SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM CICHONIEM

W piątek 9 grudnia uczniowie klas I – III mieli okazję spotkać się z autorem serii książek o Cukierku, najbardziej niezwykłym i niesfornym kocie na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, jak ziściły się marzenia naszego gościa, by zostać pisarzem i skąd wziął się pomysł na napisanie książki o Marcelu i jego kocie. Pan Waldemar osobiście przeczytał nam fragment swojej książki. Jest autorem nie tylko książek o kotkach, ale także pokazał nam inne swoje książki – o skrzacie czy najmądrzejszym na świecie psie. Warto zwrócić też uwagę na książki o historii Górnego Śląska, które są na pisane po polsku i po śląsku. Nasi uczniowie mogli również zadawać pytania, na które pisarz chętnie odpowiadał. Wielu uczniów kupiło książki z osobistą dedykacją od autora. Warto nadmienić, że pan Waldemar pochodzi i mieszka niedaleko nas, w Tychach.