WEEKEND CUDÓW – NASZA SZLACHETNA PACZKA

“Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.” – autor nieznany

To był Weekend Cudów za sprawą Darczyńców i Wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny także dołożył swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia. Dzięki uczniom, rodzicom i pracownikom mogliśmy pomóc panu Antoniemu z okolic Pszczyny. Zebraliśmy wszystkie potrzebne z listy produkty, a nawet i więcej. W sumie udało nam się przygotować aż 18 cudownych paczek i zakupić 18 worków opału. 

W piątek po południu, zapakowaliśmy wszystkie prezenty do samochodu. Paczki zajęły cały bagażnik, aż pod sufit. Następnie udaliśmy się wraz  z Wolontariuszami Szlachetnej Paczki do p. Antoniego. Jego radość na nasz widok i ilości prezentów była nie do opisania. Pan Antoni przyjął nas ciepło, częstując gorącą herbatą i opowieściami ze swojego życia. Był wzruszony, trochę onieśmielony, ale bardzo wdzięczny za okazane mu serce. Kilkakrotnie powtarzał, że jeszcze nigdy nie dostał tylu prezentów. Odnieśliśmy wrażenie, że największą radość sprawił mu nowy czajnik na kuchenkę gazową. 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za każdą pomoc materialną i finansową. Po raz kolejny udowodniliśmy, że społeczność ZSP ma wielkie i chętne do niesienia pomocy serca. 

Podziękowania należą się także p. Katarzynie Zioło za pomoc w pakowaniu paczek oraz naszemu kierowcy p. Arturowi Kubickiemu za pomoc w przewiezieniu darów. 

Koordynatorzy akcji Monika Kubicka, Anna Homa i Marta Kiecok