Międzynarodowy Dzień praw dziecka z unicef

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Konwencja o prawach dziecka jest bardzo ważnym dokumentem uchwalonym w 1989 roku. Za uczestnictwo w projekcie zorganizowanym przez UNICEF otrzymaliśmy dyplom.

22 listopada na korytarzach naszej szkoły zrobiło się niebiesko, dzieci tego dnia założyły niebieskie ubrania, a na holu głównym zawisły biało-niebieskie plakaty przybliżające tematykę Praw Dziecka. Klasy 8 przygotowały warsztaty dla klas drugich. Młodsze dzieci zmierzyły się z tematycznymi rebusami, kalamburami i quizami. Każde dziecko wzięło udział w akcji #przybijpiąteczkę w ramach solidaryzowania się z innymi dziećmi na świecie. W ramach akcji UNICEF klasa 6a poznała historię Malali, walczącej o prawo do edukacji, przedstawioną w książce „Która to Malala?”Renaty Piątkowskiej .