Ziemniaczane dni

Ostatnie dni października w naszej szkole upłynęły pod znakiem ziemniaka. W czwartek i piątek  uczniowie wszystkich klas kosztowali ziemniaki upieczone na grillu. Oprócz walorów smakowych poznawaliśmy także wartości odżywcze tego warzywa. Uczniowie z wielkim apetytem zajadali się pieczonymi ziemniakami a o tym, jak bardzo im smakowało świadczyć mogą słowa ucznia klasy IIc : „To najlepszy ziemniak na świecie”Smile. Miejmy nadzieję, że ta akcja jeszcze bardziej zachęci dzieci do sięgania po to warzywo.

Za pomoc w zorganizowaniu tych naszych „ziemniaczanych dni” dziękujemy Pani Intendentce oraz Panu Konserwatorowi, który niestrudzenie doglądał ziemniaczanego grilla.

Mamy nadzieję, że za rok będzie równie smacznie i wesoło!

pizap-com14778593299871

 

Jedna myśl nt. „Ziemniaczane dni”

  1. Jako dziecko często jadaliśmy takie ziemniaki. Do dnia dzisiejszego pamiętam jak piekliśmy je z tatą w ognisku po wykopkach na polu. Smak tego ziemniaka mam do dzisiaj w ustach. Na samo wspomnienie ślinka mi cieknie. Dzisiaj niestety nie mam już okazji jeść takiego rarytasu. A szkoda…….. Zauroczona Mama

Możliwość komentowania jest wyłączona.