Co to znaczy?

… czyli III a tłumaczy.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego. Ustanowiony został przez UNESCO w  1999 roku .  Jego data upamiętnia tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Bangladeszu, gdzie zginęło pięciu studentów, biorących udział w demonstracji , w której domagano się nadania językowi bengalskiemu, statusu języka urzędowego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego świętujemy również w Polsce. Obchodzą go szkoły oraz inne instytucje. Realizowane są projekty, małe i duże działania, mające na celu przypominanie, jak ważny jest język ojczysty.

Również i my, przyłączamy się do obchodów z naszymi działaniami. Razem z Grzegorzem Kasdepke i jego książką „Co to znaczy?….” odkrywamy bogactwo powiedzeń, istniejących w języku polskim.

Co to znaczy? by skrzypiec.beata