SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z POLICJANTEM

W poniedziałek, tj. 12.0220.24r. uczniowie klas 7a i 7ci uczestniczyli w spotkaniu, które poprowadził mł.asp. Wojciech Janosz, asystent w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.
Spotkanie profilaktyczne pod hasłem ” Niepełnoletni, ale czy bezkarny ? – odpowiedzialność karna nieletnich” poruszało tematykę: odpowiedzialności za czyny zabronione, w tym także za brak realizacji obowiązku szkolnego, demoralizacji, hejtu w sieci i problematykę uzależnień.
Spotkanie poprowadzone w sposób profesjonalny zainteresowało uczniów, dostarczyło sporo wiedzy. Uczestnicy mieli także możliwość zadawania prelegentowi pytań dotyczących omawianej tematyki.

Spotkanie zorganizowali pedagodzy specjalni: Anna Homa i Monika Kubicka.