Zakończenie nauki w szkole podstawowej przez uczniów klas ósmych

Dzisiejsza uroczystość podzielona była na dwie części: oficjalną i artystyczną. Najpierw dyplomy i statuetki otrzymali uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia naukowe i sportowe. Pani dyrektor wręczyła ich rodzicom także listy gratulacyjne. Dwojgu uczniom przyznano tytuł Absolwenta Szkoły; zostali nimi Marcin Anderko i Karolina Olszowiec. Każdy uczeń odebrał od wychowawcy teczkę absolwenta, co było dla uczniów klas ósmych wyjątkowe, są oni bowiem pierwszymi absolwentami szkoły po dwuletniej przerwie. Program artystyczny rozpoczął się od poloneza, który dla zgromadzonych gości zatańczyli ósmoklasiści. Następnie odbyła się gala przyznawania szkolnych Oscarów – przy akompaniamencie rodzimych i zagranicznych utworów muzycznych młodzież dziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Na koniec uczniowie klas ósmych przekonywali chórem, że „mają swoje plany, marzenia i cele; mają siłę, by iść naprzód i zdobywać to, co trudne”. Za nimi osiem lat edukacji w szkole podstawowej, przed nimi – wiele wyzwań, jednak „nie tracą wiary w to, że mogą wszystko!”. Już czas iść dalej, co wyśpiewali utworem „W drogę” Czerwonych Gitar. Po takich deklaracjach wysłuchali życzeń od młodszych kolegów. W ramach niespodzianki rozdano tegorocznym absolwentom szkoły birety, które od razu poszybowały z radości w górę!

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=5ydg63_q7X4[/embedyt]