NIEZAPOMNIANA FRANCUSKA PRZYGODA

Ósmoklasiści uczący się języka francuskiego mieli w maju okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas wycieczki do Paryża i Eurodisnaylandu. Mimo, że codziennie padał deszcz, humor wszystkim dopisywał.

Udało nam się zwiedzić wiele słynnych miejsc: muzeum Luwr, Panteon, Sorbonę, Pałac Inwalidów, Bazylikę Sacré Coeur, najstarszą część miasta – Wyspę Cité, Conciergerie – więzienie z czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej i Pałac Sprawiedliwości. Zobaczyliśmy również Katedrę Notre-Dame, która jest odbudowywana po pożarze w 2019 roku. Mieliśmy okazję spacerować po zabytkowej Dzielnicy Łacińskiej, dzielnicy artystów Montmartre, słynnych mostach: Pont Alexandre III, Pont Neuf i placach: Place du Tartre czy Place Pigalle. Paryż widzieliśmy z różnych perspektyw: z trzeciego poziomu Wieży Eiffla, ze statku wycieczkowego pływającego po Sekwanie oraz z autokaru przemierzającego Avenue des Champs-Élysées.

                Kosztowaliśmy specjałów kuchni francuskiej i znakomicie się bawiliśmy w parku rozrywki Disnayland Paris. Poniżej cytuję kilka wspomnień uczestników wycieczki:

„Najbardziej emocjonującym momentem podczas podróży do Paryża był bieg pod oświetloną Wieżę Eiffla. Kiedy stanęłam na tarasie widokowym nie potrafiłam nacieszyć się widokiem cudownej metalowej konstrukcji. Ta mieniąca się w ciemności budowla z pewnością zapisze się w moich wspomnieniach na długo”.

„Ta wycieczka pokazała mi, jaki Paryż jest piękny. Zaskoczyło mnie, że Paryż jest taki mały, a było tam tyle ciekawych budynków”.

„Po raz pierwszy mogliśmy spróbować kuchni francuskiej. Choć jest ona dość specyficzna – nie pogardziliśmy zielonym ślimaczkiem, żabim udkiem czy krewetką”.

„Moim najlepszym wspomnieniem z wycieczki do Francji jest zwiedzanie Paryża i jego pięknych zabytków oraz czas spędzony z rówieśnikami (…) Było bardzo ciekawie i śmiesznie”.

„Najładniejsze widoki na uliczki i życie Francuzów zobaczyliśmy z samej góry Wieży Eiffla (…) Najzabawniejszym wspomnieniem jest spędzanie czasu z rówieśnikami w ośrodku noclegowym”.

„Na wycieczce mogliśmy również wykazać się umiejętnościami porozumiewania się w języku francuskim”.

“Najbardziej zadziwiająca rzecz, że ścinano głowy królom i królowym. A najdziwniejsze w tym było to, że dla innych ludzi to była atrakcja”.

„Paryż polecam każdemu”.

„A ślimaki są strasznie dziwne w smaku”.

„Najbardziej podobał mi się dzień w Eurodisneylandzie i pierwsza noc, ponieważ rozkręciliśmy dyskotekę i się super bawiliśmy”.

„Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Luwru”.

„Na tej wycieczce poznałem  wiele ciekawych i zadziwiających informacji”.

Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniałą postawę i nienaganne zachowanie, które zostało zauważone przez panią przewodnik i panów kierowców. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z naszej wyprawy.