SUKCESY SPORTOWE W 2 SEMESTRZE (Grupa starsza 2008 i 2009)

TENIS STOŁOWY

Po zwycięstwach w zawodach miejskich i powiatowych, nasi uczniowie wzięli udział w zawodach rejonowych, które tradycyjnie odbyły się w Chybiu. Dziewczęta uplasowały się na 4 miejscu, a chłopcy po dobrej grze zajęli 2 miejsce, przegrywając w finale 3:2 z gospodarzami turnieju. Warto dodać, że nasi tenisiści to ostatnia grupa wychowanków Pana Halamy – wieloletniego trenera tenisa stołowego w naszej szkole.

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

Drużyna siatkarzy zajęła 3 miejsce w zawodach gminnych, które rozegrane zostały w Studzienicach.

PIŁKA NOŻNA

Zawody gminne w tej dyscyplinie odbyły się na naszym boisku. Udział w zawodach wzięło 5 drużyn. Nasi zawodnicy pewnie wygrali grupę, a następnie w finale pokonali zawodników ze Studzienic, awansując na zawody powiatowe. W silnej stawce 7 drużyn chłopcy wygrali wszystkie mecze, pokonując w finale mocną drużynę z Goczałkowic. Z dużymi nadziejami przystąpiliśmy do finału zawodów rejonowych. Mecz rozgrywaliśmy na naszym boisku. Po bardzo emocjonującym spotkaniu oraz gorącym dopingu uczniów naszej szkoły wynik wynosił 2:2. W rzutach karnych niestety ulegliśmy 2:1 z drużyną z Pogwizdowa i to ona awansowała do zawodów wojewódzkich.

DRUŻYNOWA LIGA LA

17 maja na stadionie Iskry rozegrano zawody powiatowo-rejonowe w szkolnej lidze LA. Obfite opady deszczu nie przeszkodziły w naszych sportowych zmaganiach. Dziewczęta z naszej szkoły uplasowały się na 2 miejscu w powiecie i 3 miejscu w rejonie. Nasi chłopcy zajęli 1 miejsce w powiecie oraz w rejonie. Tym samym zapewnili sobie wyczekiwany awans do zwodów wojewódzkich, które odbyły się 19 maja w Częstochowie. Znakomite występy indywidualne (Kacper Ryguła – 3 miejsce w biegu na 100m i Jakub Cofała – 2 miejsce w skoku w dal) przyczyniły się do zdobycia 6 miejsca w województwie. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nasza sztafeta 4 x 100m (Paweł Wybrańczyk, Jakub Sokal, Jakub Cofała, Kacper Ryguła) okazała się najlepsza na Śląsku.

SPARTAKIADA

Uwieńczeniem tegorocznych zmagań lekkoatletycznych była Pszczyńska Spartakiada. W zawodach wystartowało 17 szkół z naszej gminy, a rywalizowali uczniowie klas 4-8. Bardzo dobre występy indywidualne (8 medali) zaowocowały zdobyciem 2 miejsca w rywalizacji drużynowej. Świetnie spisały się również nasze sztafety: 10 x 50m klasy 4 – 2 miejsce oraz 4 x 200m sztafeta mieszana – również 2 miejsce.

Gratulujemy sukcesów wszystkim uczestnikom zawodów. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!