Kraków znany nie tylko z legendy…

Klasy 7a i 8c spędziły andrzejki w Krakowie. Uczniowie zwiedzali Kazimierz, w tym Starą Synagogę i Kryptę Zasłużonych na Skałce. Następnym punktem programu był oczywiście Okrąglak, gdzie każdy zaspokoił głód, kupując zapiekanki, ponoć najlepsze w Krakowie. W Zbrojowni Zamku Królewskiego na Wawelu siódmo- i ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć wystawę broni i oporządzenia wojskowego, pochodzącego z okresu od średniowiecza po wiek XVIII. Szczególną uwagę uczniów zwrócił miecz koronacyjny – Szczerbiec. Natomiast w Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich młodzież podziwiała arrasy ze słynnej kolekcji króla Zygmunta Augusta, portrety królów, obrazy mistrzów włoskich i holenderskich z wieków XV–XVII, renesansowe meble włoskie, a także obicia kurdybanowe. Na Rynku Głównym uczniowie mogli już na dobre poczuć świąteczną atmosferę, przechadzając się między kramikami Jarmarku Bożonarodzeniowego.