Wyjątkowe święto!

31 października to ważna data w historii Europy. Dlaczego? 505 lat temu rozpoczęła się w Niemczech reformacja, następnie rozszerzyła się na inne kraje europejskie. Dzięki temu ruchowi możemy dzisiaj czytać Biblię, pierwszą drukowaną książkę i bestseller wszech czasów, we własnym języku!

Z okazji tak ważnego święta w Kościele Wolnych Chrześcijan w Piasku odbyło się dla dzieci i nastolatków specjalne spotkanie. Organizatorzy przygotowali tematyczne scenki, dzieci wysłuchały lekcji biblijnej, był także czas na śpiew, gry i zabawy oraz wspólny posiłek. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięły również udział w miniwystawie Biblii: mogły dotknąć kopii tablic kamiennych czy wyprawionych skór, zobaczyły pergaminy, podawały sobie z rąk do rąk tak zwaną Biblię Gutenberga czy Leopolity, a nawet Biblię należącą niegdyś do Jana Sebastiana Bacha, który na marginesach pozostawiał własne zapiski. Teraz już wiedzą, czym jest szwabacha i skąd się wzięło wyrażenie od deski do deski.

Każdy został zachęcony do codziennej lektury Pisma Świętego.