wycieczka klas piątych do Krakowa

23 maja, uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw zwiedzili Ogród Doświadczeń. W czasie pobytu w ogrodzie, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Władca pierścieni”, podczas których dowiedzieli się m.in. czym są fale dźwiękowe. Mogli również skorzystać i wypróbować ponad 100 urządzeń, rozmieszczonych w grupach tematycznych: optyka, hydrostatyka, akustyka i mechanika.

Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka Charliego i udział w warsztatach czekoladowych. Uczniowie najpierw obejrzeli film edukacyjny na temat kakaowca i tego, jak powstaje czekolada. Następnie odpowiedzieli na pytania dotyczące filmu. Po quizie, rozpoczęły się warsztaty czekoladowe. Dzieci założyły fartuchy i czapki cukiernicze i własnoręcznie przygotowały pralinki czekoladowe, które zabrały ze sobą do domu.