 

Baw się dobrze ze swoimi kumplami i pozwól innym bawić się dobrze z Tobą!

A na zakończenie proponuję ciekawy QUIZ, na podstawie którego sami ocenicie jakimi kumplami jesteście.  Mam nadzieję, że wszyscy będziecie zadowoleni ze swojej samooceny. Sprawdźcie sami !!! :-))  Miłego popołudnia !!!!  Za tydzień lekcja wychowawcza on – line.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym proponuję  odejść od wiodących treści wychowania fizycznego i trochę potańczyć. Tak więc polecam filmik – lekcje tańca w wykonaniu instruktorek w tej dziedzinie . Taniec wykonywany jest do bardzo  znanego utworu Wiki Gabor.  Bardzo proszę spróbujcie  zatańczyć chociaż mały fragment. Po powrocie do szkoły zrobimy z tego wspólny, wspaniały występ. Może nawet okaże się to nową propozycją na nasze „tańczące przerwy”. A więc od dzisiaj  ruszamy. Codziennie kilka minut tańca nie zaszkodzi – wręcz przeciwnie !!! :-)) Powodzenia ! :yes:

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. My name is Lucyna Sobiesiek. We will have some lessons together. Proszę sprawdzić Wasze maile. Czekam na odpowiedzi.

MATEMATYKA

 

RELIGIA

Szczęść Boże, Pamiętajcie o modlitwie, zawsze tak zaczynajcie nowy dzień. Proście Ducha świętego, aby  pomagał w słuchaniu i realizowaniu w życiu Bożego Słowa. Temat katechezy: Słowo zasiewem królestwa – przypowieść o siewcy. Przeczytajcie z katechizmu  str. 76 fragment Łk 8,5-8, 11- 15 Siewcą, który rzuca ziarno we wszystkich kierunkach, jest Jezus. Ziarnem jest słowo Boże. Rodzaje ziemi to ludzie o różnych charakterach i usposobieniach. Różne są też sposoby słuchania prawdy o Bożym królestwie. Jezus opisuje cztery grupy słuchaczy słowa Przerysujcie  do zeszytu uzupełnioną tabelę oraz wyjaśnienie. gf Podczas wieczornej modlitwy poproś Pana Boga, by twoje serce zawsze było otwarte na Jego Słowo.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 11:00.

PONIEDZIAŁEK 20.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam!! W to piękne poniedziałkowe popołudnie proponuję kolejną lekcję z lekkoatletyki. Tym razem przechodzimy do konkurencji biegowych, a ściślej do ćwiczeń, dzięki którym podnosimy nasze możliwości biegowe na wyższy poziom. Zobaczcie filmik „Siła biegowa – skipy, wieloskoki„. Niektóre ćwiczenia są Wam doskonale znane z lekcji. Zachęcam do wykonania pokazanych ćwiczeń – pogoda bardzo zachęca do ruchu na świeżym powietrzu ( np. na spacerze do lasu – bo już można). Powodzenia !!!!! :-))  Jeszcze jedna sprawa. Jutrzejsza lekcja wychowawcza nie będzie miała charakteru on – line. Wiem, że na jutro macie zapowiedziane dwie lekcje video (jęz. polski i zajęcia kreatywne). Czas spędzony przy komputerze zabiera Wam ogromną część dnia, więc nie będziemy na siłę go wydłużać.  Zobaczymy się za tydzień.  A w dniu jutrzejszym zrealizujemy  teoretyczną lekcję wychowawczą. :-)) HISTORIA Obejrzyj filmik i zapisz temat w zeszycie : Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja. Następnie wypisz daty Sejmu Wielkiego i jego reformy. W środę zapraszam Was na meet o 10.00. Tematem naszej pogawędki będzie Targowica i 2 rozbiór Polski. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BXU6BqsxELM[/embedyt]

MATEMATYKA

Lekcja on-line o godz. 10:00 :-)

BIOLOGIA

Witajcie serdecznie. Zapraszam na spotkanie meet w środę 22.04.2020 r. o godz. 8.00- 8.20. Pozdrawiam:)

JĘZYK FRANCUSKI

Wykonajcie proszę  ćwiczenia z załącznika:KL.6abc 20.04. Na następnych zajęciach przez Meet sprawdzimy wasze rozwiązania. Spotkanie  w czwartek 23 kwietnia o 10.30.

JĘZYK POLSKI

Zapisz w zeszycie temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o wypowiedzeniu. I Obejrzyj prezentację (możesz zrobić to kilka razy). II Wykonaj w zeszycie ćwiczenia sprawdzające: 1. Czym różni się zdanie od równoważnika zdania? 2. Przekształć zdania w równoważnik zdania: a) To jest ulewa. b) Idź do domu. c) Mamusiu, chcesz herbaty? 3. Tu możesz jeszcze poćwiczyć. 4. Zaznacz, które zdanie jest pojedyncze, a które złożone: a) Mama ugotowała zupę. b) Przyjechaliśmy. c) Jedziemy na wycieczkę i śpiewamy piosenkę. d) Pies szczekał i warczał. 5. Tu możesz jeszcze poćwiczyć. Zapraszam na lekcję online jutro, we wtorek, o godzinie 10.30. Wyjaśnimy sobie ewentualne niejasności. Do zobaczenia:-)

PIĄTEK 17.04.2020 r.

PLASTYKA Kochani! 6 kwietnia świat sztuki obchodził 500 rocznicę śmierci malarza, jednego z trzech wielkich twórców renesansu włoskiego. Malarzem tym był Rafael Santi. Proszę poczytać trochę o nim w internecie, np. tutaj, napisać kilka zdań w zeszycie, a następnie pooglądać jego dzieła. Szczególnie proszę o przyjrzenie się trzem obrazom tego artysty: „Upadek Chrystusa pod krzyżem”,  „Ukrzyżowanie”,  oraz „Złożenie do grobu”. Są związane tematycznie z obchodami Triduum Paschalnego, szczególnie z Drogą Krzyżową. Proszę o opisanie trzeciego z tych dzieł, krótko, w kilku zdaniach. Napiszcie po prostu, co widzicie na obrazie. Opis proszę zachować, prześlecie mi go razem z innymi pracami za dwa, trzy tygodnie, lub oddacie w teczce po powrocie do szkoły. Pozdrawiam :)

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie po świątecznej przerwie. Temat lekcji: O presji rówieśniczej. Zobaczcie prezentacje oraz film na temat asertywności p6 Asertywna postawa Zastanów się jak sobie poradzisz w sytuacji gdy : ( i zapisz do zeszytu) Kolega namawia cię do zapalenia papierosa………………. Koleżanka proponuje ci przepłynięcie rzeki w niedozwolonym miejscu………………………. Koledzy z klasy wyśmiewają małego, nieśmiałego chłopca i zachęcają cię do tego samego……………………. Dziewczyny obmawiają koleżankę i dowcipkują na temat jej ubrania. Kiedy powiesz NIE Mama prosi cię o wyniesienie śmieci. Kolega proponuje ci obejrzenie filmu dla dorosłych. Siostra prosi cię o pomoc w odrobieniu lekcji. Koleżanka mówi ci, że nic się nie stanie, jeśli jutro nie pójdziecie do szkoły.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich w kolejny już piątek !! Skoro na poprzedniej naszej lekcji rozpoczęliśmy realizację tematów z LA to dzisiaj poruszymy kolejny ; Metodyka skoku w dal – ćwiczenia . Zanim będziemy mogli praktycznie wykonać te elementy na lekcji zobaczcie szkoleniowy filmik. Znajdziecie tam różne ciekawe ćwiczenia, które z pewnością wpływają na poprawę wyników w skoku w dal.  Zobaczcie poprawne wykonanie tych ćwiczeń na zajęciach zawodników LA. Niektóre z nich znacie z naszych lekcji.  Proponuję teraz szczególnie w tym wolnym czasie wykonać parę ćwiczeń (można w domu – jeżeli ktoś ma warunki, lub na podwórku). Miłego weekendu !! :-))  Jeszcze jedna prośba – odrabiajcie zadania , które otrzymujecie od nauczycieli i odsyłajcie prace w terminie (podobno niektórzy mają z tym problem). Trzymajcie się cieplutko !!!!

JĘZYK POLSKI

Temat lekcji: Funkcje wyrazów nieodmiennych. Zajrzyj do podręcznika – strony 159, 174, 186 – gdzie w tabelkach są ujęte najważniejsze wiadomości. Przeczytaj je uważnie i wykonaj zadania: 1, 2, 3 (tym razem w okienku wpisz numer 53), dla chętnych dodatkowo zadanie 4. Dobrej pracy:-)

TECHNIKA

Przypominam, że do dzisiaj trzeba skończyć lapbooka. Zróbcie zdjęcia tak, żeby można było zobaczyć wiadomości i atrakcje, które w nim zawarliście. Czekam do końca dnia na wyniki waszej pracy :)

ZRK – GEOGRAFIA

Zapraszam do poćwiczenia krajów i wysp Morza Śródziemnego.

CZWARTEK 16.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam serdecznie po Świętach! Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Sztuki. Mam nadzieję, że nikt z was nie ma wątpliwości, że muzyka jest jedną z jej dziedzin. Na wyżyny artyzmu wynoszą ją wielcy twórcy, m.in. Jan Sebastian Bach. Dziś proszę o zapoznanie się z ciekawostkami na temat życia tego kompozytora (podr. str. 146 – 147), oraz posłuchanie piosenki Zbigniewa Wodeckiego (z tekstem Janusza Terakowskiego)pt. „Zacznij od Bacha”. Jest to piosenka z naszego podręcznika, ze strony 142. Spróbujcie ją sobie ponucić, a nawet pośpiewać. Będziemy ją śpiewać wspólnie po powrocie do szkoły. Jeśli ktoś jeszcze nie wysłuchał muzyki wielkanocnej, niech znajdzie trochę czasu na to w tym tygodniu.  A dziś jeszcze zagadka: jaką znaną piosenkę dla dzieci z bajki na dobranoc śpiewał przed laty Zbigniew Wodecki? Nie wiecie? Zapytajcie rodziców Smile                  Pozdrawiam, do następnej lekcji. INFORMATYKA 2 gr. Witajcie! Kontynuujemy prace z zeszłego tygodnia z podręcznikiem . Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 72-78. W poniedziałek na Meet spotkamy się i odpowiem na wszystkie pytania.

JĘZYK ANGIELSKI

Proszę otworzyć wiadomość, którą wysłałam wam na wasze adresy mailowe i wykonać polecenia. Powodzenia

RELIGIA

Szczęść Boże Witam was w czwartek, w oktawie Wielkanocy. Jezus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!!!. Radujmy się !!!.To dla nas najpiękniejsza nowina, gdyby Jezus nie Zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara. On daje obietnicę naszego zmartwychwstania i życia wiecznego z Nim w Jego Królestwie. Temat katechezy: Cierpienie – kara, czy próba? Przeczytajcie z katechizmu str.71-72, dowiecie się : jakie są przyczyny cierpienia? dlaczego pojawiło się na świecie, gdzie ma swoje źródło? kiedy nasze cierpienie ma sens i wartość? Kościół udziela sakramentu namaszczenia chorych, aby umocnić cierpiących. Pisze o tym św. Jakub w swoim liście Jk 5,13-15 Zapoznajcie się z tym sakramentem w krótkiej prezentacji 6 katecheza_22_prezentacja Napisz w jaki sposób ty zdrowy możesz pomóc osobie chorej lub  niepełnosprawnej? (to będzie wasza  notatka z lekcji, nie musicie tego wysyłać, ale proszę to zrobić)

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o przysłówku. Najważniejsze informacje znajdziesz w podręczniku na stronie 142 (niebieskie tabelki). Po zapoznaniu się z nimi wykonaj zadania: 1, 2, 4 (w okienku u dołu strony wpisz numer 46, nie zapomnij o „Enterze”), dla chętnych dodatkowo zadanie 5. Zapraszam na lekcję online jutro o 9.00. Do zobaczenia:-)

MATEMATYKA

 

ŚRODA 15.04.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Bardzo, bardzo serdecznie witam po prawie tygodniowej przerwie świątecznej. Mam nadzieję, że każdy w pełni sił wrócił do nauki.  W najbliższym czasie – prawdopodobnie do weekendu majowego dalej pracujemy zdalnie. Wszyscy mamy nadzieję, że w maju się zobaczymy. Oby tak się stało. Ale póki co pracujcie dalej, bądźcie solidni i obowiązkowi a wszystko będzie dobrze.  Skoro rozkwitła nam piękna wiosna na wychowaniu fizycznym również zaczynamy realizować treści z zakresu lekkoatletyki. Na dzisiaj obejrzyjcie film – Podstawy LA  – technika startu niskiego.  Wszyscy doskonale znacie ten element. Po powrocie do szkoły mam nadzieję, że każdy z Was poprawi swoje jesienne „czasówki”. :-))  :worship:

MATEMATYKA

 

Obnizki i podwyżki autorstwa Anna Ryba

JĘZYK ANGIELSKI

Witam Wszystkich. Welcome everybody. Od dziś będę waszym nauczycielem j. angielskiego. My name is Lucyna Sobiesiek. I live in Żory. I have three children and a dog. I would be glad ifyou  write to me a few things about yourself. Bardzo bym chciała żebyście napisali kilka zdań o sobie.  Myślę, że sześć zdań (wygląd, rodzeństwo, zainteresowania, posiadane zwierzęta) na powitanie wystarczy. Za poprawne wykonanie polecenia postawię plusy. Proszę pamiętać o tytule maila i podpisaniu zadania. Mój mail: lucyna.sobiesiek@zsppiasek.pl

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam o przysyłaniu wykonanych zadań, nie wszyscy o tym pamiętają. Termin zadania długoterminowego mija 28 kwietnia, nie zapomnij! Dzisiaj czas na powtórkę. Bardzo proszę w zeszycie wykonajcie Sprawdź się! (podręcznik str. 127 – 128). Tym razem proszę, abyście PRZEPISALI DO ZESZYTU CAŁE ZDANIA lub pisali odpowiedź całym zdaniem (w celu zapamiętania). Proszę także o wykonanie Sprawdź, czy potrafisz w ćwiczeniach str. 80 – 81. Przyślij zdjęcia wykonanej pracy (z podręcznika i z ćwiczeń).

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Dzisiejszy temat: Ryby- kręgowce środowisk wodnych. Wypiszcie w zeszycie w punktach: Środowisko życia ryb, budowa ryb wraz z rysunkiem, rozmnażanie i rozwój, wędrówki ryb.  Przepisz także do zeszytu notatkę. Dla chętnych polecam także wiadomości. Proszę, aby przesłać zdjęcie notatki o rybach wraz z rysunkiem na mojego gmaila:) Miłego dnia.

JĘZYK FRANCUSKI

Zapraszam w czwartek, 16.04 na lekcję o godzinie  9.50 przez Meet. Do zobaczenia:) Mme Folek

ŚRODA 8.04.2020 r.

 

Wielkanocne życzenia

 

GEOGRAFIA

Zapomnieliście wysłać zadanie na dzisiaj z zeszłego tygodnia. Zrobiło to tylko 7 osób. Dobrze wykonywać lekcje na bieżąco, szczególnie z przedmiotów, które macie raz w tygodniu.

JĘZYK POLSKI

Drodzy uczniowie, proponuję zabawę w telewizyjny program kulinarny! Chodzi oczywiście o potrawy związane z Wielkanocą. Każdy z Was będzie miał okazję nagrać krótki film, podczas którego zaprezentuje sposób przygotowania wybranej potrawy albo przedstawi przepis na udane Święta Wielkanocne (podpowiedzi w podręczniku na s. 212-214). Możecie wykorzystać rekwizyty kuchenne – im ciekawiej, tym lepiej! Prezentacja powinna zawierać: nazwę potrawy, składniki, sposób wykonania. Filmy proszę przesyłać do 20 kwietnia na mojego maila. Jeśli ktoś z Was nie ma możliwości nagrania filmu, przygotowuje prezentację w PowerPoint albo Canvie zgodnie z zadaniem 3. ze s. 214 z podręcznika. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

JĘZYK ANGIELSKI

Dziś kontynuujemy czas Past Simple czyli przeszły prosty. Jest to czas , który wyraża czynności, które wykonywaliśmy w przeszłości.      np. I was at the cinema a month ago.                                                                                   You were at the shop last Friday.                                                                      Zwróćcie uwagę, że  dopisałam określenie czasu : a month ago – miesiąc temu, last Friday – ostatniego piątku. Czyli  sytuacje, które wyrażamy w Simple Past miały miejsce w przeszłości i czas ich wykonywania należy do przeszłości.                                                                         Oczywiście układamy zdania z innymi czasownikami , nie tylko z `to be `. Czasowniki angielskie dzielą się w tym przypadku na regularne i nieregularne. Z czasownikami regularnymi nie ma większego problemu, w Czasie Simple Past zmieniają one formę poprzez dodanie końcówki -` ed`, lub ` ied`,                                                                        np. I study on Mondays –  I studied  last Monday.                                                   You work every day    You worked last Saturday.                                     Natomiast czasowniki nieregularne w czasie Simple Past zmieniają swoją formę , np. She gets up at 6 o`clock  every day.                          She got up at 8 o`clock last Sunday.                                                                 We always go to school by car – We went to school on foot yesterday.                                                                                                                                   Jak widzicie nie ma niestety innego sposobu, żeby opanować drugą formę czasowników nieregularnych jak uczenie się ich na pamięć systematycznie.                                                                                                                       Czasownik ` HAVE ` zamienia się na `HAD`  we wszystkich osobach. Aby utworzyć przeczenie potrzebny jest czasownik posiłkowy ` DID + NOT czyli DIDN`T, np.    I called my sister yesterday. I didn`t call her last Tuesday. I tu czasownik przechodzi do swej pierwszej formy.     To tyle teorii. Przejdżmy do podręcznika.               Przeczytaj tekst z ćw.4 str 72 Książka ucznia i wstaw odpowiednią formę czasownika. Wypisz z ćw.1 str 72 wszystkie czasowniki i wypisz  ich pierwszą i drugą formę – base form i past simple.  Formy czasowników znajdziesz w tabeli na str.122.                                  Z okazji zbiżających się Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam zdrowia, odpoczynku i radości w gronie rodzinnym – Jola Świerzy               Posłuchajcie jakie tradycje wielkanocne kultywują Brytyjczycy.

lekcja autorstwa Jola Świerzy WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry !!  Witam w ten ostatni przedświąteczny dzień nauki w „wirtualnej szkole”. Ciągle mamy nadzieję, że po przerwie świątecznej cała obecna sytuacja ulegnie choć minimalnej zmianie na lepsze. Miejmy nadzieję, że tak będzie. Ale na razie musimy działać tak, jak do tej pory. Tym razem zachęcam do obejrzenia filmiku z szkoleniowych ofert PIŁKI RĘCZNEJ. Przedstawione ćwiczenia, fragmenty gry w wersji video też są ważnym elementem  wychowaniu fizycznym. Pozdrawiam !!!!!! :-))  :bunny: Szóstoklasisto, dziś proszę zapisać temat w zeszycie: Kultura polskiego oświecenia. Obejrzyj poniższy filmik i wybierz się na wirtualny spacer po Łazienkach Królewskich. Widzimy się na meet w środę 15 kwietnia 11.00 [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=il36bv-v4Xk[/embedyt]

MATEMATYKA

Proszę zalogować się na swoje konto na g-mailu, tam znajdziecie wszystkie informacje. Życzę Wam radosnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy! :chick::chick: :chick:

INFORMATYKA

Spotykamy się na MEET o 13:00 Do zobaczenia.

BIOLOGIA

Witajcie serdecznie!!! Temat na dziś: Podsumowanie wiadomości. Przeczytajcie- podr. str77-78. oraz „Wiesz czy nie wiesz” Podr. str. 79. Przejrzyjcie sobie również wiadomości o mięczakach. Życzę wam Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.  Miłego dnia. Pozdrawiam:)

GEOGRAFIA 

Zachęcam do zapoznania się z dzisiejszym tematem na aplikacji genial.ly. Proszę przejrzeć tylko do 7 punktu. Nie piszemy notatki w zeszycie. Następnie proszę zapoznajcie się z filmikami FLAMENCOWALORY EUROPY POŁUDNIOWEJWYBUCH ETNY oraz z mapką xRBaswPFckoGyuHmnLDrhs0K9JuOwRyE.png Jako podsumowanie zdobytych wiadomości (korzystając z podręcznika) proszę wykonać w zeszycie ćwiczeń str. 76 – 79. ZADANIE DŁUGOTERMINOWE Zaprezentuj jeden z krajów Europy Południowej, a dokładnie jego walory turystyczne. Twoja praca może mieć formę: prezentacji np. w Power Point, filmu, w którym opowiesz o wybranym państwie, albumulapbooka (Przepis na lapbook), składanej książeczki leporello (książeczka składająca się jak harmonijka, spotykana jako ilustrowane wydawnictwo dziecięce, druk reklamowy lub katalog). Sam(a) decydujesz, którą formę przedstawienia tematu wybierzesz. Pracę lub jej zdjęcia wyślij na moją pocztę (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl).   Czego nie może zabraknąć w Twojej pracy?

 

 • napisz, jakie państwo europejskie wybrałeś i dlaczego,

 

 

 

 • określ jego położenie na mapie świata i Europy,

 

 

 

 • uwzględnij przynajmniej dwa przykłady walorów przyrodniczych i przynajmniej dwa walorów kulturowych, opisz je dokładniej, wstaw zdjęcia lub narysuj je,

 

 

 

 • nie zapomnij napisać skąd brałeś informacje (przypominam, że podręcznik też jest świetnym źródłem informacji – rozdział o turystyce w Europie Południowej jest na str. 120 – 124).

 

Na Wasze prace czekam do 28 kwietnia.   Życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych (może odwiedzi Was jakiś zajączek, póki co on może się przemieszczać).

 

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis! Zapraszam dziś na lekcję online o godzinie 11.30. Zalogujcie się na waszą szkolną pocztę i czekajcie na moje zaproszenie. Tu znajdziecie materiały do lekcji:15. kl.6 j.fr 07.04 Mme Folek 

TECHNIKA

Dzisiaj czas na kolejne zdjęcie waszej pracy nad lapbookiem. Pamiętajcie, ze koniec dopiero po świętach więc nie pędźcie z pracą tylko odpocznijcie w czasie wolnym.

WTOREK 07.04.2020 r.

 

LEKCJA WYCHOWAWCZA  ON – LINE

Bardzo Wam dziękuję, za kolejne spotkanie on – line w ramach lekcji wychowawczej. Co prawda z małymi utrudnieniami technicznymi,  ale i tym razem w komplecie mogliśmy  się zobaczyć i wymienić  ze sobą kilka słów, uwag i refleksji. Cieszę się, że każdy z Was ma  właściwe – pozytywne podejście  do obecnej sytuacji. Natomiast z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę jeszcze raz  dużo zdrowia, wielkiej pogody ducha, no i oczywiście udanego dyngusa…..

MATEMATYKA

 

INFORMATYKA gr. 2 Witajcie! Kontynuujmy prace z podręcznikiem. Przeczytałeś już materiał z podrecznika str. 80-86, Na wykonanie projektu przewidziano 2 lekcje. Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach, oraz pomogę tym, którzy mieli drobne niejasności.

RELIGIA

Szczęść Boże, Pozdrawiam was serdecznie, dzisiaj nasza ostatnia katecheza przed Świętami Wielkanocnymi, dlatego proszę, abyście przypomnieli sobie co to jest Triduum Paschalne i zobaczyli krótką prezentację, przygotowaną przez waszych trochę starszych kolegów. Te Święta będą inne niż zwykle, ponieważ spędzimy je w domu, ale bierzmy udział w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia oraz całego Triduum Paschalnego przygotowanego przez media. Życzę wam i waszym rodzinom radości, pokoju, nadziei płynącej od Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Do zobaczenia po Świętach. Módlcie się nadal w intencji zatrzymania korona wirusa, ofiarujcie dziesiątkę różańca.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam Was na lekcję online o godzinie 9.40. Przygotujcie zeszyty z Waszymi instrukcjami, przepisami, miejcie też przy sobie podręcznik. Czekajcie na zaproszenie ok. 9.30. Do zobaczenia:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Jak się macie w kolejnym tygodniu ? Z pewnością każdy z Was marzy o wspaniałym spacerze, wycieczce rowerowej, szaleństwie na rolkach itp…..  Tym bardziej, że pogoda  zrobiła nam się prawdziwie wiosenna.  Na chwilę obecną proponuję zajęcia typu – WF w domu – prosta rozgrzewka. Wykonajcie parę ćwiczeń pokazanych na filmie (może nawet na podwórku). Jutro spotykamy się oczywiście na lekcji wychowawczej on – line. Startujemy o 12.00

PONIEDZIAŁEK 6.04.2020 r.

 

MATEMATYKA

Lekcja on-line o  godz. 10:00.

JĘZYK POLSKI

Drodzy uczniowie, dzisiaj proponuję temat: Instrukcja, przepis kulinarny – powtórzenie. Proszę wszystkich o wykonanie w zeszycie zadań 1-3 (w okienku u dołu strony wpiszcie liczbę 64 i naciśnijcie „Enter”; korzystajcie z lupy, by powiększać sobie tekst; zadanie 1 możecie zanotować w formie „słoneczka”), dla chętnych są jeszcze zadania 4-6. Na lekcji online jutro, we wtorek, o godzinie 9.40 podsumujemy temat. Przyjemnej pracy:-)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis! Zapraszam dziś na lekcję online o godzinie 9.30. Zalogujcie się na waszą szkolną pocztę i czekajcie na moje zaproszenie. Mme Folek 

PIĄTEK 03.04.2020 r.

PLASTYKA Witam! Proszę zapoznać się z filmikiem, który pokazuje jedną z technik malarskich, i spróbować wykonać podobną pracę, stosując tę właśnie technikę. Jednak proszę o zmianę zastosowanych barw, czyli zamianę ciepłej, jesiennej gamy barwnej, na chłodniejszą, wiosenną (filmik o barwach tutaj) . Namalujcie drzewo wiosenne, z odcieniami zieleni, trochę żółci, i białoróżowego kwiecia. Jeśli ktoś nie ma w domu farb akwarelowych, proszę użyć rozwodnionych plakatówek. Można też zmienić temat pracy na bardziej wielkanocny, czyli np. kolorowe pisanki (lub jedna, na całą kartkę), baranki, zające, itp. Wszystko w pastelowych, czystych kolorach! Fotografie prac proszę przesłać na mój adres  g-mail. Pozdrawiam, życząc zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych  wam i waszym bliskim :)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Mija kolejny tydzień.  Po bardzo pracowitych dniach trochą zasłużonego wypoczynku i relaksu. Nawet w tej nietypowej sytuacji nie zapominajcie, że ruch i czynny wypoczynek jest dla każdego człowieka bardzo ważny. Dbajcie o swoją sprawność wykonując różne ćwiczenia: podskoki, skłony, pajacyki krążenia ramion, przysiady (przy otwartym oknie, lub na własnym podwórku). Wiem, że samemu trudno się zmobilizować, ale spróbujcie chociaż parę minut dziennie!!!!! :-)) A na dzisiaj film z Akademii Siatkarskiej. Jeszcze raz podkreślam, że filmiki szkoleniowe też są jedną z form nauczania w wychowaniu fizycznym. Miłego oglądania !!!!!! :-))

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie , Temat lekcji; Gdy trudno się porozumieć. Na początek trochę teorii Konflikt (z            łac.         conflictus            –             zderzenie)          –             przedłużająca   się          niezgodność,     sprzeczność                interesów,         poglądów,          spór       między osobami,             kłótnia,                różnica zdań,     zatarg.   Konflikt                to           zjawisko              powszechne,    nieuchronnie    związane             z              życiem  społecznym,                złożone               z              szeregu               epizodów: sprzeczne cele,      interesy, •          negatywny,       wzajemny          wpływ  osób      na           siebie, •                charakterystyczny          układ    powiązań            między epizodami. Typy konfliktów i ich przyczyny: – konflikt            interesów           –             różne    cele       i               potrzeby,            – konflikt            wartości              –                odmienny           świat     wartości,             – konflikt            danych –             odmienne          rozumienie        tych                samych                informacji,          – konflikt            wynikający         z              pełnionych ról  (np. konflikt       pokoleń),                – konflikt            relacji    –             silne      emocje,               stereotypy         i               uprzedzenia. Konflikt, który nie został rozwiązany, zwykle powróci z nową siłą, w najmniej spodziewanym momencie. Rozwiązywanie konfliktów i sporów: KROK 1 –             Ustalenie            odpowiedniego               czasu     i               miejsca                na           rozmowę KROK 2 –             Rozpoznanie     i               nazwanie            problemu KROK 3 –             Poszukiwanie    rozwiązań KROK 4 –             Wybór  najlepszego       rozwiązania KROK 5 –             Przebaczenie Życzę wam , abyście potrafili i chcieli rozwiązywać konflikty, zobaczcie krótkie filmy dotyczące tematu, (pierwszy dla dziewczyn drugi dla chłopaków)

JĘZYK POLSKI

Drodzy uczniowie, na piątkowe popołudnie proponuję Wam listę piętnastu słów w trzech zestawach. Zadanie polega na wybraniu jednego zestawu i ułożeniu z niego spójnej historii. Bawcie się językiem i stwórzcie ciekawą opowieść! Szczegóły i dalsze instrukcje w pliku Opowieści dziwnej treści. Do dzieła:-)

TECHNIKA

Kontynuujemy pracę nad lapbookiem. Większość osób wybrała temat i wysłała zdjęcia. Lapbook należy wykonywać sukcesywnie dlatego proszę robić zdjęcia postępów pracy. Dzisiaj czekam na drugie zdjęcia z waszej pracy a trzecie zdjęcie należy wysłać w środę 8 kwietnia. Pamiętajcie, że całość ma być zaprezentowana dopiero w piątek po świętach więc się nie spieszcie ale dbajcie o estetykę wykonania i szczegóły. :) Dla tych, którzy się jeszcze nie zorientowali, że mamy pracę: Co i jak znajdziecie pod linkiem: Wszystko o lapbooku Bardzo proszę zapisać się do tabeli aby wybrać temat lapbooka.

MATEMATYKA

Zapraszam w poniedziałek o godz. 10:00 na lekcję matematyki on-line. Zaproszenie będzie na Was czekało na g-mailu. Do zobaczenia!

ZRK – GEOGRAFIA

Zapraszam Was dzisiaj do odwiedzenia miejsca o jakim tylko marzycie. Będzie to możliwe dzięki  Google Earth.

CZWARTEK 02.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam! Zapraszam was dzisiaj do zrealizowania tematu „Kujawiak z oberkiem. Etnografia”. W podręczniku macie to na str. 98 – 103. Proszę przeczytać wiadomości, zapisać w zeszycie temat i zrobić krótką notatkę do lekcji. A do mnie przesłać odpowiedź na pytania: Co to jest etnografia? Kto był  największym polskim etnografem? Jakie są polskie tańce narodowe (5), i jakie mają metrum?(to z poprzednich lat, dla przypomnienia), i ostatnie pytanie – co to jest skansen i gdzie w Polsce mamy najbardziej znane obiekty tego typu? Piosenkę „Czerwone jabłuszko” znamy, choć w trochę innej wersji, ale możecie sobie zanucić, lub zaśpiewać np. mamie.  Pozdrawiam, życzę zdrowia wam i waszym bliskim Smile.                                                                 PS. Próbowałam z moją klasą trochę wspólnie pośpiewać on-line, jednak nie było to zbyt udane doświadczenie. Nie mamy odpowiednich możliwości „sprzętowych”. Nadrobimy to „po koronawirusie”, mam nadzieję, wkrótce :).

RELIGIA

Temat katechezy: Jan Paweł II – 15 rocznica śmierci. Dzisiaj modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Świętego Jana Pawła II o zatrzymanie koronawirusa, Przypomnijcie sobie tego wielkiego świętego.  O wspólną modlitwę w tym dniu zaapelował kard. Stanisław Dziwisz. „Proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21.37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia” Zadanie dla was Zapalcie z rodzicami świecę i postawcie ją w oknie o godz. 21.37 i odmówcie dziesiątkę różańca za wstawiennictwem Jana Pawła II o oczyszczenie świata od koronawirusa. INFORMATYKA  2 gr. Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 72-78 Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto. Udostępnij swój projekt i wyślij mi pod jaką nazwą mogę go zobaczyć. W trakcie e-konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. JĘZYK  ANGIELSKI Na początek parę dowcipów w czasie Past Simple : Why did the man throw a bucket of water out the window? A: He wanted to see the waterfall. Q: Why did the man throw the butter out the window? A: He wanted to see the butterfly. Q: Why did the man put the clock in the safe? A: He wanted to save time. Zrób poniższy quiz: Past Simple or Present Perfect         Jola Świerzy

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) 1. Wysłuchaj piosenki „Kto przygód zna smak” w wykonaniu zespołu Lady Pank. Autorem tekstu jest Jacek Cygan. Zaśpiewaj wiersz (skorzystaj z tekstu zamieszczonego w internecie). 2. Zapoznaj się z prezentacją Środki poetyckie. 3. Odpowiedz na pytania (31 marca). Prześlij odpowiedzi na maila: barbara.wardziak@zsppiasek.pl (mogą być zdjęcia). W razie jakichkolwiek problemów z otwarciem zamieszczonych materiałów proszę do mnie pisać. Zapraszam na lekcję online jutro, w piątek, o godzinie 9.30. Będziemy utrwalać znajomość środków poetyckich. Do zobaczenia:-)

MATEMATYKA

 

 

BIOLOGIA

Witam jeszcze raz bardzo serdecznie. Przypominajka do dzisiejszych zajęć online: Notatka w formie graficznej z tematu: „Mięczaki” z tabelki „To najważniejsze” str. 76+ rys. ślimaka.  Do końca maja wykonujemy model przestrzenny zwierzątka np. pszczoła, bąk, żuk, mrówka, pasikonik itp. wraz z opisem elementów budowy. Miłego dnia:)

ŚRODA 01.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam !! Dzisiaj dzień z koszykówką. Proponuję zobaczyć ciekawy film ABC Koszykówki :-)) . Niektóre ćwiczenia i elementy tej gry zespołowej pokazane w filmiku szkoleniowym są Wam doskonale znane. Jeszcze raz podkreślam, że pokaz każdego ćwiczenia – szczególnie w zespołowych grach sportowych jest bardzo istotnym elementem lekcji. Tak więc póki co popatrzcie !!!! :-)) HISTORIA Szóstoklasisto, dziś proszę  Cię, byś: 1. zapisał temat w zeszycie :”Pierwszy rozbiór Polski 2. zapoznaj się z filmikiem [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=5biNN8yJBBo[/embedyt] 3.w zeszycie zapisz przyczyny-wydarzenie-skutki ze str. 160 w podręczniku. 4. w ramach utrwalenia wiadomości zagrał w grę 5. w poniedziałek widzimy się na meet o godz 11.00. Proszę przygotować sobie wypowiedź na temat reform Stanisława Augusta Poniatowskiego i ziem zagarniętych przez zaborców. 6. podczas spotkania będę prosić wylosowane  osoby o zaprezentowanie również pudełek i pierwszego kawałka pizzy historycznej

MATEMATYKA  ON-LINE

Bardzo dziękuję za udział w lekcji!  Wszyscy w niej uczestniczyli :-) Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam widzimy się dzisiaj o 9:00. Dzisiejszy temat Energetyka w Europie. (ten temat realizujemy po spotkaniu) Zapiszcie temat w zeszycie. Następnie obejrzyjcie prezentację i wykonajcie zadania w zeszycie ćwiczeń str. 73 – 74. Powinna wystarczyć prezentacja, ale pamiętajcie, że ten temat macie w podręczniku (str. 114 – 119). W zeszycie odpowiedzcie na pytanie 1 str. 119 (podręcznik) i wyślijcie odpowiedź na mojego maila(katarzyna.bilek@zsppiasek.pl). W prezentacji są filmiki. Nie zapomnijcie o nich. Szczególnie polecam ten Filmik. Życzę zdrowia. W razie pytań proszę o kontakt!

JĘZYK FRANCUSKI

 

WTOREK 31.03.2020 r.

 

GEOGRAFIA

Zapraszam Was jutro na lekcję on – line o godzinie 9:00. Zalogujcie się 10 minut wcześniej na Wasze konta i czekajcie na zaproszenie.

LEKCJA WYCHOWAWCZA  ON – LINE

Witam Was wszystkich ponownie !!!!!! Bardzo się cieszę, że mogliśmy się dzisiaj zobaczyć i usłyszeć. Spotkanie z Wami, nawet on- line jest bardzo miłym i sympatycznym doświadczeniem. Tym bardziej fajnie, że frekwencja na naszym spotkaniu była 100%. Ta wasza mobilizacja pozwala ze spokojem myśleć o pełnej odpowiedzialności i właściwym podejściu do obowiązku szkolnego w tym wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich czasie. Życzę Wam jeszcze raz wytrwałości, cierpliwości, wzajemnego zrozumienia i dużo zapału do realizacji wszystkich  przekazywanych zadań i treści. Jeszcze raz pozdrawiam Was i wszystkich Waszych najbliższych !!!! :-))

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam!! Dzisiaj  będzie bardzo krótko. Zachęcam do obejrzenia ciekawego filmiku  –„Ćwiczenia z krzesłem”. Spróbujcie sami wykonać, jeżeli nie wszystkie to przynajmniej parę pokazanych ćwiczeń !!! Pamiętajcie o  bezpiecznym wykonywaniu tego zadania. Miłego popołudnia. :-))

RELIGIA

Szczęść Boże Zaczynamy od modlitwy. Proście Ducha Świętego ,aby was prowadzi umacniał , oświecał w wszystkich waszych działaniach. Modlimy się nadal o zatrzymanie korona wirusa, ofiarujcie dziesiątkę różańca. Temat Katechezy: Konfesjonał , kto słucha spowiedzi? Przypomnijcie sobie przypowieść o synu marnotrawnym czytając Łk 15,11-24 (katechizm str.68) lub oglądając film  W sakramencie pokuty i pojednania spotykamy się z Bogiem.  Potrzebny jest jednak  kapłan wobec, którego przyznamy się do winy. Kapłani otrzymali od Jezusa zmartwychwstałego władzę odpuszczania grzechów ”Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”( J20,22b-23) Systematyczna spowiedź pomaga nam wytrwać w dobru oraz unikać okazji do grzechu. W tym roku nie będzie możliwości skorzystania z tego sakramentu w kościele. Można uzyskać stan łaski uświęcającej poprzez wzbudzenie żalu doskonałego- wypływającego z miłości do Boga – i pragnienie uzyskania rozgrzeszenia w sercu. Taki żal „przynosi przebaczenie grzechów śmiertelnych , jeśli zawiera postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej , gdy tylko będzie to możliwe. INFORMATYKA gr. 1 Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 64-71 Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.

MATEMATYKA

 

W środę o 10:30 zapraszam na lekcję on-line. Czekajcie na zaproszenie na swojej poczcie g-mail kilka minut przed lekcją. Do zobaczenia!

PONIEDZIAŁEK 30.03.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry! Kto – według ciebie – powinien przeczytać „Małego Księcia”: dziecko, nastolatek, dorosły, samotny, zakochany…? Uzasadnij swoją odpowiedź, podając trzy argumenty – pochwal się, że znasz dobrze lekturę (argumenty mają być rozwinięte; używaj zwrotów: „Moim zdaniem…”, „Sądzę…”, „Uważam tak, ponieważ…”). Odpowiedź zapisz w zeszycie, będzie ona podstawą naszej lekcji online, na którą zapraszam jutro (wtorek) o godz. 9.30. Dobrego popołudnia:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Kolejny tydzień przed nami.  Kolejne zadania, treści do zrealizowania i to w warunkach, które sporo odbiegają od naszej normalnej rzeczywistości szkolnej. Teraz coraz bardziej doceniamy realne kontakty międzyludzkie i nasze warunki, w których pracujemy na co dzień.  Ale póki co staramy się działać dalej. Dzisiaj proponuję kilka ćwiczeń w pozycjach średnich i niskich, a więc w siadzie i leżeniu przodem i tyłem. Wiele takich ćwiczeń znacie. Resztę pozostawiam waszej inwencji !!!!!  :-)  Natomiast co do jutrzejszej lekcji wychowawczej to spotykamy się o godz. 12.00. Jak już doskonale wiecie, należy tylko wejść na szkolnego gmaila i otworzyć zaproszenie. Mam nadzieję, że uda nam się połączyć bo z rozmów z innymi nauczycielami i uczniami bywa z tym różnie. Do zobaczenia!!!!!  :-))

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis! Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie tutaj:11.kl.6 j.fr. 30.03. Bonne journée!

BIOLOGIA

Witam Was serdecznie w nowym tygodniu:) Spotkamy się online w czwartek 02.04.2020r. na meecie o godz. 8.00- 8.20. Czekajcie na moje zaproszenie na gmailu. Dostaniecie instrukcję do dalszej pracy:) Pozdrawiam

MATEMATYKA

 

PIĄTEK 27.03.2020 r.

 

JĘZYK FRANCUSKI

W poniedziałek 30 marca o godz. 11.10 zapraszam na naszą pierwszą lekcję on line. Zalogujcie się na wasze szkolne konta i czekajcie na moje zaproszenie. Do zobaczenia Mes Amis! Beata Folek PLASTYKA Witam! Ze względu na fakt, że macie dosyć dużo różnych zadań i prac do zrobienia, chciałabym dzisiaj zwrócić waszą uwagę na fakt, że czasem warto zatrzymać się w życiowym biegu i przyjrzeć się pięknu otaczającego nas świata. Sztuka jest właśnie głównie po to, byśmy to piękno zauważali, potrafili utrwalić i pokazać innym. Dlatego waszym zadaniem jest wykonanie 9 zdjęć budzącej się do życia przyrody. Każde zdjęcie ma przedstawiać inny obiekt z bliska,  a wszystkie 9 zdjęć postarajcie się ułożyć w kwadratowy kolaż, wykorzystując znane wam i dostępne darmowe aplikacje (np. befunky collage). Możecie mi przesłać wasze dzieła na gmaila. Kto tego nie zrobi, zaprezentuje mi je po powrocie do szkoły. Jedna ważna uwaga! Nie odchodzimy poza teren domu, ale na pewno uda się znaleźć jakieś piękne roślinki w trawie blisko domu! Pozdrawiam. Do usłyszenia za tydzień.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie „Potrzeba dwóch lat,  aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu,  aby nauczyć się milczeć”. Ernest Hemingway Zapiszcie temat lekcji: Sztuka rozmowy Dziś niestety dużo teorii, proszę przeczytajcie Czym jest rozmowa? Rozmowa między osobami, to nie tylko wymiana słów. W rozmowie człowiek potrzebuje być wysłuchany i zrozumiany. Fundamentem każdej rozmowy jest wzajemny SZACUNEK rozmówców. Przejawia się on zarówno w tym CO MÓWIMY – komunikacja werbalna, jak i w tym JAK MÓWIMY – komunikacja niewerbalna. Komunikacja niewerbalna to:

 • gestykulacja – ruchy rąk, dłoni, stóp, ciała, • dotyk – podanie ręki, poklepywanie, pogłaskanie, • mimika – marszczenie brwi, grymas, uśmiech, • kontakt wzrokowy – patrzenie w oczy lub unikanie spojrzenia, • dystans fizyczny – odległość między rozmówcami, • pozycja ciała – sposób, w jaki siedzimy lub  stoimy, • sposób mówienia – intonacja głosu, tempo mówienia, • dźwięki – chrząkanie, płacz, wzdychanie, • wygląd zewnętrzny – ubiór, uczesanie, makijaż.

 

  Jak zatem rozmawiać, aby nie tylko mówić, ale skutecznie dochodzić do porozumienia? Oto kilka rad ( przepisz je do zeszytu) – Nazywaj rzeczy po imieniu, czyli mów wprost o co ci chodzi. -Nie ukrywaj swoich uczuć, masz prawo być zdenerwowany. Powiedz: „Dziś miałem siedem lekcji, na dodatek na komputerze. Mam dość, dlatego nie posprzątam swojego pokoju, zrobię to jutro”. -Powiedz szczerze o swoich lękach, że czego śnie rozumiesz, nie umiesz. -Nie używaj obraźliwych słów nawet, gdy nie zgadzasz się z rozmówcą. Panuj nad złością, kontroluj ton swojej wypowiedzi. -Pamiętaj, że komunikacji ważne są gesty. Nie trzymaj rąk w kieszeni podczas rozmowy , ani nie wymachuj nimi. A teraz przyjrzyj się swojemu stylowi komunikacji i odpowiedz na pytania: -Jaką postawę ciała przyjmujesz podczas rozmowy? -Co wyraża twoja postawa-szacunek czy lekceważenie? -Jakie gesty towarzyszą ci podczas rozmowy? Czy jednoczą, czy raczej odpychają? -Co wyraża twoja mimika twarzy?. Czy patrzysz rozmówcy w oczy? – Czy i jak często starasz się uśmiechać? -Jakim tonem głosu zwracasz się do rozmówcy? – Jak rozmawiasz z najbliższymi, a jak z innymi osobami Może ta refleksja zachęci cię do zmiany komunikowania się, by lepiej porozumiewać się z innymi?. POWODZENIA

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich ! Bardzo szkoda, że obecna sytuacja nie pozwala na przeprowadzenie normalnych lekcji.  Sami wiecie, że bezpośredni kontakt  z człowiekiem (kolegą, koleżanką, nauczycielem itp.) ma zupełnie inną jakość i znaczenie. Coraz bardziej – szczególnie w tej sytuacji zaczynamy to doceniać i zaczyna nam tego brakować !!!! Ale „DAMY RADĘ”. Wspólnie, przy ogromnym wsparciu Waszych rodziców ten trudny czas  – nowego doświadczenia starajcie się wykorzystać najlepiej jak potraficie. To też próba i sprawdzian waszej samodzielności i rozsądnego podejścia do stawianych Wam zadań. Wiem, że mogę na Was liczyć !!!!!!!  A jeśli chodzi o wychowanie fizyczne to dzisiaj proponuję ciekawy filmik –   Akademia Siatkarska. Będzie to doskonalenie tych elementów, które znacie. Pamiętajcie, że pokaz jakiegokolwiek  ćwiczenia jest bardzo ważnym elementem lekcji. Filmy szkoleniowe są w treściach programowych wf. Więc teraz je realizujemy. Miłego oglądania :-))  A jako element sprawnościowy proponuję skakankę – przecież bardzo ją lubicie (3 serie po 1min skoków w dowolnych odstępach czasowych). I jeszcze jedno – przed skokami koniecznie bieg w miejscu – to w ramach rozgrzewki !!!!!  Mam nadzieję, że na wtorkowej lekcji wychowawczej zobaczymy się on – line, ale o tym w następnej informacji. Powodzenia !!! :-))

ZRK – GEOGRAFIA

Atrakcje Francji

JĘZYK POLSKI

Przed naszą dzisiejszą lekcją wideo o godz. 10.30 przygotuj się do odpowiedzi na pytania: a) Kto – oprócz lisa – mógłby być przyjacielem Małego Księcia? Dlaczego? b) Jakie cechy ma dobry przyjaciel? Do zobaczenia;-)

TECHNIKA

Przed nami praca na dłuższy czas. Zaczynamy pracę nad Lapbookiem.  Waszym zadaniem będzie wykonanie lapbooka na temat wynalazków do 16 kwietnia.  W wykonaniu go mogą pomóc filmy z serii „Wynalazki, Które Wstrząsnęły Światem” dostępne na Youtube. Co i jak znajdziecie pod linkiem: Wszystko o lapbooku Bardzo proszę zapisać się do tabeli aby wybrać temat lapbooka.  Proszę nie usuwać prędzej wpisanych koleżanek i kolegów bo w dokumencie jest historia wpisów i można sprawdzić, kto kogo wyrzucił. Jeśli zabraknie tematów to będzie losowanie tematu dla tych co byli ostatni. Lapbook należy wykonywać sukcesywnie dlatego proszę robić zdjęcia postępów pracy bo będziecie wysyłać zdjęcia z pracy nad nim. Na pierwsze zdjęcie czekam we wtorek 31.03.2020 r. a na drugie 3.04.2020 r. Na następne zdjęcia czekam w następnych tygodniach.

CZWARTEK 26.03.2020 r.

 

MATEMATYKA

 

 

 INFORMATYKA 2 gr Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podrecznika str. 64-71 Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach

 

RELIGIA

Szczęść Boże Każdą katechezę rozpoczynamy od modlitwy, proszę,abyście to również czynili w swoich domach, ofiarujcie jedną dziesiątkę różańca, w intencji zatrzymania pandemii. Wpiszcie temat katechezy: Akt pokuty-z czystym sercem przed Panem. Przeczytajcie z katechizmu -str.66 Łk 18,10-14a Zapoznajcie się z formami aktu pokuty, wpiszcie je do zeszytu  i odpowiedzcie na pytania -Do czego przyznajemy się w każdej z form aktu pokuty i o co prosimy Boga? Co to jest skrucha i kiedy pojawia się w naszym sercu? Co oznacza bicie się w piersi podczas jednej z form pokuty w czasie Mszy świętej? Życzę Dobrego dnia i Bożego błogosławieństwa na ten trudny dla nas czas.

MUZYKA

Witam Was, drodzy uczniowie. Dzisiaj proszę was o poświęcenie w najbliższym tygodniu trochę czasu na zapoznanie się z postacią Antonia Vivaldiego, kompozytora włoskiego baroku, o którym większość ludzi na świecie wie (myślę, że wy również Smile, że jest autorem „przeboju” muzyki poważnej – „Czterech Pór Roku” – cyklu 4 koncertów skrzypcowych. Informacje o życiu i twórczości znajdziecie w podręczniku na str. 118-119. Polecam też wykonania muzyki Vivaldiego, np. Nigela Keneddyego (w szalonym tempie!), czy uczniów średniej szkoły muzycznej z Łodzi. Życzę miłych chwil przy tak pięknej muzyce! Proszę o napisanie w zeszycie kilku zdań o kompozytorze i wysłuchanym przez was wybranym fragmencie muzycznym (jaki charakter, wolne czy szybkie tempo, czy coś wam ta muzyka przypomina, itp….). Macie na to tydzień, postaram się w przyszłą środę spotkać z wami i może wspólnie pośpiewamy. Oczywiście onlineSmile!

JĘZYK POLSKI

Drodzy, proszę, odbierzcie wiadomość przesłaną na gmaila i wykonajcie zadania, które dotyczą przyjaźni między Małym Księciem a lisem. Już nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi! Dobrego czasu z lekturąWink  Zwróćcie uwagę na informacje dotyczące jutrzejszej lekcji wideo. Do zobaczenia!

ŚRODA 25.03.2020 r.

HISTORIA Dzisiaj nowy temat z nowego działu:) 1. Proszę tradycyjnie zrobić zakładkę w zeszycie z napisem Dział V: Upadek Rzeczypospolitej   2. Zapoznaj się z prezentacją, niektóre slajdy zawierają napis w lewym górnym rogu Zapisz w zeszycie, taki slajd należy przepisać do zeszytu   3. W prezentacji na 2 ostatnich slajdach znajdują się pytania, których odpowiedzi należy odszukać w podręczniku na str. 155-156.

4. W poniedziałek widzimy się na aplikacji meet o godz. 9.30 dokładnie omówimy sobie powyższy temat. Poniżej zdjęcie można aplikacje pobrać przez tel.lub na laptopie. Na gmail uczeń otrzyma zaproszenie z linkiem. Screenshot_20200323-115238_Google Play Store

MATEMATYKA

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry! Skoro czas nauki zdalnej się wydłużył będziemy na bieżąco (zgodnie z ilością godz. wf w tygodniu) przekazywać ciekawe i ważne treści z zakresu programu kl. VI wychowania fizycznego. Poruszane zagadnienia  będą realizowane w formie filmików oraz propozycji ćwiczeń, które możecie wykonać w domu. Dzisiaj film – metodyka siatkówki – „Doskonalenie poruszania się po boisku”. Miłego oglądania :-)) Zachęcam do wykonania paru ćwiczeń umieszczonych na początku filmiku!!!

ZAJĘCIA KREATYWNE

Sztuka średniowiecza Tworzymy własne quizy w aplikacji Learning apps.

BIOLOGIA

Witam w dniu dzisiejszym. Przeczytajcie proszę  temat: Ryby- kręgowce środowisk wodnych. Podr. str. 83. Proszę o punk w zeszycie: Budowa ryby wraz z ilustracją- Podr. str. 84. Zapoznajcie się także z tabelką „To najważniejsze” – Podr. str. 86. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Zapoznaj się z prezentacją.

Francja_-_przemys_i_us_ugi (1)

Korzystając z podręcznika oraz wiadomości z prezentacji wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadania ze str. 69 – 71 (str. 72 dla chętnych). W razie kłopotów proszę pisać (gmail lub dziennik). Wyślij zdjęcie wykonanych zadań.

Pozdrawiam

WTOREK 24.03.2020r.

MATEMATYKA

W ramach powtórki dzisiaj ćwiczymy podstawowe umiejętności, czyli:

GRA 1 – tabliczka mnożenia

TABLICZKA MNOŻENIA NA CZAS

SPRAWDZIAN Z TABLICZKI MNOŻENIA

TABLICZKA DZIELENIA

Mnożenie ułamków zwykłych na stronie joinmyquiz.com (pamiętaj o wpisaniu swojego imienia :-)

Mnożenie  i dzielenie ułamków dziesiętnych na stronie joinmyquiz.com.

Owocnej pracy i dużo zdrowia!

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Dalej pracujemy z tekstem lektury. Proszę o odebranie poczty na gmailu i odesłanie odpowiedzi. W razie problemów służę pomocą (proszę pisać na gmailu). Powodzenia;-)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!
Dziś przypominamy sobie jak się nazywają członkowie rodziny. Jeśli macie możliwość wydrukować ćwiczenia to pracujcie na tych kartkach, jeśli nie, zróbcie w zeszycie.  SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU: 7 j.fr.kl.6 24.03

Bonne journée!

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020r.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!
Proponuję spotkanie z Valérie.                                                                           Obejrzyjcie filmik „Valérie se présente”ze strony:                                   https://fr.islcollective.com/video-lessons/valerie-se-presente                 i odpowiedzcie na 6 pytań pojawiających się podczas prezentacji:      6 j.fr kl.6 23.03. Są również napisy po angielsku.
Bonne chance!=Powodzenia!

MATEMATYKA

Dzisiaj nadal ćwiczymy jednostki pola na joinmyquiz.com z kodem 582863.
Można również kolejny raz wykonać poprzedni quiz . ;-)

JĘZYK POLSKI

Przeczytaj rozdziały VIII i IX z „Małego Księcia” (treść tutaj). Następnie wykonaj polecenia, które znajdziesz w wiadomości na gmailu. Owocnej pracy:-)

INFORMATYKA
Dzisiaj proszę Was o zalogowanie się do Waszych szkolnych kont pocztowych.  Jeśli komuś się to nie uda to wyślijcie proszę mi informację o tym na dziennik elektroniczny ze swojego lub Rodziców konta. Od Czwartku możliwość zalogowania się będzie przydatna bardziej niż dotychczas!

Ci którym udało się zalogować, korzystając z komputera mogą spróbować zrobić to na telefonie poprzez dodanie swojego adresu email.

JĘZYK ANGIELSKI

Was/ were – zobacz film Princess and the Frog

Rozwiąż quiz, przepisz zdania do zeszytu:)

HISTORIA

Dzisiaj warto przypomnieć sobie teorię człowieka, który sprzeciwiał się gromadzeniu władzy w ręku jednego człowieka. Obejrzyj filmik o trójpodziale władzy.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=7d0yz6o2N_U[/embedyt]

„Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności.[…] nie ma również wolności, jeśli władza sędziowska nie jest oddzielona od prawodawczej i wykonawczej.” Monteskiusz

http://cytatybaza.pl/autorzy/monteskiusz.html?cid=43

PIĄTEK 20.03.2020r.

PLASTYKA

Witam, drodzy uczniowie. Z okazji dzisiejszych kalendarzowych „obchodów”, czyli Międzynarodowego Dnia Szczęścia i astronomicznie Pierwszego Dnia Wiosny, proponuję wam wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, w formacie A-4, na wybrany temat – „Wiosna” lub „Szczęście”. Jeden wymóg z mojej strony – proszę do stworzenia tej pracy użyć tylko WĄSKIEJ GAMY BARW CZYSTYCH. Choć nie wydaje mi się, by była ona tak naprawdę „wąska”. Istnieją przecież ODCIENIE!

Podczas pracy warto posłuchać muzyki, którą kompozytorzy tworzyli pod wpływem wiosny i uczucia szczęścia. Proponuję „Wiosnę” Vivaldiego, „Odgłosy wiosny” Straussa, lub śpiew… ptaków wiosną. Najlepszy efekt, gdy nałożymy śpiew ptaków na muzykę Staussa!  Spróbujcie!

Prace proszę gromadzić w teczce, przyniesiecie je do szkoły, kiedy będziemy znowu mogli się spotykać.

Wszystkim życzę dużo szczęścia, tak bardzo dziś potrzebnego na świecie. Do usłyszenia za tydzień.

MATEMATYKA

Dzisiaj powtarzamy jednostki pola. Wykonaj quiz  na stronie joinmyquiz.com z kodem 884213, wpisz swoje imię, na dole okienka kliknij „Pomiń to na razie” (nie trzeba się rejestrować).
Miłego dnia!

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Obejrzyj przedstawienie teatralne „Mały Książę”.

Zapisz w zeszycie odpowiedzi na pytania:
1. Jakie różnice zauważasz między tekstem lektury a inscenizacją? Wymień trzy.
2. Jakimi przymiotnikami określiłbyś Różę? Podaj pięć cech.
Dobrego odpoczynku w weekend;-)

 JĘZYK ANGIELSKI

Czasownik 'to be’ – forma przeszła. Tym razem zamieńcie 4 pierwsze zdania twierdzące z ćw.5 str.67 (podręcznik) na przeczenia oraz wymyślcie cztery swoje przykłady zdań przeczących i zapiszcie je w zeszycie.

Przypominam, że przeczenia z czasownikami 'was’ i 'were’ tworzymy dodając do nich not’ . Skrócone formy: was not = wasn’t; were not = weren’t .

ZRK – GEOGRAFIA

Proponuję w wolnej chwili poznać ciekawą stronę z grami geograficznymi 

CZWARTEK  19.03.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Wejdź na pocztę gmail, odbierz e-maila z poprawkami do zadania z poniedziałku, przeanalizuj błędy. Jeśli jeszcze nie wysłałeś zadania, proszę, zrób to dzisiaj.

RELIGIA

Szczęść Boże

Na  poprzedniej lekcji mówiliśmy o postawach w czasie liturgii, w ramach utrwalenia proszę zobaczcie filmik , wpiszcie te postawy i napiszcie co każda z nich wyraża?

Zachęcam do modlitwy w intencji zatrzymania korona wirusa, tych , którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, tych , którzy zmarli , ofiarujmy w tej intencji dziesiątkę różańca lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!

Dziś zabawa z kolorami. Jeśli macie możliwość wydrukować ćwiczenia to pracujcie na tych kartkach, jeśli nie notujcie rozwiązania w zeszycie.  4 j.fr kl.6abc 19.03

Bonne journée😊

ŚRODA 18.03.2020 r.

MATEMATYKA

Na dzisiaj ćwiczenie logiczne :-) Udanej zabawy!

MUZYKA

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu pragnę wam, drodzy uczniowie, polecić przeczytanie mądrego tekstu, mówiącego o wpływie muzyki na mózg, szczególnie w aspekcie rozwoju dziecka. Znajdziecie tu odpowiedź na często zadawane przez niektórych z was pytanie:” po co mi w ogóle muzyka, do czego mi się ona przyda???”.

A po zapoznaniu się z tekstem (macie na to caaaaały tydzień) możecie posłuchać tego lub owego utworu muzycznego, ze świadomością, jak dobroczynny wpływ ma on na wasz umysł. Pozdrawiam, J. Kukla.

PS. A dla chętnych jeszcze poważny  filmik1 i  wesoły filmik2! Miłego oglądania!

JĘZYK ANGIELSKI

Zamień zdania twierdzące na pytania – podręcznik str. 67 ćw.5 i przepisz je do zeszytu:)

Przypominam, że pytanie tworzymy przez inwersję, czyli w zdaniu najpierw pojawia się was/were, a dopiero potem podmiot. np. The weather was nice yesterday. Was the weather nice yesterday?

GEOGRAFIA

Poćwicz wiadomości z ostatnich lekcji https://view.genial.ly/5e6e571927aede0fbe757c2c/horizontal-infographic-lists-europa 

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry, szóstoklasisto;-) Środowy poranek rozpocznij od powtórki ortografii. Najpierw przypomnij sobie reguły ortograficzne, które znajdziesz tutaj. Następnie uzupełnij dyktando z „ó/u”, „rz/ż”, „ch/h” i mieszane. Zapisz na kartce poprawnie zdania ze słowami, w których popełniłeś błąd (kartkę włóż do zeszytu). Dobrej powtórki!

BIOLOGIA

Witam Was bardzo serdecznie w dniu dzisiejszym.  Proszę, abyście poćwiczyli sobie wiadomości o stawonogach. Rozwiążcie test:https://globalquiz.org/pl/ciekawostki-stawonogi/

 

HISTORIA

Szóstoklasisto każdy człowiek chodzi do fryzjera, ale z własnego wyboru! Przypomnij sobie o pewnej reformie kulturalno-społecznej z XVII wieku. Wciel się w Piotra I Wielkiego i napisz ogłoszenie z nakazem carskim zgolenia bród bojarów. W nakazie uzasadnij dlaczego bojarzy powinni zgolić brody i zacząć ubierać się na styl europejski. W ogłoszeniu możesz również zamieścić instrukcję rysunkową przedstawiającą ścięcie brody. Liczę na waszą kreatywność – im barwniej tym lepiej! Pamiętaj, że car nie prosi -tylko nakazuje swoim poddanymSmile Dlatego proszę zwróć uwagę na tryb nakazujący wypowiedzi.  Pracę wykonaj na białej kartce, którą proszę wkleić do zeszytu.

Powodzenia Pani z historiiSmile

WTOREK 17.03.2020 r.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!

Proponuję na dziś zabawę z liczebnikami do 20. Posłuchajcie naszej piosenki ze strony:

https://www.youtube.com/watch?v=UsEz58BblMY

Następnie zróbcie ćwiczenia utrwalające z aplikacji LearningApps.org , poniżej linki:

https://learningapps.org/display?v=pagirjcm218

https://learningapps.org/1629822

https://learningapps.org/1203756

Postarajcie się wykonać jedno ćwiczenie, jeśli się Wam spodoba zerknijcie na dwa kolejne.Amusez-vous bien😊 Przyjemnej zabawy

MATEMATYKA 

Podejmij Challenge dotyczący pól figur. Wpisz swoje imię :-)

JĘZYK ANGIELSKI

Poćwicz odmianę czasownika 'to be’ w formie przeszłej – ćw. 1, 2, 3

JĘZYK POLSKI 

Powtórkę ze zwyczajów rycerskich czas zacząć!;-) Obejrzyj poniższy filmik.

Na osobnej kartce stwórz do filmu notatkę, która powinna zawierać: ramowy plan wydarzeń, trzy przykłady zwyczajów rycerskich i twoje spostrzeżenia (dodatkowe uwagi dotyczące np. zbroi i broni rycerza, zasad obowiązujących podczas turnieju). Dobrego czasu przy zadaniu!

PONIEDZIAŁEK 16.03.2020 r.

INFORMATYKA

Dzisiaj przypomnimy sobie Formatowanie warunkowe w programie Excel.

Obejrzyj poniższy film. Zobacz jak dużo można się nauczyć samemu w domu.

Zobacz jak wiele filmów przygotował ten użytkownik YouTube.

Wykonaj ćwiczenia z powyższego filmu samodzielnie.

Jeśli nie masz programu Excel z pakietu Ms Office to ściągnij pakiet Libre Office w którym znajduje się program Calc, który jest bardzo podobny do Excela. Jeśli nie chcesz niczego instalować pamiętaj że masz w chmurze Google na szkolnym gmailu aplikacje Arkusze, w której robiliśmy obliczanie średniej ocen.

 

 

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj utrwalisz zapis krótkiej wiadomości, wykorzystując gmaila. Wyślij do mnie wiadomość, w której w 12-15 zdaniach opiszesz swój ciekawy dzień. Stosuj zasady ortografii i interpunkcji, a także pamiętaj o grzeczności językowej. Przejrzyj poniższe wskazówki. Gdybyś miał/miała problemy z hasłem, proszę, pisz przez dziennik do Pana Tomasza Marcinkiewicza albo Pani Karoliny Zioło.

Do: barbara.wardziak@zsppiasek.pl
Temat wiadomości: Ciekawy dzień
Nagłówek i treść wiadomości:
Dzień dobry,
ostatnio przeżyłem/przeżyłam ciekawą przygodę! [Opisz w 12-15 zdaniach, co przeżyłeś; możesz używać emotikonów – ale nie przesadzaj;-)]

Pozdrawiam Panią
[Twój podpis]

JĘZYK ANGIELSKI

Powtórz słówka z języka angielskiego Insta.Ling

Przypominam, że do końca marca należy wykonać 20 sesji:)

HISTORIA 16.03.2020r

Szóstoklasisto dziś poniedziałek!

Tydzień należy rozpocząć z historycznym przytupem- zapraszam Cię do quizu. Nie trać dobrego nastroju i głowy jak Karol I Stuart! :)

QUIZY należy wykonywać na podglądzie, nie wprowadzamy zmian.

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się w podręczniku na stronach 127-131

MATEMATYKA

Utrwal wiadomości i umiejętności zdobyte na lekcji o polu trójkąta i wykonaj Ćwiczenie (ładowanie strony może chwilę potrwać – poczekaj cierpliwie  :-) ).

Dodaj komentarz

Szkoła z klasą!

Font Resize
Kontrast