MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR” JUŻ ZA NAMI!

16 marca uczniowie naszego zespołu wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. 56 uczniów z klas II – VI zmagało się z zadaniami wymagającymi ogromnego skupienia i wytrwałości. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, na który uczniowie mieli 75 minut. Zadania były złożone, nieszablonowe obejmujące szeroki zakres umiejętności i wiedzy  matematycznej. Międzynarodowy konkurs jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Teraz pozostaje długie oczekiwanie na wyniki. Trzymamy kciuki i  życzymy jak największej ilości wyróżnień i wyników b. dobrych.

collageprintspah~1489959670465-b4bfd340-1d00-4f37-9aa3-7a7f74f7b50a_L

W 80 dni dookoła świata

Przyłączając się do akcji promującej czytelnictwo uczniowie klasy 5b realizowali projekt w czasie lekcji wychowawczych, który polegał na systematycznym czytaniu lektury.
Wykorzystując aplikację Kahoot uczniowie co tydzień odpowiadali na serię pytań dotyczących kolejnych wydarzeń i walczyli o tytuł najlepszej drużyny. I miejsce zdobyła drużyna w składzie Dominik, Hubert, Eryk, II miejsce zajęła drużyna Nadii i Pauliny, a trzecie – drużyna Weroniki i Ani. Gratulacje!

BeFunky Collage
Aby jeszcze lepiej przygotować się do realizacji lektury, piątoklasiści na zajęciach komputerowych tworzyli animacje w aplikacji Pivot dotyczące wybranego fragmentu lektury. Klik

W 80 dni