Wyzwania zdalnego nauczania

Za nami kolejne dni zdalnego nauczania. Miejmy nadzieję, że na tym koniec. Nie jest to wymarzona forma edukacji dla uczniów, ani ulubiona forma pracy dydaktycznej nauczycieli. Jednak mierzymy się z tym każdego dnia i podejmujemy wyzwania. Nie ma na to rady. Zdalne nauczanie stwarza jednak szanse i możliwości uczenia się uczniów i nauczycieli w innym aspekcie niż podczas nauki w szkole. Pozwala kształtować w szerszym wymiarze kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i swoje własne, co bardzo sobie cenię. Drugoklasiści coraz lepiej sobie radzą w tym zakresie. Claasroom jest dla nich wirtualną klasą, gdzie mogą znaleźć zadania i wyzwania na kolejne dni. Poznali wirtualną tablicę jamboard, wiedzą jak odesłać pracę nauczycielowi. Potrafią pobrać na komputer pliki i przesłać je nauczycielowi. To ważne umiejętności.

Dziś wykonali prace plastyczne na tablicach jamboard. Dzięki łatwemu dostępowi nauczyciela do plików uczniowskich na dysku, powstała galeria prac. Zdalne nauczanie dużo nas nauczyło. Jednak z niecierpliwością czekamy na powrót do szkoły. Do zobaczenia!

Prace uczniów można oglądać w filmiku na klasowym blogu.