Dzień św. Patryka w naszej szkole

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Dzień ten jest świętem narodowym oraz religijnym w Irlandii. Z tej okazji odbywają się koncerty i parady, którym nieodłącznie towarzyszy kolor zielony. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do tradycji, przychodząc ubrani na zielono. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku, z której dowiedzieli się o życiu św. Patryka, obchodach tego święta na świecie oraz znaczeniu koniczyny. Uczniowie klas młodszych mogli zrobić sobie zdjęcia z symbolami Irlandii. Uczniowie klasy IIIa i IIIci bawili się metodą stacji zadaniowych łamiąc szyfry, rozwiązując sudoku, wyszukując w wykreślance słówka związane z tym świętem. Uczniowie klasy IIa rysowali skrzata – Leprechauna oraz rozwiązywali zagadki związane z tym świętem.