Tenis stołowy w Chybiu – zawody rejonowe

19 marca w hali sportowej „Cukrownik” w Chybiu odbyły się rejonowe zawody w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych. W zawodach tych startowali uczniowie z powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w młodszej kategorii : Zofia Szuster i Hanna Broncel zdobywając IV miejsce. Natomiast w drużynie chłopców starszych zagrali: Marcin Anderko i Dariusz Ryguła. Po wielu ciekawych i zaciętych pojedynkach, pokonując kilku swoich rywali zdobyli zasłużone III miejsce. Gratulujemy !!!

Dyplom 2 001WP_20190319_14_02_54_Pro

Solidarność. Podaj Dalej!

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w europejskim projekcie „Solidarność. Podaj dalej!”
Uczniowie klas V, VI i VII uczestniczyli w warsztatach
z analizy obrazu oraz warsztatach pisarskich, które realizowane były na lekcjach języka polskiego. Wspólnie z nauczycielami analizowali fotografie, które dotyczyły dyskryminacji, wielokulturowości,
a także  tolerancji i solidarności.
Uczniowie tworzyli wiadomości na pocztówkach z  wybranym przez siebie zdjęciem.

21 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową, wiadomości zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie, Szkoły Podstawowej nr 9 w Bielsku-Białej,
Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę solidarności
i tolerancji oraz zachęcenie odbiorców,
aby odpowiedzieli na wiadomości, które otrzymali.

soli

IMAG3638

IMAG3636

IMAG3650

IMAG3677

20190319_125327

Oskar Witek wicemistrzem Europy!

W sobotę  23 marca Oskar Witek reprezentowal Polskę
w Mistrzostwach Europy w karate kyokushin . Zawody odbyły się
w Hiszpanii w miejscowości Lorca. W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 25 państw.
Oskar odniósł swój największy sukces w karierze zdobywając srebrny medal i tytuł vice mistrza Europy.
W drodze do finału wygrał trzy walki, w tym dwie przed czasem.
Bardzo gratulujemy Oskarowi! Życzymy wytrwałości i radości
z osiąganych sukcesów.