warsztaty biologiczne

Uczniowie klasy 4a wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach rozwijających z biologii, podczas których mieli okazję własnoręcznie składać budki lęgowe dla ptaków. 🐦🔨

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów – każdy z uczestników z entuzjazmem podchodził do zadania, jednocześnie ucząc się o potrzebach i zwyczajach ptaków.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Krzysia Pęszora za wsparcie oraz czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem zajęć. Dzięki jego pomocy wszystko przebiegło sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

To był nie tylko czas nauki, ale również świetnej zabawy i rozwijania pasji przyrodniczych! 🌿

XXIII edycjA konkursu profilaktycznego „Ty masz kontrolę. Nie ekran”.

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły Paulina Nowok i Noemi Watut z klasy 7b wzięły udział w XXIII edycji konkursu profilaktycznego „Ty masz kontrolę. Nie ekran”, który odbył się 21 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie.

Celem wydarzenia było rozwijanie świadomości młodzieży na temat wpływu technologii i korzystania z internetu na codzienne życie, a także promowanie zdrowych nawyków, umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz budowania relacji bez nadmiernego udziału ekranów.

Nasze uczennice z zaangażowaniem uczestniczyły w zadaniach konkursowych, wykazując się kreatywnością, refleksją oraz dojrzałym podejściem do poruszanej tematyki. Ich praca została doceniona przez jury i organizatorów – szkoła otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły! 

Wycieczka integracyjna Samorządu Uczniowskiego

W zeszły piątek uczniowie należący do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Ośrodka nad Dokawą. Celem była integracja uczniów klas 4-8 należących do samorządu. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w naszej szkole. Po wspólnym spotkaniu przy stole, zjedzeniu pysznego posiłku oraz żartach i rozmowach był czas na zabawę – grę w siatkówkę, chowanego, zabawy na drabinkach. Wycieczka była bardzo udana i cieszyła się wielkim uznaniem uczniów. Na pewno znów gdzieś się razem wybierzemy! :)