klasa 5a

PIĄTEK 26.06.2020 r.

SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

Zapraszam Was na Meet o 9.00:-), czyli na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 online.

CZWARTEK 25.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE     

  Dobiega końca ten inny niż wcześniejsze rok szkolny. Od jutra upragnione wakacje. W czasie letniego wypoczynku pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa swojego i innych osób w Waszym otoczeniu. Korzystajcie w rozsądny sposób z kąpielisk, basenów,ścieżek rowerowych i innych letnich szaleństw.Natomiast w trakcie wakacyjnych wyjazdów  życzę wielu atrakcji i miłych wspomnień. Pozdrawiam – Sebastian Kamiński !!!!!! Big Smile  Sun

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję o 11.00. Pozdrawiam

ŚRODA 24.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE.

Witam. Propozycja na dzisiaj a także na wakacje to przypomnienie techniki w poszczególnych stylach pływackich, oraz trochę historii i najlepsze wyniki .Zapraszam

 

RELIGIA

Temat: Bł. Teresa z Kalkuty – służyć Jezusowi przebranemu za żebraka.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Dzisiaj, chcę Wam przybliżyć postać wielkiej świętej naszych czasów. W podręczniku wprawdzie mam napisane Błogosławiona, ale prawidłowo powinno być Święta Teresa z Kalkuty, gdyż została kanonizowana, czyli ogłoszona świętą w 2016 roku, przez papieża Franciszka.

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, „Miłujcie się wzajemnie jak ja Was umiłowałem”,„Miłujcie nieprzyjaciół Waszych, módlcie się za tych, którzy Was prześladują”

Zapamiętajmy te słowa Jezusa, bo to najprostsza droga do świętości. Święta Teresa z Kalkuty wypełniła w swoim życiu wezwanie Jezusa do miłosierdzia wobec bliźnich, zwłaszcza tych najsłabszych, chorych, głodnych, porzuconych, którzy nie mieli się nawet czym odwdzięczyć, jedynie zwykłym dziękuję, zwykłym uśmiechem.

Przeczytajcie wiadomości pod tematem 51 na str. 114-115. Przepiszcie notatkę „Zapamiętaj”

Obejrzyjcie filmik o św. Teresie z Kalkuty.

PLASTYKA

Drodzy uczniowie klasy piątej, a raczej prawie już szóstoklasiści! W ostatnim moim wpisie w tym roku szkolnym zachęcam was do korzystania z możliwości podziwiania piękna sztuki wokół nas – w naszym kraju, a może też za granicą. Być może nie uda się nam w czasie tych wakacji wyjechać tam, gdzie byśmy chcieli, ale nawet będąc w domu, możemy odwiedzić ciekawe miejsca w Pszczynie          i okolicach. Mamy w niedalekiej od nas odległości zabytkowe kościółki, pałace, miasteczka warte obejrzenia. Życzę wam wielu wrażeń, poopowiadacie mi po wakacjach, co udało się wam zobaczyć. A na dobry początek zwiedzania obejrzyjcie krótki filmik, który zaprowadzi nas do początków naszego państwa. Zwiedzicie Katedrę Gnieźnieńską, na razie wirtualnie, a potem…. kto wie? Może uda się wam tam wpaść latem na prawdziwe zwiedzanie, mimo ograniczeń? A tu drugi filmik – Drzwi Gnieźnieńskie w animacji o św. Wojciechu. Podziwiajcie….

Pozdrawiam, do zobaczenia we wrześniu :) J. Kukla

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję o 11.00. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Spotkanie online (Meet) o 10.00. Zapraszam:-)

 

WTOREK 23.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Zbliżamy się do końca roku szkolnego proponuję kilka ćwiczeń technikę i przepisy badmintona może wam się przydadzą podczas wakacji , Zapraszam

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 11.00. Pozdrawiam

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 12:00

GEOGRAFIA

22 czerwca obchodzimy kalendarzowy 1 Dzień Lata, natomiast astronomiczne lato przyszło już do nas w sobotę 20 czerwca o godzinie 23:44. Astronomiczny 1 Dzień Lata jest wtedy, kiedy mamy najdłuższy dzień w roku i tym samym najkrótszą noc.

Zapraszam na filmik przyrodniczy na koniec roku szkolnego

PONIEDZIAŁEK 22.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom:-)

BIOLOGIA

Witam serdecznie. Zapraszam na Classroom. Miłego dnia:)

EDUKACJA REGIONALNA

Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

MATEMATYKA

Dzisiejszą lekcję znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

PIĄTEK 19.06.2020 r.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Lekcja dostępna na classroom – grupa chłopców

RELIGIA
 • Dzisiaj 19 czerwca, Kościół przeżywa Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, będącą równocześnie Światowym Dniem Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
 • download
 • Jest to patronalne święto naszej parafii. Zapraszam wszystkich uczniów na Msze św. o godz. 7.00 lub 17.00. Po Mszach świętych odbędzie się nabożeństwo do NSPJ.
 • Uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy obchodzili w niedzielę. Myślę, że każdy z nas będzie uczestniczył w niedzielnej Eucharystii. Ważne jest, abyśmy w tym dniu byli w stanie łaski uświęcającej, możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub  kogoś zmarłego z naszej rodziny.
 • Życzę radosnego przeżycia uroczystości odpustowej. Odpowiadajmy na Miłość Jezusa naszą miłością do Boga i bliźniego w naszej codzienności

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Proszę o zapoznanie się z ocenami kończącymi ten specyficzny rok. Oceny nie powinny różnić się od tych za pierwsze półrocze ze względu na niemożliwość  przeprowadzaniem zajęć z wychowania fizycznego w pełnym zakresie. Z  pewnością nikt nie otrzymał niższej oceny a swoje możliwości zaprezentujecie od nowego roku szkolnego. Pozdrawiam.

JĘZYK POLSKI

Zajęcia z polskiego kończymy ćwiczeniami logopedycznymi:-) Zapraszam na Classroom.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na lekcję online o 10.00:-)

 

PONIEDZIAŁEK 15.06.2020 r.

MUZYKA

Kochani! To już prawie ostatnie lekcje w tym roku szkolnym. W tym tygodniu będziecie mieli trochę więcej wolnego ( ósme klasy piszą egzamin ;) ), więc proszę was o zapoznanie się z piosenką ze strony 124, oraz zaznajomienie się z informacjami o różnych rodzajach chórów, i repertuarem dla nich przeznaczonym (strony 126 – 129). Jak zawsze, wiadomości jest garstka, więcej jest do pooglądania. A poniżej dołączam coś do posłuchania. Informuję też, że przykłady muzyki do słuchania, podane w podręczniku, można samodzielnie odszukać w Internecie. Do czego zachęcam niezmiennie :). A piosenka „Chodź, pomaluj mój świat” była śpiewana przez zespół o nazwie „Dwa plus jeden”. Zapytajcie o nią rodziców, na pewno ją pamiętają. Pozdrawiam, do usłyszenia na ostatniej lekcji za tydzień.

Piosenka   Karaoke do piosenki   Chór Alla Polacca   Chór bez batuty   Mała Armia Janosika

 

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 30.

Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

INFORMATYKA
Spotykamy się na Meet o 10:00. Będę korzystał z telefonu komórkowego, proponuje postąpić podobnie.
MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 11.00. Pozdrawiam

TECHNIKA

Utrwalamy wiadomości o zdrowym żywieniu. Wykonajcie następujące zadania klikając tu:

ćwiczenie 1ćwiczenie 2ćwiczenie 3.

PIĄTEK 12.06.2020 r.

RELIGIA

Temat katechezy : Jezus na pustyni – idź precz szatanie. autorstwa Barbara Pyclik

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam .Dzisiejsza propozycja to kolejnych kilka ćwiczeń siatkówki które można wykonać samemu w domu lub ma polu.Proste ćwiczenia doskonalące odbicia górne i dolne. Zapraszam.

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na Classroom.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam dziewczęta do zapoznania się z materiałami na classroomie.

 

 

ŚRODA 10.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wita. Kolejna porcja ćwiczeń z siatkówki które można wykonać w domu.Zapraszam.

RELIGIA

Szczęść Boże Kochani, witam was serdecznie Zaczynamy od modlitwy do Ducha Świętego.

Temat katechezy : Marta i Maria – dwie dobre cząstki.

Przeczytaj katechezę 43 str. 98-99

Zastanów się: – Jak planujesz swój czas? – Ile w twoim rozkładzie dnia jest miejsca na spotkanie z Panem Bogiem? – Jak wypełniasz swoje obowiązki? – Czy chętnie pomagasz, gdy ktoś o to poprosi? – Jak często przedstawiasz Panu Bogu troski swoje i innych?

Zapisz do zeszytu: Historia Marty i Marii ukazuje dwie postawy chrześcijanina: słuchanie Pana i służbę. Dla Jezusa obie są ważne i dopełniają się. Jednak wszelka służba i działanie powinny wypływać ze słuchania Boga, z osobistej modlitwy. Przypominam o zaległych zadaniach,( ostatnie z 3 czerwca- katecheza: Jair i po co płakać? ) proszę je wysłać,  12 czerwca muszą być wpisane oceny proponowane. Z Panem Bogiem , pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom – zapraszam:-)

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Zapraszam na meet o 12:40 :)

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online 11.00. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Do zobaczenia na Meecie o 10.00:-)

WTOREK 9.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Dzisiaj materiał przypominający odbicia górne w piłce siatkowej .Ćwiczenia można wykonać samemu nawet w domu . Potrzebna tylko piłka i chęci . Zapraszam.

MUZYKA

Witam! Proszę się zapoznać z tematem 28 z podręcznika (str. 144 – 147). Poznajemy w nim styl muzyki, jakim jest rock and roll. Znajdziecie tam kilka ciekawostek o tej muzyce, i w ogóle o miejscu muzyki w naszym życiu. Poznacie też podstawowy krok rock and rolla. I przede wszystkim piosenka ze strony 144. Spróbujcie pośpiewać z nagraniem. I proszę mi napisać, ile razy w piosence pojawia się dźwięk f1, czyli Fa, a ile razy c2, czyli górne Do. I ile jest w piosence półnut? Acha, proszę pamiętać, że dwa dźwięki tej samej wysokości, połączone łukiem, traktujemy jako jeden dłuższy dźwięk. Pozdrawiam, JK.

EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie. Zapraszam na Classroom. Temat dzisiejszej lekcji: Rośliny lecznicze z naszej okolicy.  Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Ostatnie zadanie dla Was. Zapraszam na Classroom. Proszę rozwiązać krzyżówkę – Krajobrazy świata. Wyślij zdjęcie swojej pracy!

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online 11.00. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.30:-)

PONIEDZIAŁEK 8.06.2020 r.

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom – zapraszam:-)

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meets o 10:30

BIOLOGIA

Dzień dobry:) Temat dzisiejszej lekcji: Rozprzestrzenianie się roślin okrytonasiennych. Lekcja dostępna na Classroomie. Obiecane dodatkowe materiały znajdziecie na Classroomie  w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam:)

KARTA ROWEROWA

Egzamin teoretyczny na kartę rowerową rozpoczyna się o godz. 9:00

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 10:30

 TECHNIKA

Jak przygotować zdrowy posiłek? autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz  9 :45. Do zobaczenia

MATEMATYKA

Dzisiejszą lekcję znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

 PIĄTEK 5.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Zachęcam w te wolne dni do wszelkiej aktywności.Rowery piłka nożna bieganie czy zwykła gimnastyka . Można skorzystać z materiału i poćwiczyć technikę badmintona. Pozdrawiam.

RELIGIA

 

Temat Katechezy: Nikodem – nocne rozmowy autorstwa Barbara Pyclik

EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Śląskie tradycje i święta okresu wiosenno- letniego. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna w Classroomie – zapraszam.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz  9 :45. Do zobaczenia

 WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Grupa chłopców – materiały do zajęć znajdziecie na classroomie. Zapraszam

CZWARTEK 4.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję dostępną w Classroomie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Przedstawiam materiał pokazujący ćwiczenia jakie wykonują zawodnicy na treningu. Jeżeli macie chęci zapraszam do wykonania kilku ćwiczeń . https://youtu.be/czhVGG9jSK4

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Doskonalenie umiejętności ortograficznych w oparciu o gry dydaktyczne. Razem czy osobno – kliknij Razem czy osobno – kliknij

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Zapraszam was na Meet o 12:40 :) MATEMATYKA Zapraszam na lekcję online o 11.00. Pozdrawiam

ŚRODA 3.06.2020 r. 

 

PLASTYKA

Witam! W tygodniu z Dniem Dziecka proszę o wykonanie pracy plastycznej zatytułowanej „Dziecięcy świat”, dowolną techniką, na kartce formatu A4. Dołączcie tę pracę do waszego albumu, życzę ciekawych pomysłów. Pozdrawiam, do następnej lekcji :) ! JK

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna w Classroomie – zapraszam:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam !! Powoli nasz dość specyficzny rok szkolny dobiega końca.  Więc przypominamy kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów. Również z wychowania fizycznego  w tym tygodniu otrzymacie dodatkowe oceny- zgodnie z naszymi przyjętymi wymaganiami  i kryteriami, które są Wam znane od kl. czwartej. Tak więc ocenie podlega:

 • postawa ucznia i systematyczny udział w zajęciach

 

 • aktywność, zaangażowanie na zajęciach

 

 

 • poziom i postęp w zakresie umiejętności ruchowych

 

 

 • działalność pozalekcyjna i pozaszkolna w zakresie WF ( udział w zajęciach SKS, udział w zawodach szkolnych oraz reprezentowanie szkoły na zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich (czwartki lekkoatletyczne).         OCENA SUMUJĄCA JEST WYPADKOWĄ  POSZCZEGÓLNYCH OBSZARÓW TEMATYCZNYCH

 

 

 

 RELIGIA

 

Temat katechezy: Jair – i po co płakać? autorstwa Barbara Pyclik

MATEMATYKA

Lekcje znajdziecie na classromie. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Meet o 9.30:-)

WTOREK 2.06.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE. Najlepsze życzenia po Dniu Dziecka.Zachęcam do zapoznania się z materiałami dotyczącymi gry w badmintona. Tym zajmować się będziemy w tym tygodniu . Podstawowe elementy techniki przypomnicie sobie i można doskonalić jeżeli macie warunki i sprzęt. Na początek polecam rozgrzewkę do badmintona. https://youtu.be/AtBpUSjWgXg

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Rośliny okrytonasienne. Lekcja dostępna na Classroomie. Miłego dnia:)

GEOGRAFIA

Zapraszam na Classroom. Przypominam o wysyłaniu zadań znajdujących się na Classroomie! Ostateczny termin – 5 czerwca.

 MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 11.00. Pozdrawiam

 JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.30:-)

PONIEDZIAŁEK 1.06.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Samych przyjemności w Dniu Dziecka:-) Zapraszam do obejrzenia „Tajemniczego ogrodu” w wersji animowanej – szczegóły w Classroomie.

JĘZYK ANGIELSKI

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka. Na następnym spotkaniu opowiecie mi jak spędziliście ten dzień. Pozdrawiam

TECHNIKA

 

Dzień Dziecka autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

MUZYKA

Witam Was w tak pięknym i radosnym dla was Dniu Dziecka. Życzę spełnienia marzeń – tych szkolnych, uczniowskich, i tych rodzinnych, domowych, bardzo waszych własnych. A z tej okazji zapraszam do obejrzenia i posłuchania – muzyka „poważna niepoważnie”, czyli jaką muzykę klasyczną możemy spotkać w znanych bajkach. Tu akurat Smerfy. Serdecznie Was pozdrawiam, miłego słuchania :) ! Filmik 1       Filmik 2

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 13:00

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 11.00. Pozdrawiam

PIĄTEK 29.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom – zapraszam:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Zapraszam na materiał, który pozwoli wam pograć w tenisa stołowego w domu. Potrzebne trochę chęci i dwie rakietki. Grać można w siadzie klęcznym lub klęcząc ale pamiętamy, żeby za długo nie obciążać kolan. Zachęcić kogoś  do gry i spróbować.   https://youtu.be/AVUQdAnoYIw

PLASTYKA

Witam, moi drodzy! W tym tygodniu proszę  was o zapoznanie się z tematem ze stron 33 – 43 w podręczniku, a chodzi o temat „Kształt, forma, bryła”.  Proszę, przyjrzyjcie się reprodukcjom różnych dzieł sztuki,  zwróćcie uwagę na ich kształty, rozmiar, położenie w przestrzeni. Zapiszcie sobie w zeszycie (nie na ocenę) co to jest kształt, czyli forma, jakie mogą być rodzaje form, co nazywamy bryłą, jakie są dwa rodzaje brył, i czym są formy przestrzenne. Ta notatka ma wam pomóc w zapamiętaniu najważniejszych pojęć z tej lekcji. Miłego podziwiania sztuki, do usłyszenia w przyszłym tygodniu Smile

RELIGIA

 

Temat katechezy : Cierpiąca kobieta – dotyk wiary. autorstwa Barbara Pyclik

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz  9:45. Do zobaczenia

 WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam dziewczęta na classroom.

CZWARTEK 28.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Dzisiejszy materiał pokazuje poruszanie się przy stole podczas gry .Zawodnik cały czas znajduje się w ruchu bo tenis to bardzo szybka gra i nie ma możliwości zastanawiania się nad odbiciem . Cały czas koncentracja i skupienie na grze. https://youtu.be/W4dZXYOWPVc ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Czy znasz przysłowia? Zagraj w gry i sprawdź swoją znajomość przysłów. Gra 1- kliknij Gra 2 – kliknij Gra 3 – kliknij

MATEMATYKA

Materiały do lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.15.

ŚRODA 27.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Kontynuujemy temat tenisa .Dzisiaj kilka przykładów serwisu który decyduje o dalszej grze.Zwracamy uwagę na ustawienie rakietki podrzut piłeczki i sam serw . Te serwy wymagają jednak sporych umiejętności ale jeżeli macie możliwości warto poćwiczyć. https://youtu.be/zGShBxEKnDk

RELIGIA

 

Temat katechezy: Apostołowie to znaczy posłani. autorstwa Barbara Pyclik

MATEMATYKA

Spotykamy się o 11.00 na lekcji online. Pozdrawiam

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Spotykamy się na Meet o 12.30 jak było uzgodnione w zeszłym tygodniu.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Meet o 10.00:-)

WTOREK 26.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich . W tym tygodniu materiał poświęcony przypomnieniu techniki w tenisie stołowym .Kilku z was opanowało już te umiejętności a pozostali zapraszam do przypomnienia.Tenis stołowy łączy pracę nóg tułowia rąk jeżeli uda nam się połączyć to w jedną całość wtedy przynosi to efekty. https://youtu.be/aV5tUn99_BA

MATEMATYKA

Dzisiejsza lekcja znajduje się na classroomie. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.00:-)

GEOGRAFIA

Zapraszam do Classroomu. W razie problemów proszę pisać.

BIOLOGIA/EDUKACJA REGIONALNA

Dzień dobry. Zapraszam na spotkanie online o godz. 9.00- 9.40. Do zobaczenia:)

PONIEDZIAŁEK 25.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam:-)

MUZYKA 

Witam! Utrwalimy sobie dziś piosenkę ze spotkania on-line, czyli „Koncert”. A potem też poznamy nową piosenkę ze strony 136 w podręczniku, bardzo na czasie, bo deszczową, ale wesołą. Tytuł tego utworu brzmi „Mokro”, a śpiewa go zespół Mikroklimat. Proszę, pośpiewajcie sobie te piosenki, spróbujcie przy tym wyklaskać rytm. Obydwie piosenki mają metrum 4/4, więc przesyłam wam też filmik do poćwiczenia rytmu w tym metrum. Życzę wesołej zabawy przy muzyce, do następnego spotkania! A jak komuś się spodobało ćwiczenie  rytmiczne, to jeszcze jedno, na dokładkę  :)

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 13:00

TECHNIKA

 

ABC zdrowego życia autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

MATEMATYKA

Spotykamy się o 11.00 online. Pozdrawiam

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on-line na godz. 9:45. Do zobaczenia

PIĄTEK 22.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Na koniec tygodnia proponuję obejrzenie ładnych goli zdobywanych przez najlepszych piłkarzy świata.Poza filmem zachęcam do ćwiczenia poznanych wcześniej elementów gry, które umożliwią wam strzelanie podobnych bramek. Pozdrawiam. https://youtu.be/BRK_1E5nXWg

RELIGIA

Temat katechezy: Szymon Piotr złowiony rybak. Szczęść Boże, zacznijcie od modlitwy, proście Ducha Świętego, aby was prowadził, oświecał i umacniał w tym trudnym czasie. Poznajcie historię Szymona Piotra, obejrzyjcie  film lub przeczytajcie (katechizm str. 86-87). Idąc za Jezusem-naśladując Go podobnie jak Piotr stajemy się Jego uczniami. Jezus pragnie, aby Mu zaufać i wsłuchiwać się w głos jego powołania. Jesteśmy powołani, by świadczyć o Panu Bogu w codziennym życiu. Przypominam tym osobom, które jeszcze nie przysłały zadań!!!, aby to zrobiły jak najszybciej.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz  9 : 00. Do zobaczenia

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.00:-)

PLASTYKA

Zapraszam na Meet plastyczny o 10.30 :)

CZWARTEK 21.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam i zapraszam na dalszą część piłkarską.Dzisiaj nauka podań i uderzeń wewnętrzną częścią stopy . Zwróćcie uwagę na ułożenie stopy podczas podań. Jeżeli macie możliwości zachęcam do ćwiczeń z piłką . https://youtu.be/Qu0N8WGBrEI

JĘZYK POLSKI

Lekcja dostępna na Classroom. Zapraszam!

MATEMATYKA

Spotykamy się o 11.00 na lekcji online. Pozdrawiam

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Za kilka dni mamy 26 maja.  W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Oto kilka pomysłów na upominek dla Mamy.

ŚRODA 20.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry . dalszy ciąg ćwiczeń poświęcony prowadzeniu i panowaniu nad piłką.Kilka fajnych ćwiczeń można wykonać samemu bawiąc się z piłką. https://youtu.be/Msn8HYMN12I

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Spotykamy się na Meet o 12.30 jak było uzgodnione w zeszłym tygodniu.

RELIGIA

 

Temat Katechezy: Jan Chrzciciel dla królestwa niebieskiego autorstwa Barbara Pyclik

MATEMATYKA

Materiały do dzisiejszej lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

 JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.30:-)

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Spotkanie online o 10.00. Do zobaczenia:-)

WTOREK 19.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję zamieszczoną w Classroomie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry . W tym tygodniu tematem będzie piłka nożna .Technika prowadzenia , przyjęcia piłki ,technika indywidualna.Wiem że bardzo lubicie tą dyscyplinę więc chętnie zobaczycie jak doskonalić poszczególne elementy.Dzisiaj prowadzenie wewnętrzną cz. stopy a na stronce Nivea S zkółka Piłkarska jest jeszcze wiele filmików dotyczących prowadzenia różnymi cz. stopy. Zachęcam do obejrzenia . Pozdrawiam.   https://youtu.be/inNmmREIlYM

MUZYKA

Zapraszam na Meet muzyczny o g. 9.40.

BIOLOGIA

Temat lekcji: Paprotniki. Zapraszam na lekcję na Classroomie. Miłego dnia:) EDUKACJA REGIONALNA Temat lekcji: Kult świętych na Górnym Śląsku. Szczegóły lekcji na Classroomie. Zapraszam:)

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję w Classroomie. W razie problemów proszę pisać.

 MATEMATYKA

Dzisiaj piszecie sprawdzian z ułamków dziesiętnych. Sprawdzian przesyłam na Wasze szkolne maile, będzie dostępny od godz.11.00 do 15.00. W razie problemów technicznych piszcie. Życzę powodzenia.

PONIEDZIAŁEK 18.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Nadal pracujemy z tekstem lektury (patrz:  Classroom – zadanie z piątku). Kto już wykonał zadanie, ma wolne:-)

BIOLOGIA/EDUKACJA REGIONALNA

Zapraszam na spotkanie online o 10.00- 10.40. Pozdrawiam:) TECHNIKA

Zdrowie na talerzu autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 11.00. Pozdrawiam

MUZYKA

Lekcja on-line (Meet) w czwartek w godz. 9:20. Plastyka będzie we wtorek o 9:40, też na Meet. Zapraszam!

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on-line na godz. 9:45. Do zobaczenia

PIĄTEK 15.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Materiały na dzisiejszą lekcję znajdują się w Classroomie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry . Zadanie na dzisiaj to przypomnienie sobie poznanych rzutów na bramkę w piłce ręcznej.Utrwalić sobie technikę bo skorzystamy z niej dopiero w 6 klasie.Prześledzić pracę nóg i rąk podczas rzutów. Przypominam o przesłaniu wyników testu sprawności kto tego jeszcze nie zrobił.Pozdrawiam.

BIOLOGIA

Witajcie kochani. Temat dzisiejszej lekcji: Mchy. Zapraszam na classrooma- znajdziecie tam wszystkie szczegóły:) Dla chętnych uczniów- można zrobić na ocenę model dowolnego zwierzątka w 3D wraz z opisem (np.przestrzenna mrówka, pszczółka, zając- na wykałaczkach na karteczce można dołączyć opis) EDUKACJA REGIONALNA Temat: Tradycje dnia powszedniego. Zapraszam na classroom. Miłego dnia:)

RELIGIA

Kochani miesiąc maj zaczął się na dobre, a jak wiadomo maj to miesiąc poświęcony Maryi, naszej ukochanej Matce. Nie ma w tym roku, w kościele, nabożeństw majowych, ale Maryję możemy czcić i do Niej się modlić w naszych domach, piękną modlitwą jaką jest Litania Loretańska. Zachęcam was, abyście czcili Maryję i prosili Ją o ustanie epidemii korona wirusa oraz o nawrócenie grzeszników i waszych osobistych intencjach. Litanijna kostka litania Zróbcie w domu  kostkę z Litanią Loretańską,  pokolorujcie, sklejcie i odmawiajcie codziennie przez cały maj.

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on line na godz 11 : 40 . Do zobaczenia

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam grupę chłopców na zajęcia o godz. 9.00. Do zobaczenia :-)

CZWARTEK 14.05.2020 r.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry .Jeszcze jeden rodzaj rzutów w piłce ręcznej .Rzut z odchyleniem polega na zmyleniu przeciwnika imitując rzut w inną stronę .Zobaczcie w materiale jak to wygląda. https://youtu.be/_LUqK9hwOhQ

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Ćwiczenie ortograficzne 1 – kliknij Ćwiczenie ortograficzne 2 – kliknij Ćwiczenie ortograficzne 3 – kliknij

MATEMATYKA

Materiały do lekcji znajdziecie na classroomie. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Do zobaczenia na lekcji online o 10.00:-)

ŚRODA 13.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

W Classroomie czeka na Was zadanie:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Ten tydzień poświęcimy piłce ręcznej . Dzisiaj materiał dotyczący rzutu z wyskoku . Dość trudny element ale najczęściej wykorzystywany podczas gry .Teraz lekcje poglądowe proszę przyjrzeć się technice a dopiero w kl 6 zaczniemy ćwiczenia. Czekam również na wyniki testów sprawności fizycznej , kilka osób jeszcze nie przesłało do mnie. https://youtu.be/PqiZUL5bkF4

RELIGIA

 

Temat katechezy: Święty Józef-milczący opiekun autorstwa Barbara Pyclik

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Zapraszam wszystkich na godzinę 12:30 na Meeta.  Przygotujcie projekty zrobione w ramach obchodów Miesiąca Scratcha. Przypominam, że ważny jest procent obecności na kółku bo to zajęcia z projektu z Unii Europejskiej i trzeba mieć 75% obecności.

PLASTYKA

Kochani! Witam i informuję, że w tym tygodniu mamy na plastyce kontynuację tematu z lekcji poprzedniej. Proszę, byście na spokojnie wykonali zadanie z classroomu, czyli zebrali swoje prace plastyczne i muzyczne w odpowiednich albumach – prezentacjach. Szczególnie proszę tych, którzy do tej pory nie oddali do sprawdzenia wszystkich zadań, aby nadrobili te zaległości i uzupełnili braki. Proszę o rzetelne potraktowanie mojego polecenia. Pozdrawiam, J. Kukla.

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o 11.00.Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Do zobaczenia na Meecie o 10.00:-)

WTOREK 12.05.2020 r.

 

GEOGRAFIA

Zapraszam do zobaczenia filmiku Fauna Arktyki i Antarktyki – porównanie. Zadanie dla chętnych: poszukam fragmentu bajki, w którym można zobaczyć krajobrazy świata do kolejnych tematów. (Przyślij na gmail link).

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam. Zapraszam na materiał dotyczący rzutu z biegu na bramkę w piłce ręcznej. Technika pracy rąk i nóg podczas rzutu jest dobrze opisana. Zapraszam. https://youtu.be/PIcyCc8GD3I

JĘZYK POLSKI

Zapraszam do Classroomu, gdzie czeka na Was zadanie:-)

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online 11.00. Pozdrawiam

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję o godzinie 10:20. Do zobaczenia.

PONIEDZIAŁEK 11.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Dziękuję za Wasz udział w lekcji online:-) Proszę o wykonanie poniższych zadań. Temat: Wykres zdania pojedynczego – utrwalenie. Obejrzyj jeszcze raz filmik. Następnie narysuj w zeszycie wykresy zdań: a) Mała Basia jeździła wczoraj na nowej hulajnodze. b) Mój pies szczekał zajadle na wszystkich przechodniów. Pamiętaj o zadaniu odpowiednich pytań, wpisz je obok strzałek. Podpisz też każdą część zdania (nad danym wyrazem). Dla chętnych: zadania 6 i 7. Przyjemnej pracySmile

CLASSROOM – INSTRUKCJA

Zaczynamy pracę z Classroom, gdzie będzie się znajdować coraz więcej zadań. Znajdziesz w jednym miejscu zadania od wielu nauczycieli. Krok 1. Aby dołączyć do zajęć w classroom należy wybrać u góry ekranu, po prawej stronie Aplikacje Google i kliknąć w Classroom. Zrzut ekranu (111)_LI Za pierwszym razem potwierdzamy dołączenie do aplikacji Classroom. Zrzut ekranu (113)_LI następnie oznaczamy swoją rolę – UCZEŃ Zrzut ekranu (114)_LI Wystarczy teraz dołączyć do zadań. Zrzut ekranu (116)_LIKROK 2.  Do zadań wysłanych przez konkretnego nauczyciela możesz także dołączyć klikając w wysłane zaproszenie. Zrzut ekranu (115)_LI KROK 3. Po wejściu możesz wybrać zadanie opublikowane przez nauczyciela lub wejść do zakładki ZADANIA, gdzie zobaczysz wszystkie zadania tego nauczyciela. Zrzut ekranu (117)_LI KROK 4. Zadania mogą mieć załączniki do samodzielnego wykonania (nr 1), mogą mieć termin wykonania i MUSZĄ byc ODDANE (nr 2) Zrzut ekranu (122)_LIZrzut ekranu (124)_LI KROK 5. Zadania mogą być do wspólnego wykonania, lub przeczytania i wtedy należy takie zadanie OZNACZYĆ JAKO ZROBIONE. Zrzut ekranu (127)_LI To koniec instrukcji ;) resztę opanujecie w czasie pracy. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki Karolina Zioło

MATEMATYKA

Zapraszam na classroom. Tam znajdziecie linki do ćwiczeń oraz dzisiejszą lekcję. Zaproszenia do zajęć matematyki wysłałam na Wasze maile. W razie wątpliwości piszcie na maila. Pozdrawiam

MUZYKA

Witam! Dzisiaj proszę o zapoznanie się z tematem „Folklor naszych sąsiadów”. Co to jest folklor, już wiemy. (?) Kto nie wie, niech jak najszybciej się dowie :) . Na stronach 111 – 118 w podręczniku mamy zaprezentowane najbardziej charakterystyczne przykłady pieśni, obrzędów, zwyczajów i tańców, popularnych w krajach sąsiadujących z nami.  Ponieważ niedawno był Międzynarodowy Dzień Tańca, szczególną uwagę proszę zwrócić na opisane w lekcji tańce. Proszę, zapiszcie sobie nazwy pięciu wymienionych krajów, i do każdego dopiszcie, jakie są tam pieśni, tańce, instrumenty, itd. Możecie to zrobić w formie tabelki. A skoro o muzyce się nie powinno za dużo mówić, bo lepiej jej po prostu posłuchać, oto coś do obejrzenia i posłuchania:  czeska polka,  słowacki odzemek,  ukraiński kozak,  rosyjski trepakniemiecki lendler. I piosenka słowacka „Tańcuj, tańcuj”. HISTORIA Zapraszam na lekcję online o 10.15. Przygotujcie kapsuły czasu:)

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 9.00. Utrwalimy wiadomości o dopełnieniu. Do zobaczenia:-)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on-line na godz 9 : 40. Do zobaczenia

 TECHNIKA

 

Zdrowie na talerzu autorstwa Karina Głowacka-Bieszczad

PIĄTEK 8.05.2020 r.

 

RELIGIA

 

Maryja poznaje proroctwo Symeona autorstwa Barbara Pyclik

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Wracamy do piłki ręcznej. Po podaniach  i chwytach czas na rzut z wyskoku .Krótki materiał pokazuje jak należy zachować się podczas wyskoku rzutu i lądowania. Przypominam również o teście sprawności kto jeszcze nie wysłał. Pozdrawiam. https://youtu.be/PqiZUL5bkF4

JĘZYK POLSKI

Dzień dobrySmile Dzisiaj ostatnia część zdania! Temat: Do pełna dopełniam – dopełnienie. Obejrzyj uważnie filmik. Wykonaj zadania 1-5. Lekcję podsumuj notatką zawierającą najważniejsze informacje o dopełnieniu. Przyjemnej pracySmile

INFORMATYKA DZ

Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytajcie i zróbcie materiał z podręcznika str. 87-91. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się we wtorek o 12:00

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9:40-10:10. Do zobaczenia

CZWARTEK 7.05.2020 r.

 

INFORMATYKA CH

Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytajcie i zróbcie materiał z podręcznika str. 87-91. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się we wtorek o 12:00 WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam . Pochwała na początek za dobre wyniki w testach i szybkie przesyłanie .Są już pierwsze oceny więc pozostali w ramach przerw między innymi lekcjami można się zrelaksować ćwicząc .Dla ambitnych dalsze trzy próby można wykonać i sprawdzić sobie całkowitą ilość punktów co da wam wynik waszych możliwości.Pozdrawiam i czekam na pozostałe wyniki prób.

SZKOŁA Z KLASĄ – GRY ONLINE

Witajcie, ruszamy z realizacją działań w ramach projektu „Szkoła z Klasą”. Jednym z naszych założeń jest  wykonanie gry w aplikacji online lub plakatu o zasadach kulturalnego zachowania czyli savoir vivre. Wszystkich chętnych uczniów do stworzenia swojej gry proszę o kontakt, do jutra, tj. piątku ze mną: marta.kiecok@zsppiasek.pl Koordynator Zespołu „Szkoły z Klasą” Marta Kiecok ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Zabawy badawcze z wodą. Obejrzyj filmiki, zobaczysz w jaki sposób możesz poeksperymentować z wodą.

MATEMATYKA

Spotykamy się o 11.00 online. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.00. Do zobaczenia:-)

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam dziewczęta na zajęcia o godz. 9.00.  Do zobaczenia:-)

ŚRODA 6.05.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Temat: Okolicznik określeniem czasownika w zdaniu. Obejrzyj uważnie filmik. Następnie wykonaj zadania 1-6. Podsumuj lekcję notatką w zeszycie zawierającą odpowiedzi na pytania: Jaką część mowy określa okolicznik w zdaniu? Co nazywa? Na jakie pytania odpowiada? Podpowiedzi znajdziesz w „Pamiętaj!” i w podręczniku na stronie 292. Do dzieła!Smile Zapraszam jutro na lekcję online o 10.00.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam i zachęcam do wykonywania  testu to wasze zadanie w tym tygodniu. Mam już też pierwsze wyniki czekam na pozostałe. Pozdrawiam. RELIGIA Szczęść Boże, Pomódlcie się dzisiaj za kobiety, które oczekują narodzenia dziecka. Jeśli znacie takie osoby, pomódlcie się w ich intencji. „Zdrowaś Maryjo”. Temat katechezy: Maryja u Elżbiety –radosne poruszenie. Przeczytajcie Łk 1,39-49a.56 (podręcznik str.76) katecheza_33_prezentacja Zapis do zeszytu przepiszcie słowa św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko!” (Flp 4,4-5). Napisz modlitwę za kobietę spodziewającą się dziecka. ( nie musicie jej przysyłać do mnie, przypominam osobom, które jeszcze nie zrobiły zadań, aby je przysłały) Podczas wieczornej modlitwy podziękuj Bogu za swoją mamę.

MOI DRODZY,

dziękuję wam za waszą pracę w tych trudnych warunkach. Wiem, że często dzielicie się sprzętem z rodzeństwem czy rodzicami, czasem trudno wszystko jest opanować i zorganizować czas w tym zupełnie innym czasie nauczania. Po rozmowach z nauczycielami wiem, że większość z was pracuje na miarę swoich możliwości i stara się wszystko na czas oddać i być na spotkaniach. Cieszę się, że pracujecie tak wytrwale. Muszę jednak przypomnieć, że  przy dużych pracach, zadaniach  i projektach, sprawdzianach podajemy dwa terminy – główny i na poprawę lub uzupełnienie. Po drugim terminie wstawiana jest ocena niedostateczna. Przy sprawdzianach, kartkówkach, pracach klasowych macie obowiązek niezwłocznie poinformować nauczyciela o niemożliwości przystąpienia do zaplanowanego sprawdzianu, kartkówki wykorzystując w tym celu dowolny kanał informacyjny (np. mail, Hangouts, Messenger, e-dziennik, telefon do szkoły  32 211 4926 /nauczyciela,) powiadamiając co się stało. My naprawdę chcemy wiedzieć jak wam pomóc w tych sytuacjach a obowiązek nauki i oceniania nie zniknął wraz z nadejściem koronawirusa. Wiem, że jak na czymś wam zależy to potraficie wszystko tak zorganizować, żeby się coś załatwić, więc proszę to tak traktować. To jest czas szczególny i niestety szczególne działania musimy podejmować. Karolina Zioło

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Nie zapomniałam o was ale było tyle ważnych rzeczy, że dopiero teraz mogę się z wami spotkać. Zapraszam wszystkich na godzinę 12:30 na Meeta.

MATEMATYKA

Spotykamy się o 11.00 online. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na lekcję online o 10.00. Do zobaczenia:-)

WTOREK 5.05.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam! Proszę was w tym tygodniu o wykonanie zadania, które macie na GoogleClassroom. Proszę tę „prezentację” przygotować z wszelką dbałością o ładny wygląd i efekt końcowy, gdyż będzie to także podlegało ocenie. Dobierzcie odpowiednią czcionkę i wielkość napisów.  Umieśćcie tam wasze wszystkie prace, nawet te wysłane wcześniej na gmail.  Życzę owocnej pracy. Za tydzień trochę wiadomości o historii sztuki, konkretnie o stylach romańskim i gotyckim. Pozdrawiam!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . W tym tygodniu skupimy się na teście sprawności Zuchory. Test składa się z 6 prób ale ze względu na warunki wykonacie tylko 3 Szybkość-biegnij szybko w miejscu przez 10 s wysoko unosząc kolano i klaszcząc pod unoszoną noga. Policz liczbę klaśnięć. Skoczność- skocz w dal obunóż z miejsca. Rezultat zmierz własnymi stopami. Zaokrąglij wynik -mniej niż pół stopy w dół, więcej niż pół stopy w górę. Gdy pomiar wyniesie więcej niż 5,5 to policz 6 stóp. Siła mięśni brzucha-leżenie na plecach ,ręce dowolnie .Unieś nogi tuż nad podłoże i wykonuj nożyce poprzeczne tak długo jak możesz , o wyniku decyduje czas trwania próby. Te 3 wyniki proszę przesłać mi w tym tygodniu żebym mógł je ocenić. Pozostałe próby można wykonać jeżeli macie do tego warunki i też mi je przesłać ale nie są one obowiązkowe . Znajdziecie je na internecie wpisując Indeks sprawności Zuchory. Życzę przyjemnych ćwiczeń.

BIOLOGIA

Witajcie:) Przypominam, że na podsumowanie działu wysyłacie prezentacje max 6 slajdów na mojego gmaila. Pozdrawiam. Miłego dnia:)

MATEMATYKA

Zapraszam na bloga. INFORMATYKA Spotykamy się na Meet o 12:00

GEOGRAFIA

Dzień dobry. Dzisiaj kolejne strefy przed nami – Krajobrazy pustyni gorącej i lodowej. Zapraszam na prezentację Pustynie gorące i lodowe. (Uwaga w prezentacji jest polecenie dla chętnych – nazwy pustyń oznaczone cyframi. Jeżeli zrobisz wyślij zdjęcie! Pomoże atlas, może Internet, seterra). Jeżeli ktoś ma problem z otworzeniem lub chce dowiedzieć się jeszcze więcej zachęcam do tekstu w podręczniku (str. 127 – 133). Bardzo proszę, żeby wszyscy szczególnie zaznajomili się ze str. 133 (porównanie pustyń gorących z lodowymi  oraz To najważniejsze!). I na koniec coś miłego tutaj. Może znajdziesz coś o pustyni gorącej? Widzimy się za tydzień, kiedy omówimy sobie poznane dotychczas strefy. Przypominam o zaległych pracach!

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.15, sprawdzimy wiedzę o przydawce. Do zobaczenia:-)

PONIEDZIAŁEK 4.05.2020 r.

 

MUZYKA

Witam was, moi drodzy, po majowej przerwie. Obchodziliśmy nasze patriotyczne święta, podczas których śpiewa się polskie pieśni historyczne i patriotyczne. Proponuję wam dzisiaj przypomnienie sobie kilku z nich, tych najbardziej znanych i ważnych. Pośpiewajcie je sobie w wolnej chwili, poćwiczcie,sami albo z r rodzeństwem lub rodzicami. Śpiewanie często jest tym, co łączy ludzi, pozwala na zjednoczenie we wspólnym działaniu, które powinno dawać śpiewającym poczucie wspólnoty i przyjemność tworzenia oraz odczuwania piękna. Niektóre z tych pieśni powinniście znać, inne być może nieraz słyszeliście. Życzę miłego śpiewania :) Hymn państwowy     symbole narodowe          ” Witaj, majowa jutrzenko”    „Płynie Wisła, płynie”    „Przybyli ułani” HISTORIA Dzień dobry, dziś zapoznamy się ze społeczeństwem  w czasach pierwszych Piastów. Posłuchaj tematu z podręcznik lub obejrzyj filmik. Następnie wykonaj zadanie 1 ze str. 187. Widzimy się w środę na meet o 11.30

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Przydawka jako określenie rzeczownika w zdaniu. Obejrzyj uważnie filmik. https://youtu.be/bJuhY649aYw Następnie wykonaj zadania 1-5.  Podsumuj lekcję, wpisując do zeszytu najważniejsze informacje o przydawce (warto skorzystać z „Podsumowania” i „Zapamiętaj!”). Dobrej pracy:-)

BIOLOGIA, EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie moi mili. Zapraszam Was na spotkanie online jutro (wtorek) 05.05.2020r o godz. 8.00- 8.30. Miłego dnia. Pozdrawiam:)

TECHNIKA

Zapraszam na Meet o 9.00, do zobaczenia.

MATEMATYKA

Zapraszam na zajęcia online o 11.30. Pozdrawiam

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszam Was na lekcję on- line na godz 9 : 30. Do zobaczenia

CZWARTEK 30.04.2020 r. 

WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam dzisiaj do zajęć na wesoło .Ćwiczymy w domu wykorzystując fajny filmik dobrze się bawiąc. https://youtu.be/_scsOZ0SOg8

JĘZYK POLSKI

Zapraszam na lekcję online o 10.30.  Do zobaczenia:-) Dziękuję za aktywność na lekcji. Dla chętnych: zadania 2, 3 i 4 pod tematem: Wykres zdania pojedynczego (w okienku wpisz numer 103 i kliknij „Enter”). Dobrego dłuższego weekendu:-)

MATEMATYKA

Spotykamy się o 11.00 online. Pozdrawiam PLASTYKA Proszę wrócić do wtorku i przeczytać lekcję plastyki! Pozdrawiam :) ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Teatr cieni z wykorzystaniem dłoni. Wymyśl jakąś fantastyczną opowieść i zilustruj ją cieniem. Zapraszam do obejrzenia filmików „Jak zrobić cień dłonią”.

 

ŚRODA 29.04. 2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Nadal utrwalamy umiejętność sporządzania wykresu zdania pojedynczego. Zapoznaj się z prezentacją. Następnie narysuj w zeszycie wykres zdania: Piękna pogoda zachęciła wczoraj turystów do spacerów. Pamiętaj o zadaniu pytań do każdego związku wyrazowego. Wskazówki, jak narysować wykres, znajdują się w podręczniku na stronie 260, możesz też obejrzeć jeszcze raz wczorajszy filmik. Dla chętnych dodatkowo zadanie 5. ze strony 262. Omówimy zadania podczas lekcji online, na którą zapraszam jutro, w czwartek, o godzinie 10.30. Do zobaczenia:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam . Dzisiejszy temat z piłki ręcznej podania półgórne.Zapoznajcie się z techniką podań a nie jest to prosty element a my nie wykonywaliśmy jeszcze tego elementu. Razem poćwiczymy kiedy tylko będzie taka możliwość. https://youtu.be/5Qd2ZA834qc

RELIGIA

Szczęść Boże, zaczynamy dzień od modlitwy, wielbimy Pana Boga, dziękujemy za wszystkie Jego łaski i prośmy o światło Ducha Świętego na każdy dzień. Temat katechezy: Anioł Gabriel u Zachariasza – uwierzyć w nieprawdopodobne. Dzisiaj o Zachariaszu, przeczytajcie tekst z katechizmu (str.74) Bóg przez anioła zapowiedział, że dokona w życiu Zachariasza i Elżbiety czegoś, co po ludzku było niemożliwe do spełnienia. Wiemy, że Elżbieta, która była staruszką urodzi syna, który przygotuje naród wybrany na przyjście Zbawiciela. Zachariasz nie mógł w to uwierzyć, więc anioł oznajmił mu, że do czasu narodzin syna straci mowę.unnamed  Dzisiaj Bóg również przemawia do człowieka słowami Pisma Świętego, głosem sumienia, a także przez innych ludzi np. rodziców, wychowawców, kapłanów. Uważne słuchanie słów Boga zawartych w Piśmie Świętym pozwala dostrzec, że On pragnie naszego dobra. Opisz w jaki sposób ty wypełniasz zadania wyznaczone ci przez Boga?, jesteś dzieckiem Bożym, uczniem Jezusa, jesteś dzieckiem swoich rodziców, bratem lub siostrą, wnukiem lub wnuczką, uczniem, kolegą, ( zadanie  wyślij na mojego maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl.) Przypominam o poprzednim zadaniu, tym, którzy nie zrobili

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 11.40. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Zapraszam na spotkanie online o godzinie 10.00. Do zobaczenia:-)

WTOREK 28.04.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam! Proszę przeczytać w podręczniku rozdział o barwie, czyli strony od 12 do 19. Uważnie przyjrzyjcie się obrazom i przeczytajcie ich opisy. Dowiecie się kilku nowych rzeczy o barwach, poszerzycie swoją wiedzę na ten temat. A jako podsumowanie tej lekcji rozwiążcie krzyzowka, którą wam przygotowałam.Podpowiedzi znajdziecie głównie na stronie 19 :). Proszę też o wykonanie ćwiczenia ze strony 17. Zdjęcia prac proszę przesłać mi na g-mail, a same prace zachować w teczce z innymi waszymi dziełami plastycznymi. Pozdrawiam, J. Kukla. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam i zapraszam na trzecią i ostatnią taneczną część przy utworze Wiktorii Gabor .Połączcie wszystkie części w jedną całość i w wolnych chwilach można taniec doskonalić.Taniec to świetna forma ruchu. Polecam. https://youtu.be/AsCTRrcz0xE

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Temat: Wykres zdania pojedynczego. Uważnie obejrzyj filmik. https://youtu.be/eI6LDnqMjg0 Następnie wykonaj zadania: 2, 3 i 4 (w okienku wpisz numer 102 i kliknij „Enter”; kartki da się wydrukować, ale w ustawieniach dokumentu do druku trzeba wybrać: kartka A4), dla chętnych również zadanie 5. Przydatne informacje znajdziesz w podręczniku na stronie 259. Przyjemnej pracy:-)

BIOLOGIA

Witajcie kochani!!!   Dzisiejszy temat- Liść- wytwórnia pokarmu. Do opracowania w zeszycie punkty: Budowa i funkcje liścia plus rys., rożnorodność liści, budowa liścia od środka, przekształcenia liści. Zdjęcie opracowanych punktów wysyłamy na mojego gmaila. Tutaj znajdziemy więcej informacji na ten temat. Miłego dniaSmile

GEOGRAFIA

Zapraszam na lekcję online o godz. 9:20. Przypominam o przysłaniu zaległych prac! Mam nadzieję, że zapoznaliście się ze strefą wilgotnych lasów równikowych i strefą lasów liściastych i mieszanych. Dla przypomnienia proponuję urywek filmu Tarzan. Dzisiaj poznajemy kolejne dwie strefy. Zapiszcie temat: Krajobraz sawanny i stepu. Na początek proponuję dwa filmiki (sawannastep). Następnie zapraszam na lekcję multimedialną. Uwaga w lekcji multimedialnej jest zadanie (domek), pamiętaj wysłać zdjęcie! .Ważne informacje to porównanie stref – podręcznik str. 126.  Pozdrawiam i życzę miłej lektury. Dla chętnych jeszcze klika filmików (baobab,  afrykańskie zwierzęta, wielka 5 Afryki, jurta  piesek preriowy, step w Azjistep ).

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję online o godz. 11.00. Pozdrawiam

INFORMATYKA 

Na Meet spotkamy się we wtorek o 12:00

PONIEDZIAŁEK 27.04.2020 r.

 

JĘZYK POLSKI

Temat: Grupa podmiotu i grupa orzeczenia. Przypomnij sobie wiadomości zebrane w tabelce na stronie 256 w podręczniku. Pod tematem lekcji zapisz zdania: Podmiot wraz z określeniami to grupa podmiotu. Orzeczenie wraz z określeniami to grupa orzeczenia. Wykonaj zadanie 3 i 4 (z zadania 4. wybierz tylko dwa przykłady). Odpowiedzi – w formie zdjęcia – prześlij na mojego gmaila (barbara.wardziak@zsppiasek.pl). Przyjemnej pracy:-)

MUZYKA

Witam! Dzisiaj proponuję wam utrwalenie wiedzy o poznanych formach muzycznych, czyli zapoznanie się z tematem „Muzyczne rozmowy” ze stron 16 – 18 w podręczniku, oraz rozwiązanie krzyżówki , którą wam przygotowałam. Proszę również o utrwalanie poznanych piosenek (szczególnie poćwiczcie piosenkę „Mały kanon”), oraz obejrzenie dwóch filmików, które pomogą wam zapamiętać ważne wiadomości muzyczne. Pozdrawiam, do następnej lekcji! Aha, krzyżówkę proszę sobie wydrukować, a po rozwiązaniu zachować do oceny, lub przysłać mi CZYTELNE zdjęcie na g-mail Smile PS: W krzyżówce 4.poziomo jest dwuwyrazowe!!! Filmik nr 1             Filmik nr 2

HISTORIA

Proszę zapoznać się z filmikiem, następnie w zeszycie zapisać temat : Rządy Bolesława Krzywoustego i wykonać do zeszytu pracę z mapą str. 181. W środę spotkamy się na meet o godz.11.00 [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=w5kqYmomxd8[/embedyt]

EDUKACJA REGIONALNA

Witajcie kochani!!! Temat dzisiejszej lekcji: Nasza miejscowość dawniej i dziś. Zapytajcie rodziców, dziadków, krewnych, znajomych etc…którzy mieszkali oraz do dnia dzisiejszego są mieszkańcami  naszej miejscowości co na przestrzeni lat uległo zmianie na naszym terenie uwzględniając takie aspekty jak: zabudowania, rolnictwo, ilość mieszkańców, walory przyrodnicze, zawody (niektóre już zapomniane), obrzędy, zwyczaje…pamiętajcie że osoby starsze są największą skarbnicą wiedzySmile Można także poprosić o zdjęcia.  Zadanie uzupełniamy w zeszycie pod lekcją. Notatkę wysyłamy na mojego gmaila. Pozdrawiam. Miłego dniaSmile MATEMATYKA Zapraszam na lekcję. Dzisiaj dalej mnożymy ułamki dziesiętne.  Pozdrawiam :sun:  TECHNIKA Dziś podsumujemy „Projekt na każdą okazję” podczas lekcji na Meet  o 9.15. Kto jeszcze z jakichś powodów nie wykonał projektu ma na to ostatni tydzień. Po tygodniu otrzymuje ocenę niedostateczną.

JĘZYK ANGIELSKI

Dzisiaj widzimy się na lekcji on-line o godz 11 : 00. Proszę o przygotowanie podręczników, ćwiczeń i zeszytów. Do zobaczenia

PIĄTEK 24.04.2020 r.

INFORMATYKA DZ Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 80-86 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się we wtorek o 12:00

RELIGIA

Szczęść Boże Katechezę zawsze zaczynamy od modlitwy, proście  Ducha Świętego, aby was prowadził, umacniał i uświęcał. Zachęcam nadal do modlitwy w intencji zatrzymania koronawirusa, ofiarujcie w tej intencji jedną dziesiątkę różańca. Ufajmy Bogu w tej trudnej dla nas sytuacji, tak jak ufał Daniel, a był przecież w jaskini z lwami. Dzisiaj poznamy Hioba, który jest również przykładem wielkiej ufności Panu Bogu. Temat katechezy: Niech Bóg będzie błogosławiony – Hiob. Przeczytaj Katechizm str. 31-32. Odpowiedz na pytania – Jakie nieszczęścia spotkały Hioba? – Jak zareagował Hiob na tragiczne wiadomości? – Dlaczego Hiob nie miał żalu do Boga? – W jaki sposób Bóg wynagrodził wierność Hioba? Prześlijcie odpowiedzi na pytania na mojego e-maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl ( możecie zrobić zdjęcie z zeszytu) – to zadanie na ocenę Dla osób, które lubią oglądać w ramach utrwalenia proponuję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez młodzież, dotyczące tej katechezy

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam. Zajęcia ze skakanką to dzisiejsza propozycja. Kilka ćwiczeń wprowadzających dla tych którzy dopiero zaczynają skakać a także dla bardziej zaawansowanych . Zapoznajcie się z techniką natomiast intensywność można sobie już dobierać według umiejętności i warunków. Ćwiczenia ze skakanką to nie tylko skoczność ale również poprawiają w dużym stopni kondycję i koordynację bo zaangażowane są wszystkie mięśnie. https://youtu.be/iWjLIKmkvNI

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Dzisiaj odpoczniemy nieco od zadań z gramatyki. Proponuję, abyście pobawili się słowami i stworzyli ciekawą historię. Zapraszam do Opowieści dziwnej treści klasa 5a.

PLASTYKA

Kochani, proszę was o przeczytanie w podręczniku rozdziału „ABC sztuki”, na stronach 6 – 11 w podręczniku, oraz obejrzenie krótkiego filmiku o plakacie. To uzupełnienie do lekcji z wtorku. Pozdrawiam, miłego weekendu :)

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam na zajęcia online w piątek o godz. 9.00

CZWARTEK 23.04.2020  r.

INFORMATYKA CH Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 80-86 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się we wtorek o 12:00 JĘZYK  ANGIELSKI Dziś kontynuujemy Simple Past, zdania z czasownikiem `to be ` w formie Past. Zapoznamy się też z nazwami środków transportu – Means of transport.                                                                                                     Posłuchaj ćw.1 str.75 -Ksiązka ucznia i wpisz nazwy środków transportu w tabelkę : land – train…. ,  air – plane…..,  water – ship……. do zeszytu j.angielskiego. Przetłumacz te słówka i naucz się ich na pamięć. Następnie posłuchaj dialogów w ćw.4 str.75 i wykonaj polecenia  z tego ćwiczenia również w zeszycie, podkreślając wypisane wcześniej środki transportu.

 

Jak zauważyłeś możemy powiedzieć : We can go to the Island by ship or by ferry ale też : I was on a ship a week ago. Let`s go on a ferry . We can go on our mountain bike – we were on a mountain bike.  Let`s go in a taxi. You want to go in a helicopter. I was in a helicopter last year.   Podsumowując , mogę powiedzieć:                             I GO BY / ON a train , a bike, a ship, a ferry, a plane, a tram, the underground, a coach, a motorbike,  – jadę pociągiem, rowerem itd.      Wyjątkiem jest taxi i helicopter – tutaj powiesz : I GO IN  a taxi / in a helicopter.   To było użycie czasownika GO.                                                          Jeśli chcemy powiedzieć, że byliśmy  na jakimś środku transportu , użyjemy czasownika  `to be ` np. I was on a ship –  byłam na statku, I was  on a ferry –  byłam na promie. Podobnie z innymi środkami transportu. Oczywiście znowu taxi i helicopter jest wyjątkiem , powiem : I was in a taxi / in a helicopter.     HOMEWORK :                         Zrób zaległe ćwiczenia 1,2,4 str.53 -Zeszyt ćwiczeń oraz ćw.1,2 str.54 -Zeszyt ćwiczeń. Powtórz stopniowanie przymiotników.             autor – Jola Swierzy Moi drodzy, proszę was o zrobienie telefonem swojego zdjęcia profilowego. Zdjęcia zostaną dodane na wasze profile w dzienniku. Zdjęcie powinno być zrobione tak jak do legitymacji czyli od głowy do ramion i na jasnym tle. Twarz ma być wyraźna, np:. kobieta   zdjMen Proszę aby zdjęcie miało nazwę zawierającą wasze Imię i Nazwisko oraz klasę  abyśmy wiedzieli komu je wstawić. Tak zrobione zdjęcia proszę wysłać do Pana z informatyki: Tomasza Marcinkiewicza  na e-mail: tomasz.marcinkiewicz@zsppiasek.pl PROSZĘ ZDÓBCIE TO DO PIĄTKU 24.04.2020 r. Karolina Zioło

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam i zapraszam na dalszą część kroków tanecznych dedykowaną nie tylko dla dziewczyn . W wolnych chwilach można powtarzać i utrwalać sobie kroki. https://youtu.be/I7IvmkNZ7vs

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 11.00. Pozdrawiam Przejdź na bloga. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Dzisiaj przypomnimy sobie, co to są synonimy, antonimy i homonimy. Synonimy to wyrazy bliskoznaczne np. duży – wielki – ogromny. Zagraj w grę – kliknij Antonimy to wyrazy przeciwstawne np. ciemny – jasny. Zagraj w grę – kliknij Homonimy to wyrazy tak samo brzmiące, a mające zupełnie inne znaczenie np. zamek (królewski lub do kurtki). Zagraj w grę – kliknij

 ŚRODA 22.04.2020 r.

RELIGIA Szczęść Boże Zacznijcie dzień od modlitwy, proście Ducha Świętego o Jego światło i prowadzenie na kolejny dzień nauki, powierzajcie Mu siebie i swoje rodziny. Temat katechezy „Daniel dochowuje wierności Bogu i obyczajom” Zapiszcie  pod tematem tekst 4 przykazania kościelnego , które brzmi – Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach Nauczcie się tego przykazania i przypomnijcie sobie pięć przykazań kościelnych. Proszę zobaczcie  film  pokazujący historię Daniela lub przeczytajcie w katechiźmie (str. 68) Daniel w bardzo trudnym dla niego czasie, jakim było dla niego uwięzienie w jaskini z lwami , nie przestał ufać Bogu. Zwrócił się do Niego z ufną modlitwą i Bóg go nie zostawił. Lwy nie wyrządziły mu krzywdy. My również przeżywamy trudne chwile , zachęcam was do modlitwy w intencji powstrzymania koronawirusa, tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, tych, którzy zmarli , wszystkich, którzy bardzo się boją, pomódlcie się jedną dziesiątkę różańca. Z Panem Bogiem. WYCHOWANIE FIZYCZNE Witam .Dzisiaj troszkę bardziej rozrywkowo zapraszam na lekcję tańca. Można poćwiczyć kroki taneczne i wykonać kilka ogólnych ćwiczeń. Taniec będzie można prezentować w czasie tanecznych przerw w naszej szkole. https://youtu.be/_niF6s8tbZE

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Nadal utrwalamy umiejętność rozróżniania związków wyrazowych w zdaniu. Wykonajcie więc zadanie 3, 4 i 6 (w okienku wpiszcie numer 98, kliknijcie „Enter”), dla chętnych również zadanie 5. Zapraszam Was jutro na lekcję online o 10.00. Do zobaczenia:-)

GEOGRAFIA

Witam. Dzisiaj 22 kwietnia na całym świecie obchodzi swoje święto Nasza Ziemia. Zapraszam Was do skorzystania z lekcji, aby zobaczyć jak wielkie jest znaczenie przyrody dla człowieka. Przyroda poprawia nastrój, oczyszcza powietrze, pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również rozwiązuje dokuczliwe problemy w miastach takie, jak nadmiar wody, ale też susza, upał, hałas, smog i inne. Na końcu przygotowanej lekcji jest zadanie dla chętnych na dodatkową ocenę.

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o 12.00. Pozdrawiam

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Spotykamy się online o 11.00. Do zobaczenia:-)

WTOREK 21.04.2020 r.

 

PLASTYKA

Witam serdecznie! Mam nadzieję, że Święta spędziliście miło i zdrowo, i nie zabrakło wam w tym trudnym, ale pięknym czasie, różnych doznań artystycznych (koncerty w tv, ciekawe i piękne filmy, świąteczne dekoracje w domach, piękno wiosny za oknami, itp.). W środę 15 kwietnia przypadał Światowy Dzień Sztuki. Dlatego proszę was o napisanie na kartce z bloku rysunkowego A4 kilku zdań na temat: Co to jest sztuka, jakie znacie rodzaje sztuki, i co sztuka daje człowiekowi?  Czy jest nam potrzebna w życiu, jeśli tak, to do czego? Spróbujcie najpierw sami o tym pomyśleć, potem możecie zapytać rodziców, dziadków (jeśli mieszkają z wami!), na koniec możecie zajrzeć do podpowiedzi np. w internecie. Napiszcie kilka mądrych zdań, ładnymi, wyraźnymi literami, otoczcie napis ozdobnym szlaczkiem – wieńcem. Prześlijcie mi tę pracę (zdjęcie) wraz z poprzednią na g-mail. Serdecznie pozdrawiam, życząc, byście w życiu nie zapominali, że SZTUKA jest dla człowieka czymś naprawdę ważnym (chyba, że ktoś myśli inaczej, i mnie przekona do swojej racji!  Smile  ). Za tydzień podchody w muzeum Smile ! BIOLOGIA Witajcie jeszcze raz:) Skrót lekcji online: Temat lekcji: Pęd. Budowa i funkcje łodygi. Opisujemy w punktach: Budowa i rodzaje pędów, przekształcenie łodyg plus tabelka- str. 105. Poczytajcie sobie także informacje dodatkowe na temat łodygi. Przypominam, że z edukacji regionalnej opisujecie: chodzenie z maikiem (może być forma wywiadu). Co to za zwyczaj, kto w nim bierze udział, jak przystrajano maik, na jakich terenach ten zwyczaj występował. Podpowiem, że w niektórych regionach chodzono w gaikiem:) Mile widziane także zdjęcia. Prace wysyłacie na mojego gmaila:) Miłego dnia życzę:)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam. Pogoda sprzyja więc można trochę poćwiczyć na polu.Zachęcam do przypomnienia i przećwiczenia na pozór łatwych ćwiczeń jakimi są skipi i przebieżki.Fajnie pokazuje to młoda biegaczka zwracając uwagę na szczegóły. Można zobaczyć i porównać sobie ze swoim  wykonaniem. https://youtu.be/HjvxrZh_6z0

MATEMATYKA

Dzisiaj sprawdzamy swoje umiejętności. Przesłałam Wam quiz na Wasze maile. Jeśli ktoś zapomniał hasła, to tu wrzucam jeszcze link do quizu. Życzę powodzenia.

INFORMATYKA

Spotykamy się na Meet o 12:00

GEOGRAFIA

Temat dzisiejszej lekcji: W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej. Zapoznaj się z prezentacją las_r_wnikowy_i_las_mieszany (1). Następnie przejrzyj temat w podręczniku (str. 113 – 119). Bardzo dokładnie przeczytaj stronę 119 (Porównanie wilgotnych lasów równikowych z lasami liściastymi i mieszanymi oraz To najważniejsze!). Wydrukuj lub przerysuj rysnotki. Pokoloruj i uzupełnij. lasy liściaste i mieszane czystywilgotne lasy równikowe czystyy Przypominam o rysnotce ze stref klimatycznych. Nie wszyscy jeszcze odesłali!

PONIEDZIAŁEK 20.04.2020 r.

 

MUZYKA

Witam! Dzisiaj poproszę was o zapoznanie się z tematem, który mamy w podręczniku na str. 74 – 77. Chodzi o zapoznanie się z nową formą muzyczną (do tej pory poznaliśmy formy AB i ABA). Ta forma to kanon. Jest to taki utwór muzyczny, w którym kilka grup wykonawców (kilka głosów) śpiewa tę samą melodię, ale każdy głos zaczyna kolejno później. Znacie może piosenkę francuską „Panie Janie”? Ona właśnie jest śpiewana w kanonie, czyli trzy grupy śpiewają to samo, tylko druga zaczyna później, niż pierwsza, a trzecia później, niż druga. Posłuchajcie! Tutaj macie akurat przykład zaśpiewania tej piosenki na dwa głosy, co na początku nauki śpiewu w kanonie jest łatwiejsze. A nasza dzisiejsza główna piosenka, którą jest „Mały kanon”, jest bardzo rytmiczna i wesoła, i możecie się jej nauczyć, ćwicząc z podręcznikiem. Oto ona. Pośpiewajcie sobie codziennie trochę, pouczcie się, a jak się spotkamy w szkole, zaśpiewamy razem! No i przeczytajcie, co na temat kanonu napisano wam (i narysowano!) w podręczniku. Do… usłyszenia  Smile HISTORIA Dzień dobry dzieciaki:) zaczynamy kolejny tydzień pełen wyzwań zapraszam do zapoznania się z prezentacją dotyczącą następców Bolesława Chrobrego.  Przypominam nasz podręcznik do posłuchania można znaleźć na YouTube. Zapraszam na meet w środę o godz. 10.30, proszę przygotować wypowiedź dotyczącą Bolesława Śmiałego i bp krakowskiego Stanisława.

EDUKACJA REGIONALNA

Zapraszam na spotkanie meet jutro (21.04.2020r) godz. 9.30- 9.50 Pozdrawiam:)

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry:-) Obejrzyj prezentację. Następnie wpisz do zeszytu temat: Związki wyrazowe w zdaniu. Wykonaj zadanie 1 i 2 (w okienku u dołu strony wpisz numer 96 i kliknij „Enter”). W razie problemów dodatkowe informacje znajdziesz w podręczniku na s. 239 i 240. Dla chętnych zadanie 6 ze s. 240 (podręcznik). Zapraszam na lekcję online jutro, we wtorek, o godzinie 11.30. Do zobaczenia:-)

JĘZYK ANGIELSKI

Hello. My name is Lucyna Sobiesiek. We will have some lessons together. Wysyłam Wam zadania z użyciem czasowników was i were. Bardzo uważnie przeczytajcie przykłady. Powodzenia

TECHNIKA

 

 

MATEMATYKA

Spotykamy się na lekcji online o godzinie 11.30. Zapraszam :-) 

PIĄTEK 17.04.2020 r.

 LEKCJA WYCHOWAWCZA

Poznajmy się lepiej;-) Proszę, abyście odrysowali swoją dłoń (prawą albo lewą), podali imię i na każdym palcu napisali o czymś, co szczególnie lubicie/umiecie robić, co Was wyróżnia (np. „Mam psa Bobika”, „Lubię jeździć na hulajnodze”). Możecie ozdobić rysunek dowolnie, zrobić go w programie Paint albo narysować na zwykłej kartce. Odeślijcie prace (zdjęcie albo rysunek w Paint) na mojego maila. Dziękuję!

JĘZYK  ANGIELSKI

Na początek coś do rozruszania

Dziś kontynuujemy czas Simple Past -` to be`                                                                Przeczytaj tekst `Camden Market` na str 74, ćw1, Książka ucznia . Tekst jest napisany w czasie Simple Past. Zwróć uwagę, że w tekście występują przeczenia np.: They weren`t busy. The stationer`s wasn`t busy on Tuesday.                                                                                                                     Aby stworzyć przeczenie, do czasownika `be` dodajemy `not` czyli :           I was not – I wasn`t,   You were not –   You weren`t,    He was not – He wasn`t,     She was not –  She wasn`t.  Popatrzcie też  na tabelkę na dole strony 74. Dla przećwiczenia zrób ćw.3,4 str74 -Książka ucznia.      Zadanie dla chętnych i na ocenę : Na podstawie ćw.1 str 74 Książka ucznia, napisz w jakim sklepie i na jakiej ulicy byłęś / byłaś. Opisz ten sklep oraz produkty w nim dostępne. Napisz tekst w czasie Simple Past wstawiając zdania twierdzące i przeczące. Wyślij zadanie na maila.

Obejrzyj także filmy:     Was /were          Was he / Were they  – naciśnij skip żeby kontynuować film.  autor : Jola Świerzy

JĘZYK POLSKI

Temat: Zdanie pojedyncze nierozwinięte i rozwinięte.

1. Przeczytaj informacje podane w podręczniku na stronie 229 – niebieska tabelka.
2. Wykonaj w zeszycie zadanie 4. W każdym zdaniu dwiema kreskami podkreśl orzeczenie, a jedną kreską – podmiot.
3. Wykonaj jeszcze zadania: 2 i 3 (w okienku u dołu strony trzeba wpisać numer 92 i kliknąć „Enter”; można te strony wydrukować; u góry znajduje się lupa, dzięki której powiększysz sobie tekst).
Owocnej pracy:-)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam. Kontynuując ćwiczenia lekkoatletyczne każdy z was chce biegać szybciej .Film który prezentuję przedstawia kilka ćwiczeń opisujących pracę ramion i nóg podczas biegu. Można dodać do tego bieg ze startu niskiego jeżeli warunki na ogrodzie na to pozwalają. Przed startami i szybkim biegiem pamiętajcie o rozgrzewce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RELIGIA 

Szczęść Boże

Witam was w piątek, w oktawie Wielkanocy.

W niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia, które ustanowił Jan Paweł II, dzięki siostrze Faustynie Kowalskiej.

Temat katechezy: Święta Faustyna – apostołka Bożego Miłosierdzia.

Największym przymiotem Pana Boga jest Jego Miłosierdzie. Oznacza to, że kocha nas ogromną miłością, gotową do największych poświęceń. Pan Bóg chce nas obdarzyć pełnią szczęścia w niebie, dlatego pragnie, abyśmy zerwali z grzechem. Gdy żałujemy za grzechy przebacza nam, gdyż jest miłosierny.

Prawda o Bożym Miłosierdziu jest głoszona od czasów Chrystusa, ale ludzie coraz mniej o Nim pamiętają. Dlatego Pan Jezus wybrał siostrę Faustynę Kowalską, aby przypomniała światu o Bożym Miłosierdziu. Obraz, który Pan Jezus polecił namalować siostrze jest obecnie czczony na całym świecie i wiele osób modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Jako notatkę wpiszcie do zeszytu sposoby uczczenia Bożego Miłosierdzia, które przekazała siostra Faustyna

Godzina Miłosierdzia, Święto Bożego Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia, obraz Jezusa miłosiernego

Zadanie – O godz. 15.00 pomódl się koronką do Bożego miłosierdzia znajduje się ona na poniższej prezentacji

katecheza_57_prezentacja_02

INFORMATYKA  DZ

Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 71-78 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się w poniedziałek.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Zapraszam na zajęcia online w piątek o godz. 9.00

Do zobaczenia :)

CZWARTEK 16.04.2020 r.

JĘZYK ANGIELSKI

Witam Was!    Nawiązując do ostatniego tematu` The Town` , proszę żebyście zrobili ćwiczenia 1, 2, 3 ze str 52 -Zeszyt Ćwiczeń natomiast w zeszycie do j.angielskiego : Opisz swoje ulubione centrum handlowe według ćw3 str52.                                                               ściezka dzwiękowa do ćw.2 str 52 : Prześlij mi odpowiedzi do tego ćwiczenia na gmail .                                                        

Dział 6 będzie dotyczył m.in czasu Simple Past, a w szczególności zdań z czasownikiem ` be `- być. Dziś parę słów na ten temat :                   Czas Simple Past czyli czas przeszły prosty wyraża czynności, które robiliśmy w przeszłości i zakończyliśmy je, również czas, w którym robiliśmy daną czynność zakończył się.                                                                    np. 1.  I was at Camden Market in London yesterday.  – byłam wczoraj w Londynie na Camden Market.                                                                2. You were at the baker`s  two days ago. – byłaś w piekarni dwa dni temu.                                                                                                                                              3. She was at the Cinema  last month –  ona była w kinie w tamtym miesiącu.                                                                                                                                     4. He was at the playground last Saturday. –  on był na placu zabaw w ostatnią sobotę.                                                                                                                       Jak zauważyliście, czasownik `be` w czasie Simple Past również odmienia się przez osoby, podobnie jak w czasie Present Simple.            Całą odmianę ` to be `w Simple Past macie na str.83 – ramka : Past tense verb be : affirmative , Książka ucznia. Przepisz ją do zeszytu.       Naucz się odmiany czasownika `be` w czasie Simple Past.                                                                                                                                    Przećwicz odmianę `be` w   ćwiczeniu :      was /were                                                  autor : Jola Świerzy

INFORMATYKA  CH

Witajcie! Kontynuujemy prace z podręcznikiem. Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 71-78 Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google. W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach. Na Meet spotkamy się w poniedziałek.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry . Zapraszam dzisiaj do przypomnienia sobie techniki startu niskiego i biegu sprinterskiego. Może będziemy mieli okazje wypróbować starty i biegi na nowej bieżni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MATEMATYKA

Zapraszam na zajęcia online w czwartek o godz. 11.00. Pozdrawiam

Dziękuję za spotkanie, uczniowie nieobecni otrzymali materiały z lekcji na maila. Pozdrawiam :-)

ŚRODA 15.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam was po przerwie świątecznej .Powoli powinniśmy zaczynać piłkę ręczą zapraszam więc do obejrzenia i przypomnienie techniki chwytów im podań w piłce ręcznej.Zachęcam również do przynajmniej 15 min dowolnych ćwiczeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RELIGIA

Szczęść Boże

Witam was w środę, w oktawie Wielkanocy. Jezus Zmartwychwstał , prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!!!. Radujmy się !!!.To dla nas najpiękniejsza nowina, gdyby Jezus nie Zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara. On daje obietnicę naszego zmartwychwstania i życia wiecznego z Nim w Jego Królestwie.

Temat katechezy: Prorok Jeremiasz przypomina decydującym przymierzu.

Przeczytaj tekst o proroku Jeremiaszu z katechizmu ( str.66-67 lub obejrzyj krótki film) i odpowiedz na pytania i wpisz je do zeszytu.

-do czego Bóg wzywał Izraelitów przez proroka Jeremiasza?

-co zapowiedział przez tego proroka?

-co ty robisz , by naprawić wyrządzone zło?

Módlcie się nadal w intencji zatrzymania koronawirusa.

JĘZYK POLSKI

Temat: Podmiot i orzeczenie – dwie najważniejsze części zdania.
Obejrzyj: Orzeczenie (Uwaga! Tylko do 4 minuty), Podmiot (Uwaga! Tylko do 4 minuty).
W zeszycie wykonaj zadanie 3a ze strony 228 z podręcznika, dla chętnych również zadanie 2a.
Zapraszam na lekcję online jutro o godzinie 10.00.

MATEMATYKA

Zapraszam na dzisiejszą lekcję.

ŚRODA 8.04.2020 r.

Wielkanocne życzenia
PLASTYKA

Moi drodzy! Dzisiejsze zadanie z plastyki dotyczy lekcji z dnia wczorajszego. Proszę wykonać, korzystając z programu Paint lub Gimp, projekt kartki świątecznej na Wielkanoc. Gotowe prace proszę przesłać mi na adres g-mail po świętach, razem z kolejną pracą, którą będziemy robić po 15.04. Chodzi mi o to, żebyście w jednej wiadomości przysyłali mi kilka prac razem do oceny, łatwiej mi będzie ogarnąć wszystkich uczniów klas 4-7, bo jest was dosyć dużo :) .

Życzę wesołych, zdrowych i pogodnych świąt!                                                   J. Kukla

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Przypomnienie techniki odbić sposobem dolny. Proszę zwrócić uwagę na pracę nóg i ułożenie rąk podczas odbić . Można ćwiczyć indywidualnie dokładając również odbicia górne. Myślę że nie trzeba wam przypominać o codziennych ćwiczeniach przynajmniej rozgrzewkowych. Życzę wszystkim spokojnych i pogodnych świąt Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JĘZYK  ANGIELSKI

Dziś posłuchaj o zwyczajach Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii:

Autorstwo Jola Swierzy

HISTORIA

Piątoklasisto,

dziś zgłębimy wiedzę na temat Bolesława Chrobrego. Usiądź sobie wygodnie i „posłuchaj” treści naszego podręcznika. Następnie zapisz w zeszycie temat : „Bolesław Chrobry” i przepisz schemat ze str 171 przyczyna- wydarzenie i skutek do zeszytu. Zapisz kolorem date 1025- koronacja Bolesława Chrobrego na króla Polski.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=6JIdEk-Cw7o[/embedyt]

Sprawdź się również w quizie.

Widzimy się na meet w środę 15 kwietnia o 10.00, przed lekcją proszę obejrzeć dokładnie mapę z podręcznika str. 173.

RELIGIA

Szczęść Boże,

Pozdrawiam was serdecznie, dzisiaj nasza ostatnia katecheza przed Świętami Wielkanocnymi, dlatego proszę, abyście przypomnieli sobie co to jest Triduum Paschalne i zobaczyli krótką prezentację, przygotowaną przez waszych trochę starszych kolegów.
https://www.youtube.com/watch?v=zXG_Lqc2XfU
Te Święta będą inne niż zwykle, ponieważ spędzimy je w domu, ale bierzmy udział w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia oraz całego Triduum Paschalnego przygotowanego przez media. Życzę wam i waszym rodzinom radości, pokoju, nadziei płynącej od Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Do zobaczenia po Świętach. Módlcie się nadal w intencji zatrzymania korona wirusa, ofiarujcie dziesiątkę różańca.

Przypominam o zadaniu z poprzedniej lekcji, nie wszyscy zrobili

MATEMATYKA

Przypomina o lekcji online. Spotykamy się o 11.30. Pozdrawiam

 KÓŁKO INFORMATYCZNE

Niezgodnie z umową, widzimy się dzisiaj o godz. 15.00 bo pomyliłam dni ;) Jeśli ktoś nie dostanie linka niech się od razu dobija e-mailem. Czekam na was :)

WTOREK 7.04.2020 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Dzień dobry. Dzisiaj metoda zadaniowa.  proszę aby każdy z was wykonał 5 ćwiczeń wzmacniających mięśnie rąk i 5 ćwiczeń wzmacniających mięśnie nóg . Korzystając a różnych pozycji wyjściowych , można zastosować obciążenie do 2 kg. 10 do 15 powtórzeń każde ćwiczenie. Dobrze zacząć od 5 min truchtu może być w miejscu .Pozdrawiam.

JĘZYK POLSKI

Zapisz w zeszycie temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o wypowiedzeniu.

 • Obejrzyj prezentację (możesz zrobić to kilka razy).
 • Wykonaj do zeszytu ćwiczenia sprawdzające:
 1. Czym różni się zdanie od równoważnika zdania?
 2. Przekształć zdania w równoważnik zdania:
  a) To jest ulewa.
  b) Idź do domu.
  c) Mamusiu, chcesz herbaty?
 3. Tu możesz jeszcze poćwiczyć.
 4. Zaznacz, które zdanie jest pojedyncze, a które złożone:
  a) Mama ugotowała zupę.
  b) Przyjechaliśmy.
  c) Jedziemy na wycieczkę i śpiewamy piosenkę.
  d) Pies szczekał i warczał.
 5. Tu możesz jeszcze poćwiczyć.
  Zapraszam na lekcję online jutro, w środę, o godzinie 10.00. Wyjaśnimy sobie wszystkie niejasności. Do zobaczenia:-)
BIOLOGIA

Witajcie kochani!!! Dzisiejszy temat: Korzeń- organ podziemny rośliny. Przesyłam Wam link gdzie są informacje na temat korzenia. W zeszycie natomiast wypiszcie sobie takie punkty jak: Systemy korzeniowe, przekształcenia korzeni, funkcje korzenia. Zapoznajcie się z rysunkiem poniżej jako wprowadzenie do następnej lekcji.

Życzę Wam zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w gronie najbliższych. Miłego dniaSmile

Jak zbudowana jest roślina? - Epodreczniki.pl

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Przypominam widzimy się dzisiaj o 11:20.

Po spotkaniu proszę, abyście przygotowali kolejny temat. Pamiętajcie, że jeżeli macie jakiś problem piszcie. Umówimy się na lekcję video i wyjaśnimy.

Zapiszcie temat: Strefy klimatyczne i krajobrazowe

Pod tematem przerysujcie lub wklejcie po wydrukowaniu (osoby, które będą rysowały proszę, żeby się nie przejmowały tym, jak wyjdzie mapka, na pewno będzie super, dacie radę!) Strefy klimatyczne i krajobrazowe czysty (1)Korzystając z mapki w podręczniku str. 108 proszę pokolorować strefy klimatyczne. W puste miejsca należy wpisać definicję: strefy klimatyczne (skorzystaj z podręcznika To najważniejsze!), klimaty astrefowe (proszę wpisać: INNE NIŻ NA OTACZAJĄCYM OBSZARZE oraz przykłady: GÓRSKI, MORSKI, KONTYNENTALNY). Przeczytaj dokładnie na stronie 109 czym charakteryzuje się klimat górski, morski i kontynentalny (co powoduje, że są inne?).

Następnie wpisz pod rysnotką definicję strefy krajobrazowe (skorzystaj z To najważniejsze!). Korzystając z fotografii w podręczniku str. 111 pokoloruj i podpisz strefy krajobrazowe.

Wyślij na moją pocztę (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl) zdjęcie swojej pracy do piątku 17 kwietnia (praca na ocenę).

PONIEDZIAŁEK 6.04.2020 r.

TECHNIKA

Witajcie!

Otrzymałam już od Was wiele prac pod tytułem  „Projekty na różną okazję”. Niektórzy wykonali już całe zadanie rozłożone na dwie techniki. Przypominam, że dziś mija termin I części pracy.  Musicie zmieścić się w wymaganym czasie  jeżeli chcecie otrzymać 3 punkty. Pamiętajcie, że jeden punkt otrzymujecie za właśnie terminowość. Kolejne dwa projekty dopiero po świętach, macie zatem wiele czasu na wykonanie zadania.

MUZYKA

Witam! Dzisiaj zajmiemy się tematem ze 105 strony naszego podręcznika, czyli muzyką ludową i jednym z naszych tańców narodowych – krakowiakiem. Proszę przeczytać tekst od strony 106 do 109, a potem w zeszycie opisać, jakim tańcem jest krakowiak, oraz jakie instrumenty ludowe poznaliście (nazwa instrumentu i krótka charakterystyka). Jeśli potraficie, przyślijcie mi odpowiedzi na g-maila. Piosenka, która jest na stronie 105, jest też krakowiakiem, i możecie jej posłuchać i zobaczyć tutaj, a jak się tańczy krakowiaka, możecie obejrzeć tutaj. Życzę miłych wrażeń z kontaktu z muzyką ludową. Piosenkę możecie poćwiczyć, będziemy ją śpiewać po powrocie do szkoły, razem. A tutaj propozycje muzyki na święta – poważnej (Alleluja z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla) oraz wesołej i jeszcze weselszej  :). Zajrzyjcie do podręcznika na str. 134-135, zapoznajcie się z tekstem. Pozdrawiam, do usłyszenia po świętach, czyli za dwa tygodnie. Życzę Wam i waszym Bliskim spokojnych, zdrowych i, mimo wszystko, radosnych Świąt Wielkanocnych, z piosenką – niespodzianką :) .

JĘZYK ANGIELSKI

Dziś wrócimy na chwilę do lekcji poprzedniej. Proszę wypisz nowe słówka do zeszytu i przetłumacz je ze str72 -Książka ucznia. Posłuchaj ich wymowy :

A teraz zrób ćw.3 str str73 z Książki ucznia – przeczytaj tekst, posłuchaj i odpowiedz na 6 pytań do zeszytu : Pytanie : np.How many shops are there ?  oznacza : Ile sklepów tam się znajduje?

Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy życzę Wam zdrowia, spokoju oraz radosnej atmosfery w gronie rodzinnym -Jola Świerzy

20 Best Easter Greetings | Happy easter greetings, Easter ...

lekcja autorstwa Jola Świerzy

GEOGRAFIA

Zapraszam Was jutro na lekcję video o godzinie 11:20. Zalogujcie się 10 minut wcześniej na gmaila i czekajcie na moje zaproszenie.

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry;-)

Temat: Kto? Co? Gdzie? Kiedy? Piszemy ogłoszenie.
Na podstawie informacji z podręcznika (s. 360) stwórzcie w zeszycie notatkę dotyczącą ogłoszenia. Przeanalizujcie szarą ramkę ze s. 361. Wykonajcie zadanie 2b ze s. 361. Dla chętnych: jeden przykład z zadania 1 (s. 361). Rozwiązania (zadanie 2b obowiązkowo, przykład z zadania 1 dodatkowo) wyślijcie na maila: barbara.wardziak@zsppiasek.pl.

Jutro – wyjątkowo – zapraszam Was na lekcję wychowawczą online o godzinie 10.30. Do zobaczenia:-)

EDUKACJA REGIONALNA

Witam Was serdecznie w WIELKIM TYGODNIU.

chrześcijaństwie uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne.

Wielki Tydzień, który w tradycji chrześcijańskiej pojawił się dopiero w IV wieku, rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończą nieszpory Wielkiej Niedzieli, zamykające Triduum Paschalne. Poszczególne odłamy chrześcijaństwa wykształciły własną bogatą obrzędowość związaną z okresem Wielkiego Tygodnia. Również w tradycji ludowej i regionalnej Wielki Tydzień zachował wiele zwyczajów. Poniedziałek, wtorek i środa Wielkiego Tygodnia są dniami w sposób szczególny poświęconymi pojednaniu. Był to też czas wielkich porządków, przyozdabiania domów, które jednak należało zakończyć najpóźniej we wtorek.

tradycji katolickiej w Wielki Czwartek milkną dzwony, które zastępuje teraz klekotanie kołatek, a po mszy Wieczerzy Pańskiej następuje obnażenie ołtarza. Najważniejszym okresem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Triduum Paschalne. Obejmuje ono czas od wieczornej mszy w Wielki Czwartek i trwa do nieszporów w Niedzielę Zmartwychwstania.

W Kościołach ewangelickich nie śpiewa się wesołych pieśni od Wielkiego Czwartku. Odprawianych jest kilka nabożeństw pasyjnych. W Wielki Piątek ołtarz nakryty jest czarnym płótnem. Z okresem wielkanocnym związanych jest wiele zwyczajów oraz obrzędów.

Bardzo Was proszę, abyście się z nimi zapoznali i wypisali w zeszycie pod dzisiejszym tematem: Zwyczaje i obrzędy związane z Wielkim Tygodniem oraz Wielkanocą np.: (pisanki, śmigus – dyngus, święconka, szukanie zajączka…) Chciałabym abyście wyjątkowo skupili się nie tylko na regionie Śląska ale tym razem wypiszcie obrzędy i zwyczaje z terenu całej Polski.

Życzę zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Zajączka z pięknymi prezentami i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego.

MATEMATYKA

Zapraszam na bloga.

Bardzo proszę, aby odsyłać rozwiązane zadania. W środę chciałabym podsumować Waszą pracę i wstawić oceny. Są osoby, które mi jeszcze nic nie wysłały. Pozdrawiam.

PIĄTEK 03.04.20 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam i.Proponuję obwód ćwiczebny.                                                                        Najpierw krótka rozgrzewka a potem wykonujemy ćwiczenia na każdej stacji 30 s.                                                                                                                     1 Podskoki obunóż można ze skakanką.                                                                   2 W leżeniu tyłem wyprosty i ugięcia ramion z 2 kg obciążeniem.           3 W leżeniu tyłem nożyce poziome lub pionowe nisko nad ziemią.        4 W leżeniu przodem przetaczanie piłki z ręki do ręki unosząc tułów.  5 Przysiady trzymając w rękach obciążenie 2 kg ręce wyprostowane. 6 Wejście i zejście na stopień schodowy.                                                                  7 Przejście nad i pod przeszkodą.                                                                                   8 W podporze leżąc przodem na przedramionach deska.                                Ćwiczenia można modyfikować , zmieniać w zależności od warunków domowych. Obwód można wykonać dwukrotnie i co co kilka dni.              Pozdrawiam.

JĘZYK POLSKI

Dzień dobry;-) Na dzisiejsze popołudnie proponuję Wam powtórkę z ortografii. Najpierw przypomnijcie sobie reguły ortograficzne, które znajdziecie tutaj. Następnie wpiszcie do zeszytu temat: Z ortografią za pan brat. Uzupełnijcie dyktando z „ó/u”„rz/ż”„ch/h” i mieszane. Wyrazy, w których popełniliście błąd, przepiszcie poprawnie do zeszytu i wymyślcie z nimi zdania. Dobrej powtórki!

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Przepraszam, że tak późno ale może ktoś przeczyta i da znać innym. Jeśli możecie być, to zapraszam na Meeta, dzisiaj na 14.00. Kto zdąży przed spotkaniem napisać to niech napisze mi e-maila, że będzie. Tylko z podpisem proszę ;)

RELIGIA

Szczęść Boże

Poznaliście już proroka Eliasza, Elizeusza, Jonasza. Dziś poznamy kolejnego proroka Izajasza, który działał w Jerozolimie między 739 a 697 rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

Temat katechezy: Izajasz głosiciel najważniejszych obietnic.

Prorok Izajasz przepowiedział, że przyjdzie na świat Syn Boży i będzie cierpiał za ludzkie grzechy i umrze. Wszystkie te proroctwa wypełniły się. Należą one do tzw. proroctw mesjańskich, odnoszą się bezpośrednio do osoby Jezusa. Sprawdź co oznacza tytuł Mesjasz (str. 65 katechizm) i jakie będzie Jego zadanie?  ( zapisz do zeszytu)
https://www.youtube.com/watch?v=JXPyx8yCp5s
INFORMATYKA  DZ
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 62-70
Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.
Przed nami kilka lekcji z Prezentacjami, które mogą się przydać w obecnej sytuacji a następnie Pivot Animator.

Wychowanie do życia w rodzinie

Zapraszam w piątek na zajęcia on-line o godz. 9.00

Do zobaczenia:)

CZWARTEK 02.04.20 r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam proponuję dzisiaj zapoznać się z filmikiem ABC koszykówki.        Doskonalenie kozłowania prawą i lewą ręką.                                                          Miłego oglądania i ćwiczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMATYKA  CH
Witajcie! Spróbujmy pracy z podręcznikiem.
Przeczytaj i postaraj się wykonać materiał z podręcznika str. 62-70
Jeśli nie masz programu PowerPoint możesz korzystać z narzędzia Prezentacja w aplikacjach konta Google.
W trakcie video konferencji porozmawiamy o napotkanych problemach.
Przed nami kilka lekcji z Prezentacjami, które mogą się przydać w obecnej sytuacji a następnie Pivot Animator.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Dzisiaj obchodzimy

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Dlaczego dzisiaj?

To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz
Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak
„Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji
istnieje od 1973 roku).
Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo –
impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia,
Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt,
Stany Zjednoczone.
Polska takża była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – w 1979 roku.

Z okazji tego święta pobaw się z rodzina w kalambury- kategoria postacie z książek. Poczytaj również z rodziną i przypomnij sobie najpiękniejsze baśnie.

JĘZYK POLSKI

Dziękuję za spotkanie :) Przesyłam prezentację dotyczącą
dzisiejszej lekcji – instrukcja. 

MATEMATYKA

Zapraszam na lekcję.

ŚRODA 01.04.20 r.

GODZINA WYCHOWAWCZA

Witajcie!  Dzisiaj trochę o komunikacji i o emocjach.

Chciałabym, żebyście obejrzeli filmik. Najpierw tylko 48 sekund
i zastanówcie się jak się skończą przedstawione sytuacje. Następnie włączcie dalszą część filmiku i zobaczcie jak to się skończyło.
Nasze wyobrażenie często opiera się na stereotypach oraz naszych doświadczeniach, ale nie zawsze musi tak być :):)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje.

HISTORIA

Piątoklasisto, dziś zaczynamy nowy temat w nowym dziale.

Proszę byś:

1. Zrobił zakładkę w zeszycie z napisem: „Polska pierwszych Piastów”

2. Zapisał temat lekcji: „Zanim powstała Polska”

3. Teraz usiądź wygodnie i odsłuchaj nagrania, w którym zostały umieszczone treści z Twojego podręcznika. Słuchaj uważnie!:)

4.  W zeszycie wykonaj słoneczko skojarzeń „SŁOWIANIE” wypisz czym się zajmowali, kiedy się pojawili  oraz ich wierzenia. Zajrzyj na stronę z prezentacją dotyczącą tematu.

Obejrzyj też filmik o Biskupinie

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=a1oqga-LWck[/embedyt]

5.Następnie wykonaj pracę z mapą zad.1 str 163. do zeszytu.

6. Widzimy się w aplikacji meet w poniedziałek o 9.00

 RELIGIA

Szczęść Boże

Katechezę zawsze zaczynamy od modlitwy, proście  Ducha Świętego, aby was prowadził, umacniał i uświęcał. Zachęcam nadal do modlitwy w intencji zatrzymania koronawirusa, ofiarujcie w tej intencji jedną dziesiątkę różańca.

Mam nadzieję, że każdy z was odprawił nabożeństwo Drogi Krzyżowej w miniony piątek. Proszę na zadanie narysować wybraną przez siebie stację Drogi Krzyżowej, zrobić zdjęcie i wysłać na mojego e- maila barbara.pyclik@zsppiasek.pl ( to na ocenę, możecie to zrobić w zeszycie , wcześniej wpiszcie temat :Droga Krzyżowa

Temat dzisiejszej katechezy: Jonasz – zazdrosny prorok.

Jonasz odkrył w sercu zazdrość , był smutny z powodu nawrócenia ludzi z Niniwy, wcześniej czuł radość, że przytrafi im się coś złego. Zazdrość jest przejawem egoizmu. Tak bardzo kochamy siebie, że nie chcemy, by inni ludzie byli szczęśliwi, by im się powodziło.

Zastanów się w jaki sposób Bóg pomaga człowiekowi w przezwyciężeniu tego grzechu?

Napisz co to miłosierdzie Boże? – katechizm str.63

Przeczytaj historię Jonasza str.62, lub obejrzyj film
https://www.youtube.com/watch?v=hGT4ZpObzN4

EDUKACJA REGIONALNA

Witam jeszcze raz bardzo serdecznie. Podaje link co powinno być w Palmie Wielkanocnej :) Z powodów ograniczonej dostępności do materiałów palmy robimy z tego co  mamy w pobliżu:) Zdjęcia palm wysyłamy do soboty wieczora na mojego gmaila. W czwartek 2.04. o godz. 14.00 w pszczyńskim skansenie są warsztaty online na żywo na temat Palm Wielkanocnych. WARTO ZOBACZYĆ!!! Są w telewizji także lekcje z biologii. Kl. V- transmisja w czwartek o godz. 9.00 na kanale TVP Historia. Zapraszam:) Miłego dnia.

MATEMATYKA

Przejdź do lekcji.

JĘZYK POLSKI

Temat: Co Pan Tomasz zobaczył w oczach niewidomej
dziewczynki?

Pod tematem lekcji stwórzcie notatkę, odpowiadając na pytanie:
1. Świat niewidomej dziewczynki:

 • Jaki jest?
 • Co go wypełnia?
 •  Czego w nim brakuje?
 • Co sprawia radość?

Zdecyduj, co bohaterka mogła poznać i czego doświadczyć.
Dopasuj doznania do odpowiednich zmysłów.
(zapisz w zeszycie)
2. Bohaterka „Katarynki” poznawała świat poprzez:

 • słuch:
 • dotyk:
 • zapach:
 • smak:

stukot kopyt, kształt płatków i liści, szuranie stróża, słodka wiśnia, ciepły wiatr, gładkie lusterko, twardy pieniądz, chłodna ściana, promienie słoneczne, szelest drzew, szmer rozmów, wilgoć w piwnicy,  turkot uliczny, świergot ptaków, woń kwiatów

3. Wypisz przykłady z ćwiczenia 2.
wyrazy dźwiękonaśladowcze-
epitety-

Widzimy się jutro on-line o godz. 9:00:)

WTOREK 31.03.2020 r.

PLASTYKA

Witam! zapraszam was dzisiaj do obejrzenia w tym tygodniu dwóch filmików o barwach. Pierwszy utrwala oraz poszerza wiadomości o barwach podstawowych, pochodnych, dopełniających i złamanych, drugi zapoznaje nas ze zjawiskiem POWIDOKU. Miłego oglądania, ciekawych wrażeń wzrokowych (szczególnie w drugim filmie), no i zadanie plastyczne – proszę namalować pracę na dowolny temat, jedną tylko wybraną przez was parą barw dopełniających. Dwa kolory – ale proszę pamiętać o możliwości dodawania odrobiny bieli lub czerni(bardzo malutko!), by uzyskać więcej  odcieni jednej barwy. Życzę twórczej i owocnej pracy :). Pozdrawiam. J. Kukla

MATEMATYKA

 

Przejdź na mojego bloga. Tam znajdziesz wszystkie instrukcje i potrzebne informacje.

JĘZYK POLSKI

Praca z zadaniami wysłanymi na e-maila.

GEOGRAFIA

Witam Was serdecznie. Dzisiejszy nasz temat brzmi: Pogoda a klimat.  Proszę zapoznajcie Cię z prezentacją    POGODA a KLIMAT następnie zapiszcie temat w zeszycie, a pod nim definicję pogody i klimatu (można z prezentacji bądź z podręcznika str. 102 – 103 – zaznaczone na zielono). Koniecznie prześledźcie Nic trudnego! w podręczniku (str. 104 – 105). Po wszystkim wykonajcie w zeszycie zadanie:

1. Korzystając z klimatogramu na str. 103 podaj wartość temperatury powietrza w najcieplejszym i najzimniejszym miesiącu roku w Warszawie oraz nazwy miesięcy, w których je zanotowano. Następnie oblicz średnią roczną amplitudę temperatury powietrza (jak obliczyć – w nic trudnego str. 104).

2. Korzystając z klimatogramu na str. 103 podaj najwyższą i najniższą wartość opadów w ciągu roku oraz nazwy miesięcy, w których je zanotowano.

Prześlij odpowiedzi (może być zdjęcie – wyraźne).

W razie kłopotów proszę o informację na maila (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl) umówimy się na spotkanie on – line. Jeżeli nie będzie potrzeby może uda nam się zobaczyć w piątek.

Zadanie dla zainteresowanych (polecam wszystkim, są tam ciekawe zadania): pogoda a klimat

PONIEDZIAŁEK 30.03.2020r.

MUZYKA

Dzisiaj obiecana KRZYŻÓWKA do poprzedniej lekcji muzyki. Dodatkowo dołączam jeszcze jeden filmik pomagający odpowiedzieć na pytania do krzyżówki. Cyfry na końcu określeń (te w nawiasach) informują, która litera z odgadniętego słowa potrzebna jest do utworzenia rozwiązania końcowego, czyli hasła krzyżówki, składającego się z trzech wyrazów. Oto ono, ale nie całe! Uzupełnij brakujące litery!                                                                                               *  U  Z  *  *  A            *  E            S  *  R  *  N                                                                    Jeśli krzyżówka lub odgadnięcie hasła  okaże się za trudne, nie przejmuj się! Rozwiążemy ją później, razem Smile Ważne, że próbujesz! Dziś znajdź odpowiedź na pytanie, co to są CHORDOFONY? Pozdrawiam, życzę miłego dnia.

Wychowanie fizyczne.

Dzień dobry.                                                                                                                                Zachęcam do ćwiczeń codziennych rozgrzwkowych .                                     Proszę zapoznać się z filmikiem dotyczącym elementów  piłki ręcznej bo to będzie tematem   następnych kilku spotkań                          Rzuty na bramkę z wyskoku . na poćwiczyć w domu ale nie rzucać za mocno.       https://www.youtube.com/watch?v=PqiZUL5bkF4

BIOLOGIA

Witam Was serdecznie w nowym tygodniu. Jutro (wtorek: 8.00- 8.20) czekam na Was na meecie- spotkanie online. Czekajcie jutro na moje zaproszenie na gmailu. Dostaniecie instrukcję do dalszej pracy:) Pozdrawiam.

MATEMATYKA

Witam. Aby odciążyć stronę internetową szkoły, przenosimy się na bloga. Na stronie będę umieszczać tylko linki do odpowiednich postów. Do zobaczenia o 14.00. Pozdrawiam

JĘZYK POLSKI

Praca z zadaniami wysłanymi na e-maila.

TECHNIKA

Praca techniczna do wykonania na dłuższy czas. Temat : Projekt na różną okazję. Waszym zadaniem będzie wykonanie ubioru dwóch z czterech różnych postaci (mężczyzna i kobieta lub dziewczyna i chłopiec) na dwie różne okazje (np. do pracy, szkoły, do ogrodu, na koncert itp). Przykładowo mężczyzna i  kobieta na dwie różne okazje lub dziewczyna i chłopiec na dwie różne okazje – czyli należy wykonać cztery projekty.

Postaci można narysować samemu lub  można skorzystać z gotowego poniżej  wzoru.

Praca do wydruku kobieta i mężczyzna lub dziewczyna i chłopiec.

Do wykonania ubioru można korzystać ze ścinek dowolnych tkanin (tkaniny nie muszą być zgodne z nazwą), papieru kolorowego, pasteli lub kredek (do wyboru) – technika dowolna.

Ważne!

1) Nadaj tytuł pracy PROJEKT NA RÓŻNE OKAZJE

2) Ubiór ma być kompletny z nakryciem głowy oraz z butami.

3) Każdą część ubioru należy opisać, czyli  jakie posiada  właściwości (np. tkanina nieprzemakalna, zwiewna, gładka, lejąca,  odporna na wypychanie) podpowiedź znajdziesz tutaj.

5) Pracę wykonujecie etapami. Każdy etap (gotowy projekt) ma być sfotografowany i wysłany na maila. Na przyszłą technikę należy nadesłać zdjęcie z dwoma projektami.

Możecie otrzymać  3 punkty za nadesłane zdjęcia i kolejne 3 punkty w kolejnym terminie. Łącznie 6 punktów. Punkty będą przydzielanie następująco:

 • za staranność i estetykę (1 pkt),
 • opis tkaniny właściwy do okazji (1 pkt)
 • termin nadsyłania zdjęć (1 pkt).

Kolejne zdjęcie na następną technikę (po świętach), za które  możecie otrzymać punkty kolejne 3 punkty.  Ocenę za projekt otrzymacie po podliczeniu punktów, które będą wpisywane do dziennika na bieżąco.

Proszę trzymać prace do prezentacji po kwarantannie.

Zdjęcia swoich prac należy nadsyłać na adres: karina.glowacka.bieszczad@zsppiasek.pl

ŻYCZĘ OWOCNEJ PRACY!

PIĄTEK 27.03.2020r.

INFORMATYKA DZ

Drodzy Uczniowie, zalogujcie się na stronę scratch.mit.edu, a następnie napisz program rysujący kwiat. W kółeczku Moje bloki stwórz kafelek definiuj. Postaraj się jak najwięcej pozmieniać, nie tylko kolor pisaka. Pamiętaj jak nie masz pisaka to możesz go dodać w lewym dolnym rogu.

Scratch2

RELIGIA

Szczęść Boże

Jak zwykle zaczynamy od modlitwy, tym, którzy należą do ERM proszę, aby odmówili modlitwę do Boskiego Serca Pana Jezusa, nadal modlimy się o zatrzymanie pandemii, za lekarzy, pielęgniarki, kapłanów,  chorych i tych, którzy zmarli, ofiarujcie dziesiątkę różańca.

Dzisiaj piątek, w Wielkim Poście, na lekcji religii poszlibyśmy  do kościoła, aby przeżyć nabożeństwo Drogi krzyżowej, proponuję, abyście to nabożeństwo odprawili w domu.
https://www.youtube.com/watch?v=48De2Uov674

JĘZYK POLSKI

Temat: Pan Tomasz- portret filantropa.

Znajdź w słowniku znaczenie słowa filantrop.
Przypomnij sobie cechy charakterystyki.

Zbierz informacje na temat Pana Tomasza ( wygląd,  wiek, miejsce zamieszkania, zawód, cechy charakteru, stosunek do innych) i opisz głównego bohatera. W swojej pracy uwzględnij zmianę  nastawienia do Pana Tomasza do kataryniarzy.  W charakterystyce wykorzystaj słowo filantrop. Pamiętaj o akapitach! :) Pracę odeślij na maila.

W razie wątpliwości piszcie na maila albo na grupie:)

Wychowaniem do życia w rodzinie

Zaplanuj odpoczynek – to temat naszych dzisiejszych zajęć. Doskonale wiecie, że odpoczynek dzielimy na  czynny i bierny. Bierny polega na ograniczeniu do minimum aktywności fizycznej np. sen, rozmowa z przyjacielem, z kolei czynny odpoczynek to ruch np. jazda na rowerze gra w piłkę. Nauka jest pracą intelektualną, dlatego zadbajcie przed wszystkim o odpoczynek czynny (gra w piłkę, jazda na rolkach, berek czy indywidualna gimnastyka).

W celu efektywnego wykorzystania czasu wolnego przygotujcie sobie plan dnia, który będzie od was wymagał trzech S:

 • samodyscypliny – systematyczne wykonywanie zadań, niezależnie od chęci i innych czynników, które mogą zburzyć wasz plan
 • samorozwoju – wybieraj takie zadania, które podnoszą poziom Twoich umiejętności i sprawiają, że uczymy się czegoś nowego
 • samokontroli – inaczej silna wola, czyli umiejętność kontroli swoich zachowań (sam kontroluj czas spędzony przez telefonem, komputerem czy TV).

Warunkiem efektywności odpoczynku jest nie tylko jego ilość, ale również jakość.

Napiszcie, jaki  jest wasz sposób na odpoczynek  (kilka zdań) i wyślijcie na maila: barbara.bulhak@zsppiasek.pl Wszystkich, którzy chcą porozmawiać proszę o wiadomość na dzienniku elektronicznym.

CZWARTEK  26.03.2020 r.

MATEMATYKA

Dziękuję wszystkim za spotkanie. Cieszę się, że mogłam Was zobaczyć. Przesyłam prezentację. Miłej pracy. Pozdrawiam

INFORMATYKA

Drodzy Uczniowie, zalogujcie się na stronę scratch.mit.edu, a następnie napisz program rysujący kwiat. W kółeczku Moje bloki stwórz kafelek definiuj. Postaraj się jak najwięcej pozmieniać, nie tylko kolor pisaka. Pamiętaj jak nie masz pisaka to możesz go dodać w lewym dolnym rogu.

Scratch2

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Wszystkich z kółka zapraszam do wypełnienia tabeli grup, żebym mogła odpowiednim grupom wysłać kody do logowania w konkursie i sposoby wejścia w konkurs.
LINK DO TABELI
Proszę zróbcie to jak najszybciej. Potem otworzę połączenie zdalne, żebyście mogli mi zadawać pytania.

ZAJĘCIA KREATYWNE

Odejdź od komputera.  Zapraszam do zabawy w tajemny szyfr:)
Skorzystajcie ze wskazówek :):)

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj, tak jak się umawialiśmy,  spotykamy się on-line o godz. 14:00. Do zobaczenia :)

MATEMATYKA

Witam. Zapraszam wszystkich na spotkanie on-line o godz. 13.00. Mam nadzieję, że dzisiaj się uda. Pozdrawiam

ŚRODA  25.03.2020 r.

RELIGIA

Szczęść Boże

Witam was w piękną uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypomina nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga.

Zachęcam was dzisiaj do łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, który wzywa o godz. 12.00 do modlitwy Ojcze nasz o zatrzymanie pandemii .Papież Franciszek

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj popracujecie z tekstem „Katarynki”.  Wszystkie informacje znajdziecie w prezentacji.  Spotkamy się w piątek i omówimy efekty Waszej pracy. Powodzenia:)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Zachęcam do wykonywania dziennie kilku ćwiczeń                                            Trucht w miejscu  5 min                                                                                                           Dowolne podskoki na skakance 5 min,jeżeli ktoś nie ma proponuję wskoki na stopień obunóż i jednonóż ze zmianą nóg.                                          Siła mięśni brzucha 2 serie po 15 powtórzeń ,siła mięśni grzbietu w leżeniu przodem skłony w górę. 1 min deska .Dodać kilka ćwiczeń rozciągających z rozgrzewki. Zachęcam dziennie do ćwiczeń.                       Pozdrawiam.

MATEMATYKA

Strasznie mi smutno, że nie możemy się zobaczyć. Spróbujemy jutro w późniejszych godzinach. Tak jak Wam napisałam w mailu przesyłam prezentację i zadania do lekcji. Jeśli ktoś będzie miał problem to piszcie na mailu. Jutro postaram się z wami połączyć. Pozdrawiam

HISTORIA

Drogi uczniu,

dziś poproszę o przeczytanie str. 148-151 w podręczniku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na rolę duchowieństwa w średniowieczu (czyli czym zajmowali się duchowni, komu doradzali, co potrafili) oraz takie pojęcia jak asceza, skryptorium, kopista, zakon, klasztor, reguła.

Następnie wejdź na stronę epodreczników i odsłuchaj nagrania dotyczącego reguły benedyktynów i wykonaj polecenie 2(ćw. 1.1, 1.2, 1.3)

W zeszycie zapisz temat :” Kościół w średniowieczu” w ramach notatki przepisz ćw. 6 ze strony epodręczników (znajduje się na samym dole strony).

W poniedziałek p 10.00 spotykamy się za pomocą aplikacji MEET, przed spotkaniem proszę każdego o przeczytanie str. 153 w podręczniku i zwrócenie uwagi na różnice między stylem gotyckim i romańskim.

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Poszukajcie e-maila z zaproszeniem do logowania na platformę elerningową, które dostaliście w październiku, spróbujcie się zalogować na nią.

Czekam na was dzisiaj o 16.00 na e-mailu szkolnym gdzie będzie wiadomość jak się ze mną połączyć tak, żebyśmy się widzieli wszyscy. Wystarczy do tego komórka i apka ze Sklepu Play gdyby były problemy z komputerem.

Jest to bardzo ważne bo konkurs trwa tylko do piątku i musimy wysłać choć jedno zadanie a myślę, że stać was na więcej :)

MATEMATYKA

Zalogować sie na e-maile szkolne.

WTOREK 24.03.2020 r.

 

JĘZYK ANGIELSKI

Temat dzisiejszej lekcji: My town.

Podręcznik str. 73 ćw.2 Przeczytajcie zdania a-j i zapiszcie nazwy sklepów 1-10( mapa miasta na str.72 ) odpowiedzi zapiszcie w zeszycie.

Przykład: 1) newsagent’s

Przypominam znaczenie słów : in front of – przedmiotowy, behind – za, between – pomiędzy

Wykonajcie również w zeszycie ćwiczeń ćwiczenie 1 str.52

Dla chętnych TEST

GODZINA WYCHOWAWCZA

Zapraszam wszystkich na  próbę połączenia się przez program
MEET. Dzisiaj o godzina 15:00 bądźcie na swoich szkolnych mailach. Wyślę wszystkim  zaproszenie do uczestnictwa w rozmowie.

Pozdrawiam :)

JĘZYK POLSKI

Przypomnijcie sobie jak się pisze list prywatny.  Zapiszcie w zeszycie temat- List prywatny i oficjalny- porównanie. Pod tematem
narysujcie schemat listu prywatnego z zaznaczeniem wszystkich elementów. (tak jak robiliśmy przy liście oficjalnym).
Pod schematem wypiszcie- według wzoru :

listy

MATEMATYKA

Witam. Na dzisiaj przygotowałam dla Was powtórzenie z figur płaskich. Obejrzyj lekcję i spróbuj rozwiązać zadania. Zapraszam jutro o godzinie 9.00 na krótkie spotkanie on line o szczegółach napiszę później.

BIOLOGIA

Witam Was serdecznie w dniu dzisiejszym. Dobrnęliśmy do końca działu: Wirusy, bakterie, protisty i grzyby. Rozwiążcie proszę test podr. str. 90 „Wiesz czy nie wiesz „(tak jak to robiliśmy dotychczas). Zapoznajcie się z rodzajami tkanek roślinnych- podr. str. 93. NA spotkaniu online dam Wam dalsze wytyczne. Pozdrawiam.

GEOGRAFIA

Bardzo proszę o powtórzenie wiadomości z działu 3 poprzez wykonanie Sprawdź się! (podręcznik str. 99 – 100). Odpowiedzi proszę przesłać do czwartku na mojego maila (katarzyna.bilek@zsppiasek.pl).

Bardzo proszę na przyszły wtorek (31.03.2020r.) przygotuj się do lekcji. Dokładnie zapoznaj się z elementami klimatogramu (str. 103) oraz z Nic trudnego! (str. 104 – Jak czytać klimatogram?; str. 105 – Jak obliczyć średnią roczną temperaturę powietrza i roczną sumę opadów?).

Liczę na Wasza współpracę i pozdrawiam serdecznie!

 

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020r.

HISTORIA

Przypomnij sobie temat o podziale społeczeństwa średniowiecznego na 4 stany. W celu utrwalenia wiadomości obejrzyj prezentację.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=ki1u2XqXZ8M[/embedyt]

MATEMATYKA

Witam, dzisiaj przesyłam prezentacje. Obejrzyj ją i wykonaj ćwiczenia.

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj poćwiczycie czytanie ze zrozumieniem. Wpiszcie do zeszytu temat:  Józef Ratajczak „Parasol”- czytanie ze zrozumieniem.
Przeczytajcie wiersz z podręcznika- str. 89 i wykonajcie zadania
1-7. (do zeszytu).  Odpowiedzi wyślijcie mi na maila.

 

PIĄTEK 20.03.2020r.

TECHNIKA

Zapisz w zeszycie temat: Utrwalamy wiadomości.

Rozwiąż krzyżówkę, hasło zapisz pod tematem.

INFORMATYKA

Dzisiaj proszę Was o zalogowanie się do Waszych szkolnych kont pocztowych.  Jeśli komuś się to nie uda to wyślijcie proszę mi informację o tym na dziennik elektroniczny ze swojego lub Rodziców konta. Od poniedziałku możliwość zalogowania się będzie przydatna bardziej niż dotychczas!

Ci którym udało się zalogować, korzystając z komputera mogą spróbować zrobić to na telefonie poprzez dodanie swojego adresu email.

PLASTYKA

Witam, drodzy uczniowie. Z okazji dzisiejszych kalendarzowych „obchodów”, czyli Międzynarodowego Dnia Szczęścia i astronomicznie Pierwszego Dnia Wiosny, proponuję wam wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, w formacie A-4, na wybrany temat – „Wiosna” lub „Szczęście”. Jeden wymóg z mojej strony – proszę do stworzenia tej pracy użyć tylko WĄSKIEJ GAMY BARW CZYSTYCH. Choć nie wydaje mi się, by była ona tak naprawdę „wąska”. Istnieją przecież ODCIENIE!

Podczas pracy warto posłuchać muzyki, którą kompozytorzy tworzyli pod wpływem wiosny i uczucia szczęścia. Proponuję „Wiosnę” Vivaldiego, „Odgłosy wiosny” Straussa, lub śpiew… ptaków wiosną. Najlepszy efekt, gdy nałożymy śpiew ptaków na muzykę Staussa!  Spróbujcie!

Prace proszę gromadzić w teczce, przyniesiecie je do szkoły, kiedy będziemy znowu mogli się spotykać. A dla tych, którzy zapomnieli, co znaczy pojęcie BARWY CZYSTE, podpowiedź filmikiem :)

Wszystkim życzę dużo szczęścia, tak bardzo dziś potrzebnego na świecie. Do usłyszenia za tydzień.

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Witajcie :) To był trudny tydzień.  Zapomnijmy choć na chwilę o tym, co się dzieje. Zadbajmy o swój dobry nastrój ! :):)

Obejrzyjcie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcam Was do wykonania Treningu pozytywności : stwórz  listę  rzeczy, które są dla Ciebie źródłem pozytywnych emocji. Powinny być to rzeczy związane ze zmysłami, czyli np. muzyka, jedzenie, zapach albo z przypominaniem sobie miłych chwil. Taka lista powinna znajdować się zawsze pod ręką, by w razie obniżonego nastroju móc po nią sięgnąć jak po lekarstwo.  :):)

Spokojnego weekendu :):)

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj powtarzamy pojęcia, które poznaliście w klasie V. Po
przejrzeniu wszystkich fiszek, kliknijcie w polecenie Ucz się i sprawdźcie ile zapamiętaliście.  Zachęcam również do rozwiązania testu i utrwalenia wiedzy.  Powodzenia:)   Pojęcia

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Rodzinny savoir-vivre – zastosuj zasady kulturalnej rozmowy z rodzicami i rodzeństwem

JĘZYK ANGIELSKI

Utrwaliliście nazwy sklepów? Jeśli tak zapraszam do rozwiązania krótkiego TESTU. Odpowiedzi zapiszcie w zeszycie. Możecie je również wysłać na mój adres mailowy:)

CZWARTEK 19.03.2020r.

MATEMATYKA

Witam. Wczoraj powtarzaliśmy własności trójkątów. Dzisiaj przejdziemy do czworokątów. Przypominajka.

Fajnie, że wysyłacie mi rozwiązania. Bardzo się z tego cieszę. Każdemu odpiszę. Do przyszłego tygodnia. :-)

JĘZYK POLSKI

We wtorek powtarzaliście nieodmienne części mowy.
Dzisiaj przygotowałam dla was quiz, dotyczący wszystkich części mowy, które poznaliśmy do tej pory.
Wejdźcie na joinmyquiz.com i wpiszcie kod: 183812.
Sprawdźcie się!!  Dobrej zabawy:)

ŚRODA 18.03.2020r.

MATEMATYKA

Witam wszystkich. Przygotowałam dla Was dziś prezentację przypominajkę. Mam nadzieję, że wszystko zadziała tak jak trzeba. Pozdrawiam :-)

JĘZYK ANGIELSKI

Zapisz w zeszycie Topic: Shops. Przepisz do zeszytu słówka z podręcznika str. 82 (shops).   Poćwicz TUTAJ

JĘZYK POLSKI

Dzisiaj mam dla was filmik o… no właśnie, o czym? Obejrzyjcie
„O co kaman?”,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a następnie odpowiedzcie na pytania (do zeszytu):

– Kto prowadzi ten krótki wykład i kim jest ta osoba
(czym się zajmuje)?
– O czym jest filmik?
– Czy ci się podobało (uzasadnij) i jakie jest twoje zdanie na
poruszony temat?

Odpowiedź powinna mieć nie mniej niż pięć zdań.

Przypominam o czytaniu „Katarynki” (jest w podręczniku- str.303).

Powodzenia!

HISTORIA

W celu utrwalenia wiadomości dotyczących rycerzy zapoznaj się z informacjami na stronie klik, obejrzyj filmiki i odsłuchaj nagrania następnie wykonaj ćwiczenie 1 , 2.1, 2.2, 2.3 (najpierw proszę odsłuchać nagrania zamieszczonego nad zadaniem ) i 4.

WTOREK 17.03.2020r.

INFORMATYKA

Przypomnij sobie podstawy tworzenia prezentacji w programie Power Point oglądając poniższy film.

Jeśli nie masz Pakietu Ms Office możesz zainstalować pakiet Libre Office, a w nim program Impress, albo skorzystaj z programu Prezentacja z chmury Google ze swojego szkolnego konta pocztowego. Znajdziesz go po zalogowaniu w Aplikacjach, czyli takich 9 kropkach w prawym górnym rogu ekranu.

Zacznij robić prezentacje o tym co samodzielnie zrobiłeś z informatyki.

MATEMATYKA 

Dzisiaj poćwiczymy własności trójkątów i czworokątów ćwiczenie.

Jeśli już wszystko umiesz, to nie siedź przed komputerem tylko weź kartkę w kratkę i narysuj na niej trapez, trapez prostokątny, trapez równoramienny, równoległobok, romb, deltoid  po kratkach. Jeśli nie pamiętasz jak to zrobić obejrzyj film. Efektem swojej pracy możesz się podzielić wysyłając mi zdjęcie na adres krystyna.kepke@zsppiasek.pl Powodzenia

JĘZYK ANGIELSKI

Utrwal nazwy miejsc w szkole oraz nazwy przedmiotów szkolnych:)

Brainy 5 Unit 5 Places in a school, school subjects

JĘZYK POLSKI 

Witajcie! Dzisiaj utrwalamy wiadomości o nieodmiennych częściach mowy. W tym celu obejrzyjcie filmik nieodmienne części mowy.

Pamiętajcie o wpisach w waszych dziennikach! :)

BIOLOGIA

Powtórz wirusy oraz bakterie. Obejrzyj film

GEOGRAFIA

Proszę ćwiczyć na stronie https://online.seterra.com/pl rozkład kontynentów i oceanów. Jeżeli już potrafisz poćwicz inne zadania.

Obejrzyj filmik https://www.youtube.com/watch?v=KZ25Q8bnggw

W wolnym czasie zachęcam również do zobaczenia filmów z cyklu Byli Sobie Podróżnicy (jest ich dużo więcej, zachęcam):

https://www.cda.pl/video/276148284

https://www.cda.pl/video/2751999ed

https://www.cda.pl/video/2754477cc

 

PONIEDZIAŁEK 16.03.2020r.

EDUKACJA REGIONALNA
Wybierz 20 dowolnych słów w gwarze śląskiej i wykonaj do nich ilustracje.
Powtórz:
– elementy stroju śląskiego
– potrawy naszego regionu.
PowodzeniaSmile
MATEMATYKA 

Powtórki z górki

Na początek powtórka z czworokątów. Przygotowałam dla was fiszki. Możecie przypomnieć sobie wszystkie czworokąty, które do tej pory poznaliście. Możecie również sprawdzić czy umiecie już dobrze rozpoznawać czworokąty. Kliknij tu Czworokąty.

Jak już poćwiczycie to obejrzyjcie film, który pozwoli Wam usystematyzować wiedzę o czworokątach. Film

Czas izolacji to dobry czas, aby poćwiczyć tabliczkę mnożenia. Przesyłam kilka linków do programów, które Was w tym wspomogą:

Matematyczne Zoo

Szalone liczby

W-F

Doskonalenie odbić sposobem górnym:

JĘZYK POLSKI 

    Stwórz swój dziennik

 • Prowadź dziennik (od 16.03.20r. do 25.03.20r.).
 • Każdy wpis powinien składać się z co najmniej pięciu zdań i
  znajdować się na osobnej kartce.
 • Zadbaj o staranne wykonanie- pisz odręcznie.
 • Pamiętaj o poprawności ortograficznej.
 • Forma graficzna dowolna. (nie w zeszycie przedmiotowym).
HISTORIA 

Piątoklasisto sprawdź się!

Przygotowałam dla Ciebie historyczny quiz. QUIZY należy wykonywać na podglądzie, nie wprowadzamy zmian.

Odkryj w sobie historyka i w domu przygotuj dokument lokacyjny wymyślonej przez Ciebie wioski lub miasta.

Kilka wskazówek:

1. spraw by dokument wyglądał na bardzo stary

2. określ kto jest zasadźcą, a kto właścicielem gruntu

3. wypisz obowiązki i prawa mieszkańców

4. dołącz rysunek miasta z przebiegiem ulic i  umiejscowieniem placów

Podpowiedzi można poszukać w podręczniku na stronach 142-147.

Miłej historycznej zabawy:)

TECHNIKA

Temat do zeszytu: Utrwalamy symbole na metkach odzieżowych.

ćwiczenie

Przerysujcie do zeszytu po trzy wybrane symbole, wraz z opisem, dotyczące prania, suszenia i prasowania, czyszczenia chemicznego oraz wybielania. Po trzy z każdego rodzaju.  Podpowiedź znajdziecie tutaj.

MUZYKA

Przypomnijcie sobie, czego już dowiedzieliśmy się o instrumentach strunowych z podręcznika i lekcji. Teraz zapoznajcie się z kilkoma mniej znanymi instrumentami z tej grupy, dowiedzcie się, na czym polega praca lutnika (lub inny przykład), a na koniec obejrzyjcie fragmenty koncertów młodych wykonawców, próbując nazwać poznane już instrumenty. Miłego słuchania!

Koncert 1          Koncert 2

Za tydzień sprawdzimy swoje wiadomości rozwiązując krzyżówkę i zagadki!

Dodaj komentarz

Szkoła z klasą!

Font Resize
Kontrast