EKO AKCJE WOLONTARIUSZY

Nasi wolontariusze przez ostatnie miesiące angażowali się różne akcje ekologiczne związane z grą „Polichrom – Zagraj w wolontariat.”
W ramach misji 3 postanowiliśmy stworzyć „Szkolny Wymienialnik”, czyli miejsce gdzie uczniowie będą mogli wymienić się używanymi, lecz w dobrym stanie książkami, puzzlami lub grami planszowymi. Nasz kącik cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Wolontariusze stworzyli także eko zabaweczki dla zwierzaków. Wykonali je z zebranych wcześniej materiałów m.in. kijków, pieńka, deski, skrawków materiału, dratwy. W ten sposób powstał własnoręcznie wykonany drapak i wędki z materiałowymi zwierzakami: rybkami, myszkami.
W ramach Tasku 10 wolontariusze zebrali i posegregowali śmieci w przestrzeni budynku szkolnego. Powstał także ekologiczny napis POLICHROM z wyrwanej, wypielonej trawy i chwastów oraz bratków zasadzonych w Strefie zielonej.