PASJA, KOLARSTWO, SPORT

Pasja, kolarstwo, sport – to główne założenia klubu sportowego UKS AVATAR z Kobielic (gmina Suszec), w którym uczennica naszej szkoły JUDYTA PASTUSZKA trenuje jako licencjonowana zawodniczka od października ubiegłego roku. Judyta obecnie szlifuje swój talent pod okiem trenera kolarstwa Rafała Króla. Wcześniej była uczestniczką zajęć pozaszkolnych Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie prowadzonych przy współpracy z klubem AVATAR, rozwijała swoją pasję pod skrzydłami trenera Wojciecha Magulskiego. Nasza uczennica swoją przygodę rozpoczęła od kliku sukcesów. Między innymi zajęła pierwsze miejsca w V Terenowym Wyścigu Rowerowym z okazji Dnia Dziecka o puchar Burmistrza Pszczyny 2023r., VI Kryterium Kolarskim w Kobielicach 2023r. oraz była na podium w kilku innych wyścigach kolarskich w kategorii rowerów MTB. Po zrobieniu licencji kolarskiej rozpoczęło się bardziej poważne ściganie, głównie na szosie, ale również w terenie na rowerze przełajowym i MTB.  Już jako żakini w listopadzie 2023r. zajęła 2 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Rydułtów w Kolarstwie Górskim i Przełajowym a w styczniu 2024r. 5 miejsce w II Tyskim Przełaju (na Paprocanach), który był Mistrzostwami Śląska. W maju wzięła udział w 63 Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju w Poznaniu, w dwóch kolarskich wyścigach w ramach 48. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim – Kryterium Asów w Bielsku-Białej (zajęła 3 miejsce) i w Mikołowie (zajęła 5 miejsce), wyścigu MTB w Żorach (2 miejsce). Większość tych wyścigów jest zaliczana do indywidualnej klasyfikacji Śląskiego Związku Kolarskiego, gdzie na razie zajmuje 4 miejsce z małą stratą do podium. 

Przed nią kolejne starty, w których życzymy jej wielu sukcesów w rozwijaniu pasji i pokonywaniu własnych słabości.

https://www.uksavatar.pl/judyta-pastuszka/