klasa 2b

ŚRODA 08.04.2020 r.

Wielkanocne życzenia

JĘZYK ANGIELSKI

Przypomnij sobie nazwy produktów : pasta, meatballs, pizza, cabbage, chips, salad, soup. Dziś zadajemy pytania o to czy lubisz dany produkt                                                                                                                      np. Do you like pizza ? czy lubisz pizzę   No, I don`t –  nie, nie lubię Posłuchaj i zrób ćwiczenie do zeszytu.

food Do you like Zrób dodatkowe ćwiczenie. food – Do you like ?

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam dużo zdrowia, odpoczynku i radości w gronie rodzinnym – Jola Świerzy

RELIGIA

Szczęść Boże! Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego. Posłuchaj uważnie na temat Wielkiej Soboty:

W podręczniku na str.72 obejrzyj zdjęcie Bożego Grobu, który zawsze w Wielką Sobotę znajduje się w kościele. Poniżej narysuj koszyk ze święconką. Na str.73, pokoloruj Paschał i napisy.

Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę wielu Łask Bożych i zdrowia.

WTOREK 07.04.2020 r.

RELIGIA

Szczęść Boże! Po Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus został pojmany . Jeden z uczniów , Judasz zdradził Go. Pan Jezus stanął przed sądem Piłata, który pod presją i okrzykami ludzi „Ukrzyżuj Go!” , skazał Go na śmierć Krzyżową. Posłuchaj z uwagą:

W podręczniku na str.70, pokoloruj Krzyż i wklej naklejkę „INRI” naklejkę. Na str.71 wklej na Krzyż naklejkę serca.

PONIEDZIAŁEK 06.04.2020 r.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Kołysanki słuchajcie przez kilka minut leżąc z zamkniętymi oczami.

PIĄTEK 03.04.2020 r.

JĘZYK ANGIELSKI

Dziś zaczniemy nowy dział związany z jedzeniem.

Zapoznaj się z nazwami jedzenia. Zapisz je w zeszycie do j.angielskiego :

pasta – makaron, chips – frytki,  meatballs – kotlety mięsne,  cabbage – kapusta,  pizza – pizza,  salad – sałata, soup – zupa

Posłuchaj tego ćwiczenia. Zapisz nowe słówka do zeszytu.

food

CZWARTEK 02.04.2020 r.

ŚRODA 01.04.2020 r.

RELIGIA

Szczęść Boże! Obejrzyj z uwagą:

W książce na stronach 68-69, wykonaj polecenia: wklej kielich i połamany chleb. Uzupełnij w cytacie słowa: Ciało i Krwi. Dokończ rysunki Hostii i Kielicha.

Przesyłam gorące uściski! Do zdrowego spotkania : )

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Przeczytaj wiersz pt. „Prima aprilis” (podręcznik). W ćwiczeniach do edukacji polonistycznej wykonaj ćwiczenia: 1, 2, 3, str. 66. To nie jest dowcip : )

WTOREK 31.03.2020 r.

RELIGIA

Szczęść Boże! Dzisiejszy temat poświęcony Niedzieli Palmowej. Niedzielę Palmową obchodzimy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wszyscy ludzie wtedy wołali Hosanna! Hosanna! Ci sami ludzie kilka dni później wydali Pana Jezusa na śmierć.

Otwórzcie podręczniki na str. 66-67.  Na str. 66 pokoloruj obrazek i wklej liść palmowy. Na str.67, przepisz słowa, poniżej wpisz słowo „Palma” i poniżej narysuj własną Palmę . Zachęcam do skorzystania z płyty CD, którą masz w książce.

37973_plamy

PONIEDZIAŁEK 30.03.2020 r.

PIĄTEK 27.03.2020 r.

CZWARTEK 26.03.2020 r.

ŚRODA 25.03.2020r.

RELIGIA

Szczęść Boże! Na ostatniej lekcji w szkole omawialiśmy stacje Drogi Krzyżowej. Wielki Post to czas refleksji. Przejdź Drogą Krzyżową jeszcze raz i przeanalizuj to, co omówiliśmy i pomódl się.

WTOREK 24.03.2020 r.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Lekcje przewidziane do realizacji w czasie dwóch dni – 24.03.2020 r. i 25.03.2020 r. Powodzenia! Czekam na piękne zdjęcia zdrowych i zabawnych kanapek.

PONIEDZIAŁEK  23.03.2020 r.

RELIGIA

Obejrzyj odcinek „Mocni w Duchu dzieciom”

Wykonaj eksperymenty

PIĄTEK 20.03.2020 r.

CZWARTEK 19.03.2020 r.

JĘZYK ANGIELSKI

Dla utrwalenia nazw części ciała zachęcam do wysłuchania piosenki

Parts of the Body Song. Miłej zabawySmile

EDUKACJA POLONISTYCZNA

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Proszę obejrzeć film i doskonalić mnożenie w zakresie 30. Utrwalamy: mnożenie jest przemienne.

Już długo siedzicie w domach, czas się ruszyć! Zakręćcie kołem ruszajcie się, wykonane ćwiczenia  usuwajcie. Dobrej zabawy!

ŚRODA 18.03.2020 r.

RELIGIA

Dla przypomnienia i utrwalenia wiadomości obejrzyj na You Tube: Fatima Objawienia anioła i Maryji trójce dzieci.

Poćwicz nazwy części ciała: TUTAJ

Edukacja polonistyczna i przyrodnicza

Poszukiwania wiosny. Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości.

Edukacja matematyczna

Po wykonaniu zadań z edukacji polonistycznej, proszę obejrzeć film, który pozwoli Wam doskonalić znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 30 (chętni mogą więcej) bez pomocy dorosłych. Utrwalajcie pojęcia: czynniki, iloczyn.

WTOREK 17.03.2020 r.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Drodzy Uczniowie, proszę żebyście utrwalali wiadomości o kontynentach. Obejrzyjcie filmy i nauczcie się śpiewać piosenkę pt. „Kontynenty”.  Miłej pracy!

Film:

Piosenka:

Film:

RELIGIA

Utrwalenie wiadomości poprzez zabawę, kliknij

PONIEDZIAŁEK 16.03.2020 r.

EDUKACJA  WCZESNOSZKOLNA

Obejrzyj film. Utrwalaj mnożenie.

Obejrzyj film. Opowiedz komuś z rodziny o tym, jak powstała lampa naftowa.