Szlachetna Paczka doręczona

W piątek 10 grudnia wieczorem dostarczyliśmy naszą Szlachetną Paczkę do magazynu w Tychach. Udało się! Dzięki wielkiemu sercu rodziców , dzieci, grona pedagogicznego, a także sponsorów spoza naszej placówki zrealizowaliśmy wszystkie potrzeby wybranej przez nas rodziny. Zrobiliśmy 27 paczek, które uczniowie świątecznie ozdobili.

Szczegółowa relacja z dostarczenia paczki przez wolontariuszy niebawem.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca włączyli się do naszej przedświątecznej akcji.

„Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz”- Podsumowanie projektu

11 grudnia nauczyciele historii wzięli udział w konferencji metodycznej, podsumowującej II edycję projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Tematem przewodnim konferencji było zagadnienie pamięci, wyobrażeń i narracji o przeszłości i teraźniejszości. Podczas warsztatów dla nauczycieli został przedstawiony schemat powstania teorii spiskowych, omówione zostały mity i błędne wyobrażenia o Auschwitz powielane w kulturze masowej.

W projekcie uczestniczyły klasy 8 i nauczyciele historii. Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz przekazało uczestniczącym placówkom trzy pozycje poruszające tematykę obozową. Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z nowościami dostępnymi w naszej szkolnej bibliotece.