„Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz”- Podsumowanie projektu

11 grudnia nauczyciele historii wzięli udział w konferencji metodycznej, podsumowującej II edycję projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Tematem przewodnim konferencji było zagadnienie pamięci, wyobrażeń i narracji o przeszłości i teraźniejszości. Podczas warsztatów dla nauczycieli został przedstawiony schemat powstania teorii spiskowych, omówione zostały mity i błędne wyobrażenia o Auschwitz powielane w kulturze masowej.

W projekcie uczestniczyły klasy 8 i nauczyciele historii. Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz przekazało uczestniczącym placówkom trzy pozycje poruszające tematykę obozową. Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z nowościami dostępnymi w naszej szkolnej bibliotece.