Mikołajkowe wariacje

„Mikołaj przynosił dzieciom prezenty, bo je kochał, nie zaś w nagrodę za dobre zachowanie. Wiedział przecież, że nawet grzecznemu dziecku strzeli coś czasem do głowy i że wszystkie dzieci, także te niegrzeczne, mają dobre serca. A poza tym każdy człowiek dzięki dobrym uczynkom może zapisać się jako święty w pamięci innych.”

(F. L. Baum)

Mikołajkową akademię przygotowywaliśmy od miesiąca. Stanowiła ona zwieńczenie współpracy ze szkolną biblioteką, gdzie pani Elżbieta Kałuża pomogła nam wyszukać odpowiednie materiały dotyczące postaci św. Mikołaja i tego, jak obchodzi się mikołajki w innych krajach. Czytała dzieciom o przygotowaniach do świąt. Uczniowie klasy II a wykonali zimowo – świąteczne dekoracje korytarza oraz uczyli się wierszyków, piosenek i dowcipów o Mikołaju. Starsze koleżanki i koledzy z klasy V a wsparli ich ukazując prawdziwą postać świętego oraz sposoby urządzania uroczystości ku jego czci w innych państwach europejskich. Odczytali listy i wiersze, które do św. Mikołaja, napisali uczniowie klas I – III. Na szkolnym korytarzu przygotowali zabawy ze świątecznymi hitami. Przewodnicząca szkoły – Małgosia Helios – wzorowo poprowadziła akademię, a Karolina i Martyna Olszowiec umiliły ją swoim śpiewem. Dzień 6 grudnia 2016 roku – wszyscy, jednogłośnie zaliczamy do bardzo udanych!

Jedna myśl nt. „Mikołajkowe wariacje”

1. Tak, to był bardzo udany dzień! Najbardziej podobały mi się przerwy podczas których dzieci mogły się fajnie pobawić przy świątecznych hitach! Oby więcej takich akcji!