klasa 6a

PIĄTEK 26.06.2020 r.

10.00 – klasowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020 on-line.

CZWARTEK 25.06.2020 r.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Wakacje już niebawem! Z pewnością każdy z Was nie potrafi się ich doczekać! W tym szczególnym okresie z najdziecie mnóstwo czasu na zabawę, relaks i odpoczynek. Niektórzy z Was spotykać się będą z przyjaciółmi, inni wybiorą się w rodzinne wyjazdy. Nieważne, czy spędzicie wakacje w górach, nad morzem, w pobliskim parku, na wycieczkach rowerowych, pamiętajcie aby zawsze wykazywać się zdrowym rozsądkiem i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa!
Zapraszam do obejrzenia filmiku, w którym policjanci przekażą istotne porady związane z bezpiecznym spędzaniem wakacji.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=7qrT8vMkHlw[/embedyt]

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 12:00

RELIGIA

Szczęść Boże

Temat katechezy: Wiatr i ogień – znaki z wysoka.

Często  rozpoczynamy katechezę od wezwania Ducha Świętego, dzisiaj również do Niego się pomódlcie.

Duch Święty to trzecia Osoba Boska. Jest obecny w każdym z nas od chwili chrztu świętego. Nie wiemy jak wygląda, dlatego przedstawiamy Go za pomocą symboli: gołębicy, ognia, wody i wiatru. Niedługo przystąpicie do sakramentu bierzmowania i wtedy zostaniecie umocnieni Jego darami. Dary te są potrzebne aby dawać świadectwo wiary słowem i postępowaniem. Przeczytaj uważnie katechezę o Duchu Świętym str 127-129. Z Panem Bogiem.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Kochani,  dzisiaj ostatnia lekcja z Wychowania do życia w rodzinie. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za naszą wspólną pracę, jakże inną w tym roku. Spotykaliśmy się na tzw. „meetach” oraz w  czasie zdalnego nauczania. W ten sposób zrealizowaliśmy treści programowe z tego przedmiotu. Dziękuję za wasze zaangażowanie i aktywność. Życzę zdrowych , słonecznych wakacji, odpocznijcie przede wszystkim od komputera i życzę wam i sobie, abyśmy się spotkali w klasie  nowym roku szkolnym . Pozdrawiam serdecznie

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 15.

Do zobaczenia

Zapraszamy jutro, tj. w piątek 26 czerwca, na spotkanie on-line, czyli na ostatni klasowy meeting – zakończenie roku szkolnego 2019/2020, na godzinę 10.00 :)                                                                                  J. Kukla i M. Kiecok

ŚRODA 24.06.2020 r.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na lekcję wychowawczą online o godz. 11.00
M. Kiecok

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym polecam ciekawy filmik – Szybki trening na plaży – zestaw dla przyjemności. Mamy parę dni do wakacji, więc tym bardziej ćwiczenia w takiej nadmorskiej scenerii powinny zachęcić do ruchu na świeżym powietrzu.  Na razie przećwiczcie na własnym podwórku, a w czasie wakacyjnych wyjazdów na jakiejś urokliwej plaży. Pozdrawiam !! :sun:

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 :10 .

Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.30.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!                                                                                                                                 Serdecznie zapraszam na ostatnią lekcję Meet o 10.00-10.20. Proszę wejść na Classroom z j.francuskiego o kliknąć w link do Meet. Bonne journée.

WTOREK  23.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Polecam dzisiaj ciekawe zajęcia z nietypowym przyborem – Lekcja WF w domu. Spróbujcie dołączyć do zajęć. Tym razem na luzie i na wesoło. Pozdrawiam !!! :-))

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classsroom.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 00 .

Do zobaczenia

 TECHNIKA

Zapraszam na Meet o 10:00, porozmawiamy o waszych doświadczeniach.

PONIEDZIAŁEK 22.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom:-)

GEOGRAFIA

22 czerwca obchodzimy kalendarzowy 1 Dzień Lata, natomiast astronomiczne lato przyszło już do nas w sobotę 20 czerwca o godzinie 23:44. Astronomiczny 1 Dzień Lata jest wtedy, kiedy mamy najdłuższy dzień w roku i tym samym najkrótszą noc.

Zapraszam na filmik przyrodniczy na koniec roku szkolnego

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Temat dzisiejszej lekcji – Trening badmintona w domu. W pokazanym filmiku zobaczycie kilka ciekawych wskazówek – na prawdę warto zobaczyć. Tym bardziej, że zbliżają się wakacje, a badminton jest  często z nimi kojarzony. Pozdrawiam !!! :-))

TECHNIKA

Zapraszam na Classroom na zadanie o elementach elektroniki.

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Zapraszam na Classroom. Miłego dnia:)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam wszystkich uczniów na dzisiejszą lekcję wychowawczą. Spotkanie na Meecie o godz. 9.15. Do zobaczenia i usłyszenia.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!                                                                                                                     Serdecznie zapraszam na lekcję  dostępną  na Classroom z j.francuskiego.                                                                                                              Bonne journée.

PIĄTEK  19.06.2020 r.

RELIGIA
 • Dzisiaj 19 czerwca, Kościół przeżywa Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, będącą równocześnie Światowym Dniem Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
 • download
 • Jest to patronalne święto naszej parafii. Zapraszam wszystkich uczniów na Msze św. o godz. 7.00 lub 17.00. Po Mszach świętych odbędzie się nabożeństwo do NSPJ.
 • Uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy obchodzili w niedzielę. Myślę, że każdy z nas będzie uczestniczył w niedzielnej Eucharystii. Ważne jest, abyśmy w tym dniu byli w stanie łaski uświęcającej, możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub  kogoś zmarłego z naszej rodziny.
 • Życzę radosnego przeżycia uroczystości odpustowej. Odpowiadajmy na Miłość Jezusa naszą miłością do Boga i bliźniego w naszej codzienności.
MUZYKA

Na zakończenie naszej muzycznej edukacji w klasie szóstej proponuję wam do posłuchania i nauczenia piosenkę o Janie Sebastianie Bachu, wysłuchanie utworu Flamingi francuskiego kompozytora Camille Saint Saensa (Sę Sansa) z cyklu Karnawał Zwierząt, z wesołą animacją, oraz posłuchanie dwóch wykonań piosenki ze str. 179 pt. Bieszczady (I wykII wyk.).  Proszę też o pośpiewanie piosenki  „Tyle słońca w całym mieście”, (podr. str. 156) w wykonaniu Anny Jantar, oraz wersji jej córki, Natalii Kukulskiej.oraz utrwalenie naszej piosenki „Pięknie żyć”. Sporo? Śpiewanie nie szkodzi, wręcz przeciwnie, rozwija umysł, łączy ludzi i pozwala odpocząć od codziennych, trudnych nieraz spraw. Miłego śpiewania, i do usłyszenia, a przede wszystkim zobaczenia się na lekcjach we wrześniu! Na co mając nadzieję, życzę wam wakacji z muzyką i plastyką, czyli ze sztuką, na „ty” :) .

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 11:30

SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam WSZYSTKICH  moich uczniów na meeting w PONIEDZIAŁEK o godzinie 9.15. Do omówienia ważne sprawy związane z zakończeniem roku szkolnego. Do zobaczenia :)

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.30. Do zobaczenia:-)

CZWARTEK 18.06.2020 r.

EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

ŚRODA 17.06.2020 r.

Zapraszam na krótki meeting (pilne sprawy klasowe i szkolne) o godzinie 9.30. Obecność jak najbardziej obowiązkowa :)  JK

EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

WTOREK 16.06.2020 r.

EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

PONIEDZIAŁEK 15.06.2020 r.

BIOLOGIA

Dzień dobry. Temat lekcji: Ptaki- kręgowce zdolne do lotu. Zapraszam na Classroom. Pozdrawiam:)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Skoro coraz bliżej do wakacji,  w dniu dzisiejszym wracamy do tematów z turystyki. Propozycja dotyczy ciekawych regionów Polski  –  Pieniny, Gorce, Spisz, Podhale – zalew atrakcji. Sami zobaczcie, może niektórzy z Was tam byli. Jeśli nie, to z pewnością kiedyś uda Wam się to zrealizować, może w ramach wycieczki szkolnej. Wszystko przed Wami . Pozdrawiam !! :-))

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

GEOGRAFIA i ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Zapraszam na Classroom.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis.                                                                                               Zapraszam Was dzisiaj ne lekcję Meet o godzinie 9.00.

PIĄTEK 12.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!    W dniu dzisiejszym podejmujemy pierwsze podsumowania naszej pracy dydaktycznej w bieżącym roku szkolnym. Wyniki tych podsumowań to oczywiście wystawienie proponowanych ocen z każdego przedmiotu, w tym z wychowania fizycznego. Rok dość specyficzny i wyjątkowy  – tym bardziej jeżeli chodzi o realizację treści programowych  WF.  Niemożliwość przeprowadzania sprawdzianów sprawnościowych, zadań kontrolnych sprawiła, że Wasze oceny oraz uzyskane średnie nieco odbiegają od tych, które na prawdę moglibyście uzyskać w warunkach szkolnych.  Ale wszystko przed Wami!    Po wakacjach nowy rok szkolny i nowe możliwości. Pozdrawiam ! :-))

TECHNIKA

Zbliżają się wakacje, zobaczcie jak są zrobione różne rzeczy, z których korzystamy w czasie wolnym :)

PLASTYKA

Witam, moi drodzy! Zostały nam do zrealizowania dwa tematy o sztuce. Dzisiaj pierwszy z nich – ARCHITEKTURA  (str. 82 – 93). Proszę, zapoznajcie się z tekstem, a przede wszystkim pooglądajcie zdjęcia ciekawych budowli, jakie macie w podręczniku, łącznie z opisami. Dodatkowo podrzucam wam filmik (10 minutek) o historii architektury w pigułce, czyli w skrócie. Potraktujcie to jak coś, czego obejrzenie ma być dla was przyjemnością, bo tym jest podziwianie sztuki przez wielkie S. Pozdrawiam, miłego weekendu! JK

PS „Koło ratunkowe” – Jeżeli ktoś ma zaległości z zadaniami z muzyki lub plastyki, niech czym prędzej podeśle chociaż po 3 prace z tych przedmiotów.

RELIGIA

Temat katechezy: Boże Ciało- Odwiedziny Boga. autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

ŚRODA 10.06.2020 r.

MUZYKA

Witam! W muzyce powtórki, utrwalanie wiadomości i słuchanie! Przesyłam Wam filmiki o kompozytorach, którzy byli bohaterami naszych tegorocznych lekcji. Obejrzyjcie, posłuchajcie, nawet, jeśli już wcześniej słuchaliście. może uda się coś utrwalić :) Miłego słuchania! Chopin     Moniuszko     Beethoven    Bach    Mendelssohn

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiejsza propozycja również dotyczy tenisa stołowego. Tym razem –  Tenis stołowy w domu.  Zobaczcie co proponuję tym razem prowadzący zajęcia. :search:  :search:  :-)) Powoli zbliżamy się do klasyfikacji końcoworocznej. Również z wychowania fizycznego czynimy podsumowania naszej nauki. Dlatego teraz otrzymaliście 2 dodatkowe oceny (postawa ucznia, aktywność, zaangażowanie na zajęciach). W następnej kolejności otrzymacie oceny proponowane – do 12 czerwca. Pozdrawiam !! :-))

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 30 . Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.20:-)

WTOREK 9.06.2020 r.

Zapraszam na lekcję wychowawczą na Meet – godzina 9.00! 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Kolejna lekcja tenisa przed Wami.  Proponuję bardzo ciekawy filmik szkoleniowy – Co jest najważniejsze w tenisie stołowym.  Kilka następnych wskazówek wykorzystamy z pewnością, gdy tylko będzie możliwość przeprowadzenia normalnych lekcji.  Kto jest szczęśliwym posiadaczem stołu tenisowego powinien to wszystko przećwiczyć  w dowolnym, możliwym czasie. Powodzenia !!! :-)) :search:

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 30. Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 8.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom – zapraszam:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj  wracamy do zagadnień  związanych z tenisem stołowym. Zobaczcie i posłuchajcie jeszcze raz – Podstawowe informacje o tenisie stołowym. Wiedzy nigdy za wiele. Prowadzący w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób przekazuje podstawowe informacje dotyczące przepisów oraz nieco historii tego sportu. Pozdrawiam !

BIOLOGIA

Witajcie:) Temat dzisiejszej lekcji: Przegląd i znaczenie gadów. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

KARTA ROWEROWA

Egzamin teoretyczny na kartę rowerową rozpoczyna się o godz. 9:00

GEOGRAFIA

W ramach sprawdzenia wiadomości z działu 5 – Sąsiedzi Polski proszę wykonać w zeszycie ćwiczeń Sprawdź, czy potrafisz (str. 104 – 106) oraz Krzyżówkę str. 111. JEST TO PRACA NA OCENĘ, KTÓRĄ PROSZĘ PRZYSŁAĆ DO JUTRA (9 CZERWCA)!

ZRK – GEOGRAFIA

Proszę, aby osoby, które nie zobaczyły filmiku z zeszłego tygodnia nadrobiły braki Sąsiedzi Polski. A teraz coś na wesoło –  sprawdzenie Geografia Europy.

PIĄTEK 5.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiejsza propozycja  w ramach realizacji lekcji WF to  –  ZASADY I PRZEPISY GRY W TENISA STOŁOWEGO. Mam nadzieję, że temat Was zainteresuje.  Niektórzy doskonale sobie radzą z tą dyscypliną, a przecież są i tacy, którzy brali udział w szkolnych zawodach tenisa. Więc dzisiaj  czas na przypomnienie podstawowych zasad i przepisów gry.  Te osoby, które  posiadają stół do tenisa zachęcam do praktycznego  potraktowania tej lekcji. Pozdrawiam !!!!  :-))

RELIGIA

Temat katechezy: Grób Pański – myśleli, że to już koniec autorstwa Barbara Pyclik

TECHNIKA

Widzimy się z naszymi dziełami na Meet o godz. 9:40.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.00:-)

CZWARTEK 04.06.2020 r.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam na meet dziewczyny o godz 10.30. Pozdrawiam

RELIGIA

Temat katechezy : Msza Święta uobecnieniem Ofiary Krzyżowej autorstwa Barbara Pyclik Przypominam o zadaniu z katechezy „Noc zdrady -z Jezusem w Getsemani” z 29.05 

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 45. Do zobaczenia

ŚRODA 3.06.2020 r.

PLASTYKA

Witam! W tygodniu z Dniem Dziecka proszę o wykonanie pracy plastycznej zatytułowanej „Dziecięcy świat”, dowolną techniką, na kartce formatu A4. Dołączcie tę pracę do waszego albumu, życzę ciekawych pomysłów. Pozdrawiam, do następnej lekcji :) ! JK

JĘZYK POLSKI

Lekcje dostępne w Classroomie – zapraszam:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Powoli nasz dość specyficzny rok szkolny dobiega końca.  Więc przypominamy kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów. Również z wychowania fizycznego  w tym tygodniu otrzymacie dodatkowe oceny- zgodnie z naszymi przyjętymi wymaganiami  i kryteriami, które są Wam znane od kl. czwartej. Tak więc ocenie podlega:

 • postawa ucznia i systematyczny udział w zajęciach
 • aktywność, zaangażowanie na zajęciach
 • poziom i postęp w zakresie umiejętności ruchowych
 • działalność pozalekcyjna i pozaszkolna w zakresie WF ( udział w zajęciach SKS, udział w zawodach szkolnych oraz reprezentowanie szkoły na zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich (czwartki lekkoatletyczne).         OCENA SUMUJĄCA JEST WYPADKOWĄ  POSZCZEGÓLNYCH OBSZARÓW TEMATYCZNYCH
INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 9:00

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 30 . Do zobaczenia

WTOREK 2.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym wracamy do zagadnień z zakresu siatkówki.  Wprowadzenie do bardzo istotnego elementu jakim jest zagrywka tenisowa. Proszę prześledzić poszczególne fazy wykonywania zagrywki. Pozdrawiam . :-))

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna w Classroomie – zapraszam:-)

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. Proszę zrobić zadanie 1 i 2 ze strony 75 w ćwiczeniach. Pozdrawiam

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Gady- kręgowce, które opanowały ląd. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 12:00

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom Przypominam o wysyłaniu zadań znajdujących się na Classroomie! Ostateczny termin – 5 czerwca.

PONIEDZIAŁEK 01.05.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Samych przyjemności w Dniu Dziecka:-) Zapraszam na Classroom.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Witam bardzo, bardzo serdecznie w tym wyjątkowym dla Was  DNIU DZIECKA. Z tej okazji pragnę Wam wszystkim złożyć gorące życzenia – wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze …  A w ramach  życzeń proponuję rozpocząć ten cudowny dzień – 1 czerwca na wesoło i na sportowo. Zobaczcie ciekawy filmik – Gimnastyka poranna (trening) – CODZIENNIE FIT. Spróbujcie dotrzymać tempa prowadzącej. Ten zestaw ćwiczeń można wykonać w dowolnej porze dnia, nie tylko jako gimnastykę poranną. Pozdrawiam !! Miłego dnia !

MUZYKA

Z okazji Dnia Dziecka przesyłam Wam, moi Drodzy, muzyczne pozdrowienia, i życzę spełnienia marzeń, tych szkolnych, i tych domowych, rodzinnych, bardzo „waszych”. A do tego przypominam trochę muzyki  pełnej młodzieńczej energii, zapału i ważnych, ponadczasowych treści. I życzę Wam, by jak najszybciej zakończyła się epidemia,  a wspólne śpiewanie i taniec stały się czymś dozwolonym i normalnym. Pozdrawiam Smile! Wych. J. Kukla Film 1    Film 2     Film 3

ZRK – GEOGRAFIA

Dzisiaj Wasze święto, więc świętujcie! Zapraszam na krótką wizytę u naszych sąsiadów Sąsiedzi Polski. I jeszcze prezent ode mnie – wiecie od którego naszego sąsiada ta bajka?

PIĄTEK 29.05.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Po kilku lekcjach z siatkówki teraz proponuję czynnie wykorzystać to co zobaczycie. Tak więc dzisiaj wracamy do naszej ulubionej skakanki. Proponuję filmik – WF w domu – ćwiczenia na skakance. Spróbujcie przećwiczyć kilka serii skoków na zmianę z innymi zadaniami .  Wykorzystajcie ten filmik wielokrotnie do podnoszenia swojej sprawności fizycznej. Powodzenia !!!! :-))

RELIGIA

Temat Katechezy: Noc zdrady – z Jezusem w Getsemani. autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.30:-)

CZWARTEK 28.05.2020

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam na meet o godz. 9.10 grupę chłopców Do zobaczenia

RELIGIA

JĘZYK ANGIELSKI Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 45. Do zobaczenia

ŚRODA 27.05.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry !! Przed Wami kolejne zagadnienia z piłki siatkowej. Po wczorajszej lekcji WF w domu  proponuję się przenieść na salę gimnastyczną. Oczywiście nie naszą, a siatkarskich ośrodków szkoleniowych. Dzisiaj proszę proszę zaglądnąć na trening , na którym zawodnicy będą realizować temat: Nowe trendy w  nauczaniu siatkówki – wprowadzenie odbicia dolnego. Zobaczcie kilka ciekawych ćwiczeń w wykonaniu innych uczniów. :-))  Ciągle przypominam o zadaniu  z WF !!!!!!  Proszę  po raz kolejny o wysłanie swoich wyników. Chodzi przecież o Wasze oceny !!!

JĘZYK POLSKI

Materiały na dwie lekcje języka polskiego są dostępne na Classroom.  Zapraszam!

MUZYKA 

Zapraszam na Meeting na godzinę 9.20. Do zobaczenia!

TECHNIKA

Spotykamy się na MEET o  11:20. Proszę wszystkich, którzy nie zrobili zadania o bateriach aby to zrobili przed spotkaniem.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on-line na godz 10:30. Do zobaczenia BIOLOGIA Dzień dobry kochani. Zapraszam na spotkanie online o godz. 9.55- 10.15. Do zobaczenia :)

WTOREK 26.05.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj w dalszym ciągu realizujemy zagadnienia z tematyki siatkówki. Będziemy kontynuować dwa istotne elementy tej gry zespołowej; odbicie górne i dolne. Tym razem proponuję filmik – lekcja WF w domu – siatkówka, odbicie górne. Okazuje się, że w warunkach domowych też możemy doskonalić niektóre elementy siatkówki. Więc bierzemy jakąkolwiek piłkę (może być gumowa) i staramy się razem z prowadzącym aktywnie spędzić te parę minut. Powodzenia !!! :-))

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam:-)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 30. Do zobaczenia HISTORIA Meet o 11.15

PONIEDZIAŁEK 25.05.202

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Witam Was w kolejnym tygodniu nauki. W tych nietypowych dla szkoły okolicznościach dalej realizujemy nasze treści programowe z zakresu WF. Wracamy do tematów z siatkówki. Niestety w wersji teoretycznej.  Proponuję powtórkę z nauczania odbicia dolnego.  Mam nadzieję, że za niedługo będziecie mieli okazję do przećwiczenia tego elementu. Pozdrawiam !! :-))

JĘZYK POLSKI

Proszę wejść na Classroom, gdzie została zamieszczona dzisiejsza lekcja.

PLASTYKA

Zapraszam na plastykę on-line o 11.10. Do zobaczenia!

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour. Zapraszam na lekcje Meet w:                                                      PONIEDZIAŁEK 25 maja o 12.00 . Proszę wejść na Classrom z j.francuskiego i kliknąć w link do Meet. Bonne journée.

GEOGRAFIA

Zapraszam na Meet o 9:20. Przypominam o zadaniach. Kolejna lekcja na Classroomie.

ZRK – GEOGRAFIA

Oczami podróżnika – Rosja, Rosyjski z PWN, St. Petersburg.

PIĄTEK 22.05.2020 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Kontynuujemy lekcje z lekkoatletyki. Dzisiejszy temat dotyczy rzutu piłeczką palantową. Zobaczcie film i prześledźcie jeszcze raz technikę poprawnego rzutu. Element ten jest Wam doskonale znany ale nie zaszkodzi mała powtórka w wersji teoretycznej. Pozdrawiam !!! Jeszcze raz proszę tych uczniów, którzy nie wysłali swoich wyników testu sprawności, aby to zrobili. Dziękuję za już wysłane zadania na ocenę (ciągle jeszcze można przysyłać) .

TECHNIKA

Dzisiaj nowe zadanie, na classroom. Tym razem będą pracowały nożyczki, klej, aparat w telefonie i inne przyrządy. Macie 2 tygodnie na dokumentację waszej pracy. Czekam na dokończenie zadania z bateriami do 12:00. Nie wszyscy oddali, nie wszyscy weszli na classroom z techniki.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na spotkanie on-line. na godzinę 11.30.

RELIGIA

autorstwa Barbara Pyclik

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 12:30. Do zobaczenia.

ZRK – GEOGRAFIA
MUZYKA

Witam! Muzycznie kontynuacja tematu instrumentów dętych. Interesują nas wiadomości ze str. 130, oraz 136 – 141 w podręczniku. O zespołach instrumentów dętych i orkiestrach dowiecie się kilku ciekawostek. Dla lepszego zapamiętania rozwiążcie „dętą” krzyżówkę, którą znajdziecie na classroomie. Rozwiązanie dołączcie do albumu z muzyki, no i poćwiczcie sobie piosenkę „Orkiestry dęte”. Pozdrawiam! J.K.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.30.

CZWARTEK 21.05.2020 r.

Zapraszam na Meet z wychowawcą JUTRO, na godzinę 11.30! Do zobaczenia :)   J.K.

RELIGIA

autorstwa Barbara Pyclik

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam dziewczyny na lekcję on-line na godz. 10.00 Do zobaczenia

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 30. Do zobaczenia

ŚRODA 20.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!!  Po kilku lekcjach z koszykówki wracamy do zajęć z  Lekkoatletyki. Proponuję dzisiaj powtórkę ze startu niskiego – technika startu oraz odpowiednia rozgrzewka.  Wszystko to jest Wam doskonale znane, więc popatrzcie jak robią to inni.  A na najbliższym spacerze spróbujcie wykonać parę ćwiczeń ewentualnie nawet kilka przebieżek. Pozdrawiam !!!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 10 : 30. Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Do zobaczenia na lekcji online o 9.30;-) Materiały do lekcji drugiej są dostępne na Classroom.

WTOREK 19.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z koszykówki.  Polecam filmik – Rzut do kosza z dwutaktu cz. 2. Oczywiście trudno w obecnej sytuacji poćwiczyć w grupie. Ale jeżeli ktoś z Was posiada kosz na własnym podwórku to zachęcam do ćwiczeń indywidualnych. Pogoda sprzyja, więc wykorzystajcie to i zadbajcie o własną kondycję fizyczną. Pozdrawiam !!! :-))  Proszę odeślijcie resztę wyników testu sprawnościowego.

JĘZYK POLSKI

Lekcja w Classroomie – zapraszam:-)

BIOLOGIA

Witajcie kochani!!! Temat lekcji: Płazy- kręgowce wodno- lądowe. Zapraszam na lekcje do classroomu. Miłego dnia:)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 10 : 30. Do zobaczenia HISTORIA Meet o 11.25

PONIEDZIAŁEK 18.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich ! Dzisiaj wracamy do zagadnień z zakresu zespołowych gier sportowych.  Zrealizujemy temat z koszykówki – nauka dwutaktu. Póki co, proponuję ciekawy filmik, w którym zobaczycie wprowadzenie do nauczania tego elementu koszykówki. Przypominam, że filmy szkoleniowe są w pewnym stopniu jedną z form realizacji naszej podstawy programowej z WF. Miłego oglądania !!!! :nerd: Ciągle czekam na wasze wyniki testu sprawności. Są uczniowie , którzy nadal ich nie wysłali. Przypominam, że należy to zrobić do jutra (to już i tak jest dodatkowy termin). Można je wysłać na mojego szkolnego maila lub jako wiadomość na e- dziennik. Pozdrawiam !!!!! :-)) Odnoszę takie wrażenie, że niektórzy uczniowie wcale nie czytają tych wpisów, lub je ignorują. Jeżeli ktoś ma problem z wykonaniem lub wysłaniem zadania, to  możecie to zrobić korzystając z pomocy innych kolegów lub nawet wychowawcy.

JĘZYK POLSKI

Proszę wejść na Classroom i zapoznać się z zadaniem.

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom, gdzie czeka na Was zaproszenie i zadanie. W razie problemów, proszę pisać. Przypominam o wysyłaniu zdjęć swojej pracy (większość nie wysyła, a podlega to ocenie).

ZRK – GEOGRAFIA

Oczami podróżnika – Ukraina, Karpaty.

PIĄTEK 15.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Po raz ostatni przypominam o wykonaniu zadania na ocenę. Przedmiotem tego sprawdzianu są 3 proste próby z testu ZUCHORY (cały zawiera 6 prób).  Jednakże nadal niektórzy uczniowie mają olbrzymi problem z wykonaniem i odesłaniem  wyników !  Dodam, że kończy się dodatkowy termin wywiązania się z tego prostego zadania. Tak więc  test  Zuchory jest po raz ostatni tematem lekcji. Przypomnijcie o tym sobie nawzajem. Wiem, że kontaktujecie się między sobą.  Czekam ostatecznie do poniedziałku. We wtorek zostaną wystawione oceny – mam nadzieję, że same pozytywne ! :-))

TECHNIKA

Zapraszam na Classroom, gdzie czeka na was zadanie o bateriach.

RELIGIA

Szczęść Boże, Temat katechezy: Talenty-mądre gospodarowanie. Dary duchowe, zdolności, zainteresowania to talenty, które otrzymaliśmy od Boga. Jezus pragnie, abyśmy je rozwijali, ale nie oczekuje od nas rzeczy niemożliwych. W wieczornej modlitwie poproś o umiejętność rozwijania swoich talentów i dzielenia się nimi. Dla chętnych katechizm str. 85-87

MUZYKA

Witam was, moi drodzy! Dzisiaj proszę o zapoznanie się z obszernym dosyć tematem „Instrumenty dęte” (podr. str. 120 – 129). Proszę przygotować krótką prezentację (dołączcie ją do Albumu muzycznego), lub wypisać na kartce A4, nazwy instrumentów i krótki ich opis (foto umieścić też jako kartka w albumie). Pamiętajcie o podziale ich na dwie grupy! Macie na to dwa tygodnie, za tydzień będzie dalszy ciąg tego tematu. A tutaj krótki filmik ułatwiający zapamiętanie nazw instrumentów dętych. Można też wykonać zadanie ze strony 129, sfilmować swoje dokonania, i udostępnić mi film do obejrzenia. To na dodatkową szóstkę!Pozdrawiam, efekty pracy dołączcie do prezentacji „Album muzyczny”, termin ukończenia albumu nie jest tutaj wiążący. Przedłużam jego aktualność do połowy czerwca. Jeszcze jeden filmik.  I jeszcze jeden – to piosenka ze strony136. Do nauczenia za tydzień Smile  Pozdrawiam, J. Kukla.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.45. Do zobaczenia:-)

CZWARTEK 14.05.2020 r.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszamy na lekcję wychowawczą na Meet o 11.30.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 9:00

 MATEMATYKA

Zapraszam na classroom, na Wasze maile zostało wysłane zaproszenie. Znajdziecie tam zadanie na dzisiaj.

RELIGIA

Każdy z nas spotyka się z trudnościami. Przeżywamy wtedy silny stres, który sprawia, że często nie wiadomo, jak postąpić. Wówczas okazuje się, że nasze wcześniejsze wybory mają wpływ na to, co nas spotyka, na sposób przeżywania i rozwiązywania trudności. Jakiego wyboru dokonać, aby trudności nas nie zniszczyły? Odpowiedź daje nam Pan Jezus w przypowieści o dobrej i złej budowie Temat: „Dom na skale – solidny fundament”. Odszukajcie  w podręczniku tekst biblijny str.82 (Mt 7,24-27) – Gdzie człowiek roztropny wybudował swój dom? – Co stało się z domem wybudowanym na skale, gdy przyszła burza? – Gdzie wybudował swój dom człowiek nierozsądny? – Co stało się z domem wybudowanym na piasku, gdy spadł deszcz i zerwał się wiatr?  Zobaczcie krótki film” Dom na piasku” Jezus powiedział: „Kto słyszy moją mowę i według niej postępuje, jest dla Mnie jak ten, kto buduje swój dom na skale Możemy budować w naszym życiu dwa domy wr – Który z tych „domów” przetrwa, gdy przyjdzie „burza”? – Które decyzje mogły spowodować chorobę, doprowadzić do niezdania egzaminu…? Nawet jeśli pojawiają się kłopoty, które nie zależą od naszych decyzji (np. śmierć bliskiej osoby), łatwiej jest przeżywać je z Jezusem. Mamy wówczas pewność, że nie jesteśmy sami. Świadomość tego, że Jezus jest przy nas, daje nadzieję, pomaga się podnieść i znaleźć rozwiązanie. Zapis do zeszytu– przerysujcie  schemat domu życia zbudowanego na „słuchaniu i wypełnianiu słów Jezusa

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Stalking, hejting, cyberprzemoc autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 20. Do zobaczenia

ŚRODA 13.05.2020 r.

JĘZYK POLSKI

W ramach lekcji drugiej proszę o nadrobienie zaległości z wczoraj – wejdź na Classroom i sprawdź, czy wysłałeś/wysłałaś wszystkie zadania.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !!!   Dzisiaj polecam bardzo ciekawy filmik – „10 ćwiczeń koordynacyjnych  z piłeczkami„.  Spróbujcie wykonać parę z nich. Jeżeli ktoś nie posiada takiej tenisowej piłeczki, można użyć trochę większej.  Miłej zabawy !!!! :-))  Proszę – odsyłajcie swoje wyniki testu ( szybkość, skoczność, siła mięśni brzucha). Ostatecznie czekam do piątku (cały dzień). Po tym terminie wystawiam oceny za wykonanie lub nie wykonanie  zadania. Dziękuję Tym, którzy już odesłali swoje wyniki. :yes:   Pozdrawiam !! HISTORIA Zapraszam na classroom, na Wasze maile zostało wysłane zaproszenie.

PLASTYKA

Kochani! Witam i informuję, że w tym tygodniu mamy na plastyce kontynuację tematu z lekcji poprzedniej. Proszę, byście na spokojnie wykonali zadanie z classroomu, czyli zebrali swoje prace plastyczne i muzyczne w odpowiednich albumach – prezentacjach. Szczególnie proszę tych, którzy do tej pory nie oddali do sprawdzenia wszystkich zadań, aby nadrobili te zaległości i uzupełnili braki. Dalsze informacje znajdziecie na classroomie. Proszę o rzetelne potraktowanie mojego polecenia. Pozdrawiam, J. Kukla.

JĘZYK POLSKI

Do zobaczenia na lekcji online o 9.15:-)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 10 : 20. Do zobaczenia

WTOREK 12.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Po lekcji z gimnastyki korekcyjnej wracamy do tematów turystycznych. Dzisiaj kontynuujemy naszą wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską, a konkretnie powędrujemy Szlakiem ORLICH GNIAZD.  Zanim dojdzie do realnych wyjazdów i wycieczek zobaczcie i podziwiajcie ten wspaniały region Polski.   Przypominajka !!!!!!!!!!!   Bardzo proszę o przesyłanie swoich wyników testu sprawnościowego. Czekam z wystawieniem ocen na uczniów, którzy do tej pory nie wywiązali się z tego zadania !!  Zróbcie to jak najszybciej. Pozdrawiam. :-))

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję do Classroomu.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 9:00 Tematem lekcji jest aplikacja telefoniczna c;geo

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 10 : 20. Do zobaczenia

 PONIEDZIAŁEK 11.05.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Nadal doskonalimy umiejętność sporządzania wykresów zdania pojedynczego i nazywania części zdania. Wykonaj więc ćwiczenia 1-6. Wyraźne zdjęcia wykresów z ćwiczenia 3, 5 (dwa brakujące zdania) i 6 prześlij, proszę, na mojego maila. Przyjemnej pracy:-)

CLASSROOM – INSTRUKCJA

Zaczynamy pracę z Classroom, gdzie będzie się znajdować coraz więcej zadań. Znajdziesz w jednym miejscu zadania od wielu nauczycieli. Krok 1. Aby dołączyć do zajęć w Classroom należy wybrać u góry ekranu, po prawej stronie Aplikacje Google i kliknąć w Classroom. Zrzut ekranu (111)_LI Za pierwszym razem potwierdzamy dołączenie do aplikacji Classroom. Zrzut ekranu (113)_LI następnie oznaczamy swoją rolę – UCZEŃ Zrzut ekranu (114)_LI Wystarczy teraz dołączyć do zadań. Zrzut ekranu (116)_LIKROK 2.  Do zadań wysłanych przez konkretnego nauczyciela możesz także dołączyć klikając w wysłane zaproszenie. Zrzut ekranu (115)_LI KROK 3. Po wejściu możesz wybrać zadanie opublikowane przez nauczyciela lub wejść do zakładki ZADANIA, gdzie zobaczysz wszystkie zadania tego nauczyciela. Zrzut ekranu (117)_LI KROK 4. Zadania mogą mieć załączniki do samodzielnego wykonania (nr 1), mogą mieć termin wykonania i MUSZĄ byc ODDANE (nr 2) Zrzut ekranu (122)_LIZrzut ekranu (124)_LI KROK 5. Zadania mogą być do wspólnego wykonania, lub przeczytania i wtedy należy takie zadanie OZNACZYĆ JAKO ZROBIONE. Zrzut ekranu (127)_LI To koniec instrukcji ;) resztę opanujecie w czasie pracy. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki Karolina Zioło BIOLOGIA Witajcie kochani. Zapraszam na spotkanie online dziś o godz. 9.00- 9.20. Do zobaczenia.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !!  Na początek przypominam o wykonaniu i przesłaniu wyników zadania sprawnościowego. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy już to zrobili.  Na podstawie przysłanych wyników stwierdzam, że niektórzy z Was mają problem z wykonaniem 3 próby. Otóż przypomnę, że nożyce poziome wykonujemy  w maksymalnie długim czasie (tak długo jak dacie radę), a nie liczymy ilości nożyc. Proszę rzetelnie wykonać swoje próby i przysyłać prawdziwe wyniki. A dzisiaj filmik z działu – gimnastyka korekcyjna – ” WF w domu – Nie garb się„.  Pokazane ćwiczenia na pewno bardzo dobrze wpłyną na waszą sylwetkę.  Wykonajcie je bardzo starannie !

GEOGRAFIA

Witam serdecznie. Czas na kolejnych naszych sąsiadów. Dzisiaj udajemy się na Litwę i Białoruś, które kiedyś wraz z Polską tworzyły jedno państwo. Dlatego też w obu tych krajach żyje wielu naszych rodaków. Zapraszam do lekcji on – line oraz do tekstu w podręczniku str. 145 – 151.  Po zapoznaniu się z tematem proszę wykonać w zeszycie ćwiczeń: str. 89 – 92. Podpowiedź do zadania 4 – rodzaje turystyki lub wypoczynku to np. żeglarstwo, turystyka piesza, uzdrowiskowa, kajakarstwo itp. Podpowiedź do zadania 5 – przypomnij sobie jak określamy szerokość i długość geograficzną (podręcznik str. 7, 8; zeszyt), pamiętaj że 1 stopień to 60 minut! Długość trasy mierzonej na mapie cyfrowej jest dla chętnych.   Pamiętaj wysłać zdjęcia wykonanych zadań! W dalszym ciągu otrzymuję mało waszych prac!

ZRK – GEOGRAFIA

Oczami podróżnika – wycieczka po Litwie i Białorusi.

PIĄTEK 08.05.2020 r.

RELIGIA

Szczęść Boże, Temat katechezy: „Ziarnko gorczycy i zaczyn chlebowy – siła wzrostu i moc przemiany”. Poznajemy kolejną przypowieść: Przeczytajcie tekst z Mt 13,31-33 katechizm str.24) Zastanowimy się, gdzie znajduje się królestwo Boże. Królestwo Boże bierze początek w ludzkich sercach. Tam, gdzie jest dobro, tam jest królestwo Boże. Tam, gdzie ludzie pomagają sobie wzajemnie ze względu na Chrystusa, tam jest królestwo Boże. W królestwie Bożym władzę ma Bóg. Jest to władza miłości, która przemienia ludzkie serca. Zobaczcie  slajd z mapką przedstawiającą tereny, z jakich pochodzili pielgrzymi, którzy słuchali Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy.  24_prezentacja –   Zapis do zeszytu -. Napisz, jak rozumiesz słowa: „Jeden mały gest może wywołać lawinę dobroci”( Nie musisz tego wysyłać do mnie)

MUZYKA

Witam serdecznie na muzyce. Dziś kontynuacja poprzedniego tematu. Utrwalicie sobie wiadomości o  widowiskach muzycznych rozwiązując krzyżówkę , przygotowaną dla was, oraz oglądając i słuchając fragmentów najbardziej znanych utworów muzycznych granych na scenach  świata.Niektóre z tych musicali i operetek udało nam się obejrzeć w minionych latach („Oliwier, Oliwier!”, „Skrzypek na dachu”, „Rodzina Addamsów”, „Dźwięki muzyki”, „Księżniczka Czardasza”,i inne). Mam nadzieję, że w przyszłości znów będziemy mogli jeździć do naszych śląskich teatrów na znakomite  przedstawienia muzyczne. Już teraz zachęcam i zapraszam.                    Poza tym jest jeszcze zadanie na classroomie, które również macie do wykonania. No i poćwiczcie piosenkę „Śpiewam i tańczę”, śpiewanie jest bowiem jedną z głównych form aktywności na lekcjach muzyki. Miłej pracy życzę, dołączając fragmenty muzyki do posłuchania. Gdybym był bogaty 1 z musicalu „Skrzypek na dachu” i 2                            Wielka sława to żart z operetki „Baron cygański”                                            Kankan (Galop)  z operetki „Orfeusz w piekle”                                                    „Metro” musical (fragm. Wieża Babel)                                                                      Disney on Ice,   Mam tę moc                                                                                            Oliwier, Oliwier! wiązanka piosenek z musicalu                                                Dźwięki muzyki 1   Dźwięki muzyki 2   Dźwięki muzyki 3

TECHNIKA

Zapraszam na Meeta na godz. 9:40. Proszę przygotować lapbooki a tych co zdjęć nie wysłali, proszę o dosłanie ich przed lekcją.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet we wtorek o 9:00. Materiały prześle droga elektroniczną. Tematem będą gry terenowe z użyciem GPS, oraz poznanego już programu OSMAND, oraz C:GEO

INFORMATYKA

gr.1 Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 87-92 W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Spotykamy sie na Meet w czwartek o 9:00

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Meet o 9.00. Omówimy zadanie ze środy. Do zobaczenia:-)

CZWARTEK 07.05.2020 r.

INFORMATYKA gr.2 Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 87-92 W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Spotykamy sie na Meet w czwartek o 9:00

RELIGIA

Temat Katechezy autorstwa Barbara Pyclik

WIZUALIZACJA „STREFY UCZNIA”

Witajcie, ruszamy z realizacją działań w ramach projektu „Szkoła z Klasą”. Jednym z naszych założeń jest stworzenie wizualizacji „Strefy ucznia”. W głównym budynku kącik ten powstanie na pierwszym piętrze, tam gdzie obecnie piłkarzyki, a w drugim budynku, w obecnej „Strefie ciszy”. Wszystkich uczniów chętnych do stworzenia tej wizualizacji proszę o kontakt mailowy , do jutra tj. do piątku, z panią Karoliną Zioło. Mail: karolina.ziolo@zsppiasek.pl Zachęcam również do włączenia się w inne działanie, a mianowicie wykonanie gry w aplikacji online o zasadach kulturalnego zachowania czyli savoir vivre. Chętnych uczniów do stworzenia swojej gry proszę o kontakt, także do jutra, ze mną: marta.kiecok@zsppiasek.pl Koordynator Zespołu „Szkoły z Klasą” Marta Kiecok

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE


Temat: Jak mogę ci pomóc? Zdarza się, że w domu, szkole, czy na podwórku doskwiera nam nuda. Spróbujemy dzisiaj znaleźć sposób na nudę. autorstwa Barbara Pyclik
MATEMATYKA

Witam! Dzisiaj zapoznamy się z wzorem na pole trapezu. Proszę napisać temat: Pole trapezu,  przeczytać  w podręczniku treści ze strony 133 oraz zapisać wzór na pole trapezu wraz z rysunkiem w zeszycie.  Następnie proszę zobaczyć film: https://pistacja.tv/film/mat00241-wyprowadzenie-wzoru-na-pole-trapezu

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 20.

Do zobaczenia

Dzisiaj spotkanie klasowe o 11.30 :)

ŚRODA 06.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Po wielu tematach z zakresu podstawy programowej mam dla Was propozycję dotyczącą turystyki, szlaków górskich z terenu Beskidu Śląskiego. Temat tym bardziej ciekawy, gdyż niestety wszystkie nasze plany wycieczkowe musimy odłożyć na inny czas. Dzisiaj filmik – Beskid Śląski  – SZYNDZIELNIA – KLIMCZOK . Tak więc przenosimy się w górskie klimaty i podziwiamy piękno naszych Beskidów.  Miłego popołudnia !!!!! :-))  Przypominam o wykonaniu zadania na ocenę. Życzę jak najlepszych wyników !!!!!!!

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour.                                                                                                                          Zapraszam na lekcję do Classroom, dzisiejszy temat brzmi: Les nombres de 50 à 100.                                                                                                                  Bonne journée :clover:

JĘZYK POLSKI

Temat lekcji drugiej: Wykres zdania pojedynczego – utrwalenie.
Obejrzyj uważnie filmik.
Następnie narysuj w zeszycie wykresy zdań:
a) Piękna pogoda zachęciła wczoraj turystów do długich spacerów.
b) Mój pies szczekał zajadle na wszystkich przechodniów.
Pamiętaj o zadaniu odpowiednich pytań, wpisz je obok strzałek. Podpisz też każdą część zdania. Na zakończenie wykonaj online zadania 6 i 7. Przyjemnej pracySmile

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet w samo południe 12:00

MOI DRODZY,

dziękuję wam za waszą pracę w tych trudnych warunkach. Wiem, że często dzielicie się sprzętem z rodzeństwem czy rodzicami, czasem trudno wszystko jest opanować i zorganizować czas w tym zupełnie innym czasie nauczania.

Po rozmowach z nauczycielami wiem, że większość z was pracuje na miarę swoich możliwości i stara się wszystko na czas oddać i być na spotkaniach. Cieszę się, że pracujecie tak wytrwale.

Muszę jednak przypomnieć, że  przy dużych pracach, zadaniach  i projektach, sprawdzianach podajemy dwa terminy – główny i na poprawę lub uzupełnienie. Po drugim terminie wstawiana jest ocena niedostateczna.

Przy sprawdzianach, kartkówkach, pracach klasowych macie obowiązek niezwłocznie poinformować nauczyciela o niemożliwości przystąpienia do zaplanowanego sprawdzianu, kartkówki wykorzystując w tym celu dowolny kanał informacyjny (np. mail, Hangouts, Messenger, e-dziennik, telefon do szkoły  32 211 4926 /nauczyciela,) powiadamiając co się stało. My naprawdę chcemy wiedzieć jak wam pomóc w tych sytuacjach a obowiązek nauki i oceniania nie zniknął wraz z nadejściem koronawirusa.

Wiem, że jak na czymś wam zależy to potraficie wszystko tak zorganizować, żeby się coś załatwić, więc proszę to tak traktować. To jest czas szczególny i niestety szczególne działania musimy podejmować.

Karolina Zioło

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 00.

Do zobaczenia

WTOREK 05.05.2020 r.

PLASTYKA

Witam! Proszę was w tym tygodniu o wykonanie zadania, które macie na GoogleClassroom. Proszę tę prezentację przygotować z wszelką dbałością o ładny wygląd i efekt końcowy, gdyż będzie to także podlegało ocenie. Dobierzcie odpowiednią czcionkę i wielkość napisów.  Umieśćcie tam wasze wszystkie prace, nawet te wysłane wcześniej na gmail.  Życzę owocnej pracy. Za tydzień wracamy do malarstwa i innych dziedzin sztuki, które będziemy poznawać. Pozdrawiam! Do zobaczenia, jak zwykle, w czwartek, na klasowym Mee(t)cie.  Zapraszam was na godzinę 11.30.

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Dzisiaj ostatnia część zdania! Temat: Do pełna dopełniam – dopełnienie.
Obejrzyj uważnie filmik.

Wykonaj zadania 1-5. Lekcję podsumuj notatką zawierającą najważniejsze informacje o dopełnieniu. Dla chętnych zadanie 4 (w okienku trzeba wpisać numer 98, podpowiedź w podręczniku na stronie 278). Przyjemnej pracy:-)

Zapraszam na lekcję online jutro o 9.00. Podsumujemy wiadomości o częściach zdania: przydawce, okoliczniku i dopełnieniu.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Tematem dzisiejszej lekcji będzie WF w domu –         ĆWICZENIA Z PLUSZAKAMI. Bardzo ciekawa i bezpieczna propozycja  na ćwiczenia we własnym pokoju, może nawet w towarzystwie innych domowników. Tak więc, dzisiaj szukamy dowolnych pluszaków (a na pewno macie ich w nadmiarze) i staramy się dotrzymać tempa prowadzącej. Powodzenia i dużo radości w trakcie wykonywania ćwiczeń. Możecie je potraktować jako rozgrzewkę przed naszym zadaniem na ocenę. :-))

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 30.

Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 04.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym przed Wami zadanie na ocenę. Będzie to test sprawności Krzysztofa Zuchory, który składa się z 6 prób sprawności. Wasze zadanie będzie polegało na wykonaniu 3 z nich. W tych próbach będziemy mierzyć: szybkość, skoczność i siłę mięśni brzucha.

 1. Szybkość – Szybki bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim unoszeniem kolan
  i klaśnięciem pod uniesioną nogą. Liczymy liczbę klaśnięć.
 2. Skoczność – Skok w dal z miejsca. Odległość mierzy skaczący własnymi stopami.
  (wynik zaokrągla się do „całej stopy”)
 3.    Siła mięśni brzucha – Leżenie tyłem, uniesienie NN tuż nad podłożem.  Wykonywanie jak najdłużej ćwiczenia – „nożyce poprzeczne” – poziome.    (liczymy czas wykonania ćwiczenia – ile damy radę bez przerwy wykonywać nożyce poziome, czas podajemy w sekundach, minutach. :-))   :-))   :worship:                                                        Proszę   wykonać solidnie te 3 próby – nie zajmie to wiele czasu. Czas mierzycie samodzielnie lub poproście inną osobę. Uzyskane wyniki prześlijcie na mojego maila szkolnego  w poniedziałek za tydzień. Każdą próbę możecie wykonać kilka razy, ale wpisujemy swój najlepszy wynik. Najważniejsze aby był PRAWDZIWY !!!                                               np.      1. szybkość – liczba klaśnięć – 20 razy        Powodzenia :-))  Pamiętajcie o bezpieczeństwie w trakcie wykonywania ćwiczeń no i koniecznie o rozgrzewce.
JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Rodzaje okoliczników.

Obejrzyj uważnie filmik.

Następnie wykonaj zadania 1-6, a także 1 i 4 (w okienku wpisz numer 90). Podsumuj lekcję notatką w zeszycie zawierającą odpowiedzi na pytania: Jaką część mowy określa okolicznik w zdaniu? Co nazywa? Na jakie pytania odpowiada? Czym najczęściej jest wyrażony? Jakie są rodzaje okoliczników? (odpowiedzi znajdziesz w podręczniku na s. 272-273). Do dzieła!:-)

BIOLOGIA

Witajcie kochani!!! Proszę aby każdy w ramach podsumowania działu 3 wysłał ma mojego gmaila prezentację maks. 15 slajdów (łącznie ze stroną tytułową). Powodzenia:)

Temat dzisiejszej lekcji: Ryby- kręgowce środowisk wodnych. Zapoznajcie się z tym tematem na str. 83 w podr. Wypiszcie punkty: Środowisko życia ryb, budowa ryb, rozmnażanie i rozwój ryb do zeszytu. Przypominam także o upływającym czasie wysyłania prac: Makieta zwierząt wraz z opisem. Tym którzy już to zrobili dziękuję serdecznie. Oceny wpiszę niebawem:) Miłego dnia.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis!

Proszę o wykonanie Quizu nr 1, który jest dostępy w Classroom. Bonne journée :sun:                                                                                            B.Folek

GEOGRAFIA

Dzień dobry. Czas na kolejnych naszych sąsiadów. Dzisiaj poznamy turystyczne atrakcje Czech i Słowacji. Do wyboru macie prezentację Czechy i Słowacja (1), film oraz podręcznik. Dla utrwalenia polecam przynajmniej 2 z tych opcji. Wiedzę utrwalamy w ćwiczeniach str. 85 i 86 obowiązkowa. Pamiętaj wysłać zdjęcia wykonanej pracy.

ZRK – GEOGRAFIA

Pozwiedzajmy chociaż wirtualnie Czechy (wejdź w ustawienia, napisy, przetłumacz automatycznie i wybierz polski) oraz Słowację. A czy wiesz, że te bajki Sąsiedzi, Krecik, Rumcajs pochodzą z krajów o których mówimy? Pierwsze odcinki powstały jeszcze wtedy, kiedy Czechy i Słowacja były jednym państwem – Czechosłowacją. 

CZWARTEK 30.04.2020

MUZYKA

Witam! Wczoraj na świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca. Chociaż nie mamy dzisiaj muzyki, proszę was, moi drodzy, abyście w wolnej chwili zapoznali się z historią tańca na str. 84-85 podręcznika, a potem  przeczytali tekst ze stron 104-111, który przybliża nam różne widowiska muzyczne, w których taniec i śpiew stanowią główną formę przekazu scenicznego. Są to operetki, musicale, rewie, opery i balety.  Zachęcam do poszukania w internecie fragmentów tych widowisk. A oto próbka: fragment musicalu „Piotruś Pan” i wywiad z reżyserem, Januszem Józefowiczem. A piosenka „Śpiewam i tańczę” z konkursu Wygraj Sukces jest do posłuchania tutaj. Śpiewajcie więc i tańczcie, bo to rozwija fizycznie i duchowo – połączenie sztuki i aktywności fizycznej, daje nam poczucie radości, przyjemności i pozwala na odstresowanie. Odpocznijcie w nieco dłuższy weekend. Pozdrawiam! J. Kukla.

ZAPRASZAMY NA KLASOWY Meet O 14.00!

RELIGIA

Szczęść Boże, Pamiętajcie o modlitwie, zawsze tak zaczynajcie nowy dzień. Proście Ducha świętego, aby  pomagał w słuchaniu i realizowaniu w życiu Bożego Słowa.

Temat katechezy: Słowo zasiewem królestwa – przypowieść o siewcy. Przeczytajcie z katechizmu  str. 76 fragment Łk 8,5-8, 11- 15 Siewcą, który rzuca ziarno we wszystkich kierunkach, jest Jezus. Ziarnem jest słowo Boże. Rodzaje ziemi to ludzie o różnych charakterach i usposobieniach. Różne są też sposoby słuchania prawdy o Bożym królestwie. Jezus opisuje cztery grupy słuchaczy słowa Przerysujcie  do zeszytu uzupełnioną tabelę oraz wyjaśnienie.gf Podczas wieczornej modlitwy poproś Pana Boga, by twoje serce zawsze było otwarte na Jego Słowo.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie Temat: Media – wybieram świadomie, korzystam bezpieczniemeddia121343Świat wirtualny jest ciekawy, kuszący i wciąga, ponieważ stwarza wrażenie, że można go kształtować według własnych marzeń i upodobań. Media używane z większą czy mniejszą wprawą i pomysłowością stwarzają nowe możliwości, ale również nowe  problemy. Warto jednak nauczyć się właściwie wybierać i rozsądnie z nich korzystać . Bo choć wiele ułatwiają, to nie zastąpią życia tu i teraz. Zobaczcie krótki film na ten temat.    Oznacz poniższe zdania jako prawdziwe lub fałszywe, wpisz je do zeszytu

 1. PRAWDA FAŁSZ Nie wolno używać Internetu, bo to zabiera za dużo czasu.
 2. PRAWDAFAŁSZ Internet może być rozrywką w wolnym czasie.
 3. PRAWDAFAŁSZ Spędzam dużo czasu, grając w gry komputerowe, ale to nie szkodzi, bo robię to kosztem snu.
 4. PRAWDAFAŁSZ Program TV pomaga wybrać i zaplanować oglądanie na cały tydzień.
 5. PRAWDAFAŁSZ Kiedy ktoś realizuje swoje hobby w Internecie, nie musi kontrolować czasu, jaki tam spędza.
 6. PRAWDAFAŁSZ Internet, TV i gry komputerowe to rzeczy, nad którymi trzeba panować, żeby one nie zapanowały nad nami.
INFORMATYKA

Spotykamy się na Mee to 9:00

MATEMATYKA

Witam! Dzisiaj proszę zrobić zadania z pi-stacją https://pistacja.tv/film/mat00479-pole-trojkata-zadania?playlist=538

a następnie proszę rozwiązać samodzielnie zadanie 2 i 6  z podręcznika ze strony 132. Powodzenia!

ŚRODA 29.04.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj proponuję trochę poćwiczyć na wesoło. Zobaczcie – „Wprowadzenie do zajęć | Tabata – wychowanie fizyczne w domu na wesoło”. Znajdziecie tam sporo bardzo ciekawych ćwiczeń (niektóre z nich wykonywaliśmy na lekcjach. Prowadzący zachęcają do aktywności fizycznej w warunkach domowych. Korzystając z tego filmiku podejmijcie parominutowy wysiłek, po którym z pewnością poczujecie się lepiej. Trochę zrekompensuje to siedzenie przy komputerze. A więc ćwiczymy – zestaw jest naprawdę ciekawy – szczególnie gdy prowadzący naśladuje ruchy zwierząt.  Powodzenia!

JĘZYK POLSKI

Temat lekcji drugiej: Przydawka i sposoby jej wyrażania.

Obejrzyj uważnie filmik.

Następnie wykonaj zadania 1-5.  Podsumuj lekcję, wpisując do zeszytu najważniejsze informacje o przydawce (warto skorzystać z „Zapamiętaj!”). Dobrej pracy:-)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 13:00.

PLASTYKA

Kochani! Dzisiaj lekcja plastyki z wczoraj. Proszę o utrwalenie sobie wiadomości o rysunku przez rozwiązanie krzyzowka kl 6 rysunek, którą wam przygotowałam. Nowy temat na ten tydzień, to „Malarstwo”. Przeczytajcie w podręczniku str. 44 – 55. Przygotujcie sobie na kartce z bloku mapę myśli, która pomoże wam zebrać i uporządkować wiadomości o tej dziedzinie sztuki, będzie dla was pomocą do szybkiego powtórzenia najważniejszych pojęć. Wykonajcie dowolne ćwiczenie ze strony 54. A na koniec, ponieważ dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca, proszę was o wyszukanie w Internecie i wypisanie 5 autorów obrazów przedstawiających taniec, wraz z tytułami ich dzieł. A jest w czym wybierać! Pozdrawiam :)

WTOREK 28.04.2020

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Rodzaje orzeczeń w zdaniu.

Obejrzyj uważnie filmik.

Następnie wykonaj zadania: 1, 2 i 3 (w okienku wpisz numer 82). Korzystając z informacji zapisanych w podręczniku na stronie 255 (tabelka), zrób notatkę i wykonaj zadanie 7 ze strony 256. Dobrej pracy:-)

Zapraszam na lekcję online jutro, tj. w środę, o godzinie 11.00. Omówimy zadania dotyczące rodzajów podmiotów i orzeczeń w zdaniu. Do zobaczenia:-)

HISTORIA

Zapraszam do posłuchania o powstaniu kościuszkowskim, proszę przygotować sobie wypowiedź dotyczącą przyczyn utraty niepodległości przez Polskę w 1795r. Widzimy się na lekcji online w środę o godz. 10.00

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bbWnUn-1wpw[/embedyt]

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 10:00

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam was na lekcję on- line o godz 11:00.

Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 27.04.2020 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj proponuję ostatni fragment choreografii do piosenki Wiktorii Gabor. Mam nadzieję, że nie mieliście większego problemu z opanowaniem wcześniejszych fragmentów tańca. Tak więc zobaczcie filmik (dzisiejszy i te poprzednie) i stwórzcie z tego całość. Pamiętajcie, że taniec jest przyjemną i bardzo wskazaną formą ruchu. Po prostu – ” Taniec daje radość”. Więc działajcie !!!  Na koniec parę informacji. Otóż w tym tygodniu otrzymacie zadanie z wychowania fizycznego, które będzie podlegać ocenie.  Szczegóły w następnym wpisie. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz zachęcam do spędzenia kilku chwil z tańcem. :-))

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour.

Proszę o zrobienie dzisiejszej lekcji, która jest dostępna w Classroom: J’aime dessiner.

Zapraszam Was na lekcje online:  ŚRODA 29 kwietnia 12.00-12.20 Bonne journée.   

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Rodzaje podmiotów w zdaniu.
Obejrzyj filmik Rodzaje podmiotów. Korzystając z wiadomości zebranych w podręczniku na stronie 247, zrób notatkę pod tematem lekcji (rodzaje podmiotów; do każdego rodzaju podmiotu podaj przykład zdania, jedną linią podkreśl podmioty). Następnie wykonaj zadanie 1, 2, 5 i 6 (w okienku u dołu strony wpisz numer 76), dla chętnych również zadanie 3 i 4. Owocnej pracy:-)

BIOLOGIA

Witam serdecznie w dniu dzisiejszym. Temat lekcji: Podsumowanie wiadomości dział III. Czytamy podsumowanie str. 77- 78. Rozwiązujemy test Wiesz czy nie wiesz str. 79 do zeszytu.  Wysyłamy na mojego gmaila prezentację z całego działu: maks. 15 slajdów.  Czas do 15 maja:) Pozdrawiam. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Przypominam o zaległych pracach! Zapraszam na lekcję video o godzinie 9:00.

Zapraszam do kolejnego działu – Sąsiedzi Polski. Dzisiejszy temat: Zmiany w przemyśle Niemiec Bardzo proszę zapoznać się z tekstem w podręczniku (str. 130 – 137). Następnie proszę przystąpić do pracy w ćwiczeniach (str. 82 – 84). Podpowiedź dla osób, które nie pamiętają podziału politycznego Europy – podręcznik str. 48 (przyda się w zadaniu 1). Podpowiedź do zadania 3 w ćwiczeniach – przy każdym opisie macie podane miasto, popatrzcie na mapę w podręczniku (str. 130) wyszukajcie je, a następnie korzystając z mapy na str. 133 ustalcie, jaki to land. Pamiętajcie wysłać zdjęcie zadania! Nie wszyscy to robią.

Chętnych zapraszam na podsumowanie lekcji tutaj.

ZRK – GEOGRAFIA

Wybierzemy się dzisiaj do naszego zachodniego sąsiada. Na pewno każdy z Was zna ten zamek, ale czy wiecie, że istnieje on naprawdę? Zamek Neuschwanstein. I jeszcze taka ciekawostka – czyżby w Polsce też był zamek jak u Disneya?

Zapoznaj się także z innymi atrakcjami naszego zachodniego sąsiada: Brama Brandenburskawinnice w Dolinie RenuKatedra w KoloniiJezioro Bodeńskie.

PIĄTEK 24.04.2020 r.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Tematem lekcji jest projekt INSPIRE. Emailem wyślę materiały i spotykamy się na Meet we wtorek o 10:00

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W ramach dzisiejszej lekcji wf proponuję zajęcia z koszykówki – dawno jej nie było. Zobaczcie filmik szkoleniowy – ABC Koszykówki dotyczący tym razem techniki  rzutu do kosza. Czasami dobrze popatrzeć na zajęcia pokazowe. Miłych spacerów i dużo ruchu w czasie wolnym od nauki !! Pozdrawiam. :-))

RELIGIA

Szczęść Boże

Temat katechezy: Cierpienie – kara, czy próba? Przeczytajcie z katechizmu str.71-72, dowiecie się : jakie są przyczyny cierpienia? dlaczego pojawiło się na świecie, gdzie ma swoje źródło? kiedy nasze cierpienie ma sens i wartość?

Kościół udziela sakramentu namaszczenia chorych, aby umocnić cierpiących. Pisze o tym św. Jakub w swoim liście Jk 5,13-15 Zapoznajcie się z tym sakramentem w krótkiej prezentacji

22_prezentacja

Napisz w jaki sposób ty zdrowy możesz pomóc osobie chorej lub  niepełnosprawnej? (to będzie wasza  notatka z lekcji, nie musicie tego wysyłać, ale proszę to zrobić)

TECHNIKA

Zapraszam na meeta na godz. 9.00. Proszę przygotować lapbooki bo będziemy rozmawiać o projekcie.

MUZYKA

Witam! Dzisiaj proszę was o utrwalenie wiadomości o Bachu, pośpiewanie poznanej ostatnio piosenki, oraz rozwiązanie krzyżówki o tym wielkim kompozytorze, którą dla was przygotowałam. Filmik, który wam tę postać pozwoli lepiej zapamiętać macie tutaj. A poniżej krzyżówka. Proszę przesłać mi rozwiązanie, lub zachować wydrukowaną i rozwiązaną krzyżówkę w teczce z pracami do oceny. Miłej zabawy i udanego weekendu! Smile

krzyżówka BACH kl.6

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.40. Proszę o przygotowanie się do odpowiedzi z ćwiczeń zadanych w środę. Do zobaczenia:-)

INFORMATYKA gr.2
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podrecznika str. 81-86
Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Spotykamy sie na Meet w czwartek o 9:00

CZWARTEK 23.04.2020  r.

ZAPRASZAM WAS, DRODZY UCZNIOWIE, NA „MEET-ING” DZIŚ O GODZINIE 13.00 !         J. Kukla

INFORMATYKA gr 1
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podrecznika str. 81-86
Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Spotkanie na Meet o 9:00

RELIGIA

Szczęść Boże,

Zaczynamy od modlitwy. Proście Ducha Świętego ,aby was prowadzi umacniał , oświecał w wszystkich waszych działaniach. Modlimy się nadal o zatrzymanie korona wirusa, ofiarujcie dziesiątkę różańca.

Temat Katechezy: Konfesjonał , kto słucha spowiedzi?

Przypomnijcie sobie przypowieść o synu marnotrawnym czytając Łk 15,11-24 (katechizm str.68) lub oglądając film

W naszym życiu wielokrotnie wybieramy własną drogę – tak jak młodszy syn, przez grzech odchodzimy od Ojca. On jednak zawsze czeka na nas czeka, tym miejscem jest w kościele konfesjonał – symbol Bożego miłosierdzia.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie. Temat lekcji: O presji rówieśniczej. Zobaczcie prezentacje  p6 oraz film na temat asertywności

 Asertywna postawa Zastanów się jak sobie poradzisz w sytuacji gdy : ( i zapisz do zeszytu) Kolega namawia cię do zapalenia papierosa………………. Koleżanka proponuje ci przepłynięcie rzeki w niedozwolonym miejscu………………………. Koledzy z klasy wyśmiewają małego, nieśmiałego chłopca i zachęcają cię do tego samego……………………. Dziewczyny obmawiają koleżankę i dowcipkują na temat jej ubrania. Kiedy powiesz NIE Mama prosi cię o wyniesienie śmieci. Kolega proponuje ci obejrzenie filmu dla dorosłych. Siostra prosi cię o pomoc w odrobieniu lekcji. Koleżanka mówi ci, że nic się nie stanie, jeśli jutro nie pójdziecie do szkoły.

MATEMATYKA

Dzień dobry, w ramach dzisiejszych zajęć proszę napisać sobie temat:  Pole trójkąta Proszę przeczytać temat ze str. 131, do zeszytu przerysować trójkąty zamieszczone pod ćwiczeniem A oraz opisać wzór na pole trójkąta. na koniec proszę uważnie zobaczyć film:

https://pistacja.tv/film/mat00470-pole-trojkata

Moi drodzy, proszę was o zrobienie telefonem swojego zdjęcia profilowego. Zdjęcia zostaną dodane na wasze profile w dzienniku.
Zdjęcie powinno być zrobione tak jak do legitymacji czyli od głowy do ramion i na jasnym tle. Twarz ma być wyraźna, np:.

kobieta

zdjMen

Proszę aby zdjęcie miało nazwę zawierającą wasze Imię i Nazwisko oraz klasę  abyśmy wiedzieli komu je wstawić.

Tak zrobione zdjęcia proszę wysłać do Pana z informatyki: Tomasza Marcinkiewicza  na e-mail: tomasz.marcinkiewicz@zsppiasek.pl

PROSZĘ ZDÓBCIE TO DO PIĄTKU 24.04.2020 r.

Karolina Zioło

JĘZYK ANGIELSKI

Widzimy się na spotkaniu o godz; 10:00

Do zobaczenia

ŚRODA 21.04 2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzisiaj będzie bardzo krótko. Proponuję zobaczyć i przećwiczyć kolejny fragment układu tanecznego zaproponowanego wczoraj. Przypomnę, że choreografia tego tańca została przygotowana do bardzo znanej i lubianej piosenki Wiktorii Gabor.  Przed Wami druga część układu – lekcje tańca nr 2 – jeszcze raz zachęcam nie tylko dziewczęta !!!!!!  Pozdrawiam. :-))

JĘZYK ANGIELSKI

Widzimy się jutro na spotkaniu on- line. Proszę o uzupełnienie dotychczasowych ćwiczeń. Na spotkanie proszę przygotować podręczniki i ćwiczenia.

Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Temat lekcji drugiej: Wykres zdania pojedynczego – powtórzenie.

Przypomnij sobie wiadomości zebrane w podręczniku w tabelkach na stronach: 233 (związek wyrazowy), 234 (grupa podmiotu i grupa orzeczenia), 235 (wykres, szereg), 236 (wykres). Następnie wykonaj zadania 4, 5, 6 (w okienku wpisz numer 75), dla chętnych również zadanie 7. Przyjemnej pracy:-)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour!

Przypominam, że dziś mamy lekcję o 12.00 na Meet.

A plus Mes Amis:)

GEOGRAFIA

Witam. Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzi swoje święto Nasza Ziemia. Zapraszam Was do skorzystania z lekcji, aby zobaczyć jak wielkie jest znaczenie przyrody dla człowieka. Przyroda poprawia nastrój, oczyszcza powietrze, pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również rozwiązuje dokuczliwe problemy w miastach takie, jak nadmiar wody, ale też susza, upał, hałas, smog i inne.

Na końcu przygotowanej lekcji jest zadanie dla chętnych na dodatkową ocenę.

WTOREK 20.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! W dniu dzisiejszym proponuję  odejść od wiodących treści wychowania fizycznego i trochę potańczyć. Tak więc polecam filmik – lekcje tańca w wykonaniu instruktorek w tej dziedzinie . Taniec wykonywany jest do bardzo  znanego utworu Wiki Gabor.  Bardzo proszę spróbujcie  zatańczyć chociaż mały fragment. Po powrocie do szkoły zrobimy z tego wspólny, wspaniały występ. Może nawet okaże się to nową propozycją na nasze „tańczące przerwy”. A więc od dzisiaj  ruszamy. Codziennie kilka minut tańca nie zaszkodzi – wręcz przeciwnie !!! :-)) Powodzenia ! :yes:

LEKCJA WYCHOWAWCZA

W przerwie między odrabianiem zadań i udziałem w lekcjach online proponuję Wam pobudzić umysł i rozwiązać parę łamigłówek. Zagadki bowiem świetnie wpływają na kreatywne myślenie, stymulują umysł, aby działał w nowatorski sposób, poprawiają pamięć i koncentrację.

Na początek zagadka, która ma na celu odgadnięcie trzy cyfrowego kodu do kłódki. Posłuchajcie wskazówek i spróbujcie odgadnąć te cyfry:
147-jedna cyfra jest poprawna ale nie jest na swoim miejscu
189-jedna cyfra jest poprawna i jest na swoim miejscu
964-dwie cyfry są poprawne ale nie są na swoich miejscach
523-wszystkie cyfry są nieprawidłowe
286-jedna cyfra jest poprawna ale nie jest na swoim miejscu
Jaki jest kod do kłódki?
Jeśli chcecie sprawdzić czy poprawnie rozwiązaliście zagadkę prześlijcie odpowiedź na mojego maila: marta.kiecok@zsppiasek.pl

A teraz dwa filmiki o zagadkach logicznych :)

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=a38uGYAolYw[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=RexuR1a-97I[/embedyt]

PLASTYKA

Witam! Proszę o zapoznanie się z rozdziałem „Rysunek”, w podręczniku strony 36 – 43. Napiszcie notatkę z lekcji, w której odpowiedzcie na pytania: Czym jest rysunek? Jakie znamy techniki rysunkowe? Jakich wymagają narzędzi?(zwróćcie uwagę, że technika pochodzi często bezpośrednio od nazwy narzędzia użytego do stworzenia rysunku).Jakie są główne środki wyrazu w rysunku? Obejrzyjcie uważnie opisane w podręczniku przykłady dzieł znanych artystów, określcie różnicę między szkicem a studium z natury. Przyjrzyjcie się portretowi rysunkowemu Petera Paula Rubensa, zatytułowanemu „Panna dworska”. Przeczytajcie komentarze i pytania. A na koniec proszę was o wykonanie kolorowego rysunku z okazji przypadającego jutro Dnia Ziemi. Możecie użyć do wykonania rysunku dowolnych narzędzi. Życzę ciekawych pomysłów, miłej pracy, i proszę o przysłanie mi odpowiedzi i rysunku na g-mail. Pozdrawiam :)

BIOLOGIA

Witajcie serdecznie jeszcze raz:)  Temat dzisiejszej lekcji: Mięczaki- zwierzęta, które mają muszlę. Proszę o opracowanie punków: Środowisko życia mięczaków, rys+opis ślimaka (może być małż lub głowonóg), znaczenie mięczaków w przyrodzie i życiu człowieka. Zdjęcie opracowanych punktów wysyłacie na mojego gmaila.

Przypominam o upływającym terminie wysyłania modelu zwierzęcia:) Miłego dnia:)

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. I have some exercises for you.

Sprawdzcie wasze maile. Czekam na odpowiedzi do zadań.

Powodzenia

JĘZYK POLSKI

Temat: Powtórzenie wiadomości o budowie zdania pojedynczego.
1. Obejrzyj: Orzeczenie (Uwaga! Tylko do 4 minuty), Podmiot (Uwaga! Tylko do 4 minuty).
2. Na podstawie informacji – o zdaniu pojedynczym, orzeczeniu i podmiocie – zamieszczonych na stronie 233 w podręczniku (pierwsza niebieska tabelka) stwórz notatkę w zeszycie.
3. Wykonaj ćwiczenia: 1, 2 i 3 (w okienku u dołu strony wpisz numer 74 i kliknij „Enter”), a także 4, 5, 6.
Zapraszam na lekcję online jutro, w środę, o godzinie 10.00. Przygotujcie zeszyty. Do zobaczenia:-)

HISTORIA

Obejrzyj filmik i zapisz temat w zeszycie : Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja. Następnie wypisz daty Sejmu Wielkiego i jego reformy. W środę zapraszam Was na meet o 9.30. Tematem naszej pogawędki będzie Targowica i 2 rozbiór Polski.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BXU6BqsxELM[/embedyt]

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Spotykamy się na Meet o 10:00

PONIEDZIAŁEK 20.04 2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam!! W to piękne poniedziałkowe popołudnie proponuję kolejną lekcję z lekkoatletyki. Tym razem przechodzimy do konkurencji biegowych, a ściślej do ćwiczeń, dzięki którym podnosimy nasze możliwości biegowe na wyższy poziom. Zobaczcie filmik „Siła biegowa – skipy, wieloskoki„. Niektóre ćwiczenia są Wam doskonale znane z lekcji. Zachęcam do wykonania pokazanych ćwiczeń – pogoda bardzo zachęca do ruchu na świeżym powietrzu ( np. na spacerze do lasu – bo już można). Powodzenia !!!!! :-))

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Zapraszam na spotkanie meet jutro (21.04.2020r. ) o godz. 9.00- 9.20. Miłego dnia:)

JĘZYK FRANCUSKI

Wykonajcie proszę  ćwiczenia z załącznika:KL.6abc 20.04. Na następnych zajęciach przez Meet sprawdzimy wasze rozwiązania. Spotkanie w środę 22 kwietnia o 12.00.

JĘZYK POLSKI

Zapisz w zeszycie temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o wypowiedzeniu.

 • Obejrzyj prezentację (możesz zrobić to kilka razy).
 • Wykonaj w zeszycie ćwiczenia sprawdzające:
 1. Czym różni się zdanie od równoważnika zdania?
 2. Przekształć zdania w równoważnik zdania:
  a) To jest ulewa.
  b) Idź do domu.
  c) Mamusiu, chcesz herbaty?
 3. Tu możesz jeszcze poćwiczyć.
 4. Zaznacz, które zdanie jest pojedyncze, a które złożone:
  a) Mama ugotowała zupę.
  b) Przyjechaliśmy.
  c) Jedziemy na wycieczkę i śpiewamy piosenkę.
  d) Pies szczekał i warczał.
 5. Tu możesz jeszcze poćwiczyć.
  Dobrej pracy:-)
GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam o przysyłaniu wykonanych zadań, nie wszyscy o tym pamiętają. Termin zadania długoterminowego mija 24 kwietnia, nie zapomnij! Dzisiaj czas na powtórkę. Bardzo proszę w zeszycie wykonajcie Sprawdź się! (podręcznik str. 127 – 128). Tym razem proszę, abyście PRZEPISALI DO ZESZYTU CAŁE ZDANIA lub pisali odpowiedź całym zdaniem (w celu zapamiętania). Proszę także o wykonanie Sprawdź, czy potrafisz w ćwiczeniach str. 80 – 81. Przyślij zdjęcia wykonanej pracy (z podręcznika i z ćwiczeń).

ZRK – GEOGRAFIA

Zapraszam do poćwiczenia krajów i wysp Morza Śródziemnego.

PIĄTEK 17.04.2020 r.

MUZYKA

Witam serdecznie drodzy Uczniowie! W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Sztuki. Mam nadzieję, że nikt z was nie ma wątpliwości, że muzyka jest jedną z jej dziedzin. Na wyżyny artyzmu wynoszą ją wielcy twórcy, m.in. Jan Sebastian Bach. Dziś proszę o zapoznanie się z ciekawostkami na temat życia tego kompozytora (podr. str. 146 – 147), oraz posłuchanie piosenki Zbigniewa Wodeckiego (z tekstem Janusza Terakowskiego)pt. „Zacznij od Bacha”. Jest to piosenka z naszego podręcznika, ze strony 142. Spróbujcie ją sobie ponucić, a nawet pośpiewać. Będziemy ją śpiewać wspólnie po powrocie do szkoły. Jeśli ktoś jeszcze nie wysłuchał muzyki wielkanocnej, niech znajdzie trochę czasu na to w tym tygodniu.  A dziś jeszcze zagadka: jaką znaną piosenkę dla dzieci z bajki na dobranoc śpiewał przed laty Zbigniew Wodecki? Nie wiecie? Zapytajcie rodziców Smile  Pozdrawiam, do następnej lekcji!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich w kolejny już piątek !! Skoro na poprzedniej naszej lekcji rozpoczęliśmy realizację tematów z LA to dzisiaj poruszymy kolejny ; Metodyka skoku w dal – ćwiczenia . Zanim będziemy mogli praktycznie wykonać te elementy na lekcji zobaczcie szkoleniowy filmik. Znajdziecie tam różne ciekawe ćwiczenia, które z pewnością wpływają na poprawę wyników w skoku w dal.  Zobaczcie poprawne wykonanie tych ćwiczeń na zajęciach zawodników LA. Niektóre z nich znacie z naszych lekcji.  Proponuję teraz szczególnie w tym wolnym czasie wykonać parę ćwiczeń (można w domu – jeżeli ktoś ma warunki, lub na podwórku). Miłego weekendu !! :-))

RELIGIA

Witam was w piątek, w oktawie Wielkanocy. W niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia, które ustanowił Jan Paweł II, dzięki siostrze Faustynie Kowalskiej.

Największą tragedią człowieka są jego grzechy, ponieważ mogą doprowadzić do wiecznego potępienia. Dlatego Bóg zesłał swojego Syna, aby uratował grzeszników, i pragnie, byśmy uwierzyli w Jego nieskończone miłosierdzie.

Temat katechezy: Koronka do Miłosierdzia Bożego

Zapis do zeszytu

O swoim miłosierdziu Pan Jezus przypomniał przez skromną zakonnicę – siostrę Faustynę Kowalską. Za jej pośrednictwem przekazał nam cztery sposoby zwracania się do Bożego miłosierdzia: godzinę miłosierdzia, obraz miłosierdzia Bożego, święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzimy w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, oraz „Koronkę do miłosierdzia Bożego”.

Z odmawianiem koronki związane są obietnice, które Pan Jezus przekazał siostrze Faustynie. „(…) usłyszałam te słowa: każdą duszę bronię w godzinie śmierci jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę, albo przy konającym inni odmówią, jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę i poruszą się wnętrzności miłosierdzia mojego, dla bolesnej męki Syna mojego”. (s. Faustyna, Dzienniczek, n. 811)

Zadanie odmów koronkę do Bożego Miłosierdzia, zmobilizuj również kogoś z rodziny

Poniżej prezentacja

katecheza_57_prezentacja_02

INFORMATYKA 2 gr.
Witajcie! Kontynuujemy prace z zeszłego tygodnia z podręcznikiem .
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 72-78. W czwartek o 9:00 na Meet spotkamy się i odpowiem na wszystkie pytania. Dzisiaj prześle materiały na zajęciach rozwijających kreatywność. Będziemy robić interaktywną mapę powiatu pszczyńskiego oraz Piasku.

TECHNIKA

Przypominam, że do dzisiaj trzeba skończyć lapbooka. Zróbcie zdjęcia tak, żeby można było zobaczyć wiadomości i atrakcje, które w nim zawarliście. Czekam do końca dnia na wyniki waszej pracy :)

CZWARTEK  16.04.2020 r.

INFORMATYKA 1 gr.
Witajcie! Kontynuujemy prace z zeszłego tygodnia z podręcznikiem .
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 72-78. W czwartek o 9:00 na Meet spotkamy się i odpowiem na wszystkie pytania. Natomiast jutro prześle materiały na zajęciach rozwijających kreatywność. Będziemy robić interaktywną mapę powiatu pszczyńskiego oraz Piasku.

JĘZYK ANGIELSKI

Proszę otworzyć wiadomość, którą wysłałam wam na wasze adresy mailowe i wykonać polecenia.

Powodzenia

Zapraszam dzisiaj  na  spotkanie klasowe o godzinie 11.00.                       O 10.50 wyślę zaproszenie na wasze g-maile  :)

RELIGIA

Szczęść Boże

Witam was w czwartek, w oktawie Wielkanocy.

Jezus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!!!. Radujmy się !!!.To dla nas najpiękniejsza nowina, gdyby Jezus nie Zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara. On daje obietnicę naszego zmartwychwstania i życia wiecznego z Nim w Jego Królestwie.

Wpiszcie temat katechezy: Akt pokuty-z czystym sercem przed Panem.

Przeczytajcie z katechizmu -str.66 Łk 18,10-14a

Zapoznajcie się z formami aktu pokuty, wpiszcie je do zeszytu  i odpowiedzcie na pytania:  – Do czego przyznajemy się w każdej z form aktu pokuty i o co prosimy Boga? Co to jest skrucha i kiedy pojawia się w naszym sercu? Co oznacza bicie się w piersi podczas jednej z form pokuty w czasie Mszy świętej?

( to będzie notatka z lekcji , nie musicie tego wysyłać , ale proszę, abyście to zrobili)

Życzę Dobrego dnia i Bożego błogosławieństwa na ten trudny dla nas czas.

Modlimy się nadal , w intencji zatrzymania pandemii. ofiarujcie dziesiątkę różańca.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie , Temat lekcji; Gdy trudno się porozumieć.

Na początek trochę teorii

Konflikt                to           zjawisko              powszechne,    nieuchronnie    związane             z              życiem  społecznym,                złożone               z              szeregu               epizodów:   sprzeczne cele,      interesy, •          negatywny,       wzajemny          wpływ  osób      na           siebie, •   charakterystyczny   układ    powiązań   między epizodami.

  Typy konfliktów i ich przyczyny: – konflikt   interesów   –             różne    cele       i       potrzeby,    – konflikt    wartości       –                odmienny           świat     wartości,             – konflikt            danych –             odmienne          rozumienie        tych                samych                informacji,          – konflikt            wynikający         z              pełnionych ról  (np. konflikt       pokoleń),                – konflikt            relacji    –             silne      emocje,               stereotypy         i               uprzedzenia.

Konflikt, który nie został rozwiązany, zwykle powróci z nową siłą, w najmniej spodziewanym momencie. Rozwiązywanie konfliktów i sporów:

KROK 1 –  Ustalenie odpowiedniego  czasu   i   miejsca  na           rozmowę KROK 2 –  Rozpoznanie  i  nazwanie    problemu KROK 3 –  Poszukiwanie    rozwiązań KROK 4 – Wybór  najlepszego       rozwiązania KROK 5 –Przebaczenie

Życzę wam , abyście potrafili i chcieli rozwiązywać konflikty, zobaczcie krótkie filmy dotyczące tematu, (pierwszy dla dziewczyn drugi dla chłopaków)  

MATEMATYKA

W ramach dzisiejszych zajęć z matematyki proszę zapisać temat: Pole równoległoboku i rombu.

Proszę przeczytać temat – zapisać w zeszycie wzory na pole równoległoboku z rysunkiem oraz na pole rombu z rysunkiem

proszę zobaczyć lekcję:

https://pistacja.tv/film/mat00240-pole-rownolegloboku-i-rombu

ŚRODA 15.04.2020 r.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Obecna sytuacja zmusza każdego z nas do spędzania wielu godzin przed ekranami komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Oprócz wykonywania swoich obowiązków szkolnych, zawodowych bardzo często korzystamy z portali społecznościowych, udostępniamy swoje dane, publikujemy różne wpisy, zamieszczamy zdjęcia i filmiki. Robiąc to, ważne jest, abyśmy pamiętali, że to co piszemy i wrzucamy do sieci, zostaje tam na zawsze.  Zanim więc opublikujesz dany wpis, zdjęcie lub filmik zastanów się czy aby na pewno jest Ci to potrzebne i czy nie będzie miało to negatywnych konsekwencji dla Ciebie. Internet zapewnia nam pewną anonimowość, dlatego niektórzy z nas pozwalają sobie na nieco więcej niż w realnym świecie. Osoby posiadające złudne wrażenie anonimowości nie mają oporu przed umieszczaniem obraźliwych wpisów, komentarzy, przerabianiem udostępnionych zdjęć lub zamieszczaniem często kompromitujących filmików bez zgody osób występujących w nich. Zachowania takie możemy nazwać Cyberprzemocą.  Cyberprzemoc czyli „stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego” ma bardzo negatywny wpływ na społeczne funkcjonowanie zastraszanej osoby.  Pamiętajmy więc o tym, że korzystając z zasobów Internetu obowiązują nas takie same, koleżeńskie zasady zachowania jak w realnym świecie!! Każde  naruszenie ich natomiast skutkuje negatywnymi konsekwencjami nie tylko natury emocjonalno-psychicznej osoby zastraszanej, ale także prawnej osób podejmujących się aktów cyberprzemocy.
Zachęcam do zobaczenia 3 krótkich, około 2 minutowych filmików, ukazujący problem cyberprzemocy.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=lRN4UbgV7k4[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=rd4XrSJjUII[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=W-tmi6oGNqE[/embedyt]

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Bardzo, bardzo serdecznie witam po prawie tygodniowej przerwie świątecznej. W najbliższym czasie – prawdopodobnie do weekendu majowego dalej pracujemy zdalnie. Skoro rozkwitła nam piękna wiosna na wychowaniu fizycznym również zaczynamy realizować treści z zakresu lekkoatletyki. Na dzisiaj obejrzyjcie film – Podstawy LA  – technika startu niskiego.  Wszyscy doskonale znacie ten element. Po powrocie do szkoły mam nadzieję, że każdy z Was poprawi swoje jesienne „czasówki”. :-))  :worship:

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj utrwalisz wiadomości o nieodmiennych częściach mowy.
Temat lekcji pierwszej: Powtórzenie wiadomości o przysłówku.
Najważniejsze informacje znajdziesz w podręczniku na stronie 142 (niebieskie tabelki). Po zapoznaniu się z nimi wykonaj zadania: 1, 2, 4 (w okienku u dołu strony wpisz numer 46, nie zapomnij o „Enterze”), dla chętnych dodatkowo zadanie 5.

Temat lekcji drugiej: Funkcje wyrazów nieodmiennych.
Zajrzyj do podręcznika – strony 159, 174, 186 – gdzie w tabelkach są ujęte najważniejsze wiadomości. Przeczytaj je uważnie i wykonaj zadania: 1, 2, 3 (tym razem w okienku wpisz numer 53), dla chętnych dodatkowo zadanie 4.

Zapraszam na lekcję online w piątek o godzinie 9.50. Porozmawiamy o nieodmiennych częściach mowy – będzie to czas na rozwianie wątpliwości czy odpowiedzenie na pytania, jeśli takie pojawią się podczas pracy nad zadaniami. Do zobaczenia!

JĘZYK ANGIELSKI

Witam Wszystkich. Welcome everybody. Od dziś będę waszym nauczycielem j. angielskiego. My name is Lucyna Sobiesiek. I live in Żory. I have three children and a dog.

I would be glad ifyou  write to me a few things about yourself. Bardzo bym chciała żebyście napisali kilka zdań o sobie.  Myślę, że sześć zdań (wygląd, rodzeństwo, zainteresowania, posiadane zwierzęta) na powitanie wystarczy. Za poprawne wykonanie polecenia postawię plusy. Proszę pamiętać o tytule maila i podpisaniu zadania.

Mój mail: lucyna.sobiesiek@zsppiasek.pl

JĘZYK FRANCUSKI

Zapraszam dziś na lekcję o godzinie  12.40 przez Meet.

Do zobaczenia:)

Mme Folek

ŚRODA 08.04.2020 r.

Wielkanocne życzenia
JĘZYK POLSKI

Drodzy uczniowie,
proponuję zabawę w telewizyjny program kulinarny! Chodzi oczywiście o potrawy związane z Wielkanocą. Każdy z Was będzie miał okazję nagrać krótki film, podczas którego zaprezentuje sposób przygotowania wybranej potrawy albo przedstawi przepis na udane Święta Wielkanocne (podpowiedzi w podręczniku na s. 212-214). Możecie wykorzystać rekwizyty kuchenne – im ciekawiej, tym lepiej! Prezentacja powinna zawierać: nazwę potrawy, składniki, sposób wykonania. Filmy proszę przesyłać do 20 kwietnia na mojego maila. Jeśli ktoś z Was nie ma możliwości nagrania filmu, przygotowuje prezentację w PowerPoint albo Canvie zgodnie z zadaniem 3. ze s. 214 z podręcznika.
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

JĘZYK ANGIELSKI

Dziś kontynuujemy czas Past Simple czyli przeszły prosty. Jest to czas , który wyraża czynności, które wykonywaliśmy w przeszłości.      np. I was at the cinema a month ago.                                                                                   You were at the shop last Friday.                                                                      Zwróćcie uwagę, że  dopisałam określenie czasu : a month ago – miesiąc temu, last Friday – ostatniego piątku. Czyli  sytuacje, które wyrażamy w Simple Past miały miejsce w przeszłości i czas ich wykonywania należy do przeszłości.                                                                         Oczywiście układamy zdania z innymi czasownikami , nie tylko z `to be `. Czasowniki angielskie dzielą się w tym przypadku na regularne i nieregularne. Z czasownikami regularnymi nie ma większego problemu, w Czasie Simple Past zmieniają one formę poprzez dodanie końcówki -` ed`, lub ` ied`,                                                                        np. I study on Mondays –  I studied  last Monday.                                                   You work every day    You worked last Saturday.                                     Natomiast czasowniki nieregularne w czasie Simple Past zmieniają swoją formę , np. She gets up at 6 o`clock  every day.                          She got up at 8 o`clock last Sunday.                                                                 We always go to school by car – We went to school on foot yesterday.                                                                                                                                   Jak widzicie nie ma niestety innego sposobu, żeby opanować drugą formę czasowników nieregularnych jak uczenie się ich na pamięć systematycznie.                                                                                                                       Czasownik ` HAVE ` zamienia się na `HAD`  we wszystkich osobach. Aby utworzyć przeczenie potrzebny jest czasownik posiłkowy ` DID + NOT czyli DIDN`T, np.    I called my sister yesterday. I didn`t call her last Tuesday. I tu czasownik przechodzi do swej pierwszej formy.     To tyle teorii. Przejdżmy do podręcznika.               Przeczytaj tekst z ćw.4 str 72 Książka ucznia i wstaw odpowiednią formę czasownika. Wypisz z ćw.1 str 72 wszystkie czasowniki i wypisz  ich pierwszą i drugą formę – base form i past simple.  Formy czasowników znajdziesz w tabeli na str.122.                                  Z okazji zbiżających się Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam zdrowia, odpoczynku i radości w gronie rodzinnym – Jola Świerzy               Posłuchajcie jakie tradycje wielkanocne kultywują Brytyjczycy.

lekcja autorstwa Jola Świerzy

PLASTYKA

Kochani! Dzisiaj zadanie plastyczne z lekcji wczorajszej. 6 kwietnia świat sztuki obchodził 500 rocznicę śmierci malarza, jednego z trzech wielkich twórców renesansu włoskiego. Malarzem tym był Rafael Santi. Proszę poczytać trochę o nim w internecie, np. tutaj, napisać kilka zdań w zeszycie, a następnie pooglądać jego dzieła. Szczególnie proszę o przyjrzenie się trzem obrazom tego artysty: „Upadek Chrystusa pod krzyżem”„Ukrzyżowanie”,  oraz „Zdjęcie z krzyża”. Są związane tematycznie z obchodami Triduum Paschalnego, szczególnie z Drogą Krzyżową. Proszę o opisanie trzeciego z tych dzieł, krótko, w kilku zdaniach. Napiszcie po prostu, co widzicie na obrazie. Opis proszę zachować, prześlecie mi go razem z innymi pracami po świętach.                                                           Życzę Wam i waszym bliskim zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, i do usłyszenia po świętach.

Przypominam, że czwartek 9.04, piątek 10.04 i wtorek 14.04  są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych. Kolejne lekcje zaczniemy w środę 15.04.  :)

HISTORIA

Szóstoklasisto,

dziś proszę zapisać temat w zeszycie: Kultura polskiego oświecenia. Obejrzyj poniższy filmik i wybierz się na wirtualny spacer po Łazienkach Królewskich. Widzimy się na meet w środę 15 kwietnia 10.30

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=il36bv-v4Xk[/embedyt]

INFORMATYKA

Spotykamy się na MEET o 11:00

Do zobaczenia.

TECHNIKA

Dzisiaj czekam na kolejne zdjęcie jak powstaje lapbook o wynalazkach. Przypominam, że koniec pracy w piątek po świętach więc proszę się z pracą nie gonić tylko odpocząć w czasie wolnym :)

WTOREK 07.04.2020 r.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis!

Ostatnie ćwiczenia o tematyce świątecznej. Tu znajdziecie materiały do lekcji:15. kl.6 j.fr 07.04

Mme Folek 

JĘZYK POLSKI

Drodzy uczniowie,
dzisiaj proponuję temat: Instrukcja, przepis kulinarny – powtórzenie. Proszę wszystkich o wykonanie w zeszycie zadań 1-3 (w okienku u dołu strony wpiszcie liczbę 64 i naciśnijcie „Enter”; korzystajcie z lupy, by powiększać sobie tekst; zadanie 1 możecie zanotować w formie „słoneczka”), dla chętnych są jeszcze zadania 4-6. Na lekcji online jutro, w środę, o godzinie 9.00 podsumujemy temat. Przyjemnej pracySmile

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Jak się macie w kolejnym tygodniu ? Z pewnością każdy z Was marzy o wspaniałym spacerze, wycieczce rowerowej, szaleństwie na rolkach itp…..  Tym bardziej, że pogoda  zrobiła nam się prawdziwie wiosenna.  Na chwilę obecną proponuję zajęcia typu – WF w domu – prosta rozgrzewka. Wykonajcie parę ćwiczeń pokazanych na filmie (może nawet na podwórku). Pozdrawiam !!!

BIOLOGIA

Witajcie!!! Dzisiejszym tematem są: Pajęczaki- stawonogi, które mają cztery pary odnóży. Zapoznajcie się z tematem. Opiszcie sobie punkty: Środowisko życia, budowa pajęczaków, znaczenie pajęczaków w przyrodzie, znaczenie pajęczaków dla człowieka.

Przeczytajcie sobie parę ciekawostek o pajęczakach. Podaję link. W ramach wolnej chwili obejrzyjcie film. Miłego dnia:)

PONIEDZIAŁEK 06.04.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Drodzy uczniowie,
proponuję Wam listę piętnastu słów w trzech zestawach. Zadanie polega na wybraniu jednego zestawu i ułożeniu z niego spójnej historii. Bawcie się językiem i stwórzcie ciekawą opowieść! Szczegóły i dalsze instrukcje w pliku Opowieści dziwnej treści klasa 6a. Do dziełaSmile

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis!

Zapraszam dziś na lekcję online o godzinie 9.00. Zalogujcie się na waszą szkolną pocztę i czekajcie na moje zaproszenie.

Mme Folek

GEOGRAFIA i zajęcia rozwijające kreatywność

Zachęcam do zapoznania się z dzisiejszym tematem na aplikacji genial.ly. Proszę przejrzeć tylko do 7 punktu. Nie piszemy notatki w zeszycie.

Następnie proszę zapoznajcie się z filmikami FLAMENCOWALORY EUROPY POŁUDNIOWEJWYBUCH ETNY oraz z mapką xRBaswPFckoGyuHmnLDrhs0K9JuOwRyE.png

Jako podsumowanie zdobytych wiadomości (korzystając z podręcznika) proszę wykonać w zeszycie ćwiczeń str. 76 – 79.

ZADANIE DŁUGOTERMINOWE

Zaprezentuj jeden z krajów Europy Południowej, a dokładnie jego walory turystyczne. Twoja praca może mieć formę: prezentacji np. w Power Point, filmu, w którym opowiesz o wybranym państwie, albumulapbooka (Przepis na lapbook), składanej książeczki leporello (książeczka składająca się jak harmonijka, spotykana jako ilustrowane wydawnictwo dziecięce, druk reklamowy lub katalog).

Sam(a) decydujesz, którą formę przedstawienia tematu wybierzesz. Pracę lub jej zdjęcia wyślij na moją pocztę (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl).

Czego nie może zabraknąć w Twojej pracy?

 • napisz, jakie państwo europejskie wybrałeś i dlaczego,
 • określ jego położenie na mapie świata i Europy,
 • uwzględnij przynajmniej dwa przykłady walorów przyrodniczych i przynajmniej dwa walorów kulturowych, opisz je dokładniej, wstaw zdjęcia lub narysuj je,
 • nie zapomnij napisać skąd brałeś informacje (przypominam, że podręcznik też jest świetnym źródłem informacji – rozdział o turystyce w Europie Południowej jest na str. 120 – 124).

Na Wasze prace czekam do 24 kwietnia.

PIĄTEK 3.04.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Mija kolejny tydzień.  Po bardzo pracowitych dniach trochą zasłużonego wypoczynku i relaksu. Nawet w tej nietypowej sytuacji nie zapominajcie, że ruch i czynny wypoczynek jest dla każdego człowieka bardzo ważny. Dbajcie o swoją sprawność wykonując różne ćwiczenia: podskoki, skłony, pajacyki krążenia ramion, przysiady (przy otwartym oknie, lub na własnym podwórku). Wiem, że samemu trudno się zmobilizować, ale spróbujcie chociaż parę minut dziennie!!!!! :-)) A na dzisiaj film z Akademii Siatkarskiej. Jeszcze raz podkreślam, że filmiki szkoleniowe też są jedną z form nauczania w wychowaniu fizycznym. Miłego oglądania !!!!!! :-))

MUZYKA

Witam! Zapraszam was dzisiaj do zrealizowania tematu „Kujawiak z oberkiem. Etnografia”. W podręczniku macie to na str. 98 – 103. Proszę przeczytać wiadomości, zapisać w zeszycie temat i zrobić krótką notatkę do lekcji. A do mnie przesłać odpowiedź na pytania: Co to jest etnografia? Kto był  największym polskim etnografem? Jakie są polskie tańce narodowe (5), i jakie mają metrum?(to z poprzednich lat, dla przypomnienia), i ostatnie pytanie – co to jest skansen i gdzie w Polsce mamy najbardziej znane obiekty tego typu? Piosenkę „Czerwone jabłuszko” znamy, choć w trochę innej wersji, ale możecie sobie zanucić, lub zaśpiewać np. mamie.  Pozdrawiam, życzę zdrowia wam i waszym bliskim Smile.

RELIGIA

Szczęść Boże,

Pozdrawiam was serdecznie, dzisiaj nasza ostatnia katecheza przed Świętami Wielkanocnymi, dlatego proszę, abyście przypomnieli sobie co to jest Triduum Paschalne i zobaczyli krótką prezentację, przygotowaną przez waszych rówieśników kolegów.

Te Święta będą inne niż zwykle, ponieważ spędzimy je w domu, ale bierzmy udział w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia oraz całego Triduum Paschalnego przygotowanego przez media. Życzę wam i waszym rodzinom radości, pokoju, nadziei płynącej od Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Do zobaczenia po Świętach.

Módlcie się nadal w intencji zatrzymania korona wirusa, ofiarujcie dziesiątkę różańca.

INFORMATYKA 2 gr.
Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 72-78
Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto.
Udostępnij swój projekt i wyślij mi pod jaką nazwą mogę go zobaczyć.
W trakcie e-konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.

TECHNIKA

Kontynuujemy pracę nad lapbookiem. Większość osób wybrała temat i wysłała zdjęcia. Lapbook należy wykonywać sukcesywnie dlatego proszę robić zdjęcia postępów pracy. Dzisiaj czekam na drugie zdjęcia z waszej pracy a trzecie zdjęcie należy wysłać w środę 8 kwietnia. Pamiętajcie, że całość ma być zaprezentowana dopiero w piątek po świętach więc się nie spieszcie ale dbajcie o estetykę wykonania i szczegóły. :)

Dla tych, którzy się jeszcze nie zorientowali, że mamy pracę:
Co i jak znajdziecie pod linkiem: Wszystko o lapbooku
Bardzo proszę zapisać się do tabeli aby wybrać temat lapbooka.

CZWARTEK 2.04.2020

RELIGIA

Temat katechezy: Jan Paweł II – 15 rocznica śmierci.

Dzisiaj modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Świętego Jana Pawła II, o zatrzymanie koronawirusa,

Przypomnijcie sobie tego wielkiego świętego. Zobaczcie film.

O wspólną modlitwę w tym dniu zaapelował kard. Stanisław Dziwisz. „Proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21.37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia”

Zadanie dla was

Zapalcie z rodzicami świecę i postawcie ją w oknie o godz. 21.37 i odmówcie dziesiątkę różańca, za wstawiennictwem Jana Pawła II o oczyszczenie świata od koronawirusa.

INFORMATYKA 1 gr.
Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 72-78
Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto.
Udostępnij swój projekt i wyślij mi pod jaką nazwą mogę go zobaczyć.
W trakcie e-konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.

JĘZYK  ANGIELSKI

Na początek parę dowcipów w czasie Past Simple

: Why did the man throw a bucket of water out the window?
A: He wanted to see the waterfall.

Q: Why did the man throw the butter out the window?
A: He wanted to see the butterfly.

Q: Why did the man put the clock in the safe?
A: He wanted to save time.

Zrób poniższy quiz:

Past Simple or Present Perfect

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

       Witam was serdecznie „Potrzeba dwóch lat,  aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu,  aby nauczyć się milczeć”. Ernest Hemingway Zapiszcie temat lekcji: Sztuka rozmowy

Dziś niestety dużo teorii, proszę przeczytajcie Czym jest rozmowa? Rozmowa między osobami, to nie tylko wymiana słów. W rozmowie człowiek potrzebuje być wysłuchany i zrozumiany. Fundamentem każdej rozmowy jest wzajemny SZACUNEK rozmówców. Przejawia się on zarówno w tym CO MÓWIMY – komunikacja werbalna, jak i w tym JAK MÓWIMY – komunikacja niewerbalna. Komunikacja niewerbalna to:

 • gestykulacja – ruchy rąk, dłoni, stóp, ciała, • dotyk – podanie ręki, poklepywanie, pogłaskanie, • mimika – marszczenie brwi, grymas, uśmiech, • kontakt wzrokowy – patrzenie w oczy lub unikanie spojrzenia, • dystans fizyczny – odległość między rozmówcami, • pozycja ciała – sposób, w jaki siedzimy lub  stoimy, • sposób mówienia – intonacja głosu, tempo mówienia, • dźwięki – chrząkanie, płacz, wzdychanie, • wygląd zewnętrzny – ubiór, uczesanie, makijaż.

Jak zatem rozmawiać, aby nie tylko mówić, ale skutecznie dochodzić do porozumienia? Oto kilka rad ( przepisz je do zeszytu) – Nazywaj rzeczy po imieniu, czyli mów wprost o co ci chodzi. -Nie ukrywaj swoich uczuć, masz prawo być zdenerwowany. Powiedz: „Dziś miałem siedem lekcji, na dodatek na komputerze. Mam dość, dlatego nie posprzątam swojego pokoju, zrobię to jutro”. -Powiedz szczerze o swoich lękach, że czego śnie rozumiesz, nie umiesz. -Nie używaj obraźliwych słów nawet, gdy nie zgadzasz się z rozmówcą. Panuj nad złością, kontroluj ton swojej wypowiedzi. -Pamiętaj, że komunikacji ważne są gesty. Nie trzymaj rąk w kieszeni podczas rozmowy , ani nie wymachuj nimi. A teraz przyjrzyj się swojemu stylowi komunikacji i odpowiedz na pytania: -Jaką postawę ciała przyjmujesz podczas rozmowy? -Co wyraża twoja postawa-szacunek czy lekceważenie? -Jakie gesty towarzyszą ci podczas rozmowy? Czy jednoczą, czy raczej odpychają? -Co wyraża twoja mimika twarzy?. Czy patrzysz rozmówcy w oczy? – Czy i jak często starasz się uśmiechać? -Jakim tonem głosu zwracasz się do rozmówcy? – Jak rozmawiasz z najbliższymi, a jak z innymi osobami Może ta refleksja zachęci cię do zmiany komunikowania się, by lepiej porozumiewać się z innymi?. POWODZENIA

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry,
zapraszam na spotkanie online jutro o godzinie 9.00:-) Będziemy rozmawiać o cechach tekstu informacyjnego (na podstawie tekstu „Prima aprilis”, z którym mieliście się zapoznać wczoraj).
Do zobaczenia w piątek o 9.00:-)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Uwaga!!! Zapraszamy dziś na spotkanie by Meet o godzinie 13.00! Proszę o przygotowanie podręczników do muzyki.  Do zobaczenia :)

MATEMATYKA

Witam, w ramach dzisiejszych zajęć proszę o rozwiązanie zadania:  5, 6 ze strony 126 w podręczniku oraz 8, 9, 10 ze strony 127.

Omówimy je sobie w piątek na zajęciach online. Bardzo proszę o samodzielną pracę. Pozdrawiam.

ŚRODA 1.04.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Dzisiaj dzień z koszykówką. Proponuję zobaczyć ciekawy film ABC Koszykówki :-)) . Niektóre ćwiczenia i elementy tej gry zespołowej pokazane w filmiku szkoleniowym są Wam doskonale znane. Jeszcze raz podkreślam, że pokaz każdego ćwiczenia – szczególnie w zespołowych grach sportowych jest bardzo istotnym elementem lekcji. Tak więc póki co popatrzcie !!!! :-))

HISTORIA

Szóstoklasisto, dziś proszę  Cię byś:

1. zapisał temat w zeszycie :”Pierwszy rozbiór Polski

2. zapoznaj się z filmikiem

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=5biNN8yJBBo[/embedyt]

3.w zeszycie zapisz przyczyny-wydarzenie-skutki ze str. 160 w podręczniku.

4. w ramach utrwalenia wiadomości zagrał w grę

5. we wtorek( 7 kwietnia )widzimy się na meet o godz 10.00. Proszę przygotować sobie wypowiedź na temat reform Stanisława Augusta Poniatowskiego i ziem zagarniętych przez zaborców.

6. podczas spotkania będę prosić wylosowane  osoby o zaprezentowanie również pudełek i pierwszego kawałka pizzy historycznej

JĘZYK POLSKI

Z powodu problemów technicznych nasza lekcja online dotycząca środków poetyckich zostaje przeniesiona na godzinę 11.00. To nie żart;-)
A po rozmowie zapraszam do lektury tekstu informacyjnego, z którego dowiesz się o tym, skąd wywodzi się zwyczaj prima aprilis.
1. Przeczytaj tekst „Prima aprilis” z podręcznika (s. 217-219).
2. Wpisz do zeszytu temat: Skąd się wywodzi zwyczaj prima aprilis?
3. Wykonaj pisemnie zadania: 2, 4 i 5 ze s. 219 (dla chętnych dodatkowo zadanie 3).
Niech żarty się Was trzymają;-)

PLASTYKA

Witam! Ponieważ wczoraj z powodu problemu z komputerem nie mogłam zrobić wpisu dla was, robię to dziś. Proszę zapoznać się z filmikiem, który pokazuje jedną z technik malarskich, i spróbować wykonać podobną pracę, stosując tę właśnie technikę. Jednak proszę o zmianę zastosowanych barw, czyli zamianę ciepłej, jesiennej gamy barwnej, na chłodniejszą, wiosenną (filmik o barwach tutaj) . Namalujcie drzewo wiosenne, z odcieniami zieleni, trochę żółci, i białoróżowego kwiecia. Jeśli ktoś nie ma w domu farb akwarelowych, proszę użyć rozwodnionych plakatówek. Fotografie prac proszę przesłać na mój adres gmail. Pozdrawiam, życząc zdrowia wam i waszym bliskim. Mam nadzieję spotkać się z wami przez Zoom lub Meet w czwartek :)

WTOREK 31.03.2020

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam!! Dzisiaj  będzie bardzo krótko. Zachęcam do obejrzenia ciekawego filmiku  –„Ćwiczenia z krzesłem”. Spróbujcie sami wykonać, jeżeli nie wszystkie to przynajmniej parę pokazanych ćwiczeń !!! Pamiętajcie o  bezpiecznym wykonywaniu tego zadania. Miłego popołudnia. :-))

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-)
1. Wysłuchaj piosenki „Kto przygód zna smak” w wykonaniu zespołu Lady Pank. Autorem tekstu jest Jacek Cygan. Zaśpiewaj wiersz (skorzystaj z tekstu zamieszczonego w internecie).
2. Zapoznaj się z prezentacją Środki poetyckie.
3. Odpowiedz na pytania (31 marca).
W razie jakichkolwiek problemów z otwarciem zamieszczonych materiałów proszę pisać na maila: barbara.wardziak@zsppiasek.pl.
Zapraszam na lekcję online jutro, tj. w środę, o 9.00.
Do zobaczenia:-)

PONIEDZIAŁEK 30.03.2020

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry! Kto – według ciebie – powinien przeczytać „Małego Księcia”: dziecko, nastolatek, dorosły, samotny, zakochany… ? Uzasadnij swoją odpowiedź, podając trzy argumenty – pochwal się, że znasz dobrze lekturę (argumenty mają być rozwinięte; używaj zwrotów: „Moim zdaniem…”, „Sądzę…”, „Uważam tak, ponieważ…”). Odpowiedź wyślij na mojego maila (barbara.wardziak@zsppiasek.pl). Dobrego popołudnia:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry !! Kolejny tydzień przed nami.  Kolejne zadania, treści do zrealizowania i to w warunkach, które sporo odbiegają od naszej normalnej rzeczywistości szkolnej. Teraz coraz bardziej doceniamy realne kontakty międzyludzkie i nasze warunki, które mamy w szkole. Ale póki co staramy się pracować dalej. Dzisiaj proponuję ćwiczenia w pozycjach średnich i niskich (ćw. w siadzie, leżeniu przodem, tyłem wg waszej inwencji.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour Mes Amis!

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie tutaj:11.kl.6 j.fr. 30.03.

Bonne journée!

BIOLOGIA

Witam w dniu dzisiejszym. Czekam na Was online na meecie jutro (wtorek 10.00- 10.20) Czekajcie na moje zaproszenie na gmailu:) Wszytko Wam omówię:) Pozdrawiam.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam widzimy się dzisiaj o 10:00. Dzisiejszy temat Energetyka w Europie. (ten temat realizujemy po spotkaniu)

Zapiszcie temat w zeszycie. Następnie obejrzyjcie prezentację i wykonajcie zadania w zeszycie ćwiczeń str. 73 – 74. Powinna wystarczyć prezentacja, ale pamiętajcie, że ten temat macie w podręczniku (str. 114 – 119).

W zeszycie odpowiedzcie na pytanie 1 str. 119 (podręcznik) i wyślijcie odpowiedź na mojego maila(katarzyna.bilek@zsppiasek.pl).

W prezentacji są filmiki. Nie zapomnijcie o nich. Szczególnie polecam ten Filmik.

Życzę zdrowia. W razie pytań proszę o kontakt!

JĘZYK FRANCUSKI

ZAPROSZENIE dla kl.6A, gr.fr.

W poniedziałek 30 marca o godz. 10.40 zapraszam grupę francuską na naszą pierwszą lekcję on line. Zalogujcie się na wasze szkolne konta i czekajcie na moje zaproszenie. Do zobaczenia Mes Amis!

Beata Folek

PIĄTEK 27.03.2020

INFORMATYKA 2 gr.
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podrecznika str. 64-71
Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach

GEOGRAFIA

Zapraszam Was w poniedziałek na lekcję geografii on – line o godzinie 10:00. Czekajcie na moje zaproszenie na gmailu.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich bardzo serdecznie !!!  Kolejny dzień zdalnej nauki za Wami. Powinniście się zrelaksować i wypocząć :-)). Ale nie zapominajcie, że czynny wypoczynek też jest bardzo ważny.  Proponuję  kilka skłonów, pajacyków, krążeń RR (może nawet na świeżym powietrzu).  :-)) 8-)    Zaś na  dzisiaj proponuję ciekawy filmik –   Akademia Siatkarska.  Będzie to doskonalenie tych elementów, które znacie. Pamiętajcie, że pokaz jakiegokolwiek  ćwiczenia jest bardzo ważnym elementem lekcji. Filmy szkoleniowe są w treściach programowych wf. Więc teraz je realizujemy. Miłego oglądania :-))  A jako element sprawnościowy proponuję skakankę – przecież bardzo ją lubicie (3 serie po 1min skoków w dowolnych odstępach czasowych). I jeszcze jedno – przed skokami koniecznie bieg w miejscu – to w ramach rozgrzewki !!!!!

RELIGIA

Szczęść Boże

Jak zwykle zaczynamy od modlitwy, tym, którzy należą do ERM proszę, aby odmówili modlitwę do Boskiego Serca Pana Jezusa, nadal modlimy się o zatrzymanie pandemii, za lekarzy, pielęgniarki, kapłanów,  chorych i tych, którzy zmarli, ofiarujcie dziesiątkę różańca.

Dzisiaj piątek, w Wielkim Poście, na lekcji religii poszlibyśmy  do kościoła, aby przeżyć nabożeństwo Drogi krzyżowej, proponuję, abyście to nabożeństwo odprawili w domu.

TECHNIKA

Przed nami praca na dłuższy czas. Zaczynamy pracę nad Lapbookiem.  Waszym zadaniem będzie wykonanie lapbooka na temat wynalazków do 16 kwietnia.  W wykonaniu go mogą pomóc filmy z serii „Wynalazki, Które Wstrząsnęły Światem” dostępne na Youtube.

Co i jak znajdziecie pod linkiem: Wszystko o lapbooku

Bardzo proszę zapisać się do tabeli aby wybrać temat lapbooka.  Proszę nie usuwać prędzej wpisanych koleżanek i kolegów bo w dokumencie jest historia wpisów i można sprawdzić, kto kogo wyrzucił. Jeśli zabraknie tematów to będzie losowanie tematu dla tych co byli ostatni. Lapbook należy wykonywać sukcesywnie dlatego proszę robić zdjęcia postępów pracy bo będziecie wysyłać zdjęcia z pracy nad nim. Na pierwsze zdjęcie czekam we wtorek 31.03.2020 r. a na drugie 3.04.2020 r. Na następne zdjęcia czekam w następnych tygodniach.

MUZYKA

Witam Was, drodzy uczniowie. Dzisiaj proszę was o poświęcenie w najbliższym tygodniu trochę czasu na zapoznanie się z postacią Antonia Vivaldiego, kompozytora włoskiego baroku, o którym większość ludzi na świecie wie (myślę, że wy również Smile), że jest autorem „przeboju” muzyki poważnej „Cztery Pory Roku” – cyklu 4 koncertów skrzypcowych. Informacje o życiu i twórczości znajdziecie w podręczniku na str. 118-119. Polecam też wykonania muzyki Vivaldiego, np. Nigela Keneddy`ego (w szalonym tempie!), czy uczniów średniej szkoły muzycznej z Łodzi (też nie dużo wolniej ;)).

Życzę miłych chwil przy tak pięknej muzyce! Proszę o napisanie w zeszycie kilku zdań o kompozytorze i wysłuchanym przez was wybranym fragmencie muzycznym (jaki charakter, wolne czy szybkie tempo, czy coś wam ta muzyka przypomina, itp….). Macie na to tydzień, w przyszły piątek spróbuję spotkać się z wami i może wspólnie pośpiewamy. Oczywiście onlineSmile!

CZWARTEK 26.03.2020

INFORMATYKA 1 gr.
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podrecznika str. 64-71
Projekt zapisz na stronie scratch.mit.edu będąc zalogowany na swoje konto.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.

Religia

Szczęść Boże

Każdą katechezę zaczynamy od modlitwy, módlcie się w intencji zatrzymania pandemii, ofiarujcie w tej intencji jedną dziesiątkę różańca.

Zapiszcie temat katechezy: Mową ciała potwierdzać słowa – postawy liturgiczne

Przeczytajcie tekst Mt21,28-32 odpowiedzcie na pytania

Kogo może oznaczać ojciec z przypowieści?

Jakich ludzi oznaczają dwaj synowie?

Jak możemy nazwać ich postawę wobec ojca?

Zapisz  jakie postawy  przyjmujemy podczas Mszy świętej i co one wyrażają?

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Poczucie własnej wartości jest bardzo istotnym elementem w życiu każdej osoby, zarówno dziecka, nastolatka, jak i dorosłego. To właśnie odpowiednia samoocena chroni przed uleganiem wpływom z zewnątrz, daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala odnaleźć się w różnych społecznych sytuacjach. Dzięki mocnemu i stabilnemu poczuciu własnej wartości nie boimy się podejmować wyzwań i wierzymy w swoje siły.
Zachęcam Was do zobaczenia poniższego filmiku i wiary w siebie samych! :-))

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=zhO-6qdbFWw[/embedyt]

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Proszę o odebranie wiadomości, która dotyczy jutrzejszej lekcji wideo. Dobrego popołudnia

MATEMATYKA

Dzień dobry Wszystkim :)

Dzisiaj proszę w ramach zajęć przeczytać sobie temat Pole prostokąta z podręcznika ze strony 124 i do zeszytu spróbować zrobić zadanie 1 i 2 ze strony 125 i 126 w podręczniku.

Jutro połączymy się za pomocą Meet’a. 

Kod wyślę mailem  10 minut przed spotkaniem, a lekcja odbędzie się o godzinie 10:30

Wszystkich pozdrawiam i życzę owocnej, samodzielnej pracy.

 WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Witam was serdecznie

Zapiszcie temat lekcji: Rozwój ku dojrzałości i odpowiedzialności.

Od chwili zaistnienia aż do końca swojego życia człowiek się rozwija. Zmienia się nie tylko jego wygląd fizyczny ale także sposób  myślenia i zachowanie. Mówi się, że człowiek dojrzały jest odpowiedzialny.

Co to jest odpowiedzialność?

Odpowiedzialność to:

• konieczność, obowiązek moralny lub prawny odpowiadania za swoje lub czyjeś czyny i ponoszenia za nie konsekwencji,

• przyjęcie na siebie obowiązku zadbania o kogoś lub o coś,

• postawa człowieka, która przejawia się zarówno w jego stosunku do samego siebie, jak i w relacjach z ludźmi.

Stawanie się człowiekiem odpowiedzialnym wymaga osobistego zaangażowania i pracy nad sobą. 

1 Praca nad sobą to inaczej SAMOWYCHOWANIE 

2 Elementy samowychowania Poznanie siebie = SAMOPOZNANIE Prawdziwe rozpoznanie swoich słabych i mocnych stron, umiejętności, zdolności i talentów, zalet i wad, by wiedzieć co w sobie rozwijać, a z czego się uwalniać.

3 Elementy samowychowania Ocena siebie = SAMOOCENA Dokonuje się poprzez porównanie siebie z wybranym ideałem czy wzorem do naśladowania. Wpływa na nią również to, co mówią o nas inni, nasze osiągnięcia, sukcesy i porażki.

4 Elementy samowychowania Kontrola siebie = SAMOKONTROLA Przejawia się w refleksji nad swoim zachowaniem i ocenie postępów związanych z panowaniem nad sobą i swoimi emocjami.

Zróbcie proste ćwiczenie

Grasz w ulubioną grę komputerową, zrobiło się późno, a ty następnego dnia musisz wstać na ósmą. Mama prosi cię o wyłączenie komputera. Napisz  dwa przykłady reakcji na powyższą sytuacje

pierwszy – osoby odpowiedzialnej

drugi – osoby nieodpowiedzialnej

Życzę wam, abyście się każdego dnia stawali bardziej odpowiedzialnymi.

PLASTYKA

Ponieważ zamieniła nam się we wtorek lekcja wychowawcza z plastyką, dziś krótkie zadanie plastyczne: proszę wykonać dowolną techniką, w formacie A4, mini plakat dla siebie, rodzeństwa, rodziców i/lub dziadków, przypominający o obowiązujących nas teraz zasadach zachowania i środkach zapobiegawczych dotyczących epidemii koronawirusa. Pamiętajcie, że w plakacie ważny jest krótki, czytelny tekst, i prosty, łatwy w odczytaniu znak plastyczny! Wyraźne, dobrze zestawione kolory (pamiętajcie o kontrastach!), podkreślą ostrzegawczy charakter plakatu. Umieśćcie gotowy plakat w widocznym miejscu w domu, aby mógł spełnić swoje zadanie. 

Prześlijcie mi zdjęcia waszych prac, zrobimy z najbardziej udanych kolaż na stronę szkoły. Niech ostrzegają nas wszystkich! A może ktoś z was chce spróbować połączyć klasowe plakaty w jakąś całość, by umieścić je na stronie? Możecie porozumieć się w tej sprawie. Każda dodatkowa praca będzie doceniona ;).

ŚRODA 25.03.2020

HISTORIA

Dzisiaj nowy temat z nowego działu:)

1. Proszę tradycyjnie zrobić zakładkę w zeszycie z napisem Dział V: Upadek Rzeczypospolitej

2. Zapoznaj się z prezentacją, niektóre slajdy zawierają napis w lewym górnym rogu Zapisz w zeszycie, taki slajd należy przepisać do zeszytu

3. W prezentacji na 2 ostatnich slajdach znajdują się pytania, których odpowiedzi należy odszukać w podręczniku na str. 155-156.

4. We wtorek widzimy się na aplikacji meet o godz. 9.30 dokładnie omówimy sobie powyższy temat.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry! Skoro czas nauki zdalnej się wydłużył będziemy na bieżąco (zgodnie z ilością godz. wf w tygodniu) przekazywać ciekawe i ważne treści z zakresu programu kl. VI wychowania fizycznego. Poruszane zagadnienia  będą realizowane w formie filmików oraz propozycji ćwiczeń, które możecie wykonać w domu. Dzisiaj film – metodyka siatkówki – „Doskonalenie poruszania się po boisku”. Miłego oglądania :-)) Zachęcam do wykonania paru ćwiczeń umieszczonych na początku filmiku!!!

Drodzy Uczniowie!

Od dzisiaj ruszamy z dalszą realizacją podstawy programowej. Nauczyciele przedmiotowi będą zarówno zamieszczać wpisy w zakładce klasy, jak i rozpoczną się zajęcia on-line. W najbliższym czasie otrzymacie informację o terminach takich spotkań. Jak już wcześniej wspomniałam Ja również będą uczestniczyć z Wami w lekcjach, w których do tej pory brałam udział. Pamiętajcie o tym, że jestem do Waszej dyspozycji. Gdy coś będzie dla Was niezrozumiałe: określone zagadnienie, zadanie, napiszcie do mnie wiadomość na gmaila: marta.kiecok@zsppiasek.pl . Zawsze służę pomocą, tak jak   w trakcie zwykłych zajęć lekcyjnych.

Pozdrawiam
Pani Marta

JĘZYK POLSKI

Drodzy,
proszę, odbierzcie wiadomość przesłaną na gmaila i wykonajcie zadania, które dotyczą przyjaźni między Małym Księciem a lisem. Już nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi!
Dobrego czasu z lekturą;-)

WTOREK 24.03.2020

MATEMATYKA

Dzień dobry:)

dalej powtarzamy i utrwalamy materiał już przerobiony. Dzisiaj zapraszam do zobaczenia filmów o wykresach i tabelach. Bardzo proszę w zeszycie zanotować temat: Obliczenia praktyczne – powtórzenie wiadomości z wykresów i tabeli.

https://pistacja.tv/wideolekcje/matematyka/szkola-podstawowa-iv-vi/elementy-statystyki-opisowej/plmat053-obliczenia-praktyczne-tabele-i-wykresy

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Dalej pracujemy z tekstem lektury. Proszę o odebranie poczty na gmailu i odesłanie odpowiedzi. W razie problemów służę pomocą (proszę pisać na gmailu). Powodzenia;-)

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!
Dziś przypominamy sobie jak się nazywają członkowie rodziny. Jeśli macie możliwość wydrukować ćwiczenia to pracujcie na tych kartkach, jeśli nie, zróbcie w zeszycie.                                                           Szczegóły w załączniku: 7 j.fr.kl.6 24.03

Bonne journée!

HISTORIA

Dzisiaj warto przypomnieć sobie teorię człowieka, który sprzeciwiał się gromadzeniu władzy w ręku jednego człowieka. Obejrzyj filmik o trójpodziale władzy.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=7d0yz6o2N_U[/embedyt]

„Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności.[…] nie ma również wolności, jeśli władza sędziowska nie jest oddzielona od prawodawczej i wykonawczej.” Monteskiusz

http://cytatybaza.pl/autorzy/monteskiusz.html?cid=43

LEKCJA WYCHOWAWCZA ON-LINE

Drodzy Wychowankowie!
Zapraszamy Was dzisiaj tj. wtorek  na lekcję wychowawczą on-line o godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się przez aplikację Meet. Wszystkie informacje zostały przesłane wczorajszego dnia na wasze szkolne   e-maile. Bardzo proszę o odczytanie poczty i przesłanie informacji zwrotnej na adres marta.kiecok@zsppiasek.pl.

Do zobaczenia

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!
Proponuję spotkanie z Valérie.                                                                           Obejrzyjcie filmik „Valérie se présente”ze strony:                                   https://fr.islcollective.com/video-lessons/valerie-se-presente                 i odpowiedzcie na 6 pytań pojawiających się podczas prezentacji:      6 j.fr kl.6 23.03. Są również napisy po angielsku.
Bonne chance!=Powodzenia!

BIOLOGIA

Witam Was serdecznie w dniu dzisiejszym.  Poszerzając swoje wiadomości o skorupiakach. Wypisz w zeszycie 10 przykładowych gatunków skorupiaków. Przeczytaj podr. str. 58 znaczenie skorupiaków w przyrodzie i dla człowieka. Miłego dnia:)

JĘZYK POLSKI

Przeczytaj rozdziały VIII i IX z „Małego Księcia” (treść tutaj). Następnie wykonaj polecenia, które znajdziesz w wiadomości na gmailu. Owocnej pracy:-)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Nie tylko gry online są dobrym sposobem na zabawę. W tym skomplikowanym okresie, gdy tak dużo czasu spędzasz ucząc się przed komputerem, daj choć na chwilę odpocząć swoim oczom. Pamiętaj o tym, że istnieją tradycyjne, a zarazem ciekawe gry. Nie wszyscy posiadacie w swoich domach planszówki, dlatego zachęcam do zapoznania się  z moimi propozycjami.

Zabawy; kartka i ołówek

Tak jak napisałam, potrzebujesz jedynie kartkę, ołówek i kredki. Zaproś do zabawy rodzeństwo, rodziców i wykorzystaj kreatywnie ten czas.

INFORMATYKA

Dzisiaj proszę Was o zalogowanie się do Waszych szkolnych kont pocztowych.  Jeśli komuś się to nie uda to wyślijcie proszę mi informację o tym na dziennik elektroniczny ze swojego lub Rodziców konta. Od Czwartku możliwość zalogowania się będzie przydatna bardziej niż dotychczas!

Ci którym udało się zalogować, korzystając z komputera mogą spróbować zrobić to na telefonie poprzez dodanie swojego adresu email.

JĘZYK ANGIELSKI

Was/ were – zobacz film Princess and the Frog

Rozwiąż quiz, przepisz zdania do zeszytu:)

GEOGRAFIA

Zapoznaj się z prezentacją.

Francja_-_przemys_i_us_ugi (1)

Korzystając z podręcznika oraz wiadomości z prezentacji wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadania ze str. 69 – 71 (str. 72 dla chętnych). W razie kłopotów proszę pisać (gmail lub dziennik).

Pozdrawiam

PIĄTEK 20.03.2020

PLASTYKA

Witam, drodzy uczniowie. Z okazji dzisiejszych kalendarzowych „obchodów”, czyli Międzynarodowego Dnia Szczęścia i astronomicznie Pierwszego Dnia Wiosny, proponuję wam wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, w formacie A-4, na wybrany temat – „Wiosna” lub „Szczęście”. Jeden wymóg z mojej strony – proszę do stworzenia tej pracy użyć tylko WĄSKIEJ GAMY BARW CZYSTYCH. Choć nie wydaje mi się, by była ona tak naprawdę „wąska”. Istnieją przecież ODCIENIE!

Podczas pracy warto posłuchać muzyki, którą kompozytorzy tworzyli pod wpływem wiosny i uczucia szczęścia. Proponuję „Wiosnę” Vivaldiego, „Odgłosy wiosny” Straussa, lub śpiew… ptaków wiosną. Najlepszy efekt, gdy nałożymy śpiew ptaków na muzykę Staussa!  Spróbujcie!

Prace proszę gromadzić w teczce, przyniesiecie je do szkoły, kiedy będziemy znowu mogli się spotykać.

Wszystkim życzę dużo szczęścia, tak bardzo dziś potrzebnego na świecie. Do usłyszenia za tydzień.

JĘZYK ANGIELSKI

Czasownik 'to be’ – forma przeszła. Tym razem zamieńcie 4 pierwsze zdania twierdzące z ćw.5 str.67 (podręcznik) na przeczenia oraz wymyślcie cztery swoje przykłady zdań przeczących i zapiszcie je w zeszycie.

Przypominam, że przeczenia z czasownikami 'was’ i 'were’ tworzymy dodając do nich not’ . Skrócone formy: was not = wasn’t; were not = weren’t .

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Obejrzyj przedstawienie teatralne „Mały Książę”.

Zapisz w zeszycie odpowiedzi na pytania:
1. Jakie różnice zauważasz między tekstem lektury a inscenizacją? Wymień trzy.
2. Jakimi przymiotnikami określiłbyś różę? Podaj pięć cech.
Dobrego odpoczynku w weekend;-)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Dzisiaj chciałabym, abyś zapoznał się z krótką, ale poruszającą książką „Drzewo darów”.
Przed przystąpieniem do oglądania filmiku zastanów się chwilkę czym jest dar. W zrozumieniu tego słowa pomocne mogą być następujące pytania: kogo obdarowujemy?, w jakich sytuacjach?, czy oczekujemy czegoś w zamian?
Teraz gdy już odpowiedziałeś sobie na te pytania, zapraszam do obejrzenia filmiku, który powstał na podstawie książki.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BceuBSRUIL8[/embedyt]

Z pewnością w trakcie oglądania w Twojej głowie i sercu pojawiało się wiele myśli. Zastanów się o czym dla Ciebie jest ta książka, jakie ma przesłanie. Może dla jednych będzie to opowieść o niezasłużonej miłości, dla kogoś innego o empatii lub przemijaniu.
Stwórz teraz swój liść (wytnij go z kartki). Napisz na nim czym dla Ciebie jest prawdziwa miłość i kto w Twoim życiu jest takim drzewem,  z pewnością masz taką osobę. :-)

CZWARTEK 19.03.2020

JĘZYK POLSKI

Wejdź na pocztę gmail, odbierz e-maila z poprawkami do zadania z poniedziałku, przeanalizuj błędy. Jeśli jeszcze nie wysłałeś zadania, proszę, zrób to dzisiaj.

MATEMATYKA

Dzień dobry, dzisiaj w ramach powtórzeń proszę zobaczyć filmy ze strony:

https://pistacja.tv/wideolekcje/matematyka/szkola-podstawowa-iv-vi/obliczenia-praktyczne/plmat054-obliczenia-praktyczne-predkosc-droga-i-czas

Następnie w ramach utrwalenia wiadomości samodzielnie proszę rozwiązać zadania i zapisać je w zeszycie:

https://gwo.pl/strony/2129/seo_link:klasa-6-droga-predkosc-czas

Miłego dnia, pozdrawiam.

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!

Dziś zabawa z kolorami. Jeśli macie możliwość wydrukować ćwiczenia, to pracujcie na tych kartkach, jeśli nie, notujcie rozwiązania w zeszycie.  4 j.fr kl.6abc 19.03

Bonne journée😊

LEKCJA WYCHOWAWCZA

„Dobre słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich echo jest nieskończone” – Matka Teresa

Twoje słowa mają ogromną moc! Czasem nawet nie zdajesz sobie sprawy jak potrafią zmienić rzeczywistość: wpłynąć na czyjeś zachowanie, samopoczucie.

Obejrzyj zamieszczony poniżej film.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=0a4tohrC-9g[/embedyt]

Powiedzenie komuś komplementu nie jest takie trudne. Wypróbuj to sam! Postaraj się powiedzieć parę miłych słów członkom swojej rodziny: mamie, tacie, dziadkom, rodzeństwu. Zobacz ich reakcje i przekonaj się, jaką siłę mają dobre słowa. :-))  :-))

ŚRODA 18.03.2020

MUZYKA

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu pragnę wam, drodzy uczniowie, polecić przeczytanie mądrego tekstu, mówiącego o wpływie muzyki na mózg, szczególnie w aspekcie rozwoju dziecka. Znajdziecie tu odpowiedź na często zadawane przez niektórych z was pytanie:” po co mi w ogóle muzyka, do czego mi się ona przyda???”.

A po zapoznaniu się z tekstem (macie na to caaaaały tydzień) możecie posłuchać tego lub owego utworu muzycznego, ze świadomością, jak dobroczynny wpływ ma on na wasz umysł. Pozdrawiam, J. Kukla.

PS. A dla chętnych jeszcze poważny  filmik1 i  wesoły filmik2! Miłego oglądania!

JĘZYK ANGIELSKI

Zamień zdania twierdzące na pytania – podręcznik str. 67 ćw.5 i przepisz je do zeszytu:)

Przypominam, że pytanie tworzymy przez inwersję, czyli w zdaniu najpierw pojawia się was/were, a dopiero potem podmiot. np. The weather was nice yesterday. Was the weather nice yesterday?

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry, szóstoklasisto;-) Środowy poranek rozpocznij od powtórki ortografii. Najpierw przypomnij sobie reguły ortograficzne, które znajdziesz tutaj. Następnie uzupełnij dyktando z „ó/u”„rz/ż”„ch/h” i mieszane. Zapisz na kartce poprawnie zdania ze słowami, w których popełniłeś błąd (kartkę włóż do zeszytu). Dobrej powtórki!

HISTORIA

Szóstoklasisto każdy człowiek chodzi do fryzjera, ale z własnego wyboru! Przypomnij sobie o pewnej reformie kulturalno-społecznej z XVII wieku. Wciel się w Piotra I Wielkiego i napisz ogłoszenie z nakazem carskim zgolenia bród bojarów. W nakazie uzasadnij dlaczego bojarzy powinni zgolić brody i zacząć ubierać się na styl europejski. W ogłoszeniu możesz również zamieścić instrukcję rysunkową przedstawiającą ścięcie brody. Liczę na waszą kreatywność – im barwniej tym lepiej! Pamiętaj, że car nie prosi -tylko nakazuje swoim poddanymSmile Dlatego proszę zwróć uwagę na tryb nakazujący wypowiedzi.  Pracę wykonaj na białej kartce, którą proszę wkleić do zeszytu.

Powodzenia Pani z historiiSmile

  WTOREK 17.03.2020

JĘZYK FRANCUSKI

Bonjour mes élèves!

Proponuję na dziś zabawę z liczebnikami do 20. Posłuchajcie naszej piosenki ze strony:

https://www.youtube.com/watch?v=UsEz58BblMY

Następnie zróbcie ćwiczenia utrwalające z aplikacji LearningApps.org , poniżej linki:

https://learningapps.org/display?v=pagirjcm218

https://learningapps.org/1629822

https://learningapps.org/1203756

Postarajcie się wykonać jedno ćwiczenie, jeśli się Wam spodoba zerknijcie na dwa kolejne. Amusez-vous bien😊 Przyjemnej zabawy

JĘZYK POLSKI

Powtórkę ze zwyczajów rycerskich czas zacząć!;-) Obejrzyj poniższy filmik.

Na osobnej kartce stwórz do filmu notatkę, która powinna zawierać: ramowy plan wydarzeń, trzy przykłady zwyczajów rycerskich i twoje spostrzeżenia (dodatkowe uwagi dotyczące np. zbroi i broni rycerza, zasad obowiązujących podczas turnieju). Dobrego czasu przy zadaniu!

JĘZYK ANGIELSKI

Poćwicz odmianę czasownika 'to be’ w formie przeszłej – ćw. 12, 3

MATEMATYKA

Dzisiaj powtórzycie sobie podstawy pojęć prędkości, drogi i czasu z filmem :  https://www.youtube.com/watch?v=43ce8Uz5qbM

Po projekcji proszę rozwiązać zadania:

Kartkówka (klasa VI) – Droga, prędkość, czas

Rozwiązania proszę przesłać przez dziennik.

Pozdrawiam wszystkich, Sylwia Piech – Hennek

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Wszyscy jesteśmy różni i to jest w nas piękne! Nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Nawet jeśli kogoś przypominasz z wyglądu, to masz swoje niepowtarzalne cechy wewnętrzne. Twoja osobowość i to jak rozumiesz, postrzegasz świat sprawia, że jesteś wyjątkowy.

Dzisiaj troszkę o tej naszej różnorodności. Zapraszam Was do zobaczenia krótkiego animowanego filmiku.

HISTORIA 

Szóstoklasisto sprawdź się!

Wtorek należy rozpocząć z historycznym przytupem- zapraszam Cię do quiz. Nie trać dobrego nastroju i głowy jak Karol I Stuart! :)

QUIZY należy wykonywać na podglądzie, nie wprowadzamy zmian.

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się w podręczniku na stronach 127-131

PONIEDZIAŁEK 16.03.2020

INFORMATYKA

Dzisiaj przypomnimy sobie Formatowanie warunkowe w programie Excel.

Obejrzyj poniższy film. Zobacz jak dużo można się nauczyć samemu w domu.

Zobacz jak wiele filmów przygotował ten użytkownik YouTube.

Wykonaj ćwiczenia z powyższego filmu samodzielnie.

Jeśli nie masz programu Excel z pakietu Ms Office to ściągnij pakiet Libre Office w którym znajduje się program Calc, który jest bardzo podobny do Excela. Jeśli nie chcesz niczego instalować pamiętaj że masz w chmurze Google na szkolnym gmailu aplikacje Arkusze, w której robiliśmy obliczanie średniej ocen.

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj utrwalisz zapis krótkiej wiadomości, wykorzystując gmaila. Wyślij do mnie wiadomość, w której w 12-15 zdaniach opiszesz swój ciekawy dzień. Stosuj zasady ortografii i interpunkcji, a także pamiętaj o grzeczności językowej. Przejrzyj poniższe wskazówki. Gdybyś miał/miała problemy z hasłem, proszę, pisz przez dziennik do Pana Tomasza Marcinkiewicza albo Pani Karoliny Zioło.

Do: barbara.wardziak@zsppiasek.pl
Temat wiadomości: Ciekawy dzień
Nagłówek i treść wiadomości:
Dzień dobry,
ostatnio przeżyłem/przeżyłam ciekawą przygodę! [Opisz w 12-15 zdaniach, co przeżyłeś; możesz używać emotikonów – ale nie przesadzaj;-)]

Pozdrawiam Panią
[Twój podpis]

BIOLOGIA

powtórz:
– cechy stawonogów
– tabelka TO NAJWAŻNIEJSZE podr. str. 54
– elementy budowy skorupiaków.
Uzupełnij pisemnie ćw. (na dole strony) podr. str. 54

GEOGRAFIA

Poćwicz wiadomości z ostatnich lekcji https://view.genial.ly/5e6e571927aede0fbe757c2c/horizontal-infographic-lists-europa 

JĘZYK ANGIELSKI

Powtórz słówka z języka angielskiego Insta.Ling

Przypominam, że do końca marca należy wykonać 20 sesji:)

Dodaj komentarz

Szkoła z klasą!

Font Resize
Kontrast