Matematyczny hat-trick Marcina

27 lutego odbył się finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, w którym wzięło udział 26 uczniów z bielskiej delegatury. Nasz ósmoklasista – Marcin Anderko – był jednym z zaledwie dwóch finalistów gminy Pszczyna, którzy zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu tego prestiżowego konkursu.
Aby zostać laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego, uczestnik najpierw musi pokonać dwa etapy: szkolny oraz rejonowy, a w finale uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia.

Z wielką radością i dumą informujemy, że Marcin uzyskał 57/60 pkt
i został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz, że ten wielki sukces udało mu się osiągnąć trzeci rok z rzędu.
Gorąco gratulujemy Marcinowi tego niebywałego sukcesu i życzymy wielu radości w rozwijaniu matematycznych pasji w kolejnych etapach edukacji!

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych konkursów, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia zaangażowania i wielu godzin pracy. Ale jest o co walczyć!
Laureaci konkursów przedmiotowych uzyskują najwyższą oceną klasyfikacyjną z danego przedmiotu, są zwolnieni z części egzaminu ósmoklasisty dotyczącej danego przedmiotu, a ponadto są przyjmowani w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Laureat_2019