III Integracyjny Plener Malarski

W dniach 7 – 8 czerwca 2018 r.,  uczniowie naszej szkoły z klas VIII i VI uczestniczyli w III Integracyjnym Powiatowym Plenerze Malarskim. Odbył się on na terenie Domu Kulejących Aniołów w Piasku a organizowany był przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku. W tym roku tematem przewodnim był „Świat naszych marzeń…”.

Pierwszego dnia uczennice klasy VII b były wolontariuszkami dla innych uczestników pleneru. Drugiego dnia chłopcy z klas VI i VII byli wolontariuszami a dziewczęta z klasy VI uczestniczyły w plenerze jako malarki. Uczestnicy pleneru najpierw pracowali nad jedną  pracą grupową,  a potem był czas na prace indywidualne. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z lokalnymi artystami, z którego uczestniczki wyszły z rysunkiem koni z dorożką.

Dla wszystkich było to ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję na dalszą współpracę w ramach wolontariatu.

warsztaty

Plener015