Konkurs z języka niemieckiego

29 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kobiórze odbył się konkurs „Deutsch – Land, czyli wędrówka po landach – edycja VIII – miasto Regensburg”, którego koordynatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Katowicach.

W tym roku w konkursie wzięło udział pięć szkół, w tym po raz pierwszy również nasza szkoła. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Piasku reprezentował zespół uczennic z klasy 7a w składzie: Agata Chojecka, Nadia Chojecka oraz Zuzanna Skapczyk.

Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie odbyli niezwykłą podróż po zakątkach pierwszej stolicy Bawarii – Ratyzbonie. Konkurs składał się z czterech krótkich prezentacji. Po każdej części uczniowie wykonywali quizy, a następnie wypełniali test końcowy.

Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce.

Gratulujemy i dziękujemy naszemu zespołowi za udział w konkursie i godne  reprezentowanie naszej szkoły.

Małgorzata Stalmach