Świąteczne klimaty

Grudzień w klasie III b był bardzo pracowity. Zdalne nauczanie nie płynęło po grudzie. Wszystko poszło jak z płatka. Szczególnie dumni jesteśmy ze skarbonek, które uczniowie robili przy okazji realizacji tematu o funkcji pieniędzy we współczesnym życiu.

Jako mieszkańcy Górnego Śląska pamiętaliśmy o górnikach.

W czasie lekcji poświęconych postaci Świętego Mikołaja oraz tradycjom bożonarodzeniowym, w Polsce i na świecie, wiele uwagi poświęciliśmy empatii wobec osób w potrzebie. Zastanawialiśmy się i rozmawialiśmy o tym – co daje ludziom bezinteresowna pomoc? Uczyliśmy się pisać: życzenia, kartki pocztowe, listy i przepisy kulinarne. Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne, żebyśmy mogli sprawnie dokonywać np. świątecznych zakupów i rozsądnie dysponować posiadanym budżetem.

Pracę z lekturą autorstwa Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn” zakończyliśmy ciekawym konkursem. Prawie wszyscy uczniowie wykonali zadania znakomicie. Oto lista laureatów:

I miejsce – Mateusz Szmit,

II miejsce – Emilia Wardziak,

III miejsce – Antonia Adamaszek,

Wyróżnienie – Nadia Witek.

Gratulacje! Bullerbynacje!

Za nami trudny okres pracy zdalnej. Dziękuję dzieciom za pracę i rodzicom za pomoc. Niech ten świąteczny czas Bożego Narodzenia da siłę, natchnienie i odpoczynek. Niech otuli miłością, bliskością oraz dobrym, pięknym i wyjątkowym klimatem

                                                                                                             życzy

                                                                                                                                   p. Ola