klasa 5d

PIĄTEK 26.06.2020 r.

Serdecznie zapraszam na spotkanie online z wychowawcą o godz. 10.00.  Zarezerwujcie sobie więcej czasu niż zwykle. Pozdrawiam :-)

CZWARTEK 25.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE     

  Dobiega końca ten inny niż wcześniejsze rok szkolny. Od jutra upragnione wakacje. W czasie letniego wypoczynku pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa swojego i innych osób w Waszym otoczeniu. Korzystajcie w rozsądny sposób z kąpielisk, basenów,ścieżek rowerowych i innych letnich szaleństw.Natomiast w trakcie wakacyjnych wyjazdów  życzę wielu atrakcji i miłych wspomnień. Pozdrawiam– Sebastian Kamiński !!!!!! Big Smile  Sun

RELIGIA

mosel-4336787__340

 

sea-1337565__340

 

 

 

 

Szczęść Boże , Kochani, wakacje tuż, tuż i dzisiaj nasze ostanie zdalne nauczanie. Daliśmy radę. Przed nami upragnione wakacje, ale najpierw podziękujmy Panu Bogu za wszystkie otrzymane od Niego dary, zdobytą wiedzę, mądrość i doświadczenie,  uczyńmy to słowami modlitwy ,”Ojcze nasz”

Jezus jako Dobry Pasterz, przypomina nam o potrzebie wypoczynku. Do zmęczonych i wyczerpanych uczniów powiedział „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”.

Gdy w czasie wakacji będziesz się cieszyć słońcem, górami, lasami lub morzem.  Pamiętaj, że Jezus jest najwspanialszym darem Boga. Możesz Go spotkać w pięknie przyrody, w drugim człowieku, a przede wszystkim w niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.

Na ten czas odpoczynku życzę wam , waszym rodzicom  Bożego błogosławieństwa.. Niech będzie to  również czas umocnienia wiary i szczęścia przebywania w gronie najbliższych.

Z Panem Bogiem, Do zobaczenia we wrześniu , w klasie. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcje on-line godz.9.00-9.30.

ŚRODA 24.06.020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE.

Witam. Propozycja na dzisiaj a także na wakacje to przypomnienie techniki w poszczególnych stylach pływackich, oraz trochę historii i najlepsze wyniki .Zapraszam

PLASTYKA

Drodzy uczniowie klasy piątej, a raczej prawie już szóstoklasiści! W ostatnim moim wpisie w tym roku szkolnym zachęcam was do korzystania z możliwości podziwiania piękna sztuki wokół nas – w naszym kraju, a może też za granicą. Być może nie uda się nam w czasie tych wakacji wyjechać tam, gdzie byśmy chcieli, ale nawet będąc w domu, możemy odwiedzić ciekawe miejsca w Pszczynie          i okolicach. Mamy w niedalekiej od nas odległości zabytkowe kościółki, pałace, miasteczka warte obejrzenia. Życzę wam wielu wrażeń, poopowiadacie mi po wakacjach, co udało się wam zobaczyć. A na dobry początek zwiedzania obejrzyjcie krótki filmik, który zaprowadzi nas do początków naszego państwa. Zwiedzicie Katedrę Gnieźnieńską, na razie wirtualnie, a potem…. kto wie? Może uda się wam tam wpaść latem na prawdziwe zwiedzanie, mimo ograniczeń? A tu drugi filmik – Drzwi Gnieźnieńskie w animacji o św. Wojciechu. Podziwiajcie….

Pozdrawiam, do zobaczenia we wrześniu :) J. Kukla

HISTORIA

Spotkanie on- line o godz. 10.00. Zapraszam.

MATEMATYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję on-line godz.11.00-11.30.

WTOREK 23.06.2020 r.

HISTORIA

Temat: Monarchia stanowa w Polsce

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Zbliżamy się do końca roku szkolnego proponuję kilka ćwiczeń technikę i przepisy badmintona może wam się przydadzą podczas wakacji , Zapraszam

 

MATEMATYKA

Spotkanie online o 10.00. Pozdrawiam

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 13:30

RELIGIA

Temat katechezy : Jezus na pustyni – idź precz szatanie. autorstwa Barbara Pyclik  

GEOGRAFIA

22 czerwca obchodzimy kalendarzowy 1 Dzień Lata, natomiast astronomiczne lato przyszło już do nas w sobotę 20 czerwca o godzinie 23:44. Astronomiczny 1 Dzień Lata jest wtedy, kiedy mamy najdłuższy dzień w roku i tym samym najkrótszą noc. Zapraszam na filmik przyrodniczy na koniec roku szkolnego https://youtu.be/N9z8AREvjsA  

PONIEDZIAŁEK 22.06.2020 r.

 

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Zapraszam na Classroom. Miłego dnia:) EDUKACJA REGIONALNA Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na classroom. Od godz. 13.00 do 16.00 zwrot wypożyczonych książek, podręczników i kluczyków do szafek. Szczegóły podane w mailu i omówione na lekcji wychowawczej.

TECHNIKA

Utrwalamy wiadomości. Wykonaj: ćwiczenie 1ćwiczenie 2ćwiczenie 3.

MATEMATYKA

Dzisiejszą lekcję znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

PIĄTEK 19.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na classroom. Pozdrawiam.

MATEMATYKA

Lekcja dostępna na classroomie. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Spotkanie online o 10.30. Pozdrawiam

CZWARTEK 18.06.2020 r.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

ŚRODA 17.06.2020 r.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

WTOREK 16.06.2020 r.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

PONIEDZIAŁEK 15.06.2020 r.

 

MUZYKA

Kochani! To już prawie ostatnie lekcje w tym roku szkolnym. W tym tygodniu będziecie mieli trochę więcej wolnego ( ósme klasy piszą egzamin ;) ), więc proszę was o zapoznanie się z piosenką ze strony 124, oraz zaznajomienie się z informacjami o różnych rodzajach chórów, i repertuarem dla nich przeznaczonym (strony 126 – 129). Jak zawsze, wiadomości jest garstka, więcej jest do pooglądania. A poniżej dołączam coś do posłuchania. Informuję też, że przykłady muzyki do słuchania, podane w podręczniku, można samodzielnie odszukać w Internecie. Do czego zachęcam niezmiennie :). A piosenka „Chodź, pomaluj mój świat” była śpiewana przez zespół o nazwie „Dwa plus jeden”. Zapytajcie o nią rodziców, na pewno ją pamiętają. Pozdrawiam, do usłyszenia na ostatniej lekcji za tydzień. Piosenka   Karaoke do piosenki   Chór Alla Polacca   Chór bez batuty   Mała Armia Janosika JĘZYK  ANGIELSKI Dziś temat – czasownik  `should/ shouldn`t` – co oznacza ` powinieneś /powinnaś – nie powinieneś/ nie powinnaś. Posłuchaj dialogów ze str.105 ćw.1 – Książka ucznia.  https://www.macmillan.pl/strefa-ucznia W dialogach są zdania : You should be careful – powinieneś być ostrożny. You shouldn`t swim in the river – nie powinieneś pływać w rzece. Popatrz na następujące sytuacje i wybierz właściwe zdanie : should/ shouldn`t  W książce ucznia macie podobne ćwiczenie 4 str105. Proszę napisać zdania w zeszycie z should/ shouldn`t . Zadanie dla chętnych : should shouldn`t      autor-  Jola Świerzy BIOLOGIA Dzień dobry:) Temat lekcji: Mchy. Zapraszam na Classroom. Miłego  dnia:) INFORMATYKA Spotykamy się na Meet o 10:30. Będę korzystał z telefonu komórkowego, proponuje postąpić podobnie.

TECHNIKA

Utrwalamy wiadomości o zdrowym żywieniu. Wykonajcie następujące zadania klikając tu: ćwiczenie 1, ćwiczenie 2, ćwiczenie 3.

JĘZYK POLSKI

 

Zapraszam na lekcję on-line godz.11.30-12.00. Pozdrawiam

 

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 9.00. Pozdrawiam

PIĄTEK 12.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na classroom. Pozdrawiam.

 MATEMATYKA

Lekcję znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Lekcję znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

ŚRODA 10.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Dzisiejsza propozycja to kolejnych kilka ćwiczeń siatkówki które można wykonać samemu w domu lub ma polu.Proste ćwiczenia doskonalące odbicia górne i dolne. Zapraszam. https://youtu.be/JVUiHncywto JĘZYK ANGIELSKI Witam! Dziś konstrukcja ` to be going to ` , która wyraża nasze bliskie plany i zamiary. Zdania twierdzące i przeczące tworzymy za pomocą odpowiedniej formy czasownika `be ` zwrotu ` going to `oraz czasownika w formie podstawowej np.  I`m going to have a party. You`re going to have a party, She`s going to have a party, He`s going to have  a party. Przeczenie:  I`m not going to explore the cave.    Z Książki ucznia str.101 ćw.1 przepisz do zeszytu nowe słówka. Przeczytaj również tekst z ćw.3 str.101 i zamień zdania twierdzące z `to be going to `  na przeczenia.np. We`re going to spend the morning in the village –  We`re not going to spend the morning in village.         Zrób dodatkowe ćwiczenie : to be going to    autor- Jola Świerzy  

HISTORIA

Proszę utrwalić wiadomości na temat unii polsko – litewskiej  1385 r.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na spotkanie on-line godz.9.00.-9.30.

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Zapraszam na meet o 12:40 :)

WTOREK 09.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry. Dzisiaj materiał przypominający odbicia górne w piłce siatkowej .Ćwiczenia można wykonać samemu nawet w domu . Potrzebna tylko piłka i chęci . Zapraszam. https://youtu.be/ynHHzDQJ9VY  

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on – line o godzinie 11.00.

MUZYKA

Witam! Proszę się zapoznać z tematem 28 z podręcznika (str. 144 – 147). Poznajemy w nim styl muzyki, jakim jest rock and roll. Znajdziecie tam kilka ciekawostek o tej muzyce, i w ogóle o miejscu muzyki w naszym życiu. Poznacie też podstawowy krok rock and rolla. I przede wszystkim piosenka ze strony 144. Spróbujcie pośpiewać z nagraniem. I proszę mi napisać, ile razy w piosence pojawia się dźwięk f1, czyli Fa, a ile razy c2, czyli górne Do. I ile jest w piosence półnut? Acha, proszę pamiętać, że dwa dźwięki tej samej wysokości, połączone łukiem, traktujemy jako jeden dłuższy dźwięk. Pozdrawiam, JK.

EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie. Zapraszam na Classroom. Temat dzisiejszej lekcji: Rośliny lecznicze z naszej okolicy.  Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Ostatnie zadanie dla Was. Proszę rozwiązać krzyżówkę – Krajobrazy świata (zeszyt ćwiczeń str. 96). Wyślij zdjęcie swojej pracy!

RELIGIA

Szczęść Boże Kochani, witam was serdecznie Zaczynamy od modlitwy do Ducha Świętego. Temat katechezy : Marta i Maria – dwie dobre cząstki. Przeczytaj katechezę 43 str. 98-99 Zastanów się: – Jak planujesz swój czas? – Ile w twoim rozkładzie dnia jest miejsca na spotkanie z Panem Bogiem? – Jak wypełniasz swoje obowiązki? – Czy chętnie pomagasz, gdy ktoś o to poprosi? – Jak często przedstawiasz Panu Bogu troski swoje i innych? Zapisz do zeszytu: Historia Marty i Marii ukazuje dwie postawy chrześcijanina: słuchanie Pana i służbę. Dla Jezusa obie są ważne i dopełniają się. Jednak wszelka służba i działanie powinny wypływać ze słuchania Boga, z osobistej modlitwy. Przypominam o zaległych zadaniach,( ostatnie z 29 maja- katecheza Jair i po co płakać? ) proszę je wysłać.  12 czerwca muszą być wpisane oceny proponowane. Z Panem Bogiem , pozdrawiam

MATEMATYKA

 

PONIEDZIAŁEK 08.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Zapraszam na kilka ćwiczeń gimnastycznych które pobudzą was do dalszej pracy. Ćwiczenia można wykonywać co rano ,pomogą one obudzić się i z energią przystąpić do dalszych codziennych czynności. https://youtu.be/NOp-2KeuqN8

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Podsumowanie wiadomości. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

KARTA ROWEROWA

Egzamin teoretyczny na kartę rowerową rozpoczyna się o godz. 9:00

TECHNIKA

 

Jak przygotować zdrowy posiłek? autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

PIĄTEK 12.06.2020 r.

 

MATEMATYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji będą na classroomie. Pozdrawiam

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam na classroom, tam znajdziecie materiały. Pozdrawiam

ŚRODA 10.06.2020 r.

 

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 10.30. Pozdrawiam

WTOREK 9.06.2020 r.

 

MATEMATYK

Materiały do dzisiejszej lekcji będą na classroomie. Pozdrawiam

PONIEDZIAŁEK 8.06.2020 r.

 

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 10.00. Pozdrawiam

PIĄTEK 5.06.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam! W tygodniu z Dniem Dziecka proszę o wykonanie pracy plastycznej zatytułowanej „Dziecięcy świat”, dowolną techniką, na kartce formatu A4. Dołączcie tę pracę do waszego albumu, życzę ciekawych pomysłów. Pozdrawiam, do następnej lekcji Smile ! JK

EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Śląskie tradycje i święta okresu wiosenno- letniego. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam na lekcję online o 9.00. Pozdrawiam

MATEMATYKA

Dzisiejsza lekcja jest na classromie. Pozdrawiam

CZWARTEK 04.06.2020 r.

Witam . Jeszcze kilka ćwiczeń badmintona prezentowanych na treningu przez zawodników.Można skorzystać i poćwiczyć kilka elementów .     https://youtu.be/czhVGG9jSK4

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Zapraszam was na Meet o 12:40 :)

RELIGIA

 

Temat Katechezy: Nikodem – nocne rozmowy autorstwa Barbara Pyclik Przypominam tym osobom, które jeszcze nie oddały zadań ,  12 maja wpisujemy oceny proponowane, proszę zrobić te zadania i wysłać!!!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 00. Do zobaczenia

ŚRODA 03.06.2020 r.

JĘZYK  ANGIELSKI Witam Was ! W ramach powtórki czasu Simple Past obejrzyjcie film:

Dziś przypomnijmy sobie nazwy miesięcy , posłuchaj piosenki:

A teraz liczebniki porządkowe, otwórz Książkę ucznia str.98 , ćw1 – wpisz liczebniki porządkowe do zeszytu. Liczebniki porządkowe mają końcówki : -st, -nd, – rd, -th. First, second, third są liczebnikami nieregularnymi. Zwróćcie uwagę, że do pozostałych liczebników porządkowych dodajemy końcówkę – th. Jeśli chcemy zapisać datę to najczęściej na początku podajemy liczbę porządkową a następnie nazwę miesiąca np. 11th June, 21st May, 23rdSeptember.Posłuchaj ćw.3 str.98 -Książka ucznia CD3,ścieżka 20 i napisz daty we właściwej kolejności w zeszycie np. 25thFebruary, 9thApril…. https://www.macmillan.pl/strefa-ucznia – kliknij w ten link i odszukaj właściwą ścieżkę dzwiękową. Przeczytaj tekstz ćw.5 str.99- Książka ucznia , dopasuj tekst do właściwego obrazka.  autor – Jola Świerzy

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Powoli nasz dość specyficzny rok szkolny dobiega końca.  Więc przypominamy kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów. Również z wychowania fizycznego  w tym tygodniu otrzymacie dodatkowe oceny- zgodnie z naszymi przyjętymi wymaganiami  i kryteriami, które są Wam znane od kl. czwartej. Tak więc ocenie podlega:

 • postawa ucznia i systematyczny udział w zajęciach

 

 

 • aktywność, zaangażowanie na zajęciach

 

 

 • poziom i postęp w zakresie umiejętności ruchowych

 

 

 • działalność pozalekcyjna i pozaszkolna w zakresie WF ( udział w zajęciach SKS, udział w zawodach szkolnych oraz reprezentowanie szkoły na zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich (czwartki lekkoatletyczne).         OCENA SUMUJĄCA JEST WYPADKOWĄ  POSZCZEGÓLNYCH OBSZARÓW TEMATYCZNYCH

 

 

HISTORIA

 

 

 

 MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 10.00. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcje on-line godz.9.00-9.30.

WTOREK 02.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Dzisiaj zapraszam na rozgrzewkę z elementami badmintona. Bardzo fajna i intensywna rozgrzewka zawiera kilka technicznych ćwiczeń wykorzystywanych potem w grze. https://youtu.be/AtBpUSjWgXg

RELIGIA

 

Temat katechezy: Jair – i po co płakać? autorstwa Barbara Pyclik

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on – line o godz. 11.00.

BIOLOGIA

Witajcie moi mili. Temat dzisiejszej lekcji: Liść. Wytwórnia pokarmu. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom.  Przypominam o wysyłaniu zadań znajdujących się na Classroomie! Ostateczny termin – 5 czerwca.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 9:00

 MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 10.00. Pozdrawiam

PONIEDZIAŁEK 1.06.2020r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry. W tym tygodniu przypomnienie podstawowych elementów gry w badmintona takich jak trzymanie rakietki ,praca ręki oraz rodzaje odbić.Kilka ćwiczeń na początek. Życzę również wszystkiego dobrego w Dniu Dziecka. https://youtu.be/mKH2HCxuZiM

MUZYKA

Witam Was w tak pięknym i radosnym dla was Dniu Dziecka. Życzę spełnienia marzeń – tych szkolnych, uczniowskich, i tych rodzinnych, domowych, bardzo waszych własnych. A z tej okazji zapraszam do obejrzenia i posłuchania – muzyka „poważna niepoważnie”, czyli jaką muzykę klasyczną możemy spotkać w znanych bajkach. Tu akurat Smerfy. Serdecznie Was pozdrawiam, miłego słuchania Smile ! Filmik 1       Filmik 2   TECHNIKA

Dzień Dziecka autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

MATEMATYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

PIĄTEK 29.05.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam, moi drodzy! W tym tygodniu proszę  was o zapoznanie się z tematem ze stron 33 – 43 w podręczniku, a chodzi o temat „Kształt, forma, bryła”.  Proszę, przyjrzyjcie się reprodukcjom różnych przestrzennych dzieł sztuki,  zwróćcie uwagę na ich kształty, rozmiar, położenie w przestrzeni. Zapiszcie sobie w zeszycie (nie na ocenę) co to jest kształt, czyli forma, jakie mogą być rodzaje form, co nazywamy bryłą, jakie są dwa rodzaje brył, i czym są formy przestrzenne. Ta notatka ma wam pomóc w zapamiętaniu najważniejszych pojęć z tej lekcji. Miłego podziwiania sztuki, do usłyszenia w przyszłym tygodniu :) JĘZYK POLSKI Zapraszam na classroom.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online na godz. 9.00. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na lekcję online po matematyce. Pozdrawiam

CZWARTEK 28.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam. W wolnym czasie można przypomnieć sobie przedstawione ćwiczenia tenisa stołowego.Przypominam również o teście sprawności bo nie wszyscy przysłali mi wyniki.Pozdrawiam.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na classroom

RELIGIA

 

Temat katechezy : Cierpiąca kobieta – dotyk wiary. autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 00. Do zobaczenia

ŚRODA 27.05.2020 r.

 

HISTORIA

Proszę wyszukać, w dostępnych źródłach, informacje na temat rozbicia dzielnicowego w Polsce. Zrobić notatkę.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 11:00 WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Dalsza część materiału z tenisa stołowego.Kilka serwów prezentowanych wymaga dużo pracy na treningach.Dobry serwis pomaga w szybkim zdobyciu punktu. Wiedzą o tym trenujący a jest ich kilku resztę zapraszam do zapoznania się z materiałem a jak wrócimy do szkoły to również na zajęcia tenisa w naszej szkole. https://youtu.be/zGShBxEKnDk Witam Was! dziś napiszecie test z unitu 7. Prześlę go wam na gmaila. Proszę odesłać na : jolanta.swierzy@zsppiasek.pl

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na spotkanie on-line o 9.00-9.30.

MATEMATYKA

Dzisiejsza lekcja czeka na Was na classroomie.  Pozdrawiam

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Spotykamy się na Meet o 12.30 jak było uzgodnione w zeszłym tygodniu.

WTOREK 26.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Dzisiaj kontynuacja tenisa stołowego .Do gry ważna jest praca nóg ,całego tułowia oraz rąk.Szybkość i dobra koordynacja są bardzo ważne.Zobaczcie jak wygląda taki trening. https://youtu.be/aV5tUn99_BA

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on-line o godz.11.00. Test – Quizizz.

RELIGIA

 

Temat katechezy: Apostołowie to znaczy posłani. autorstwa Barbara Pyclik

GEOGRAFIA

Zapraszam do Classroomu. W razie problemów proszę pisać.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 10.00. Pozdrawiam

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on-line o godz.11.00. Test – Quizizz.

PONIEDZIAŁEK 25.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry.Ten tydzień poświęcimy na przypomnienie techniki i zasad gry w tenisa stołowego.Kto ma możliwości pewnie gra na stole a dla pozostałych propozycja tenisa stołowego na podłodze . Wystarczą dwie rakietki trochę miejsca i druga osoba do gry .   https://youtu.be/AVUQdAnoYIw

MUZYKA

Witam! Utrwalimy sobie dziś piosenkę ze spotkania on-line, czyli „Koncert”. A potem też poznamy nową piosenkę ze strony 136 w podręczniku, bardzo na czasie, bo deszczową, ale wesołą. Tytuł tego utworu brzmi „Mokro”, a śpiewa go zespół Mikroklimat. Proszę, pośpiewajcie sobie te piosenki, spróbujcie przy tym wyklaskać rytm. Obydwie piosenki mają metrum 4/4, więc przesyłam wam też filmik do poćwiczenia rytmu w tym metrum. Życzę wesołej zabawy przy muzyce, do następnego spotkania! A jak komuś się spodobało ćwiczenie  rytmiczne, to jeszcze jedno, na dokładkę :)

BIOLOGIA/EDUKACJA REGIONALNA

Dzień dobry. Zapraszam na spotkanie online o godz. 11.00- 11.40. Do zobaczenia:)

TECHNIKA

 

ABC zdrowego życia autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

MATEMATYKA

Spotykamy się o 10.00 online. Pozdrawiam

PIĄTEK 21.05.2020 r.

 

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 11:00. Do zobaczenia.

PLASTYKA

Zapraszam na Meet o godz. 10.00! do zobaczenia:)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na lekcję online o 9.00. Pozdrawiam

MATEMATYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcje na classroom.

CZWARTEK 21.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Na koniec tygodnia zapraszam na kilka minut fajnej rozrywki .Zobaczcie to co najfajniejsze w piłce nożnej czyli bramki strzelane przez najlepszych graczy w historii piłki noznej. https://youtu.be/YBfn6fmZg_s

RELIGIA

Temat katechezy : Szymon Piotr złowiony rybak. Szczęść Boże, zacznijcie od modlitwy, proście Ducha Świętego, aby was prowadził,  oświecał i umacniał w tym trudnym czasie. Poznajcie historię Szymona Piotra, obejrzyjcie  film lub przeczytajcie (katechizm str. 86-87) Idąc za Jezusem-naśladując Go podobnie jak Piotr stajemy się Jego uczniami. Jezus pragnie, aby Mu zaufać i wsłuchiwać się w głos jego powołania. Jesteśmy powołani, by świadczyć o Panu Bogu w codziennym życiu. Przypominam tym osobom, które jeszcze nie przysłały zadań!!!, aby to zrobiły jak najszybciej.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz  12 : 45. Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na spotkanie on-line godz.9.00-9.30.

ŚRODA 20.05.2020 r.

 

HISTORIA

Proszę wykonać przygotowanie do sprawdzianu z działu „Polska pierwszych Piastów” podręcznik str. 190. Test do ćwiczeń w Classroomie lub na e-mailu. Sprawdzian w przyszłym tygodniu (we wtorek) na lekcji on-line, godzinę podam później, ponieważ nie wiem jaka będzie organizacja pracy nauczycieli od 25 maja. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Dzisiaj kolejnych kilka ćwiczeń doskonalących panowanie nad piłką oraz prowadzenie ze zmianą tempa i kierunku prowadzenia.Można poćwiczyć samemu. Zachęcam do zabawy z piłką. https://youtu.be/Msn8HYMN12I

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Spotykamy się na Meet o 12.30 jak było uzgodnione w zeszłym tygodniu.

JĘZYK  ANGIELSKI

Na początek trochę ruchu

Dziś temat dotyczy jednego z wielkich lekkoatletów świata, Usain Bolt. Przeczytaj tekst `Great Athletes` ze str.94 – Książka ucznia i odpowiedz na pytania z ćw.3 i prześlij mi na maila: jolanta.swierzy@zsppiasek.pl                                                                                       Wypisz  z tekstu zdania/pytania/przeczenia w czasie Simple Past. Proszę wykonać  plakat nt.` Famous sports person – znany sportowiec`. Opis w czasie Simple Past. Dodaj zdjęcia lub rysunek. Na wykonanie pracy macie tydzień.  Pomocny będzie opis z waszych ćwiczeń str68, ćw.2 Róbcie sobie zaległe ćwiczenia w Zeszycie ćwiczeń, szczególnie str. 65, 66  ponieważ w przyszłym tygodniu zrobimy test.  Proponuję dodatkowe ćwiczenie: krzyżówka past irregular verbs Jola Świerzy

 MATEMATYKA

Dzisiaj piszecie sprawdzian z ułamków dziesiętnych. Sprawdzian przesyłam na Wasze szkolne maile, będzie dostępny od godz.11.00 do 15.00. W razie problemów technicznych piszcie. Życzę powodzenia.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcje na classroom.

WTOREK 19.05.2020 r.

 

RELIGIA

Kochani miesiąc maj zaczął się na dobre, a jak wiadomo maj to miesiąc poświęcony Maryi, naszej ukochanej Matce. Nie ma w tym roku, w kościele, nabożeństw majowych, ale Maryję możemy czcić i do Niej się modlić w naszych domach, piękną modlitwą jaką jest Litania Loretańska. Zachęcam was, abyście czcili Maryję i prosili Ją o ustanie epidemii korona wirusa oraz o nawrócenie grzeszników i waszych osobistych intencjach. Litanijna kostka litania Zróbcie w domu  kostkę z Litanią Loretańską,  pokolorujcie, sklejcie i odmawiajcie codziennie przez cały maj. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Dzisiaj dalsza część pokazująca ćwiczenia doskonalące prowadzenie różnymi częściami stopy.Prezentuję prowadzenie wewnętrzną częścią stopy a na stronce szkółki Nivea jest jeszcze kilka innych form prowadzenia z którymi możecie się zapoznać i ćwiczyć.Miłego dnia .Pozdrawiam.   https://youtu.be/inNmmREIlYM

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on – line o godz. 11.00.

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Budowa i funkcje korzenia. Zapraszam na lekcję do classroomu. EDUKACJA REGIONALNA Temat lekcji: Kult Świętych na Górnym Śląsku. Szczegóły lekcji znajdziecie na classroomie. W razie problemów proszę pisać. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Witam serdecznie. Kolejna strefa przed nami – Krajobraz śródziemnomorski. Zapraszam Was na lekcję multimedialną, a następnie proszę podsumować wiedzę w zeszycie ćwiczeń (str. 80 – 81; dla chętnych 82). A tu jeszcze coś do zobaczenia ZakhyntosChorwacjaRzym. Bardzo proszę wysyłacie zdjęcia swojej pracy, zbierajcie plusy! Nie wysyłamy zaległych zadań, plusy tylko za lekcje wysłane przed kolejną geografią. Brak aktywności też będzie oceniony (niestety negatywnie!).

MATEMATYKA

Zapraszam na zajęcia online o 10.00. Pozdrawiam

ZDW MATEMATYKA

Zapraszam na ZDW z matematyki online o 12.00. Osoby chętne proszę o maila lub wiadomość na dzienniku.Pozdrawiam

PONIEDZIAŁEK 18.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE. Dzień dobry. W tym tygodniu tematy związane z piłką nożną i jej podstawowymi elementami jak panowanie nad piłką ,prowadzenie czy podania . Na początek nauka prowadzenia piłki różnymi częściami stopy.Można już ćwiczyć z piłką na podwórku do czego zachęcam.   https://youtu.be/V8vtTm8U_vs

JĘZYK POLSKI

Spotkanie on-line 11.00-11.30. Przygotujcie podręczniki będziemy omawiać wiersz. TECHNIKA

Zdrowie na talerzu autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

MATEMATYKA

Materiały do lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

PIĄTEK 15.05.2020 r.

Muzyka na Meet – poniedziałek 18.05. 2020,  godz. 9:00 – 9:20. Zapraszam ! Proszę przygotować podręczniki :)

PLASTYKA

Kochani, witam! Dzisiaj Święto Polskiej Muzyki i Plastyki :) W tym tygodniu mamy na plastyce kontynuację tematu z lekcji poprzedniej. Proszę, byście na spokojnie wykonali zadanie z classroomu, czyli zebrali swoje prace plastyczne i muzyczne w odpowiednich albumach – prezentacjach. Szczególnie proszę tych, którzy do tej pory nie oddali do sprawdzenia wszystkich zadań, aby nadrobili te zaległości i uzupełnili braki. Proszę pamiętać o podpisaniu prac tytułami. Pozdrawiam, J. Kukla.

JĘZYK POLSKI

Lekcja na classroom.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online na godz. 10.00. Pozdrawiam

LEKCJA Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam na lekcję online po matematyce. Pozdrawiam

CZWARTEK 14.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry. Zapraszam do przypomnienia sobie elementów piłki ręcznej i zapamiętania techniki rzutów na bramkę. Przypominam również o Teście sprawności Zuchory i trzech próbach które macie do wykonania i przesłania na dziennik lub adres mail .Pozdrawiam.

JĘZYK POLSKI

Lekcja na classroom. Proszę się zalogować, wysłałam zaproszenia na gmail. RELIGIA Zapraszam serdecznie na meet o godz. 9.30.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 12 : 20. Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Lekcja na classroom.

ŚRODA  13.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry .Zapraszam do zapoznania się z techniką rzutu na bramkę z wyskoku. Jest to bardzo trudny element ale najbardziej skuteczny i efektowny na zdobycie bramki .Dzisiaj zwróćcie uwagę na pracę rąk nóg tułowia w czasie wyskoku i rzutu. Ćwiczyć będziemy dopiero w kl. 6 https://youtu.be/PqiZUL5bkF4 JEZYK  ANGIELSKI Dziś pytania z czasownikami nieregularnymi. Zasada tworzenia pytań jest taka sama jak z czasownikami regularnymi. Pytania ogólne zaczynają się od `DID`, Pytania szczegółowe od wyrazów pytających : What, Where, Why, How , How much/many , What time , itd. + `DID` + Dopełnienie pytania. Pamiętaj, że czasownik w pytaniach i przeczeniach zawsze wraca do pierwszej formy.                   np. I won the match last Saturday -1. Did he win the match …? Yes, he did.  2. What did he win last Saturday? He won the match.                  Zrób ćwiczenia 1,2,3 str.65- Zeszyt ćwiczeń. Przypomnienie czasowników nieregularnych , proponuję ćwiczenie: irregular verbs i trochę ruchu przy muzyce:

autor- Jola Świerzy

HISTORIA

 

 

 

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Zapraszam wszystkich na godzinę 12:30 na Meeta.  Przygotujcie projekty zrobione w ramach obchodów Miesiąca Scratcha. Przypominam, że ważny jest procent obecności na kółku bo to zajęcia z projektu z Unii Europejskiej i trzeba mieć 75% obecności.

JĘZYK POLSKI

Sprawdzian on-line. Widzimy się w grupach. Kolejność wejść  przesyłam na maila.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 10.30. Pozdrawiam

WTOREK 12.05.2020 r.

RELIGIA

Temat Katechezy: Jan Chrzciciel dla królestwa niebieskiego autorstwa Barbara Pyclik

GEOGRAFIA

Zapraszam do zobaczenia filmiku Fauna Arktyki i Antarktyki – porównanie. Przypominam o ćwiczeniach str. 76 – 79. Zadanie dla chętnych: poszukam fragmentu bajki, w którym można zobaczyć krajobrazy świata do kolejnych tematów. (Przyślij na gmail link). WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam wszystkich . Dzisiaj dalsza część elementów piłki ręcznej a dokładniej rzutów na bramkę.Zapoznajcie się z krótkim materiałem prezentującym rzut z biegu.   https://youtu.be/PIcyCc8GD3I

HISTORIA

Zapraszam na lekcję o godzinie 11.00.

MATEMATYKA

Zapraszam na classroom. Tam we wtorek  znajdziecie instrukcje do lekcji. Pozdrawiam

BIOLOGIA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10.00. Pozdrawiam

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję o godzinie 9:00. Do zobaczenia!

PONIEDZIAŁEK 11.05.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Nauka rzutu z miejsca w piłce ręcznej to temat na dzisiaj .Przypominał też o teście sprawności i wykonujemy 3 próby i wysłać na dziennik lub maila.Wiele osób już próby przesłało i zostali ocenieni.   https://youtu.be/TlRHuxbD61g

HISTORIA

Zapraszam we wtorek na lekcję o godz. 11.00.

CLASSROOM – INSTRUKCJA

Zaczynamy pracę z Classroom, gdzie będzie się znajdować coraz więcej zadań. Znajdziesz w jednym miejscu zadania od wielu nauczycieli. Krok 1. Aby dołączyć do zajęć w classroom należy wybrać u góry ekranu, po prawej stronie Aplikacje Google i kliknąć w Classroom. Zrzut ekranu (111)_LI Za pierwszym razem potwierdzamy dołączenie do aplikacji Classroom. Zrzut ekranu (113)_LI następnie oznaczamy swoją rolę – UCZEŃ Zrzut ekranu (114)_LI Wystarczy teraz dołączyć do zadań. Zrzut ekranu (116)_LIKROK 2.  Do zadań wysłanych przez konkretnego nauczyciela możesz także dołączyć klikając w wysłane zaproszenie. Zrzut ekranu (115)_LI KROK 3. Po wejściu możesz wybrać zadanie opublikowane przez nauczyciela lub wejść do zakładki ZADANIA, gdzie zobaczysz wszystkie zadania tego nauczyciela. Zrzut ekranu (117)_LI KROK 4. Zadania mogą mieć załączniki do samodzielnego wykonania (nr 1), mogą mieć termin wykonania i MUSZĄ byc ODDANE (nr 2) Zrzut ekranu (122)_LIZrzut ekranu (124)_LI KROK 5. Zadania mogą być do wspólnego wykonania, lub przeczytania i wtedy należy takie zadanie OZNACZYĆ JAKO ZROBIONE. Zrzut ekranu (127)_LI To koniec instrukcji ;) resztę opanujecie w czasie pracy. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki Karolina Zioło

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 12:00

MATEMATYKA

Spotykamy się o 10.00. Link do spotkania będzie na Was czekał na classroom.  Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Spotkanie on-line godz. 9.00, dalej powtarzamy do sprawdzianu.

MUZYKA

Witam! Dzisiaj proszę o zapoznanie się z tematem „Folklor naszych sąsiadów”. Co to jest folklor, już wiemy. (?) Kto nie wie, niech jak najszybciej się dowie :). Na stronach 111 – 118 w podręczniku mamy zaprezentowane najbardziej charakterystyczne przykłady pieśni, obrzędów, zwyczajów i tańców, popularnych w krajach sąsiadujących z nami.  Ponieważ niedawno był Międzynarodowy Dzień Tańca, szczególną uwagę proszę zwrócić na opisane w lekcji tańce. Proszę, zapiszcie sobie nazwy pięciu wymienionych krajów, i do każdego dopiszcie, jakie są tam pieśni, tańce, instrumenty, itd. Możecie to zrobić w formie tabelki. A skoro o muzyce się nie powinno za dużo mówić, bo lepiej jej po prostu posłuchać, oto coś do obejrzenia i posłuchania:  czeska polka,  słowacki odzemek,  ukraiński kozak,  rosyjski trepakniemiecki lendler. I piosenka słowacka „Tańcuj, tańcuj”.

Zdrowie na talerzu autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

PIĄTEK 08.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Powtórzenie wiadomości ciąg dalszy.  Krótki filmik.                        Zaznacz w podanych zdaniach orzeczenia i podmioty. Mama ugotowała pyszny obiad. kibice długo oczekiwali na ten mecz. W naszej szkole uczniowie zawsze dobrze się uczą. Wszyscy zobaczymy film przygodowy. Te książki wypożyczyła Joasia z biblioteki. Ćwiczenia na learning apps. podmiot, orzeczeniew zdaniu. Wykonaj interaktywne  ćwiczenie (tu tylko ćwiczenie 8). A na tej stronie (tylko ćw. 1)

PLASTYKA

Witam! Proszę was w tym tygodniu o wykonanie zadania, które macie na GoogleClassroom. Proszę tę prezentację przygotować z wszelką dbałością o ładny wygląd i efekt końcowy, gdyż będzie to także podlegało ocenie. Dobierzcie odpowiednią czcionkę i wielkość napisów.  Umieśćcie tam wasze wszystkie prace, nawet te wysłane wcześniej na gmail.  Życzę owocnej pracy. Za tydzień trochę wiadomości o historii sztuki, konkretnie o stylach romańskim i gotyckim. Pozdrawiam!

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam na spotkanie o 10.20 po matematyce.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10.00. Do zobaczenia

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 11 : 00. Do zobaczenia

Czwartek 07.05.2020 r.

 

ZAJĘCIA KREATYNO-ROZWIJAJĄCE

Proponuję pobawić się w kryptologa i odszyfrować wiadomość.  Zajrzyj tutaj: SZYFR . Powodzenia.

INFORMATYKA DZ

Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytajcie i zróbcie materiał z podręcznika str. 87-91. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się w poniedziałek o 12:00 WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i przypominam o wykonywaniu prób w zadanym teście czekam na wyniki za które otrzymacie oceny. Przed testem proszę zrobić krótką rozgrzewkę.

SZKOŁA Z KLASĄ – GRY ONLINE

Witajcie, ruszamy z realizacją działań w ramach projektu „Szkoła z Klasą”. Jednym z naszych założeń jest  wykonanie gry w aplikacji online lub plakatu o zasadach kulturalnego zachowania czyli savoir vivre. Wszystkich chętnych uczniów do stworzenia swojej gry proszę o kontakt, do jutra, tj. piątku ze mną: marta.kiecok@zsppiasek.pl Koordynator Zespołu „Szkoły z Klasą” Marta Kiecok

RELIGIA

 

Temat katechezy: Święty Józef-milczący opiekun autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK POLSKI

Spotkanie on-line o 9.00. Film – wykres zdania pojedynczego. Sprawdź czy masz dobrze zadanie z poniedziałku. W środę w przyszłym tygodniu sprawdzian na lekcji on-line.

ŚRODA 06.05.2020 r.

INFORMATYKA CH Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 93-98 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.

HISTORIA

 

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry . Dzisiaj dalsza część testu K .Zuchory .Zapraszam do wykonywania prób i wysyłania mi na maila. JĘZYK  ANGIELSKI Witam Was! Na początek trochę ruchu do muzyki :

Zanim przejdę do dzisiejszego tematu, przypomnijmy sobie odmianę czasownika w czasie przeszłym Zrób ćwiczenie.      Was /Were               A dziś temat : In a clothes shop.   Posłuchajcie dialogu ze str.79, ćw.1 – Książka ucznia:

What size are you ? – jaki masz rozmiar ?                                                                 – Can I try it on ?  – czy mogę to przymierzyć ?                                                           – Of course, the changing room is over there – oczywiście, tam jest przymierzalnia.                                                                                                                          – How is the T-shirt ? czy T-shirt pasuje ?                                                                  – – -It`s great. How much is it ? jest świetny, ile kosztuje?                                             Rozmiary :  small – mały, medium- średni, large – duży                     Pamietaj, że jeśli pytamy o pojedyńczą rzecz w sklepie , mówimy : How is the coat / dress ?  How much is it ?   Can I try it ?                                      Jeśli pytamy o więcej rzeczy, mówimy : How are the shoes/ shirts ?    How much are they ?  Can I try them ?                                                                           Żeby wyrazić, że coś jest za duże /za małe/ za drogie itd. , mówimy _ It`s too big/ too small/ too expensive.                                                                      Posłuchaj dialogów -ćw.5 str.79 – Książka ucznia i zapisz co nie pasuje w ubraniach. np.too small  

Zrób ćw.1,2, 3 str 57 -Zeszyt ćwiczeń. scieżka dzwiękowa do ćw.3:

Proponuję też obejrzeć krótki film :  At a shop                                                  autor – Jola Świerzy MOI DRODZY, dziękuję wam za waszą pracę w tych trudnych warunkach. Wiem, że często dzielicie się sprzętem z rodzeństwem czy rodzicami, czasem trudno wszystko jest opanować i zorganizować czas w tym zupełnie innym czasie nauczania. Po rozmowach z nauczycielami wiem, że większość z was pracuje na miarę swoich możliwości i stara się wszystko na czas oddać i być na spotkaniach. Cieszę się, że pracujecie tak wytrwale. Muszę jednak przypomnieć, że  przy dużych pracach, zadaniach  i projektach, sprawdzianach podajemy dwa terminy – główny i na poprawę lub uzupełnienie. Po drugim terminie wstawiana jest ocena niedostateczna. Przy sprawdzianach, kartkówkach, pracach klasowych macie obowiązek niezwłocznie poinformować nauczyciela o niemożliwości przystąpienia do zaplanowanego sprawdzianu, kartkówki wykorzystując w tym celu dowolny kanał informacyjny (np. mail, Hangouts, Messenger, e-dziennik, telefon do szkoły  32 211 4926 /nauczyciela,) powiadamiając co się stało. My naprawdę chcemy wiedzieć jak wam pomóc w tych sytuacjach a obowiązek nauki i oceniania nie zniknął wraz z nadejściem koronawirusa. Wiem, że jak na czymś wam zależy to potraficie wszystko tak zorganizować, żeby się coś załatwić, więc proszę to tak traktować. To jest czas szczególny i niestety szczególne działania musimy podejmować. Karolina Zioło

JĘZYK POLSKI

Spotkanie on-line o 9.00

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Nie zapomniałam o was ale było tyle ważnych rzeczy, że dopiero teraz mogę się z wami spotkać. Zapraszam wszystkich na godzinę 12:30 na Meeta.

MATEMATYKA

Zapraszam na bloga.

WTOREK 05.05.2020 r.

RELIGIA

Maryja poznaje proroctwo Symeona autorstwa Barbara Pyclik   WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Zadanie do wykonania w tym tygodniu to Indeks sprawności Zuchory. Test składa się z 6 prób ale my zajmiemy się trzema ze względu na możliwości wykonania. Szybkość-   biegnij szybko w miejscu wysoko unosząc kolana i klaszcząc pod kolanem przez 10s. Policz liczbę klaśnięć. Skoczność- skocz w dal obunóż z miejsca. Odległość oblicz stopami mniej niż pół stopy zaokrąglamy w dół a więcej niż pół stopy w górę. Gdy pomiar wyniesie 5,5 stopy i trochę więcej policz 6 stóp. Siła mięśni brzucha-leżenie na plecach  ręce ułożone dowolnie unieś nogi tuż nad podłoże i wykonaj nożyce poprzeczne tak długo jak możesz o wyniku decyduje czas próby. Wyniki proszę przesyłać do końca tygodnia na mojego maila abym mógł je ocenić. Pozostałe próby można wykonać żeby się sprawdzić jeżeli ktoś ma warunki  na Indeks sprawności Zuchory. Życzę udanych ćwiczeń.

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Przypominam, że na podsumowanie działu 3 wysyłacie na mojego gmaila prezentację max 10 slajdów. Miłego dnia:)

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on-line o godz. 11.00. Pozdrawiam

GEOGRAFIA

Dzień dobry. Dzisiaj kolejne strefy przed nami – Krajobrazy pustyni gorącej i lodowej. Zapraszam na prezentację Pustynie gorące i lodowe. (Uwaga w prezentacji jest polecenie dla chętnych – nazwy pustyń oznaczone cyframi. Jeżeli zrobisz wyślij zdjęcie! Pomoże atlas, może Internet, seterra). Jeżeli ktoś ma problem z otworzeniem lub chce dowiedzieć się jeszcze więcej zachęcam do tekstu w podręczniku (str. 127 – 133). Bardzo proszę, żeby wszyscy szczególnie zaznajomili się ze str. 133 (porównanie pustyń gorących z lodowymi  oraz To najważniejsze!). I na koniec coś miłego tutaj. Może znajdziesz coś o pustyni gorącej? Widzimy się za tydzień, kiedy omówimy sobie poznane dotychczas strefy. Pamiętajcie o zaległych pracach!

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 10.00. Pozdrawiam.

PONIEDZIAŁEK 04.05.2020 r.

 

MUZYKA

Witam was, moi drodzy, po majowej przerwie. Obchodziliśmy nasze patriotyczne święta, podczas których śpiewa się polskie pieśni historyczne i patriotyczne. Proponuję wam dzisiaj przypomnienie sobie kilku z nich, tych najbardziej znanych i ważnych. Pośpiewajcie je sobie w wolnej chwili, poćwiczcie,sami albo z r rodzeństwem lub rodzicami. Śpiewanie często jest tym, co łączy ludzi, pozwala na zjednoczenie we wspólnym działaniu, które powinno dawać śpiewającym poczucie wspólnoty i przyjemność tworzenia oraz odczuwania piękna. Niektóre z tych pieśni powinniście znać, inne być może nieraz słyszeliście. Życzę miłego śpiewania :) Hymn państwowy     symbole narodowe                ” Witaj, majowa jutrzenko”    „Płynie Wisła, płynie”    „Przybyli ułani” WYCHOWANIE FIZYCZNE Dzień dobry. Kontynuujemy jeszcze piłkę ręczną i zapraszam na lekcję doskonalącą podstawowe elementy tej gry. Rozgrzewka z piłkami i ćwiczenia znane wam z naszych lekcji a potem podania zakończone rzutem na bramkę .Przypatrzcie się na rzuty z wyskoku dobrze sobie radzą już ci młodzi uczniowie z tym elementem.     https://youtu.be/1AjRlw8EmFM     INFORMATYKA Spotykamy się na Meet o 11:00

BIOLOGIA, EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie moi mili. Zapraszam Was na spotkanie online jutro- wtorek 05.05.2020 r. o godz. 8.30-9.00. Pozdrawiam. Miłego dnia:)

JĘZYK POLSKI

Wykonaj wykresy zdań. Nazwij części zdania: orzeczenie, podmiot, przydawka, okolicznik, dopełnienie. Rozsądny Boka obmyślił wcześniej plan bitwy o plac. Wszyscy chłopcy w kolorowych czapkach niecierpliwie czekali na rozkazy. Filmy o okoliczniku i dopełnieniu.

TECHNIKA

Zapraszam na Meet o 9.30, do zobaczenia.

MATEMATYKA

Zapraszam na zajęcia online o 9.00. Pozdrawiam

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Dzień dobry dzieciaki! Zbliża się polskie święto narodowe z tej okazji zapraszam do wykonania prostej patriotycznej ozdoby. Potrzebne będzie: słoik po ogórkach, ale bez ogórków :), dwie szmatki czerwona i biała (ja wykorzystałam biały podkoszulek i ręczniczek, czyli rzeczy które znalazłam w domu), karta, na której można wykonać napisz i nożyczki. Do czystego słoika wkładamy biały materiał, później czerwony zakręcamy i stawiamy na zakrętce. Napis wycinamy z kartki i ustawiamy przy słoiku. Elegancko, z klasą i za darmo :) Do dzieła! 20200430_091947 (2) 20200430_085259

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 10 : 00. Do zobaczenia

CZWARTEK 30. 04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam do zajęć na wesoło prowadzonych w domu ,więc w wolnym czasie można w swoim pokoju wykonać kilka ćwiczeń dobrze się bawiąc.     https://youtu.be/_scsOZ0SOg8

RELIGIA

Szczęść Boże, Pomódlcie się dzisiaj za kobiety, które oczekują narodzenia dziecka. Jeśli znacie takie osoby, pomódlcie się w ich intencji. „Zdrowaś Maryjo”. Temat katechezy: Maryja u Elżbiety –radosne poruszenie. Przeczytajcie Łk 1,39-49a.56 (podręcznik str.76) katecheza_33_prezentacja Zapis do zeszytu przepiszcie słowa św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko!” (Flp 4,4-5). Napisz modlitwę za kobietę spodziewającą się dziecka. ( nie musicie jej przysyłać do mnie, przypominam osobom, które jeszcze nie zrobiły zadań, aby je przysłały) Podczas wieczornej modlitwy podziękuj Bogu za swoją mamę. JĘZYK POLSKI Spotkanie on-line godz.9.00. Po spotkaniu. Temat: Dopełnienie – określenie czasownika w zdaniu. Do zeszytu wykonaj ćw.1 z e-podręcznika, przepisz definicję (pod ćw.1 tam, gdzie pisze zapamiętaj). Learning apps do poćwiczenia części zdania.

ŚRODA 29.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam na zapoznanie się z techniką podań półgórnych w piłce ręcznej.Jest to dość trudny element a dodatkowo nie ćwiczyliśmy go jeszcze na zajęciach.Zwracamy uwagę na pracę nóg bo jest bardzo ważna przy wykonywaniu podań. Myślę że jak będą  już lekcje to wrócimy do tego elementu.     https://youtu.be/5Qd2ZA834qc

JĘZYK POLSKI

Poznajemy kolejną część zdania. Filmik – okolicznik. Tu możecie poćwiczyć rozpoznawanie okolicznika. Przepiszcie do zeszytu temat: Poznajemy nową część zdania – okolicznik. Przepiszcie definicję z epodręcznika.

ZAJĘCIA KREATYWNE

Zapraszam na lekcję online na godz. 10.30. Pozdrawiam

HISTORIA

Zapraszam na lekcję on-line o godz. 11.10.

 

 

WTOREK 28.04.2020 r.

 

RELIGIA 

Szczęść Boże, zaczynamy dzień od modlitwy, wielbimy Pana Boga, dziękujemy za wszystkie Jego łaski i prośmy o światło Ducha Świętego na każdy dzień. Temat katechezy: Anioł Gabriel u Zachariasza – uwierzyć w nieprawdopodobne. Dzisiaj o Zachariaszu, przeczytajcie tekst z katechizmu (str.74) Bóg przez anioła zapowiedział, że dokona w życiu Zachariasza i Elżbiety czegoś, co po ludzku było niemożliwe do spełnienia. Wiemy, że Elżbieta, która była staruszką urodzi syna, który przygotuje naród wybrany na przyjście Zbawiciela. Zachariasz nie mógł w to uwierzyć, więc anioł oznajmił mu, że do czasu narodzin syna straci mowę.unnamed  Dzisiaj Bóg również przemawia do człowieka słowami Pisma Świętego, głosem sumienia, a także przez innych ludzi np. rodziców, wychowawców, kapłanów. Uważne słuchanie słów Boga zawartych w Piśmie Świętym pozwala dostrzec, że On pragnie naszego dobra. Opisz w jaki sposób ty wypełniasz zadania wyznaczone ci przez Boga?, jesteś dzieckiem Bożym, uczniem Jezusa, jesteś dzieckiem swoich rodziców, bratem lub siostrą, wnukiem lub wnuczką, uczniem, kolegą, ( zadanie  wyślij na mojego maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl.) Przypominam o poprzednim zadaniu, tym, którzy nie zrobili WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam na trzecią i ostatnią taneczną część zajęć przy muzyce Wiktorii Gabor.Poćwiczyć kroki poruszać się w tańcu to świetna forma wyrażania siebie. Jak dacie radę połączyć kroki w jedną całość i można się wspaniale bawić poprzez ruch.Zachęcam.     https://youtu.be/AsCTRrcz0xE

HISTORIA

Lekcja on – line o godz. 11.15. Z powodu problemów technicznych dostawcy Internetu lekcja online zostaje odwołana. Proszę przeczytać w podręczniku temat „Polska Bolesława Chrobrego” str. 170 —174. W zeszycie przedmiotowym zapiszcie odpowiedź na pytanie „Wyjaśnij, w jakim celu biskup Wojciech udał się z misją do plemion pruskich? Wypisz skutki tej wyprawy.” W miarę możliwości lekcja on-line odbędzie się jutro.

EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie kochani!!! Temat dzisiejszej lekcji: Nasza miejscowość dawniej i dziś. Zapytajcie rodziców, dziadków, krewnych, znajomych etc…którzy mieszkali oraz do dnia dzisiejszego są mieszkańcami  naszej miejscowości co na przestrzeni lat uległo zmianie na naszym terenie uwzględniając takie aspekty jak: zabudowania, rolnictwo, ilość mieszkańców, walory przyrodnicze, zawody (niektóre już zapomniane), obrzędy, zwyczaje…pamiętajcie że osoby starsze są największą skarbnicą wiedzySmile Można także poprosić o zdjęcia.  Zadanie uzupełniamy w zeszycie pod lekcją. Notatkę wysyłamy na mojego gmaila. Pozdrawiam. Miłego dniaSmile

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10:40. Przypominam o przysłaniu zaległych prac! Mam nadzieję, że zapoznaliście się ze strefą wilgotnych lasów równikowych i strefą lasów liściastych i mieszanych. Dla przypomnienia proponuję urywek filmu Tarzan. Dzisiaj poznajemy kolejne dwie strefy. Zapiszcie temat: Krajobraz sawanny i stepu. Na początek proponuję dwa filmiki (sawannastep). Następnie zapraszam na lekcję multimedialną. Uwaga w lekcji multimedialnej jest zadanie (domek), pamiętaj wysłać zdjęcie. Byłoby super, gdybyś utrwalił wiedzę wykonując ćwiczenia str. 72 – 75. Ważne informacje to porównanie stref – podręcznik str. 126.  Pozdrawiam i życzę miłej lektury. Dla chętnych jeszcze klika filmików (baobab,  afrykańskie zwierzęta, wielka 5 Afryki, jurta  piesek preriowy, step w Azjistep ).

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 10.00. Pozdrawiam

PONIEDZIAŁEK 27.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam! Dzisiaj proponuję wam utrwalenie wiedzy o poznanych formach muzycznych, czyli zapoznanie się z tematem „Muzyczne rozmowy” ze stron 16 – 18 w podręczniku, oraz rozwiązanie krzyżówki , którą wam przygotowałam. Proszę również o utrwalanie poznanych piosenek (szczególnie poćwiczcie piosenkę „Mały kanon”) oraz obejrzenie dwóch filmików, które pomogą wam zapamiętać ważne wiadomości muzyczne. Pozdrawiam, do następnej lekcji! Aha, krzyżówkę proszę sobie wydrukować, a po rozwiązaniu zachować do oceny, lub przysłać mi CZYTELNE zdjęcie na g-mail Smile PS: W krzyżówce 4.poziomo jest dwuwyrazowe!!! Filmik nr 1             Filmik nr 2 WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i po części tanecznej  przypomnienie dalszej części techniki chwytów i podań w piłce ręcznej.Film prezentuję ułożenie całego ciała, pracę nóg i rąk podczas podań i chwytów w tej grze.Zwróćcie uwagę na ilość kroków które można zrobić w piłce ręcznej są to trzy kroki ,inaczej niż w koszykówce gdzie z piłką można zrobić tylko dwa kroki.     https://youtu.be/5Qd2ZA834qc

BIOLOGIA

Witajcie kochani!!! Temat dzisiejszej lekcji: Budowa i różnorodność grzybów. Porosty. Zapoznajcie się z tematem podr. str. 81- 87. Zajrzyjcie także tutaj. Proszę o budowę grzyba wraz z opisem  do zeszytu pod tematem. Budowa grzyba - plansza - Printoteka.pl Miłego dnia. Pozdrawiam:)

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję. Dzisiaj dalej mnożymy ułamki dziesiętne.  Pozdrawiam :sun: 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję on-line na 9.00. TECHNIKA Dziś podsumujemy „Projekt na każdą okazję” podczas lekcji na Meet 8.30. Kto jeszcze z jakichś powodów nie wykonał projektu ma na to ostatni tydzień. Po tygodniu otrzymuje ocenę niedostateczną. INFORMATYKA  Na Meet spotkamy się w poniedziałek o 10:00

JĘZYK ANGIELSKI

Dzisiaj widzimy się na lekcji on-line o godz 11: 30. Proszę przygotować podręczniki, ćwiczenia i zeszyty. Do zobaczenia

PIĄTEK  24.04.2020 r.

INFORMATYKA DZ Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 80-86 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się we wtorek o 12:00

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Dzisiaj podsumowanie ostatnich zajęć dotyczących „Asertywności”. Ma Wasze maile przesłałam Ankietę podsumowującą ten temat. Życzę spokojnego weekendu. Pozdrawiam PLASTYKA Witam! Proszę was o zapoznanie się z tematem „ABC sztuki”, w podręczniku str.6 – 11. Proszę uważnie obejrzeć pokazane tam zdjęcia i reprodukcje dzieł sztuki, i przeczytać opisy, które są przy nich umieszczone. A po zapoznaniu się z tematem proszę na kartce A4 wykonać ćwiczenie 2 ze strony 11, zmieniając temat plakatu na Dzień Ziemi, który przypada  w tym tygodniu, czyli 22 kwietnia. Miłej pracy i ciekawych pomysłów życzę wszystkim! Zdjęcia plakatów prześlecie mi po następnej lekcji, za dwa tygodnie.                    I jeszcze filmik króciutki o historii plakatu. Pozdrawiam!

JĘZYK POLSKI

Spotkanie on-line godzina 9.00. Zapraszam Po spotkaniu.

JĘZYK POLSKI

Temat: Przydawka jako określenie rzeczownika w zdaniu. Obejrzyj film. Korzystając z filmu napisz definicję przydawki, podaj przykład. Uwaga, nie musisz rozróżniać rodzajów przydawek, ale obejrzyj film do końca zapoznając się z przykładami przydawek. Do zeszytu zapisz zdania: Nasze pierwsze zebranie upłynęło w miłej atmosferze. Wszyscy uczniowie postanowili pomóc w najbliższym schronisku. Członkowie naszego koła spotykają się zawsze w poniedziałki. Podkreśl orzeczenie (dwie linie), podmiot (jedna linia), przydawka (linia falista, zygzak). Wykonaj wykresy tych zdań. Prześlij zdjęcie do mnie (chcę zobaczyć czy umiesz, czy trzeba jeszcze poćwiczyć). Tu i tu możesz jeszcze poćwiczyć.

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 10.00. Pozdrawiam Dorzucam jeszcze ćwiczenia dla chętnych.

CZWARTEK 23.04.2020  r.

INFORMATYKA DZ Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Dokańczamy materiał z podręcznika str. 80-86. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się w poniedziałek o 10:00 JĘZYK  ANGIELSKI Dziś kontynuujemy Simple Past, zdania z czasownikiem `to be ` w formie Past. Zapoznamy się też z nazwami środków transportu – Means of transport.                                                                                                     Posłuchaj ćw.1 str.75 -Ksiązka ucznia i wpisz nazwy środków transportu w tabelkę : land – train…. ,  air – plane…..,  water – ship……. do zeszytu j.angielskiego. Przetłumacz te słówka i naucz się ich na pamięć. Następnie posłuchaj dialogów w ćw.4 str.75 i wykonaj polecenia  z tego ćwiczenia również w zeszycie, podkreślając wypisane wcześniej środki transportu.

 

Jak zauważyłeś możemy powiedzieć : We can go to the Island by ship or by ferry ale też : I was on a ship a week ago. Let`s go on a ferry . We can go on our mountain bike – we were on a mountain bike.  Let`s go in a taxi. You want to go in a helicopter. I was in a helicopter last year.   Podsumowując , mogę powiedzieć:                             I GO BY / ON a train , a bike, a ship, a ferry, a plane, a tram, the underground, a coach, a motorbike,  – jadę pociągiem, rowerem itd.      Wyjątkiem jest taxi i helicopter – tutaj powiesz : I GO IN  a taxi / in a helicopter.   To było użycie czasownika GO.                                                          Jeśli chcemy powiedzieć, że byliśmy  na jakimś środku transportu , użyjemy czasownika  `to be ` np. I was on a ship –  byłam na statku, I was  on a ferry –  byłam na promie. Podobnie z innymi środkami transportu. Oczywiście znowu taxi i helicopter jest wyjątkiem , powiem : I was in a taxi / in a helicopter.     HOMEWORK :                         Zrób zaległe ćwiczenia 1,2,4 str.53 -Zeszyt ćwiczeń oraz ćw.1,2 str.54 – Zeszyt ćwiczeń. PRZYPOMNIJ SOBIE STOPNIOWANIE          PRZYMIOTNIKÓW.    autor -Jola Swierzy

RELIGIA

Szczęść Boże, Katechezę zawsze zaczynamy od modlitwy, proście  Ducha Świętego, aby was prowadził, umacniał i uświęcał. Zachęcam nadal do modlitwy w intencji zatrzymania koronawirusa, ofiarujcie w tej intencji jedną dziesiątkę różańca. Ufajmy Bogu w tej trudnej dla nas sytuacji, tak jak ufał Daniel, a był przecież w jaskini z lwami. Dzisiaj poznamy Hioba, który jest również przykładem wielkiej ufności Panu Bogu. Temat katechezy: Niech Bóg będzie błogosławiony – Hiob. Przeczytaj Katechizm str. 31-32. Odpowiedz na pytania – Jakie nieszczęścia spotkały Hioba? – Jak zareagował Hiob na tragiczne wiadomości? – Dlaczego Hiob nie miał żalu do Boga? – W jaki sposób Bóg wynagrodził wierność Hioba? Prześlijcie odpowiedzi na pytania na mojego e-maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl ( możecie zrobić zdjęcie z zeszytu) – to zadanie na ocenę Dla osób, które lubią oglądać w ramach utrwalenia proponuję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez młodzież, dotyczące tej katechezy. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam na drugą taneczną lekcję dedukowaną nie tylko dla dziewczyn. W wolnych chwilach można powtarzać i utrwala kroki .Jest to też  forma rozgrzewki i elementy gimnastyki Zachęcam.     https://youtu.be/I7IvmkNZ7vs

JĘZYK POLSKI

Temat: Uczymy się rysować wykresy zdania pojedynczego. Zadanie do odesłania. W zdaniach podkreśl podmiot (jedna linia) i orzeczenie (dwie linie). Zadanie dla chętnych  – zadaj pytania i spróbuj wykonać wykres zdania jak na prezentacji. Król Syzyf panował w Koryncie. Stał tam jego pałac. Hades poszedł ze skargą do Zeusa.                                                                Ćwiczenia na learning apps. podmiot, orzeczeniew zdaniu.   Moi drodzy, proszę was o zrobienie telefonem swojego zdjęcia profilowego. Zdjęcia zostaną dodane na wasze profile w dzienniku. Zdjęcie powinno być zrobione tak jak do legitymacji czyli od głowy do ramion i na jasnym tle. Twarz ma być wyraźna, np:. kobieta   zdjMen Proszę aby zdjęcie miało nazwę zawierającą wasze Imię i Nazwisko oraz klasę  abyśmy wiedzieli komu je wstawić. Tak zrobione zdjęcia proszę wysłać do Pana z informatyki: Tomasza Marcinkiewicza  na e-mail: tomasz.marcinkiewicz@zsppiasek.pl PROSZĘ ZDÓBCIE TO DO PIĄTKU 24.04.2020 r. Karolina Zioło

ŚRODA  22.04.2020 r.

JĘZYK  ANGIELSKI Na początek coś dla ruchu:

Dziś kontynuujemy czas Simple Past -` to be`                                                                Przeczytaj tekst `Camden Market` na str 74, ćw1, Książka ucznia . Tekst jest napisany w czasie Simple Past. Zwróć uwagę, że w tekście występują przeczenia np.: They weren`t busy. The stationer`s wasn`t busy on Tuesday.                                                                       Aby stworzyć przeczenie, do czasownika `be` dodajemy `not` czyli :  I was not – I wasn`t,   You were not –   You weren`t,    He was not – He wasn`t,     She was not –  She wasn`t.  Popatrzcie też  na tabelkę na dole strony 74. Dla przećwiczenia zrób ćw.3,4 str74 -Książka ucznia.  Zadanie dla chętnych i na ocenę : Na podstawie ćw.1 str 74 Książka ucznia, napisz w jakim sklepie i na jakiej ulicy byłeś / byłaś. Opisz ten sklep oraz produkty w nim dostępne. Napisz tekst w czasie Simple Past wstawiając zdania twierdzące i przeczące. Wyślij zadanie na maila  Obejrzyj także filmy:     Was /were          Was he / Were they  – naciśnij skip żeby kontynuować film.  autor : Jola Świerzy INFORMATYKA CH. Witajcie! Kontynuujemy prace z poprzedniego tygodnia czyli materiał ze stron 80 – 85 Udostępnij swój projekt lub wyślij. Spotykamy się na Meet w poniedziałek o 10:00

HISTORIA

 

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Dzisiaj trochę odchodzimy od typowej lekcji a zapraszam na taneczną lekcję. Trochę ćwiczeń ogólnych , kroków tanecznych i rytmiki. Taniec będzie można prezentować na szkolnych tanecznych przerwach.Zapraszam do ćwiczeń.       https://youtu.be/_niF6s8tbZE

JĘZYK POLSKI

Temat:Grupa podmiotu i orzeczenia. Obejrzyj prezentację. Podane niżej zdania wpisz do zeszytu. Pionową kreską oddziel grupę podmiotu od orzeczenia. Spróbuj wykonać wykres zdania jak na prezentacji i zadać pytania. Moja drużyna pogratulowała mi skutecznej akcji.                                            Kibice przeciwnej drużyny zamilkli z wrażenia.                                             Bramkarz przeciwników nie wierzył własnym oczom.                    Trener wystawił mnie do gry w pierwszym składzie.

GEOGRAFIA

Witam. Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzi swoje święto Nasza Ziemia. Zapraszam Was do skorzystania z lekcji, aby zobaczyć jak wielkie jest znaczenie przyrody dla człowieka. Przyroda poprawia nastrój, oczyszcza powietrze, pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również rozwiązuje dokuczliwe problemy w miastach takie, jak nadmiar wody, ale też susza, upał, hałas, smog i inne. Na końcu przygotowanej lekcji jest zadanie dla chętnych na dodatkową ocenę. BIOLOGIA Skrót dzisiejszej lekcji online. Temat: Różnorodność protistów. Wypisujemy w punktach: Cechy protistów, występowanie i środowisko życia, rys. pantofelka wraz z opisem, znaczenie protistów, opisać malarię i toksoplazmozę (podr. str. 79) Zdjęcie z opracowanych punktów wysyłamy na mojego gmaila. Zapoznajcie się także z dodatkowymi informacjami na temat protistów . Przypominam, że z edukacji regionalnej opisujecie: chodzenie z maikiem (może być forma wywiadu). Co to za zwyczaj, kto w nim bierze udział, jak przystrajano maik, na jakich terenach ten zwyczaj występował. Podpowiem, że w niektórych regionach chodzono w gaikiem:) Mile widziane także zdjęcia. Prace wysyłacie na mojego gmaila:) Miłego dnia życzę:)

RELIGIA

Szczęść Boże Zacznijcie dzień od modlitwy, proście Ducha Świętego o Jego światło i prowadzenie na kolejny dzień nauki, powierzajcie Mu siebie i swoje rodziny. Temat katechezy „Daniel dochowuje wierności Bogu i obyczajom” Zapiszcie  pod tematem tekst 4 przykazania kościelnego , które brzmi – Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach Nauczcie się tego przykazania i przypomnijcie sobie pięć przykazań kościelnych. Proszę zobaczcie  film  pokazujący historię Daniela lub przeczytajcie w katechiźmie (str. 68) Daniel w bardzo trudnym dla niego czasie, jakim było dla niego uwięzienie w jaskini z lwami , nie przestał ufać Bogu. Zwrócił się do Niego z ufną modlitwą i Bóg go nie zostawił. Lwy nie wyrządziły mu krzywdy. My również przeżywamy trudne chwile , zachęcam was do modlitwy w intencji powstrzymania koronawirusa, tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, tych, którzy zmarli , wszystkich, którzy bardzo się boją, pomódlcie się jedną dziesiątkę różańca. Z Panem Bogiem.

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 10.00. Pozdrawiam

WTOREK 21.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam. Można już troczyć na podwórku zachęcam więc do przypomnienia sobie kilku ćwiczeń doskonalących technikę biegu a mianowicie skipy ,wieloskoki ,przebieżki.Fajnie jest to pokazane przez młodą zawodniczkę. Można poprawić  swoje elementy choć większość z was wykonywała je na rozgrzewce bardzo dobrze . Zapraszam do oglądnięcia i rozbiegania.       https://youtu.be/HjvxrZh_6z0

MATEMATYKA

Dzisiaj sprawdzamy swoje umiejętności. Przesłałam Wam quiz na Wasze maile. Jeśli ktoś zapomniał hasła, to tu wrzucam jeszcze link do quizu. Życzę powodzenia.

HISTORIA

Zapraszam na lekcje on-line od godz. 11.00 do 11.20. GEOGRAFIA Temat dzisiejszej lekcji: W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej. Zapoznaj się z prezentacją las_r_wnikowy_i_las_mieszany (1). Następnie przejrzyj temat w podręczniku (str. 113 – 119). Bardzo dokładnie przeczytaj stronę 119 (Porównanie wilgotnych lasów równikowych z lasami liściastymi i mieszanymi oraz To najważniejsze!). Wykonaj w ćwiczeniach str. 68 – 70 (dla chętnych str. 71). Pamiętaj, gdybyś miał/a problemy pisz na gmailu. Przypominam o rysnotce ze stref klimatycznych. Nie wszyscy jeszcze odesłali!

PONIEDZIAŁEK 20.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam! Dzisiaj poproszę was o zapoznanie się z tematem, który mamy w podręczniku na str. 74 – 77. Chodzi o zapoznanie się z nową formą muzyczną (do tej pory poznaliśmy formy AB i ABA). Ta forma to kanon. Jest to taki utwór muzyczny, w którym kilka grup wykonawców (kilka głosów) śpiewa tę samą melodię, ale każdy głos zaczyna kolejno później. Znacie może piosenkę francuską „Panie Janie”? Ona właśnie jest śpiewana w kanonie, czyli trzy grupy śpiewają to samo, tylko druga zaczyna później, niż pierwsza, a trzecia później, niż druga. Posłuchajcie! Tutaj macie akurat przykład zaśpiewania tej piosenki na dwa głosy, co na początku nauki śpiewu w kanonie jest łatwiejsze. A nasza dzisiejsza główna piosenka, którą jest „Mały kanon”, jest bardzo rytmiczna i wesoła, i możecie się jej nauczyć, ćwicząc z podręcznikiem. Oto ona. Pośpiewajcie sobie codziennie trochę, pouczcie się, a jak się spotkamy w szkole, zaśpiewamy razem! No i przeczytajcie, co na temat kanonu napisano wam (i narysowano!) w podręczniku. Do… usłyszenia  Smile WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam. Po odrobieniu już wszystkich lekcji zapraszam do rekreacji ze skakanką. Kilka prezentowanych ćwiczeń dla początkujących i nie tylko. Ćwiczenia poprawiają nie tylko skoczność ale również wytrzymałość i koordynację . Ważna jest praca nóg jak prowadząca opisuje ,nie trzeba ich wysoko uginać . Po kilku ćwiczeniach złapiecie odpowiedni rytm. Zachęcam do ćwiczeń .       https://youtu.be/iWjLIKmkvNI

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Zapraszam na spotkanie na meet jutro (wtorek 21.04.2020r. ) godz. 10.00- 10.20. Pozdrawiam:)

JĘZYK POLSKI

Zadania do wykonania po lekcji on-line                                                            Dla przypomnienia prezentacja. Zadanie do odesłania na gmaila.  Na gmaila przesyłam to samo zadanie do uzupełnienia.              Plemieniem Polan rządzili książęta z dynastii Piastów.             rządzili kto? … rządzili czym? … plemieniem kogo? … książęta z czego? … dynastii jakiej? …                                                                                       Tak powstało silne państwo polskie.                                                        powstało jak? … powstało co? … państwo jakie? … państwo jakie? … Zrób to sam. W zdaniach podanych poniżej. 1.Znajdź czasownik (orzeczenie). 2.Zadaj pytanie kto? lub co? wykonuje (robi?) daną czynność. 3.Zadawaj pytania do poszczególnych wyrazów. Srebrny samochód mknął szybko śliską drogą. Jagoda pisała długo swoim piórem.

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. My name is Lucyna Sobiesiek. We will have some lessons together. Sprawdźcie wasze maile. Wysyłam Wam zadania z użyciem was/ were. Odpowiedzi proszę przesłać do mnie. Powodzenia

TECHNIKA

 

 

JĘZYK POLSKI
Lekcja on-line 9.00

INFORMATYKA

Spotykamy się o 10:00 na Meet.

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o godzinie 10.40. Zapraszam :-) 

PIĄTEK 17.04.2020r.

PLASTYKA

Witam serdecznie po Świętach! Mam nadzieję, że spędziliście je miło i zdrowo, i nie zabrakło wam w tym trudnym, ale pięknym czasie, różnych doznań artystycznych (koncerty w tv, ciekawe i piękne filmy, świąteczne dekoracje w domach, piękno wiosny za oknami, itp.). W środę 15.04  przypadał Światowy Dzień Sztuki. Dlatego proszę was o napisanie na kartce z bloku rysunkowego A4 kilku zdań na temat: Co to jest sztuka, jakie znacie rodzaje sztuki, i co sztuka daje człowiekowi?  Czy jest nam potrzebna w życiu, jeśli tak, to do czego? Spróbujcie najpierw sami o tym pomyśleć, potem możecie zapytać rodziców, dziadków (jeśli mieszkają z wami!), na koniec możecie zajrzeć do podpowiedzi np. w internecie. Napiszcie kilka mądrych zdań, ładnymi, wyraźnymi literami, otoczcie napis ozdobnym szlaczkiem – wieńcem. Prześlijcie mi tę pracę (zdjęcie) wraz z poprzednią na g-mail. Serdecznie pozdrawiam, życząc, byście w życiu nie zapominali, że SZTUKA jest dla człowieka czymś naprawdę ważnym (chyba, że ktoś myśli inaczej, i mnie przekona do swojej racji!  Smile  ).

JĘZYK POLSKI

Lekcja on-line w poniedziałek 9.00

 Będziecie odszukiwać podmioty i orzeczenia w zdaniach. Pamiętajcie zawsze zaczynamy od orzeczenia (szukamy czasownika), potem szukacie podmiotu, czyli wykonawcę danej czynności (np.kto? śpiewa, co? wylało się.

Temat: Podmiot i orzeczenie – ćwiczenia.

Podane zdania do zrobienia i odesłania do mnie. Chcę wiedzieć jak wam poszło i z czym był problem.
1.Łaciata krowa ryczała na łące.
2.Syn Siemomysła został władcą Polski.
3.On o tym nie wiedział.
4.Po ojcu Mieszko odziedziczył silne państwo.
5.Z banku zniknęły pieniądze.

Ćwiczenia na learning apps. podmiot, orzeczeniew zdaniu.

JĘZYK  POLSKI

Temat: Zdania pojedyncze rozwinięte i nie rozwinięte.

Obejrzyj prezentację.  Wykonaj do zeszytu zadanie. Podane zdania pojedyncze przepisz do zeszytu i zamień je na zdania pojedyncze rozwinięte. Przykład – Mama gotuje. Moja mama gotuje zupę.

Rosną kwiaty. Auto jedzie. Zuzia była nad morzem.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online w piątek o 10.00. Pozdrawiam

LEKCJA Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam na zajęcia  online w piątek zaraz po matematyce. :-)

CZWARTEK 16.04.2020 r.

JĘZYK  ANGIELSKI

Witam Was!    Nawiązując do ostatniego tematu` The Town` , proszę żebyście zrobili ćwiczenia 1, 2, 3 ze str 52 -Zeszyt Ćwiczeń natomiast w zeszycie do j.angielskiego : Opisz swoje ulubione centrum handlowe według ćw3 str52.                                                               ściezka dzwiękowa do ćw.2 str 52 : Prześlij mi odpowiedzi do tego ćwiczenia na gmail .                                                        

Dział 6 będzie dotyczył m.in czasu Simple Past, a w szczególności zdań z czasownikiem ` be `- być. Dziś parę słów na ten temat :                   Czas Simple Past czyli czas przeszły prosty wyraża czynności, które robiliśmy w przeszłości i zakończyliśmy je, również czas, w którym robiliśmy daną czynność zakończył się.                                                                    np. 1.  I was at Camden Market in London yesterday.  – byłam wczoraj w Londynie na Camden Market.                                                                2. You were at the baker`s  two days ago. – byłaś w piekarni dwa dni temu.                                                                                                                                              3. She was at the Cinema  last month –  ona była w kinie w tamtym miesiącu.                                                                                                                                     4. He was at the playground last Saturday. –  on był na placu zabaw w ostatnią sobotę.                                                                                                                       Jak zauważyliście, czasownik `be` w czasie Simple Past również odmienia się przez osoby, podobnie jak w czasie Present Simple.            Całą odmianę ` to be `w Simple Past macie na str.83 – ramka : Past tense verb be : affirmative , Książka ucznia. Przepisz ją do zeszytu.       Naucz się odmiany czasownika `be` w czasie Simple Past.                                                                                                                                    Przećwicz odmianę `be` w   ćwiczeniu :      was /were                                                  autor : Jola Świerzy

INFORMATYKA  DZ

Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 71-78 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się jutro.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Zapraszam dzisiaj do przypomnienie sobie techniki startu niskiego z bloku startowego oraz biegu sprinterskiego.Zwracamy uwagę na start oraz pracę rąk podczas biegu .W odpowiednim czasie sprawdzimy wasze postępy na naszej nowej bieżni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RELIGIA

Szczęść Boże

Witam was w czwartek, w oktawie Wielkanocy. Jezus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!!!. Radujmy się !!!. To dla nas najpiękniejsza nowina, gdyby Jezus nie Zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara. On daje obietnicę naszego zmartwychwstania i życia wiecznego z Nim w Jego Królestwie.

Temat katechezy: Prorok Jeremiasz przypomina decydującym przymierzu.

Przeczytaj tekst o proroku Jeremiaszu z katechizmu ( str.66-67 lub obejrzyj krótki film) i odpowiedz na pytania i wpisz je do zeszytu.

-do czego Bóg wzywał Izraelitów przez proroka Jeremiasza?

-co zapowiedział przez tego proroka?

-co ty robisz , by naprawić wyrządzone zło?

Módlcie się nadal w intencji zatrzymania koronawirusa.

 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na spotkanie o godzinie 11.00. Podsumujemy podział wypowiedzeń i części zdania podmiot i orzeczenie.

ŚRODA 15.04.2020 r.

INFORMATYKA CH.
Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 80-85

Udostępnij swój projekt lub wyślij mi. Spotkamy się na Meet w piątek i porozmawiamy o wykonanym zadaniu.

HISTORIA

Dzień dobry, proszę wyszukać w dostępnych źródłach informacji na temat grodu w Biskupinie, zrobić notatkę w zeszycie.

Zapraszam na lekcje on – line we wtorek 21. 04. 2020 r. od godz. 11.00 do 11.20.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam i zaprasza do obejrzenia techniki podań i chwytów w piłce ręcznej. Zachęcam również do przynajmniej 15 min ćwiczeń bo po takiej przerwie na pewno będzie to wskazane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temat: Podmiot i orzeczenie – dwie najważniejsze części zdania. Obejrzyjcie:Orzeczenie (Uwaga! tylko do 4 minuty).Podmiot (Uwaga! tylko do 4 minuty). Do zeszytu ćw.3a ze strony 228, dla chętnych ćw.2a. Zapraszam na spotkanie on-line w czwartek na godzinę 11.00

MATEMATYKA

Zapraszam na dzisiejszą lekcję.

ŚRODA 8.04.2020 r.

Wielkanocne życzenia

NFORMATYKA CH.
Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 71-78

Udostępnij swój projekt i wyślij mi pod jaką nazwą mogę go zobaczyć.

MATEMATYKA

Przypomina o lekcji online. Spotykamy się o 10.30. Pozdrawiam

HISTORIA

Utrwalajcie wiadomości o sztuce średniowiecza – podręcznik str. 153 – 157.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na spotkanie on-line na godzinę 13.00. Po spotkaniu proszę wykonać do zeszytu ćwiczenia i przesłać do mnie barbara.szymuratrebacz@zsppiasek.pl

1.Podziel wypowiedzenia ze względu na cel na oznajmujące, rozkazujące i pytające.

Mamo, która jest godzina?

Widziałam spadającą gwiazdę!

Chodź tu natychmiast.

2.Wymyśl jedno zdanie wykrzyknikowe i jeden równoważnik zdania o zabarwieniu neutralnym.

 KÓŁKO INFORMATYCZNE

Niezgodnie z umową, widzimy się dzisiaj o godz. 15.00 bo pomyliłam dni ;) Jeśli ktoś nie dostanie linka niech się od razu dobija e-mailem. Czekam na was :)

WTOREK 07.04.2020 r.

Wychowanie fizyczne.

Dzień dobry. Dzisiaj metoda zadaniowa .Proszę by każdy wykonał po 5 ćwiczeń wzmacniających mięśnie rąk i 5 ćw. wzmacniających  mięśnie nóg.  10 do 15 powtórzeń każde ćwiczenie. Proponuję przed ćwiczeniami krótką rozgrzewkę np. 5 min truchtu można w miejscu.   Pozdrawiam.

HISTORIA

Dzień dobry, bardzo dziękuję wszystkim za przesłanie prac. Oceny wpisałam.

Temat: Sztuka średniowiecza

Dzisiaj będziecie pracować z podręcznikiem. Proszę przeczytać temat str. 153 do 157.

Notatka:

Temat: Sztuka średniowiecza

Uczeń wie,

– jaką funkcje pełniła sztuka w średniowieczu,

– jakie są typowe cechy stylu romańskiego i gotyckiego w architekturze.

Korzystając z dostępnych źródeł odpowiedz na pytania. Odpowiedzi zapisz w zeszycie.

Pyt. 1,2, str. 157.

W domu

Zadanie obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Przygotuję prezentację na temat średniowiecznych zabytków w Polsce. Mogą to być budowle lub obrazy. Pracę proszę wysłać na adres: aleksandra.skapczyk@zsppiasek.pl. Na prezentacje czekam do 21 kwietnia. Za bardzo dobrze wykonane zadanie otrzymacie ocenę celującą.  Brak pracy spowoduje otrzymanie oceny niedostatecznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACJA REGIONALNA

Witam Was serdecznie w WIELKIM TYGODNIU.

chrześcijaństwie uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne.

Wielki Tydzień, który w tradycji chrześcijańskiej pojawił się dopiero w IV wieku, rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończą nieszpory Wielkiej Niedzieli, zamykające Triduum Paschalne. Poszczególne odłamy chrześcijaństwa wykształciły własną bogatą obrzędowość związaną z okresem Wielkiego Tygodnia. Również w tradycji ludowej i regionalnej Wielki Tydzień zachował wiele zwyczajów. Poniedziałek, wtorek i środa Wielkiego Tygodnia są dniami w sposób szczególny poświęconymi pojednaniu. Był to też czas wielkich porządków, przyozdabiania domów, które jednak należało zakończyć najpóźniej we wtorek.

tradycji katolickiej w Wielki Czwartek milkną dzwony, które zastępuje teraz klekotanie kołatek, a po mszy Wieczerzy Pańskiej następuje obnażenie ołtarza. Najważniejszym okresem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Triduum Paschalne. Obejmuje ono czas od wieczornej mszy w Wielki Czwartek i trwa do nieszporów w Niedzielę Zmartwychwstania.

W Kościołach ewangelickich nie śpiewa się wesołych pieśni od Wielkiego Czwartku. Odprawianych jest kilka nabożeństw pasyjnych. W Wielki Piątek ołtarz nakryty jest czarnym płótnem. Z okresem wielkanocnym związanych jest wiele zwyczajów oraz obrzędów.

Bardzo Was proszę, abyście się z nimi zapoznali i wypisali w zeszycie pod dzisiejszym tematem: Zwyczaje i obrzędy związane z Wielkim Tygodniem oraz Wielkanocą np.: (pisanki, śmigus – dyngus, święconka, szukanie zajączka…) Chciałabym abyście wyjątkowo skupili się nie tylko na regionie Śląska ale tym razem wypiszcie obrzędy i zwyczaje z terenu całej Polski.

Życzę zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Zajączka z pięknymi prezentami i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam widzimy się dzisiaj o 9:00.

Po spotkaniu proszę, abyście przygotowali kolejny temat. Pamiętajcie, że jeżeli macie jakiś problem piszcie. Umówimy się na lekcję video i wyjaśnimy.

Zapiszcie temat: Strefy klimatyczne i krajobrazowe

Pod tematem przerysujcie lub wklejcie po wydrukowaniu (osoby, które będą rysowały proszę, żeby się nie przejmowały tym, jak wyjdzie mapka, na pewno będzie super, dacie radę!) Strefy klimatyczne i krajobrazowe czysty (1)Korzystając z mapki w podręczniku str. 108 proszę pokolorować strefy klimatyczne. W puste miejsca należy wpisać definicję: strefy klimatyczne (skorzystaj z podręcznika To najważniejsze!), klimaty astrefowe (proszę wpisać: INNE NIŻ NA OTACZAJĄCYM OBSZARZE oraz przykłady: GÓRSKI, MORSKI, KONTYNENTALNY). Przeczytaj dokładnie na stronie 109 czym charakteryzuje się klimat górski, morski i kontynentalny (co powoduje, że są inne?).

Następnie wpisz pod rysnotką definicję strefy krajobrazowe (skorzystaj z To najważniejsze!). Korzystając z fotografii w podręczniku str. 111 pokoloruj i podpisz strefy krajobrazowe.

Wyślij na moją pocztę (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl) zdjęcie swojej pracy do piątku 17 kwietnia (praca na ocenę).

Dla utrwalenia wiadomości popracuj w ćwiczeniach str. 65 – 66.

PONIEDZIAŁEK 06.04.2020r.

MUZYKA

Witam! Dzisiaj zajmiemy się tematem ze 105 strony naszego podręcznika, czyli muzyką ludową i jednym z naszych tańców narodowych – krakowiakiem. Proszę przeczytać tekst od strony 106 do 109, a potem w zeszycie opisać, jakim tańcem jest krakowiak, oraz jakie instrumenty ludowe poznaliście (nazwa instrumentu i krótka charakterystyka). Jeśli potraficie, przyślijcie mi odpowiedzi na g-maila. Piosenka, która jest na stronie 105, jest też krakowiakiem, i możecie jej posłuchać i zobaczyć tutaj, a jak się tańczy krakowiaka, możecie obejrzeć tutaj. Życzę miłych wrażeń z kontaktu z muzyką ludową. Piosenkę możecie poćwiczyć, będziemy ją śpiewać po powrocie do szkoły, razem. A tutaj propozycje muzyki na święta – poważnej (Alleluja z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla) oraz wesołej i jeszcze weselszej  :). Zajrzyjcie do podręcznika na str. 134-135, zapoznajcie się z tekstem. Pozdrawiam, do usłyszenia po świętach, czyli za dwa tygodnie. Życzę Wam i waszym Bliskim spokojnych, zdrowych i, mimo wszystko, radosnych Świąt Wielkanocnych, z piosenką – niespodzianką :) .

Wychowanie fizyczne

Witam i zachęcam do obejrzenia filmu prezentującego odbicia sposobem górnym.Ćwiczenia można wykonywać w domu na ogrodzie zatrudniając kogoś z rodziny .Całkiem dobrze wychodziło wam już odbicie sposobem górnym więc proszę w miarę możliwości doskonalić ten element.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

Dziś wrócimy na chwilę do lekcji poprzedniej. Proszę wypisz nowe słówka do zeszytu i przetłumacz je ze str72 -Książka ucznia. Posłuchaj ich wymowy :

A teraz zrób ćw.3 str str73 z Książki ucznia – przeczytaj tekst, posłuchaj i odpowiedz na 6 pytań do zeszytu : Pytanie : np.How many shops are there ?  oznacza : Ile sklepów tam się znajduje?

Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy życzę Wam zdrowia, spokoju oraz radosnej atmosfery w gronie rodzinnym -Jola Świerzy

20 Best Easter Greetings | Happy easter greetings, Easter ...

TECHNIKA

Witajcie!

Otrzymałam już od Was wiele prac pod tytułem  „Projekty na różną okazję”. Niektórzy wykonali już całe zadanie rozłożone na dwie techniki. Przypominam, że dziś mija termin I części pracy.  Musicie zmieścić się w wymaganym czasie  jeżeli chcecie otrzymać 3 punkty. Pamiętajcie, że jeden punkt otrzymujecie za właśnie terminowość. Kolejne dwa projekty dopiero po świętach, macie zatem wiele czasu na wykonanie zadania.

GEOGRAFIA

Zapraszam Was jutro na lekcję video o godzinie 9:00. Zalogujcie się 10 minut wcześniej na gmaila i czekajcie na moje zaproszenie.

BIOLOGIA

Witam Was kochani!!! Przeszliśmy do tematu: Wirusy i bakterie. Zapoznajcie się proszę z tym tematem oraz chorobami jakie powodują wirusy u bakterie. Obejrzyjcie sobie film . Opiszcie choroby wirusowe i bakteryjne w zeszycie. Miłego dnia :)

MATEMATYKA

Zapraszam na bloga.

Bardzo proszę, aby odsyłać rozwiązane zadania. W środę chciałabym podsumować Waszą pracę i wstawić oceny. Są osoby, które mi jeszcze nic nie wysłały. Pozdrawiam.

PIĄTEK 03.04. 2020 r.

PLASTYKA

Witam, ponieważ jest to ostatnia przedświąteczna plastyka, proszę o wykonanie pracy związanej tematem ze Świętami Wielkanocnymi. Na kartce formatu A4 proszę narysować lub namalować pisanki (lub jedną dużą na całą kartkę), koszyczek ze święconką, zajączka lub baranka świątecznego, lub coś, co wam przypomina te święta. Proszę poszaleć z kolorami, pamiętać o wiośnie i słońcu dokoła. Możecie też pooglądać obrazy malarzy o tematyce wielkanocnej. Życzę Wam i waszym bliskim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt, oraz szybkiego spotkania w szkole!

A podchody po muzeum w Krakowie będą po świętach, bez obawy :)

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Przepraszam, że tak późno ale może ktoś przeczyta i da znać innym. Jeśli możecie być, to zapraszam na Meeta, dzisiaj na 14.00. Kto zdąży przed spotkaniem napisać to niech napisze mi e-maila, że będzie. Tylko z podpisem proszę ;)

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Dziękuję Wam wszystkim za udział w lekcji. Pamiętajcie o zadaniu domowym :-D . Tak jak obiecałam wrzucam linka do koła. Pozdrawiam

MATEMATYKA

Przejdź do lekcji. Do zobaczenia o 10.00.

JĘZYK POLSKI (2)

Zapisz w zeszycie temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o wypowiedzeniu.

 • Obejrzyj prezentację (możesz zrobić to kilka razy)
 • Wykonaj do zeszytu ćwiczenia sprawdzające:
 1. Czym różni się zdanie od równoważnika zdania?
 2. Przekształć zdania w równoważnik zdania. To jest ulewa. Idź do domu. Mamusiu chcesz herbaty?
 3. Tu możesz jeszcze poćwiczyć.
 4. Zaznacz, które zdanie jest pojedyncze, a które złożone. Mama ugotowała zupę. Przyjechaliśmy. Jedziemy na wycieczkę i śpiewamy piosenkę. Pies szczekał i warczał.
 5. Tu możesz jeszcze poćwiczyć.

Napisz do mnie czy wszystko rozumiesz, napisz czego nie rozumiesz, czego nie potrafiłeś wykonać. Prześlij wykonane zadania na adres barbara.szymuratrebacz@zsppiask.pl

W poniedziałek zapraszam na spotkanie on-line godz.

CZWARTEK 02.04.2020r.

RELIGIA

Temat katechezy: Jan Paweł II – 15 rocznica śmierci.

Dzisiaj modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Świętego Jana Pawła II o zatrzymanie koronawirusa, 

Przypomnijcie sobie tego wielkiego świętego. Zobaczcie film.
https://www.youtube.com/watch?v=2luPuThCeSY
O wspólną modlitwę w tym dniu zaapelował kard. Stanisław Dziwisz. „Proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21.37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia”

Zadanie dla was

Zapalcie z rodzicami świecę i postawcie ją w oknie o godz. 21.37 i odmówcie dziesiątkę różańca za wstawiennictwem Jana Pawła II o oczyszczenie świata od koronawirusa.

Wychowanie fizyczne

Witam i zachęcam do obejrzenia filmu doskonalącego kozłowanie prawą i lewą ręką . Ćwiczenia nowe i te które już znacie.Ćwiczymy w wolnym czasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMATYKA DZ
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 62-70
Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.
Przed nami kilka lekcji z Prezentacjami, które mogą się przydać w obecnej sytuacji a następnie Pivot Animator.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Dlaczego dzisiaj?

To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz
Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak
„Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji
istnieje od 1973 roku).
Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo –
impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia,
Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt,
Stany Zjednoczone.
Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – w 1979 roku.

Z okazji tego święta pobaw się z rodzina w kalambury- kategoria postacie z książek. Poczytaj również z rodziną i przypomnij sobie najpiękniejsze baśnie.

JĘZYK POLSKI

Temat: Charakterystyka Tomka Sawyera.

Na zadanie mieliście zgromadzić informacje na temat głównego
bohatera powieści Marka Twaina. Będzie Wam to potrzebne do
dzisiejszej lekcji.
Zapoznajcie się z prezentacją– znajdziecie w niej garść informacji o charakterystyce oraz ćwiczenia do wykonania.

 

ŚRODA 01.04.2020r.

INFORMATYKA ch
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 62-70
Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.
Przed nami kilka lekcji z Prezentacjami, które mogą się przydać w obecnej sytuacji a następnie Pivot Animator.

HISTORIA

 

JĘZYK POLSKI

Dziękuję za spotkanie:)  Przesyłam zadanie do wykonania.

Tomek Sawyer

EDUKACJA REGIONALNA

Witam jeszcze raz bardzo serdecznie. Podaje link co powinno być w Palmie Wielkanocnej Smile Z powodów ograniczonej dostępności do materiałów palmy robimy z tego co  mamy w pobliżuSmile Zdjęcia palm wysyłamy do soboty wieczora na mojego gmaila. W czwartek 2.04. o godz. 14.00 w pszczyńskim skansenie są warsztaty online na żywo na temat Palm Wielkanocnych. WARTO ZOBACZYĆ!!! Są w telewizji także lekcje z biologii. Kl. V- transmisja w czwartek o godz. 9.00 na kanale TVP Historia. ZapraszamSmile Miłego dnia.

ZDW MATEMATYKA

Przypominam, że dziś o 12.30 odbędą się zajęcia ZDW z matematyki. Chętnych na zajęcia proszę o maila to wyślę zaproszenia o 12.25. Pozdrawiam

MATEMATYKA

Przejdź do lekcji.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcje on-line o godzinie 10:00.

 wtorek 31.03.2020r.

 

HISTORIA

 

RELIGIA

Szczęść Boże

Proszę, abyście również zaczęli od modlitwy jak robimy to w czasie każdej katechezy, proście Ducha Świętego, aby was prowadził, powierzajcie Panu Bogu siebie, swoje rodziny i modlimy się nadal o zatrzymanie korona wirusa.

Poznaliście już proroka Eliasza, Elizeusza, Jonasza. Dziś poznamy kolejnego proroka Izajasza, który działał w Jerozolimie między 739 a 697 rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

Temat katechezy: Izajasz głosiciel najważniejszych obietnic.

Prorok Izajasz przepowiedział, że przyjdzie na świat Syn Boży i będzie cierpiał za ludzkie grzechy i umrze. Wszystkie te proroctwa wypełniły się. Należą one do tzw. proroctw mesjańskich, odnoszą się bezpośrednio do osoby Jezusa. Sprawdź co oznacza tytuł Mesjasz (str. 65 katechizm) i jakie będzie Jego zadanie?  ( zapisz do zeszytu)
https://www.youtube.com/watch?v=JXPyx8yCp5s

Wobec każdego z nas Pan Bóg ma również swój plan. Pragnie naszego zbawienia, ale nie może tego zrobić bez nas. Najbliżej spotykamy się ze swoim Zbawicielem uczestnicząc w Mszy świętej i przyjmując Go do swojego serca. Teraz jest to utrudnione, ale możemy przeżywać również Mszę świętą on-line. i przyjmować Pana Jezusa duchowo do naszego serca. On nas umacnia byśmy coraz bardziej kochali Boga i innych ludzi. Przeczytajcie więcej o proroku Izajaszu i poznajcie treść Jego proroctw –katechizm str.64-65 lub posłuchajcie katechezy na ten temat.

MATEMATYKA

Przejdź na mojego bloga. Tam znajdziesz wszystkie instrukcje i potrzebne informacje.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Dzisiejszy nasz temat brzmi: Pogoda a klimat.  Proszę zapoznajcie się z prezentacją    POGODA a KLIMAT następnie zapiszcie temat w zeszycie, a pod nim definicję pogody i klimatu (można z prezentacji bądź z podręcznika str. 102 – 103 – zaznaczone na zielono). Koniecznie prześledźcie Nic trudnego! w podręczniku (str. 104 – 105). Po wszystkim wykonajcie w zeszycie ćwiczeń zadania ze stron 61 – 63 (dla chętnych str. 64).

W razie kłopotów proszę o informację na maila (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl) umówimy się na spotkanie on – line. Jeżeli nie będzie potrzeby może uda nam się zobaczyć w piątek.

Zadanie dla zainteresowanych (polecam wszystkim, są tam ciekawe zadania): pogoda a klimat

Nie od wszystkich otrzymałam poprzednie zadanie.

PONIEDZIAŁEK 30.03.2020 r.

MUZYKA

Dzisiaj obiecana KRZYŻÓWKA do poprzedniej lekcji muzyki. Dodatkowo dołączam jeszcze jeden filmik pomagający odpowiedzieć na pytania do krzyżówki. Cyfry na końcu określeń (te w nawiasach) informują, która litera z odgadniętego słowa potrzebna jest do utworzenia rozwiązania końcowego, czyli hasła krzyżówki, składającego się z trzech wyrazów. Oto ono, ale nie całe! Uzupełnij brakujące litery!                                                                                             *  U  Z  *  *  A            *  E            S  *  R  *  N                                                                    Jeśli krzyżówka lub odgadnięcie hasła  okaże się za trudne, nie przejmuj się! Rozwiążemy ją później, razem. Ważne, że próbujesz!:) Dziś znajdź tylko odpowiedź na pytanie, co to są CHORDOFONY? Pozdrawiam, życzę miłego dnia.

Wychowanie fizyczne

Dzień dobry.                                                                                                                              Zachęcam do ćwiczeń codziennie przynajmniej 10 min. ćwiczenia takie jak w rozgrzewce. Chcę żebyście obejrzeli film związany z piłką ręczną bo to będzie tematem naszych najbliższych spotkań .                    Mam nadzieję że zdążymy jeszcze poćwiczyć na boisku.                              Rzut na bramkę jednorącz z wyskoku.                                                                      Można poćwiczyć w domu ale oddając lekkie rzuty.                                         Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=PqiZUL5bkF4

JĘZYK POLSKI

Praca z zadaniami wysłanymi na e-maila.

BIOLOGIA

Witam Was w nowym tygodniu:) Spotkamy się online w środę 01.04.2020r. o godz. 9.00- 9.20 na meecie. Czekajcie na moje zaproszenie na gmailu. Przekażę Wam instrukcję do dalszej pracy. Pozdrawiam.

MATEMATYKA

Witam. Aby odciążyć stronę internetową szkoły, przenosimy się na bloga. Na stronie będę umieszczać tylko linki do odpowiednich postów. Do zobaczenia o jutro o 13.00 . Pozdrawiam

TECHNIKA

Praca techniczna do wykonania na dłuższy czas. Temat : Projekt na różną okazję. Waszym zadaniem będzie wykonanie ubioru dwóch z czterech różnych postaci (mężczyzna i kobieta lub dziewczyna i chłopiec) na dwie różne okazje (np. do pracy, szkoły, do ogrodu, na koncert itp). Przykładowo mężczyzna i  kobieta na dwie różne okazje lub dziewczyna i chłopiec na dwie różne okazje – czyli należy wykonać cztery projekty.

Postaci można narysować samemu lub  można skorzystać z gotowego poniżej  wzoru.

Praca do wydruku kobieta i mężczyzna lub dziewczyna i chłopiec.

Do wykonania ubioru można korzystać ze ścinek dowolnych tkanin (tkaniny nie muszą być zgodne z nazwą), papieru kolorowego, pasteli lub kredek (do wyboru) – technika dowolna.

Ważne!

1) Nadaj tytuł pracy PROJEKT NA RÓŻNE OKAZJE

2) Ubiór ma być kompletny z nakryciem głowy oraz z butami.

3) Każdą część ubioru należy opisać, czyli  jakie posiada  właściwości (np. tkanina nieprzemakalna, zwiewna, gładka, lejąca,  odporna na wypychanie) podpowiedź znajdziesz tutaj.

5) Pracę wykonujecie etapami. Każdy etap (gotowy projekt) ma być sfotografowany i wysłany na maila. Na przyszłą technikę należy nadesłać zdjęcie z dwoma projektami.

Możecie otrzymać  3 punkty za nadesłane zdjęcia i kolejne 3 punkty w kolejnym terminie. Łącznie 6 punktów. Punkty będą przydzielanie następująco:

 • za staranność i estetykę (1 pkt),
 • opis tkaniny właściwy do okazji (1 pkt)
 • termin nadsyłania zdjęć (1 pkt).

Kolejne zdjęcie na następną technikę (po świętach), za które  możecie otrzymać punkty kolejne 3 punkty.  Ocenę za projekt otrzymacie po podliczeniu punktów, które będą wpisywane do dziennika na bieżąco.

Proszę trzymać prace do prezentacji po kwarantannie.

Zdjęcia swoich prac należy nadsyłać na adres: karina.glowacka.bieszczad@zsppiasek.pl

ŻYCZĘ OWOCNEJ PRACY!

PIĄTEK 27.03.2020 r.

PLASTYKA

Witam! Dziś  zapraszam was do wirtualnego zwiedzenia muzeum! Wchodząc na podaną stronę , znajdziemy się w wirtualnym świecie sztuki! Proszę spróbować „pochodzić” po salach galerii sztuki polskiej XIX w., która mieści się w Sukiennicach, czyli na krakowskim Rynku. Sprawdźcie, czy uda się wam przemieszczać po trzech salach wystawowych tej galerii, czy możecie oglądać prezentowane tam obrazy i rzeźby z różnych stron, i czy potraficie znaleźć informacje o dziełach,  podane obok każdego z nich. To ważne, by każdy mógł rozpocząć to wirtualne zwiedzanie, ponieważ następnym razem będziecie rozwiązywać zagadki o sztuce, czyli zrobimy sobie takie „artystyczne podchody”. Jeśli ktoś będzie miał problem ze zwiedzaniem galerii, proszę przesłać mi wiadomość na gmailu (joanna.kukla@zsppiasek.pl). Postaramy się temu zaradzić. Pozdrawiam. Udanej „wycieczki”!(jak zwykle macie tydzień na realizację tego zadania).

MATEMATYKA

Dziękuję za spotkanie. Wysyłam prezentację. Do zobaczenia we wtorek o 13.00. Miłego Weekendu.

JĘZYK POLSKI

Temat: Pisownia wyrazów z „rz”, „ż”, „ch” i „h”.

Przyjrzyj się ramkom ze str. 221 i 222 w podręczniku. Jeżeli nie znasz lub nie pamiętasz jakichś zasad oraz wyjątków – wpisz je do zeszytu. Wykonaj zad.4 a)b)c). W razie wątpliwości skorzystaj ze słownika :)

Do zobaczenia o 14:00 :)

MATEMATYKA

Witam. Spotykamy się dzisiaj o 12.00. Zarezerwujcie sobie około 45 minut. Do zobaczenia.

CZWARTEK 26.03.2020 r.

ZAJĘCIA KREATYWNE

Odejdź od komputera.  Zapraszam do zabawy w tajemny szyfrSmile
Skorzystajcie ze wskazówek SmileSmile

RELIGIA

Szczęść Boże

Każdą  katechezę zaczynamy od modlitwy, proszę was również módlcie się w domu, ofiarujcie jedną dziesiątkę różańca w intencji zatrzymania koronawirusa.

Temat Katechezy: Jonasz – zazdrosny prorok.

Jonasz odkrył w sercu zazdrość , był smutny z powodu nawrócenia ludzi z Niniwy, wcześniej czuł radość, że przytrafi im się coś złego. Zazdrość jest przejawem egoizmu. Tak bardzo kochamy siebie, że nie chcemy, by inni ludzie byli szczęśliwi, by im się powodziło.

Zastanów się w jaki sposób Bóg pomaga człowiekowi w przezwyciężeniu tego grzechu?

Napisz co to miłosierdzie Boże? – katechizm str.63

Przeczytaj historię Jonasza str.62, lub obejrzyj film

ŚRODA 25.03.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Temat: Kto? Co? Gdzie? Kiedy? Piszemy ogłoszenie.

Na podstawie informacji z podręcznika (str.360) stwórzcie notatkę na temat ogłoszenia. Przeanalizujcie szarą ramkę ze str. 361.

Z ćwiczenia 2 na stronie 361 wybierzcie  dwie dowolne sytuacje i napiszcie ogłoszenia. Wykonajcie również ćw. 3 b).

Rozwiązania wyślijcie na mojego maila.

Zapraszam Was również na spotkanie on-line. Jutro o godz. 14:00

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Wszystkich z kółka zapraszam do wypełnienia tabeli grup, żebym mogła odpowiednim grupom wysłać kody do logowania w konkursie i sposoby wejścia w konkurs.
LINK DO TABELI
Proszę zróbcie to jak najszybciej. Potem otworzę połączenie zdalne, żebyście mogli mi zadawać pytania.

INFORMATYKA

Drodzy Uczniowie, zalogujcie się na stronę scratch.mit.edu, a następnie napisz program rysujący kwiat. W kółeczku Moje bloki stwórz kafelek definiuj. Postaraj się jak najwięcej pozmieniać, nie tylko kolor pisaka. Pamiętaj jak nie masz pisaka to możesz go dodać w lewym dolnym rogu.

Scratch2

JĘZYK POLSKI

Temat: Jak zbudować Kupścia? Instrukcja.

Podręcznik str. 244. Przeczytajcie tekst, a następnie wykonajcie
ćw. 1 . Na podstawie prezentacji stwórzcie notatkę na temat
instrukcji i wykonajcie ćw. 6. (Ćwiczenia proszę zapisać do zeszytu). Instrukcje wyślijcie mi na maila (macie czas do piątku).

Powodzenia:)

 

Wychowanie fizyczne.

Zachęcam dziennie do kilku ćwiczeń.                                                                            % min biegu w miejscu , 5 min podskoki skakanka lub wskoki na stopień obunóż i jednonóż ze zmianą nogi , 2 serie brzuszków po 15 powtórzeń , kilka ćwiczeń rozciągających z rozgrzewki,skłony w tył z leżenia przodem , deska około 1 min. Zachęcam do dziennej porcji ćwiczeń . Pozdrawiam.

MATEMATYKA

Strasznie mi smutno, że nie możemy się zobaczyć. Spróbujemy jutro w późniejszych godzinach. Tak jak Wam napisałam w mailu przesyłam prezentację i zadania do lekcji. Jeśli ktoś będzie miał problem to piszcie na mailu. Jutro postaram się z wami połączyć. Pozdrawiam

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Poszukajcie e-maila z zaproszeniem do logowania na platformę elerningową, które dostaliście w październiku, spróbujcie się zalogować na nią.

Czekam na was dzisiaj o 16.00 na e-mailu szkolnym gdzie będzie wiadomość jak się ze mną połączyć tak, żebyśmy się widzieli wszyscy. Wystarczy do tego komórka i apka ze Sklepu Play gdyby były problemy z komputerem.

Jest to bardzo ważne bo konkurs trwa tylko do piątku i musimy wysłać choć jedno zadanie a myślę, że stać was na więcej :)

HISTORIA

WTOREK 24.03.2020 r.

JĘZYK ANGIELSKI

Temat dzisiejszej lekcji: My town.

Podręcznik str. 73 ćw.2 Przeczytajcie zdania a-j i zapiszcie nazwy sklepów 1-10( mapa miasta na str.72 ) odpowiedzi zapiszcie w zeszycie.

Przykład: 1) newsagent’s

Przypominam znaczenie słów : in front of – przedmiotowy, behind – za, between – pomiędzy

Wykonajcie również w zeszycie ćwiczeń ćwiczenie 1 str.52

Dla chętnych TEST

JĘZYK POLSKI

Przypomnijcie sobie jak się pisze list prywatny.  Zapiszcie w zeszycie temat- List prywatny i oficjalny- porównanie. Pod tematem
narysujcie schemat listu prywatnego z zaznaczeniem wszystkich elementów (tak jak robiliśmy przy liście oficjalnym).
Pod schematem wypiszcie- według wzoru :

listy

RELIGIA

Szczęść Boże,

Przeżywamy Wielki Post, wyjątkowy w tym roku. Zachęcam do modlitwy w intencji zatrzymania koronawirusa, tych , którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, w intencji lekarzy, pielęgniarek, tych , którzy zmarli , ofiarujmy w tej intencji dziesiątkę różańca. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach.

Wracając do katechezy o Eliaszu, który wzywał do nawrócenia i przypominał o wierności Bożemu prawu, zastanów się

– czy nie wstydzisz się uczynić znaku krzyża w obecności innych osób?

– jak się zachowujesz, gdy ktoś wyśmiewa się z krzyża?

Napisz trzy zdania, w jaki sposób możesz stawać w obronie  wiary w swoim środowisku?

MATEMATYKA

Dziękuję wszystkim za obecność. Obejrzyjcie  jeszcze raz lekcję i spróbujcie rozwiązać zadania.

Moi drodzy zapraszam Was na dzisiaj na godzinę 11.00 na spotkanie na żywo.  Wszystko odbędzie się tak jak wczoraj. Zapraszam. :-))

EDUKACJA REGIONALNA

Obejrzycie w wolnej chwili w ramach pszczyńskich zabudowań film

BIOLOGIA

Witam Was moi mili w dniu dzisiejszym. Przebrnęliśmy przez kolejny dział. Przeczytajcie proszę klasyfikację organizmów- str.61. Wypiszcie w zeszycie 5 królestw organizmów oraz ich przedstawicieli np: zwierzęta (wielokomórkowce, cudzożywne)- wiewiórka…Na spotkaniu online podam Was dalsze wytyczne. Pozdrawiam. Miłego dnia.

GEOGRAFIA

Bardzo proszę o powtórzenie wiadomości z działu 3 poprzez wykonanie Sprawdź się! (podręcznik str. 99 – 100). Odpowiedzi proszę przesłać do czwartku na mojego maila (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl). Wykonaj również Sprawdź, czy potrafisz w ćwiczeniach (str. 59 – 60).

Bardzo proszę na przyszły wtorek (31.03.2020r.) przygotuj się do lekcji. Dokładnie zapoznaj się z elementami klimatogramu (str. 103) oraz z Nic trudnego! (str. 104 – Jak czytać klimatogram?; str. 105 – Jak obliczyć średnią roczną temperaturę powietrza i roczną sumę opadów?).

Liczę na Wasza współpracę i pozdrawiam serdecznie!

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020 r.

MATEMATYKA

Obiecana prezentacja.

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj poćwiczycie czytanie ze zrozumieniem. Wpiszcie do zeszytu temat:  Józef Ratajczak „Parasol”- czytanie ze zrozumieniem.
Przeczytajcie wiersz z podręcznika- str. 89 i wykonajcie zadania
1-7. (do zeszytu).  Odpowiedzi wyślijcie mi na maila.
(basia.szendzielorz@zsppiasek.pl)

TECHNIKA

Zapisz w zeszycie temat: Utrwalamy wiadomości.

Rozwiąż krzyżówkę, hasło zapisz pod tematem.

MATEMATYKA

Moi drodzy, dzisiaj spróbujemy połączyć się na żywo. Spotykamy się o 12.00. Każdy z Was otrzyma ode mnie na Wasz adres mailowy link do spotkania. Wystarczy przed 12  w niego kliknąć i połączymy się. Jeśli ktoś musi pracować na komórce to powinien ściągnąć sobie aplikację meet.

Na nasze spotkanie przygotujcie kawałek kolorowego papieru, nożyczki oraz klej. Przydadzą się również zeszyt do matematyki oraz ćwiczenia. Już nie mogę się doczekać spotkania z Wami. Pozdrawiam. :-D

PIĄTEK 20.03.2020 r.

INFORMATYKA

Dzisiaj proszę Was o zalogowanie się do Waszych szkolnych kont pocztowych.  Jeśli komuś się to nie uda to wyślijcie proszę mi informację o tym na dziennik elektroniczny ze swojego lub Rodziców konta. Od poniedziałku możliwość zalogowania się będzie przydatna bardziej niż dotychczas!

Ci którym udało się zalogować, korzystając z komputera mogą spróbować zrobić to na telefonie poprzez dodanie swojego adresu email.

PLASTYKA

Witam, drodzy uczniowie. Z okazji dzisiejszych kalendarzowych „obchodów”, czyli Międzynarodowego Dnia Szczęścia i astronomicznie Pierwszego Dnia Wiosny, proponuję wam wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, w formacie A-4, na wybrany temat – „Wiosna” lub „Szczęście”. Jeden wymóg z mojej strony – proszę do stworzenia tej pracy użyć tylko WĄSKIEJ GAMY BARW CZYSTYCH. Choć nie wydaje mi się, by była ona tak naprawdę „wąska”. Istnieją przecież ODCIENIE!

Podczas pracy warto posłuchać muzyki, którą kompozytorzy tworzyli pod wpływem wiosny i uczucia szczęścia. Proponuję „Wiosnę” Vivaldiego, „Odgłosy wiosny” Straussa, lub śpiew… ptaków wiosną. Najlepszy efekt, gdy nałożymy śpiew ptaków na muzykę Staussa!  Spróbujcie!

Prace proszę gromadzić w teczce, przyniesiecie je do szkoły, kiedy będziemy znowu mogli się spotykać. A dla tych, którzy zapomnieli, co znaczy pojęcie BARWY CZYSTE, podpowiedź filmikiem :)

Wszystkim życzę dużo szczęścia, tak bardzo dziś potrzebnego na świecie. Do usłyszenia za tydzień.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Moi drodzy uczniowie, kończy się dla was bardzo trudny tydzień. Mieliście wiele quizów do rozwiązania, zadań do odrobienia, filmików do obejrzenia. Proponuję dzisiaj trochę zabawy. Zaproś do niej Twoich domowników. Zakręć

Może w przyszłym tygodniu zmodyfikujemy koło. Czekam na Wasze propozycje.

W przyszłym tygodniu spróbujemy się zobaczyć. Nie żartuję. W poniedziałek na Wasze maile wyślę link do spotkania. Jeśli ktoś nie pamięta hasła do szkolnego maila może napisać na dzienniku to dostanie nowe.  A na koniec coś optymistycznego Kartka.

Miłego weekendu. :cat:

MATEMATYKA

Witam wszystkich. W środę  rozwiązywaliśmy zadania dotyczące trójkątów dzisiaj poćwiczymy  czworokąty przypominajkę. Mam nadzieję, że wszystko zadziała tak jak trzeba.  :island: Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

W środę powtarzaliście nieodmienne części mowy.
Dzisiaj przygotowałam dla was quiz, dotyczący wszystkich części mowy, które poznaliśmy do tej pory.
Wejdźcie na  joinmyquiz.com i wprowadź  kod: 603410

Prośba- jako nick w quizie wpisujcie swoje imiona i (jeżeli jest więcej osób o takim samym imieniu) pierwszą literę nazwiska.

Powtórzcie również pojęcia, które poznaliście w klasie V. Po
przejrzeniu wszystkich fiszek, kliknijcie w polecenie Ucz się i sprawdźcie ile zapamiętaliście.  Zachęcam również do rozwiązania testu i utrwalenia wiedzy. Pojęcia

Dobrej zabawy! Pozdrawiam :)

 

JĘZYK ANGIELSKI

Utrwaliliście nazwy sklepów? Jeśli tak zapraszam do rozwiązania krótkiego TESTU. Odpowiedzi zapiszcie w zeszycie. Możecie je również wysłać na mój adres mailowy:)

CZWARTEK 19.03.2020

Historia

 

 Wychowanie fizyczne

Proszę zapoznać się z materiałem dotyczącym gry w badmintona .

Podstawy poznaliśmy na lekcji a tutaj kilka informacji na temat techniki elementów gry.

Wprowadzenie do gry w badmintona

https://www.szkolazklasa.org.pl/wp-content/uploads/2017/02/wprowadzenie-do-gry-w-badmintona-cwiczenia-z-balonami-i-lotkami.pdf

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj mam dla was filmik o… no właśnie, o czym? Obejrzyjcie
„O co kaman?”,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a następnie odpowiedzcie na pytania (do zeszytu):

– Kto prowadzi ten krótki wykład i kim jest ta osoba
(czym się zajmuje)?
– O czym jest filmik?
– Czy ci się podobało (uzasadnij) i jakie jest twoje zdanie na
poruszony temat?

Odpowiedź powinna mieć nie mniej niż pięć zdań.
Powodzenia! :)

ŚRODA 18.03.2020

MATEMATYKA

Witam wszystkich. Przygotowałam dla Was dziś prezentację przypominajkę. Mam nadzieję, że wszystko zadziała tak jak trzeba. Pozdrawiam :-)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapisz w zeszycie Topic: Shops. Przepisz do zeszytu słówka z podręcznika str. 82 (shops). Poćwicz TUTAJ

JĘZYK POLSKI 

Witajcie! Dzisiaj utrwalamy wiadomości o nieodmiennych częściach mowy. W tym celu obejrzyjcie filmik nieodmienne części mowy.

Przypominam również o czytaniu lektury. Jeżeli ktoś z was ma
problem z dostępem do książki, to możecie przeczytać tutaj.

Pamiętajcie o wpisach w waszych dziennikach! :)

 

WTOREK 17.03.2020

INFORMATYKA

Przypomnij sobie podstawy tworzenia prezentacji w programie Power Point oglądając poniższy film.

Jeśli nie masz Pakietu Ms Office możesz zainstalować pakiet Libre Office, a w nim program Impress, albo skorzystaj z programu Prezentacja z chmury Google ze swojego szkolnego konta pocztowego. Znajdziesz go po zalogowaniu w Aplikacjach, czyli takich 9 kropkach w prawym górnym rogu ekranu.

Zacznij robić prezentacje o tym co samodzielnie zrobiłeś z informatyki.

MATEMATYKA

Dzisiaj poćwiczymy własności trójkątów i czworokątów ćwiczenie.

Jeśli już wszystko umiesz, to nie siedź przed komputerem tylko weź kartkę w kratkę i narysuj na niej trapez, trapez prostokątny, trapez równoramienny, równoległobok, romb, deltoid  po kratkach. Jeśli nie pamiętasz jak to zrobić obejrzyj film. Efektem swojej pracy możesz się podzielić wysyłając mi zdjęcie na adres krystyna.kepke@zsppiasek.pl Powodzenia

JĘZYK ANGIELSKI

Utrwal nazwy miejsc w szkole oraz nazwy przedmiotów szkolnych:)

Brainy 5 Unit 5 Places in a school, school subjects

BIOLOGIA

Powtórz wirusy i bakterie. Obejrzyj film

GEOGRAFIA

Proszę ćwiczyć na stronie https://online.seterra.com/pl rozkład kontynentów i oceanów. Jeżeli już potrafisz poćwicz inne zadania.

Obejrzyj filmik https://www.youtube.com/watch?v=KZ25Q8bnggw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W wolnym czasie zachęcam również do zobaczenia filmów z cyklu Byli Sobie Podróżnicy (jest ich dużo więcej, zachęcam):

https://www.cda.pl/video/276148284

https://www.cda.pl/video/2751999ed

https://www.cda.pl/video/2754477cc

PONIEDZIAŁEK 16.03.2020

BIOLOGIA
Zadania na ten tydzień:
Powtórz:
Podsumowanie- podr. str.45- 47
Uzupełnij test: „Wiesz czy nie wiesz”- podr.str. 48
PowodzeniaSmile
MATEMATYKA

Powtórki z górki

Na początek powtórka z czworokątów. Przygotowałam dla was fiszki. Możecie przypomnieć sobie wszystkie czworokąty, które do tej pory poznaliście. Możecie również sprawdzić czy umiecie już dobrze rozpoznawać czworokąty. Kliknij tu Czworokąty.

Jak już poćwiczycie to obejrzyjcie film, który pozwoli Wam usystematyzować wiedzę o czworokątach. Film

Czas izolacji to dobry czas, aby poćwiczyć tabliczkę mnożenia. Przesyłam kilka linków do programów, które Was w tym wspomogą:

Matematyczne Zoo

Szalone liczby

JĘZYK POLSKI

    Stwórz swój dziennik

 • Prowadź dziennik (od 16.03.20r. do 25.03.20r.).
 • Każdy wpis powinien składać się z co najmniej pięciu zdań i znajdować się na osobnej kartce.
 • Zadbaj o staranne wykonanie- pisz odręcznie.
 • Pamiętaj o  poprawności ortograficznej.
 • Forma graficzna dowolna. (nie w zeszycie przedmiotowym).
TECHNIKA

Temat do zeszytu: Utrwalamy symbole na metkach odzieżowych.

ćwiczenie

Przerysujcie do zeszytu po trzy wybrane symbole, wraz z opisem, dotyczące prania, suszenia i prasowania, czyszczenia chemicznego oraz wybielania. Po trzy z każdego rodzaju.  Podpowiedź znajdziecie tutaj.

MUZYKA

Przypomnijcie sobie, czego już dowiedzieliśmy się o instrumentach strunowych z podręcznika i lekcji. Teraz zapoznajcie się z kilkoma mniej znanymi instrumentami z tej grupy, dowiedzcie się, na czym polega praca lutnika (lub inny przykład), a na koniec obejrzyjcie fragmenty koncertów młodych wykonawców, próbując nazwać poznane już instrumenty. Miłego słuchania!

Koncert 1          Koncert 2

Za tydzień sprawdzimy swoje wiadomości rozwiązując krzyżówkę i zagadki!

Dodaj komentarz

Szkoła z klasą!

Font Resize
Kontrast