Rekolekcje – czas „łaski od Pana”

         W dniach od 02 do 04 marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosili : siostra Virginia dla klas młodszych oraz O. Tadeusz Biela dla klas starszych.

BeFunky-collage (36)

BeFunky-collage (37)

Siostra zwróciła dzieciom uwagę na sześć znaków prowadzących do nieba, które kościół nazywa uczynkami miłosierdzia.  W drugim dniu było wielkie rozpakowywanie prezentów. Okazało się, że największe prezenty, to Eucharystia i Pismo Święte. Siostra zachęcała do codziennego czytania tej najważniejszej Księgi  i udziału w niedzielnej Eucharystii.  Przybliżyła postać  młodego chłopaka, Carlo Acustina, zdolnego informatyka, który w Eucharystii uczestniczył codziennie, przeżył tylko 15 lat. Umierając powiedział, że  Eucharystia była jego autostradą do nieba.

https://pl-pl.facebook.com/AleteiaPL/videos/2472258926123236/

Ojciec Tadeusz przestawił młodym ludziom sylwetki znanych sportowców, którzy aby zdobyć medal osiągnąć sukces, odmawiają sobie wielu przyjemności, pracują nad swoim charakterem. My zaś walczymy w zawodach, w których nagroda jest nieprzemijająca , a jest nią niebo i życie wieczne z Bogiem.

Uczniowie poznali Chiarę Petrillo-Cordelle , matkę, która oddała swoje życie, aby ratować życie swojego dziecka, Helenkę Kmieć, polską misjonarkę oraz Marcina Dubiela, youtubera, który zrozumiał, że człowiek może być szczęśliwy wtedy gdy czyni dobro dla innych.

https://www.youtube.com/watch?v=u_e8k0bkvbQ

https://www.youtube.com/watch?v=P5tYAZf4uQ0

Warto jak wiele zaprezentowanych nam osób, podejmować odpowiedzialne i mądre decyzje. Bo być szczęśliwym to służyć i przyjąć dar zbawienia.

Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza Święta, podczas, której cała społeczność szkolna odnowiła przyrzeczenia chrzcielne, a uczniowie złożyli podziękowania i upominki na ręce rekolekcjonistów.

Mamy nadzieję, że słowa przekazane na długo pozostaną w naszej pamięci i wydadzą obfite plony w swoim czasie.
Księdzu proboszczowi, Księżom Wikariuszom, Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim uczniom, (a było ich bardzo dużo) którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w przebiegu tych rekolekcji, bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ.