Święta tuż, tuż…

W środę po południu nauczyciele  oraz uczennice  klasy VIII b, Emilia Kapias, Martyna Kłoska, Julia Kędzior oraz Paulina Stęchły  uczestniczyły w warsztatach plastycznych,  na których powstawały różnorodne ozdoby świąteczne.
Wszystkie wyroby będzie można kupić na kiermaszu świątecznym 13 i 14 grudnia w naszej szkole. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

Dziękuję Pani Katarzynie Zioło oraz Pani Barbarze Wardziak.

BeFunky-collage (32)

5  grudnia zorganizowano również warsztaty plastyczne, w  Domu Kulejących Aniołów. W  warsztatach wzięli udział nasi uczniowie : Iga Szczęch, Sergiusz Sosna ze swoimi mamami oraz nasze wytrwałe wolontariuszki :Julia Kędzior, Martyna Kłoska i Paulina Stęchły.

BeFunky-collage (33)

Wieczór w Operze

2 grudnia, czyli w minioną niedzielę wieczorem, czternaścioro uczniów naszej szkoły i czworo rodziców, miało niewątpliwą przyjemność obejrzeć w Operze Śląskiej w Bytomiu spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”. To piękne przedstawienie taneczne, do muzyki Piotra Czajkowskiego, należy do klasyki baletu światowego. Zachwyca muzyką, choreografią, scenografią i pięknymi kostiumami, a przede wszystkim umiejętnościami artystów tancerzy. Sztuka , oparta na motywach bajki niemieckiego autora E. Hoffmana „Dziadek do orzechów i Król Myszy”, przeniosła widzów w ten deszczowy, chłodny grudniowy wieczór, w świat fantazji, snów i marzeń. Pozwoliła na dwie godziny zapomnieć o otaczającym nas świecie, znaleźć się w krainie sztuki przemawiającej do widza muzyką, tańcem, gestem i obrazem – bez słów. To właśnie czyni balet sztuką międzynarodową – nie wymaga tłumaczenia na inne języki.

Mam nadzieję, że wkrótce znowu uda nam się obejrzeć kolejny spektakl muzyczny, i że jak w latach poprzednich, chętnych do wyjazdów na przedstawienia muzyczne młodych melomanów nie zabraknie. Zwłaszcza, że większość uczestników naszej wycieczki do Opery stanowili uczniowie klas czwartych! Do zobaczenia na kolejnym spektaklu!

Andrzejki w klasie III

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują, marzą. Uczniowie klasy III z niecierpliwością czekali na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w piątek 30 listopada, kiedy to trzecioklasiści kolejny raz  świętowali Andrzejki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie słodkiego poczęstunku.

pizap.com15439607198102

pizap.com15439612973951