Archiwa kategorii: Wydarzenia

Pracownia Komputerowa z EFS

W grudniu 2005 roku nasza szkoła otrzymała PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ (sala nr 6).
Pracownia została zakupiona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizacji projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

efs

Podstawowe elementy PRACOWNI to:

  • Komputer serwer – szt. 1
  • Komputery stacje robocze – szt. 10
  • Komputer przenośny – szt. 1
  • Wideoprojektor – szt. 1
  • Skaner – szt. 1
  • Sieciowa drukarka laserowa – szt. 1

Wyposażenie pracowni będzie wykorzystywane wyłącznie do celów dydaktyczno-wychowawczych.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Bombka na choinkę

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Starej Wsi „Bombka na choinkę”.

Wśród prac wykonanych przez uczniów były bombki ręcznie malowane, gigantyczna bombka z masy solej, z drutu, z piłki i tkanin, „soczysta” bombka oraz płaska – wyklejana.

Prace były bardzo pomysłowe i piękne.

Prace do konkursu wykonali uczniowie:

  • Monika Kowol kl. I b
  • Dominika Garbocz kl.I b
  • Agnieszka Żurek kl.I b
  • Karolina Grzegorczyk kl. I a
  • Dominik Skapczyk kl.III a
  • Patryk Kułagowski kl.V a
  • Bartek Mańka kl.V a

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bombka na choinkę” zajął uczeń klasy V a Bartek Mańka.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Gratulujemy!

Szkolny Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

W grudniu został przeprowadzony w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

W konkursie wzięło udział 55 uczniów. Jury w składzie: Agnieszka Mazur, Aleksandra Skapczyk oraz Beata Skrzypiec przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii klas I – III

I miejsce zajęli: Kamil Kułagowski kl. I b, Klaudia Maindok kl. II a, Michał Maksym kl. III b.

Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Konieczny kl.II b, Karina Zawierucha kl.I b, Karolina Bielecka kl. II a, Magdalena Kozik kl. I b, Karolina Sosna kl.II a.

W kategorii klas IV -VI I miejsce zajęła Ola Piłot kl. V a, II miejsce Patryk Kułagowski kl. V a oraz III miejsce zajął Bartek Mańka kl. Va.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną organizowanym przez Miejsko – Powiatową Bibliotekę w Pszczynie oraz Głos Pszczyński.

Najciekawsze prace wykonali:

  • Dominika Garbocz kl. I b
  • Łukasz Pastuszka kl. II a
  • Julia Mazur kl.I a
  • Weronika Caputa kl.I a
  • Alicja Mazur kl.III a
  • Klaudia Piotrowska kl.III a
  • Aleksandra Piłot kl.Va
  • Bartłomiej Mańka kl.Va

Weronika Caputa z klasy I a zajęła III miejsce w kategorii klas młodszych.

Gratulujemy!

konkurs plastyczny

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „PrzyleciałyAnioły” organizowanym przez Pszczyńskie Centrum Kultury.

Wykonali wiele ciekawych różnorodnych prac – form płaskich (obraz olejny) oraz przestrzennych (anioł z masy solnej, papieru, tkanin, ryżu itp.).

Prace wykonali:

  • Paulina Kania kl. V b
  • Iga Kania przedszkole
  • Mateusz Pastuszka kl. V b
  • Kornelia Marekwia kl. V a
  • Madzia Kozik kl.I b
  • Karolina Tatarczuch kl. I b
  • Monika Kowol kl. I b
  • Kamil Kułagowski kl.I b
  • Kacper Skapczyk kl. IV a

Madzia Kozik z klasy I b zajęła II miejsce.

Karolinka Tatarczuch z klasy I b oraz Paulina Kania z kl. V b zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!

„Arlekinada 2005”

17 listopada 2005 roku odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury Przegląd Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży „Arlekinada 2005”.

Teatrzyk z naszej szkoły pojechał tam z przedstawieniem pt. „Zaginieni”, opartym na fragmentach książki M.Twaina: „Przygody Tomka Sawyera”. Występ spodobał się jury i zajęliśmy II miejsce. Oprócz tego Dawid Pęszor otrzymał wyróżnienie za rolę Hucka .

Przedstawienie to obejrzeli także uczniowie naszej szkoły oraz dzieci grup „0” naszego przedszkola.

Występ bardzo się podobał i młodzi aktorzy otrzymali gorące brawa i uznanie.

Turniej Gier i Zabaw im. Franciszka Witkowskiego

28.10.05 r. w hali sportowej K.S. „Iskra” w Pszczynie odbył się Turniej Gier i Zabaw im. Franciszka Witkowskiego, w którym wzięła udział 40 osobowa reprezentacja naszej szkoły. W wyścigach startowało po 8 zawodników – 4 dziewczynki i 4 chłopców z klas II, III, IV i V.

Każda klasa wykonywała zestaw 5 różnych wyścigów z zastosowaniem przyborów (piłki koszykowe, lekarskie skakanki, woreczki, pałeczki sztafetowe, szarfy), w których należało uzyskać jak najlepszy czas i nie popełniać błędów (odjęcie punktów karnych). Startowało 5 szkół z gminy Pszczyna: SP9 Łąka, SP10 Piasek, SP11 Poręba, SP12 Studzionka i SP16 Studzienice.

Nasi zawodnicy wykazali się dużą sprawnością i wolą walki a w czasie zawodów towarzyszył startującym doping kibiców i sportowa atmosfera.

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasy II
Bielecka Karolina, Piekarczyk Magda, Sosna Karolina, Kotwasińska Dominika, Pęszor Weronika, Piłot Tomasz, Tatarczuk Robert, Janosz Wojciech, Pastuszka Łukasz, Podbioł Maciej.
Klasy III
Macura Weronika, Klima Anna, Wróbel Monika, Goldman Paulina, Ceglarek Aleksandra, Pojda Marcin, Pęszor Adam, Skrzypiec Bartosz, Brychlik Mateusz, Skapczyk Dominik.
Kl. IV
Bratek Aleksandra, Rozmus Angelika, Skapczyk Patrycja, Chrobok Karolina, Kokot Bartosz, Skapczyk Kacper, Ryguła Tomasz, Czysz Rafał, Żymańczyk Mateusz.
Kl. V
Wolszczak Maria, Operchalska Patrycja, Kłapyta Agata, Piłot Aleksandra, Kubacka Patrycja, Piekarczyk Szymon, Pastuszka Mateusz, Skrzypczyk Dawid, Kułagowski Patryk, Narewski Przemysław.

Po zaciętej walce drużyny zajęły następujące miejsca:

  1. SP9
  2. SP16
  3. SP11
  4. SP10
  5. SP12

W rywalizacji klas nasi uczniowie zdobyli:

  • kl. II – III miejsce
  • kl. III – V miejsce
  • kl. IV – III miejsce
  • kl. V – III miejsce

Szkoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe puchary a w klasyfikacji klas zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami.

Uczniów do zawodów przygotowały panie: Agnieszka Mazur, Mariola Mańka, Elżbieta Kałuża, Elżbieta Sobiech, Jadwiga Mazurczyk.
Jadwiga Mazurczyk