PODRÓŻ W CZASIE JEST MOŻLIWA

Uczniowie klas II a i II b „podróżują w czasie” z pomocą Pani Małgorzaty Anderko i Pana Pawła Wanota

Podsumowaniem cyklu lekcji  pt. „Świat się zmienia” była wizyta w Ośrodku Kultury „Kaniówka” w Piasku. Uczniowie klas drugich spotkali się z Panią Małgorzatą Anderko i Panem Pawłem Wanotem, którzy oprowadzili ich po Izbie Regionalnej. Opowiedzieli uczniom o tym, jakie zmiany nastąpiły w życiu codziennym mieszkańców miast i wsi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Pokazali dzieciom jak wyglądały śląskie stroje ludowe, jakich przedmiotów oraz narzędzi rolniczych używano w dawnych czasach. Omówili też działalność i sukcesy Zespołu Regionalnego „Pioskowianie”.

Dziękujemy za „żywą” lekcję historii. 

Pani Małgorzata Anderko prezentuje dawne narzędzia rolnicze i sposób ich obsługi

Pan Paweł Wanot wspomina dawne czasy
Świat sprzed lat
Zespół Regionalny „Pioskowianie” i jego sukcesy