Od grosika do złotówki

GrosikW klasie 3 a zakończono właśnie realizację programu „Od grosika do złotówki”, który trwał cały rok (od grudnia 2018 roku). W tym czasie zrealizowaliśmy 10 zajęć z zakresu edukacji finansowej. Uczniowie poznali wiele terminów związanych z pieniędzmi i bankowością. Dyskutowali na temat oszczędzania, pozyskiwania pieniędzy, ich zabezpieczania. Wiedzą co to jest kredyt, debet czy deficyt budżetowy. Wiedzą skąd biorą się pieniądze na 500+ czy 13-tą emeryturę dla babci. Tematyka okazała się bardzo bliska dzieciom, rodziła wiele pytań, pobudzała do refleksji i dyskusji. Przecież finanse to ważna sprawa! W ramach programu uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie plastyczno-literackim „Zdrowe rymowanki” oraz „Z Grosikiem  Bezpiecznikiem”. W programie poruszana była również tematyka bezpieczeństwa, która bardzo dobrze wpisywała się w naszą edukację. dziś podsumowaliśmy projekt. Rozdane zostały dyplomy dla wszystkich uczestników. Wczoraj odbył się klasowy konkurs wiedzy „Od grosika do złotówki” w którym zwyciężyli: Alina Żaloudik (I miejsce), Zuzia Skapczyk (II miejsce) oraz Krzysiek Imielski (III miejsce). Wyróżnienia zdobyli: Marta Kopijasz oraz Maksio Wojtkowiak. Więcej o naszych zajęciach w ramach programu na klasowym blogu.

20191204_081043(0)