Człowieku, nie bądź bezwartościowy!!

Uczniowie klas Va, Vc i Vd  wzięli udział w programie „Wychowanie przez czytanie” organizowanym przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  Lekcje języka polskiego poświęcone omawianiu wartości moralnych odbywały się od października do listopada.

Mówiliśmy o przyjaźni, odwadze, odpowiedzialności, uczciwości, szacunku i solidarności, a wszystko to w oparciu o opowiadania z książki pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.  Do wartościowego życia zachęcał nas również Mikser– raper, którego utwory bardzo się dzieciom podobały.

Na zakończenie programu uczniowie nagrali krótkie filmiki na temat wybranej wartości, omówionej na zajęciach.  Praca uczniów z klasy Va została przesłana do organizatorów i weźmie udział w konkursie na najlepszą prezentację o wartościach. Trzymamy kciuki!!!

Praca konkursowa- UCZCIWOŚĆ

BeFunky-collage (3) (1)