Chwile czytania na czas oczekiwania

20191127_080740 (1)W klasie 3 a realizowany jest projekt „Chwile czytania na czas oczekiwania”. Każdy uczeń ma okazję zaprezentować się przed klasą w czytaniu tekstu o tematyce świątecznej. W tym celu, trzecioklasiści w pracy zespołowej wykonali kalendarz na grudzień. Potem samodzielnie wybrali dzień, w który chcą czytać klasie. Następnie mieli za zadanie poszukać tekstu z literatury dla dzieci np. z książki czy z czasopisma o tematyce świątecznej i przygotować się do prezentacji pięknego czytania. I tak dzień po dniu, siadamy na dywanie i uważnie słuchamy opowieści, które wprowadzają nas w magiczny świąteczny czas. To ważny moment w życiu klasy, codzienny rytuał, który łączy nas w słuchaniu. daje uczniom okazję to autoprezentacji. Ponadto poszerza wiedzę na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych w różnych krajach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np. że zwyczaj wysyłania kartek świątecznych oraz wieszania jemioły pochodzi z Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech. Bardzo zainspirował nas fragment książki o zwyczajach w Norwegii.

pizap.com15764327147621

Klasa 3 a liczy 23 uczniów, jednak żaden wybrany tekst się nie powtórzył i każdy uczeń wywiązał się ze swojego zobowiązania. Nikt nie zapomniał o zadaniu. Chwile czytania na czas oczekiwania to bardzo dobry czas.