Co słychać w 1a?

Bardzo się cieszymy, że możemy uczyć się w szkole. Spotykamy się codziennie i jesteśmy zdrowi. Czas pędzi bardzo szybko i sporo się dzieje w tej naszej klasowej bańce. Każdego dnia uczymy się czytać i pisać. Poznaliśmy już prawie wszystkie litery alfabetu. Doskonalimy umiejętność pisania. Dużo czytamy w klasie. Bierzemy udział projekcie czytelniczym Czytam sobie. Pierwsza klasa! Z okazji Dnia Kobiet poznajemy sylwetki sławnych kobiet. Uczymy się grać na dzwonkach, potrafimy już grać proste melodie. Lubimy matematykę. Założyliśmy ogródek na parapecie okna, posialiśmy rzeżuchę. Teraz prowadzimy hodowlę fasoli i czekamy, kiedy osiągnie wysokość 1 m. Więcej o naszych działaniach dowiecie się na klasowym blogu.

Brakuje nam przestrzeni w klasie, dywanu, na którym moglibyśmy się bawić, uczyć, czytać i wypoczywać. Chcemy, aby koronawirus już odpuścił. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, na codzienne przerwy na podwórku szkolnym. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli, którzy siedzą w swoich domach przed ekranami komputerów. Tęsknimy za Wami. Szkoła bez codziennego gwaru jest smutna. Bądźcie zdrowi i wytrwajcie jeszcze trochę.